Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Paula 444 witaj :) ja polecam z doświadczenia Brochów:) Ale sama będę rodzić na Kamieńskiego, który z opowiadań jest też super:) Mam tam lekarza no i bliżej na Kamieńskiego niż na Brochów z domu:) A z jakiej części Wro jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na Kamieńskiego :-) Dragoniki Mi mówiła położna w szpitalu ze trzeba mieć ciuszki na maluszka na 3 doby. Więc jak coś to biorę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupilismy mieszkanie za Wroclawiem kilka miesiecy temu, ale od miesiaca jestem u rodzicow, i tu czekam na porod,w swoim rodzinnym domu, wiec w dzielnicy Fabryczna-stad wszedzie daleko :D Ja chcialabym rodzic na Brochowie, bo tu znieczulaja na zyczenie. Przez pierwsze kilka miesiecy ciazy chcialam tez rodzic na Kamienskiego, bo tez mam tam znajomego lekarza moich rodzicow-ordynatora zreszta, ale w 29 tygodniu ciazy wylądowalam w szpitalu na Brochowie, bo mam niewydolnosc szyjki macicy i grozil mi przedwczesny porod i przekonalam sie do Brochowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na szczęście wszystko w porządku z malutką.;) To jest najważniejsze.;) Ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć np ile waży itp.. Coś czuje , że takich rzeczy to dowiem się dopiero po porodzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brianka-> ja miałam robione dokładne usg na ostatniej wizycie(36tc), a czy bede miec cesarke czy nie to bede wiedziec w 39 tc! więc się nie przejmuj, a pewnie dlatego Ci nie robili usg, że nie było Twojego lekarza:) ciesz się że masz znowu zaraz wizyte, ja to mam tylko 28 ustalenie położenia i mam czekać na poród:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka83 a ja dzwoniłam do szpitala i mi powiedzieli, że nie trzeba mieć swoich ciuszków dla dzidzi a tylko kosmetyki:) Co pacjentka powinna mieć ze sobą przy przyjęciu do Oddziału: - przybory higieniczne i wkładki - bieliznę osobistą - pieluszki i kosmetyki dla dziecka - można także zabrać ubranka dla noworodka To fragment ze strony szpitala:) Podam link:) Dzwoniłam , żeby sie upewnić czy to aktualne i powiedziała mi tak samo jak jest na stronie, więc ja nie biorę. http://www.wssk.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=54 Paula444 ja też jestem z Fabrycznej, ale to nie za wiele mówi, bo Fabryczna to zarówno ul. Grabiszyńska, Hallera, skąd jest blisko na Brochów ale także Złotniki, Stabłowice czy Leśnica, skąd jest najlepszy dojazd na Kamieńskiego, bo obwodnicą szybko można:) Ja rodziłam Synka na Brochowie i byłam zadowolona:) Ale tam są tylko 2 sale do porodów rodzinnych, na Kamieńskiego są tylko sale do porodów rodzinnych i z tego co wiem (lekarz mówił, ale ja sama nie będę brała znieczulenia) to też jest znieczulenie na życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonki - ja tez mam taką koleżankę dobrą co korzysta z MOPSU i innych instytucji ale sama też stara sie zarobić i dorobić i podziwiam ją że daje sobie radę pomimo ciężkiej sytuacji jaką ma. Ale jak tamta z rodziny mego- młoda, zdrowa ,mąż tak samo i się śmieje prosto w oczy ,że po co ma pracować skoro ktoś na nią pracuje a ona ma z tego pieniądze to aż scyzoryk się otwiera jak ją się słucha , W szkole syna zbierali dla nich pieniądze na jaką operacje syna i opiekuna a syn po kilku dniach przychodzi i się chwali że kupili za te pieniążki nowy komputer i telewizor. nieźle co ;) Dragonki - to fajnie robisz ucząc swoich dzieci zaradności i gotowania. Mój mąż też nie z tych że sobie nic nie zrobią i wszystko musi być pod nos Paula- witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okolice Astry :) Z tego co ja slyszalam to dla dzidziusia trzeba miec tylko pampersy,chusteczki i sudocrem. Znieczulenie owszem-daja , ale trzeba za nie zaplacic, a na Brochowie maja dofinansowanie od zeszlego roku i NFZ pokrywa koszt anestezjologa i znieczulenia. :) A co do wagi dzidziusia- to moj jest bardzo drobniutki, bo we wtorek na usg wazyl 2300g. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano pisałam i poszłam znowu spać;) Dzięki za odpowiedź w sprawie chust. Ciekawa byłam Waszej opinii ponieważ wczoraj na szkole rodzenia przyszła pani i mówiła nam o chustach i jej zaletach, nawet się w nią wiązałyśmy;)no nic, przemyślę to jeszcze. Lola_lu-->no ja wyemigrowałam z wawy mimo tego że jestem warszawianką od pokoleń i nie żałuję:)o wiele lepiej mi nad morzem, zresztą zawsze chciałam tu mieszkać. My będziemy chrzcić dziecko, ale prawdę mówiąc nie jesteśmy żarliwymi katolikami. Tak przeczytałam o ,,nagłej" zmianie płci i ciekawe jestem, czy jak teraz zrobię usg to nadal będzie dziewczynka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula To mieszkasz blisko mnie :-) Na Kamieńskiego jest tez znieczulenie bezpłatne ale trzeba 2 tyg wcześniej umówić się z anestezjologiem. Mi odradzali znieczulenie bo też chciałam, bardzo proponowali gaz rozweselający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różyczka- super :) na Brochowie tez trzeba sie umowic wczesniej na rozmowe z anestezjologiem, zalatwie to po weekendzie, bo moj M w rozjazdach, a jutro planujemy wycieczke do ZOO :) Troche sie wystraszylam tym,ze urodze wczesniaka i od 29 tygodnia musialam lezec w domu caly czas, ale na szczescie we wtorek dostalam juz zielone swiatelko na wychodzenie z domku :) Stad tez Brochow wybralismy,po pobycie w szpitalu w 29 tygodniu, tam mają spechalistow i bardzo oddzialo dla wczesniakow. Na szczescie udalo mi sie donosic bezpiecznie do dzis maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita.1978 rozumiem, bo ta moja koleżanka to ciągnie nawet dwie prace:) Robi bidulka na nocki i jeszcze w dzień parę godzin... Ostatnio się śmiałam, że chyba na jakiejś amfie leci skoro ma tyle siły. Dwójka dzieci co prawda juz duże, bo 16 i 17 lat, ale jeszcze jest 10-latka i 9-latek, których trzeba w szkole przypilnować:) A ta kobita z rodziny twojego męża to faktycznie jakaś ...piii...., ja bym nie miała tyle odwagi by kłamać i jeszcze mieszać w to dzieci. Jakie to musi być dla nich upokarzające... Paula no to masz bliżej niż ja, więc możesz sobie wybierać, lecisz obwodnicą miejską albo w jedną albo w drugą stronę:) No własnie jak dzwoniłam to Pani nie określiła mi kosmetyków konkretnie, ale mam próbki wiec wezmę te próbki, żeby nie dźwigać wszystkiego:) Chusteczek też nakupiłam 12 op. Pampers, bo były w promocji w carrefour a później mama jeszcze dokupiła mi 4 paczki, więc jak jedną wezmę to będzie ok:) A o ciuszki się boję, bo jak rodziłam synka na Brochowie to nie trzeba było mieć, ale te dziewczyny, które brały to później szukały po całym oddziale. Ja nie mam zamiaru... Pieluchy wsadzało się zawsze jedną do tego wózia szpitalnego dla dzidzi, więc jak dzidzia jechała do kąpieli albo na badania to zawsze położna przewinęła jak zaistniała taka potrzeba i to akurat było fajne:) Różyczka a Ty masz na imię Róża czy to po prostu nick? Bo może trafimy na siebie w szpitalu i nawet nie będziemy wiedziały, ze to my:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki- ja wiekszosc rzeczy zamawialam na allegro, bo mialam ''areszt domowy'' i nie wiedzialam czy donosze ciaze. My mamy na razie 5 paczek chusteczek tez z Pampersa,i tez jedna paczke tylko zabieram, mam nadzieje ze nie spedzimy wiecej niz 3 dni w szpitalu. To bedzie moj pierwszy poród, dlatego wszystko jest dla mnie nowe i dlatego czytalam was codziennie, i duzo mi to pomoglo :) Dwie pierwsze ciaze poroniłam, dlatego tak bardzo czekamy na tego malego czlowieczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile radości sprawia takie "zielone światełko" w ciąży :) Mi też odradził lekarz zzo, ale gaz jak najbardziej polecił, dodając "Skoro chce się Pani chichrać podczas porodu...ale nie na wszystkie mamy to działa", więc zostałam uprzedzona przed tym, ze może nie zadziałać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki Tylko nick na imię mam Marta. Ja mam termin dopiero na 20.04 więc pewnie ty się pierwsza rozpakujesz i zdasz relacje jak to było ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Beata - też chciałam sobie po tej ciąży podwiązać jajniki, po prostu nie chce już kolejnego dziecka tym bardziej po tej ciąży, która jest niestety od samego początku ciężką ciążą :( Co do koloru pokoju to my pomalowaliśmy na pastelowy zielony tak więc w razie zmiany nie byłoby problemu :) Chociaż muszę przyznać, że to niezły szok musi być ale jak już wczoraj pisałam do czasu narodzin jednak będę mieć małą nadzieję, że jednak będzie dziewczynka :) U mnie dzisiaj jest prześliczna pogoda, aż się żyć chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonka- to dla nich nie jest upokarzające , to taki typ ludzi :) ah o niej można książkę napisać i nobla dostać :) :):) Dragonka i inne dziewczyny- to wy macie termin na początek to w każdej chwili może się wszystko zacząć :) a jacie kręcę :) a ja mam wrażenie że to jeszcze czasu a czasu , no u mnie to już tylko 4 tyg maks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi położna powiedziała że odradzaja pacjentkom ponieważ poród bardzo się wydłuża a w 80% kończy się cesarką i stosują różne metody łagodzenia bólu ale zzo robią bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super są wszystkie zdjęcia i wy jakie laseczki :) Ale taka uwaga ja była wcześniej ZMNIEJSZAJCIE ROZMIARY ZDJĘĆ BO NIEDŁUGO NAM SIĘ POCZTA ZAPCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula444 > bardzo mi przykro:( ja nie przeżyłam takiego czegoś, ale moje siostry..jedna po drugiej i jak opowiadały to było straszne:( Ale mam nadzieję, ze teraz już ok będzie i dzidzia zdrowa się urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki- masz racje, to straszne przyzycie,zwlaszcza jak zdarza sie dwa razy pod rząd. Potem szpital, zabieg łyzeczkowania i dochodzenie psychiczne do siebie.. Ale dalismy razem rade i teraz jest wszystko ok , poza tym ze maluszek naprawde b.malo wazy jak na 37 tydzien ciazy. Ale ja tez nie naleze do olbrzymow, bo waze 59 kg teraz, i przytylam w ciazy tylko 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różyczka83 > no to faktycznie możemy się minąć, ja do 17 powinnam max urodzić, ale ponoć (tak słyszałam), ze dziewczęta lubi szybciej być na świecie, chociaż reguły nie ma;) Jakby co to dam znać co i jak:) hihi Paula444 > mi lekarz odradził, bo nie jestem pierworódką. Pierwsze dziecko mimo, że ważył 4250 urodziłam w 2 h 20 min, więc szybko, ale miałam super położną, więc robiłam co mi kazała i była świetna współpraca:) No i lekarz stwierdził, ze skoro tak szybko urodziłam tak duże dziecko to szkoda mnie kłuć. Z drugiej strony ja nie mam przekonania do takich znieczuleń... Poprzestanę na gazie jakby co:) No i tak jak Różyczka pisze ponoć poród lubi się wydłużyć, co jest dla mnie zupełnie dziwne, bo przecież takie zzo ma nam pomóc a nie przeszkadzać:) I wolę trochę pocierpieć a szybciej urodzić niż zbyt długo się męczyć:) No u mnie jak w terminie będzie to zostało 17 dni, czyli 2,5 tyg. Czyli już tuż, tuż... Ale ja jestem gotowa na dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a zdarzają się Wam jeszcze krwotoki z nosa? Bo mnie już dawno nie, ale dziś w nocy się budzę, a tu bum i krew, aż się zdziwiłam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula moja kolezanka urodziła na Brochowie w 34/35 tc i Jej mały ważył 2500. To było teraz w lutym...albo koniec stycznia, kurcze już nie pamiętam. Wiec wagą się nie przejmuj. I to wcale nie zalezy od Twojej wagi, bo Ona to jak hipcia wyglądała, duża babeczka a dzidziuś taka kruszynka:) Najważniejsze by zdrowiutkie było a wagę nadrobią:) W końcu niektórzy są mali i szczupli a niektórzy wielcy i przy kości, albo i mieszani.. nie ma reguły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki- to faktycznie mialas szybki porod i duzego Bobasa. :) Zastanowie sie faktycznie jeszcze na to znieczulenie, skoro piszecie ze takie rady dali Wam lekarz i polozna. My tez juz mamy wszystko dla Maluszka naszykowane, nawet łóżeczko stoi rozlozone i ubrane, fotelik z kombinezonem i ubrankiem na wyjscie tez stoi i czeka :) wiec do 3 tygodni powinno juz byc po wszystkim. Zwlaszcza,ze moja szyjka jest skrocona i na dodatek Mały ma strasznie nisko glowke, ze lekarka na ostatniej wizycie 3 dni temu nie badala juz mnie ani wziernikiem,ani rekami,bo bała sie ze małemu krzywde moze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co a ja mam pomysł:) W przyszłym tyg. jak znajdę trochę czasu to założę nam stronę:) I tam tez trzeba będzie mieć hasło, żeby foto oglądać:) Mamy tak zrobione dla klasy mojego syna, dodajemy zdjęcia i ważne informacje, stronka jest bezpłatna:) I o ile pamiętam nie ma żadnego limitu :) Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonka SUPER pomysł!! Ale przecież Ty już zaraz rodzisz!! Nie za dużo roboty byś sobie na głowę wzięła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula no to faktycznie Ty już musisz być w pełnej gotowości:) Mnie lekarz w pn badał normalnie, ale też wyczuł główkę ręką. Więc już bliziutko :D A wiesz na allegro to chyba większość z nas zamawiała, bo tez taniej wychodzi i w jednym miejscu duży wybór;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×