Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

ja z racji tego ze gina prywatnego mam daleko to nie robi a u ginki z NFZ nie bylam chyba od 30tc wiec tez mi nie zlecila i nawet nei wiem czy zleca ale mam tam znajoma polozna i chodze jak ona jest w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu zawsze byla tz Mocka :) czyli slone sledzie w occie i smietanie a do tego podsmarzona cebulka i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no u mnie dzisiaj sledzie i koniec :)dzieki za pomysl:) Co do ktg to ja tez nie jezdze bylam raz w szpitalu a tak to na kazdej wizycie lekarz mi przyklada takie cos do brzucha i slucha czy jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie chodzilo mi o to ze do 12, jak nie urodze, nie do 1. a podobno ciezarnych post nie dotyczy, my przeciez musimy cos jesc, no tylk owazne zeby sie nie obzerac, miesa ra ztez mozna sobie odmowic. jak nie sledzik to moze jakas inna rybka, pieczona albo smazona? Kasiek81 ja tez sie wlasnie zastanawiam nad tymi lekarzami. nie wiem jak Beatka, ale ja chodze prywatnie za kazda wizyte place 70 zl. mialam badana przeziernosc, pozniej serduszko na usg polowkowym. gdyby cos bylo nie tak mysle z eby zauwazyli. A tu co. Moze Beataka nie miala tych badan? no ale na usg przeciez tez byloby cos widac... Chjocia zja o przeziernosc musialam sie upominac, bylam pewnego dnia na wizycie, a pozniej dopiero sie dowiedzialam o tym badaniu przeziernosci. dzwonilam do niego i umawialam sie jeszcze raz. w ciagu dwoch tyg bylam dwea razy, bo sam od siebie mi tej przeziernosci nie zreobil ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua...............22.........01.04.......M......Filip.. .........1..........Zakopane słoneczko81.........30.........02.04.......K......Lena.. ..........?..........Rzeszów Dragoniki...........28,........03.04.......K(?)...Maja... .........2..........Wrocław Hannelka............26.........05.04.......M......Kamil.. .........1..........ok.Bydgoszczy M4DZ1A..............28.........06.04.......M......Adam... .........1..........Kraków Blanka6.............29.........06.04.......K......Karina. .........1..........ok.Warszawy alexiasz............25.........10.04.......M......Aleksan der......1..........Krosno Brinka..............19.........11.04.......K......Julia(? )........1..........ok.Suwałk buteleczka85........26.........12.04.......K......??????? .........2..........Gliwice Iwonaa19............19.........12.04.......K......Julia.. .........1..........ok.Radomia Nastusiaelo.........25.........13.04.......k......Milena. .........2..........śląsk kwietniowka26.......25.........14.04.......K......Olga... .........1..........woj.dolnośląskie ani00...............29.........14.04.......M......Jakub.. .........1..........Tychy Kiniu ..............30.........14.04.......M......Wiktor.......... 2..........???????? Kafka28.............29.........14.04.......M......Daniele k........1..........Niemcy Kasiek81legnica.....30.........18.04.......K......??????? ?........2..........Legnica agaf................26.........18.04.......M......Kubuś. ..........1..........Reszów martusia 82.........29......18.04(5.04)....K......Lena............3.. .......Uk Nadia_2012..........35.........19.04.......K......??????? ?........2..........Poznań różyczka83.....................20.04.......M......Szymo n..........1..........Wrocław martusia_mala.......21.........20.04.......M......Kornel. ....................Jelenia Góra uleczka90...........21.........21.04.......M......Piotr.. .........1..........ok.Bielska Białej qwarce..............22.........21.04?......M......Philipp Kuba....1..........Burgdorf Anita1978...........33.........22.04.......M......??????? ?........2..........ok.Białegostoku malutkaa28..........28.........22.04.......K......Klara.. .........1..........Gdańsk gwens...............24.........24.04.......K......Zuza... .........1..........Śląsk pierwsze_malenstwo..19........ 25.04.......K......Julia...........1..........Bydgoszcz kika1603............35.........25.04.......M......Dawid ..........2..........W-wa Zysiolinka..........25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 .........25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li............29.........29.04.......?......??????. .........2..........Śląsk Karola11............31.........29.04.......M......Mateusz ek.......1..........USA/Szczecin MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA...........29.02......3050g......52cm.....Jaś ..............(?)..... Asia033...........24.03......3020g......54cm.....Oliwka.. ..........Lubin kasia_27_słupsk...25.03......3370g......47cm.....Kajetan ...........Słupsk Krisii............25.03......3750g......57cm............. ................. FlorentynaAnna....28.03......3640g......51cm.....Orest... ..........ok. Suwałk lola_lu..............29.03........????........???.........Brunon..........???? beata.sr..........30.03......2800g......51cm.....Do minik-Śpij w spokoju Nasz Aniołku:* S.U.R.I...........31.03......3550g......55cm.....Jaś.... ...........Śląsk Czuprynaa.........02.04......3760g......57cm.....Leon.... ..........Radom Bronka w kropki...02.04......3314g......----.....Adrian...........Szk ocja Sylvia4709........05.04.......2630g.......52cm...Michałek.. .....?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge czytac co wy macie na obiad bo zaraz mi sie zachciewa :P i na sile musze leciec do sklepu zeby makaron z serem sobie dzis zjesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta przezierność to w zasadzie to nie daje 100% gwarancji ale zawsze uwagę może zwrócić i wtedy robi się te dokładne badanie prenatalnie inwazyjne ale podobno są dość niebezpieczne dla dziecka. No i niestety większość wad genetycznych się nie wyleczy tylko rodzice mają możliwość podjęcia decyzji o usunięciu ciąży :( Niestety w naszym wspaniałym kraju uważa się, że badania powinno się robić kobietom które skończyły 35 lat bo one są najbardziej narażone a ja widzę, że coraz więcej młodych kobiet też niestety. Moja kuzynka urodziła w wieku 18 tu lat zdrowego synka a za dwa lata chorą na downa córeczkę podobno jeden przypadek na milion. I oczywiście nikt jej nie badał bo młoda a pierwsze dziecko zdrowe więc po co ponosić koszty....... Ale to serduszko? Przecież nawet jak się chodzi na NFZ to mają obowiązek trzy USG zrobić. Nie wiem może się myle ale chyba po to się jej robi aby stwierdzić czy wszystko z dzieckiem jest ok (czyli min wady serca, które można leczyć już u płodu). A to zakażenie ogólne, które powstało już w macicy (jeśli dobrze zrozumiałam) to chyba jakieś nieporozumienie. Przecież po to na badania nas kierują, aby zapobiec takim niespodziankom. Przecież dziecko miało jeszcze sporo czasu do terminu więc nie było przenoszone. Strasznie dużo niejasności jak dla mnie. Strasznie mi żal Beaty i jej męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam wszystkie badania(oprócz paciorkowca, ale to nie było takie zakażenie). Serce miałam badane co wizyte ,znaczy Dominika, wszystko było dobrze. Lekarka z Zabrza powiedziała, że takie wady są nie do wykrycia, bo mały musiałby sie odpowiednio ułożyc, a mój od początku miał z tym problemy:( a jeśli chodzi o serduszko, to inaczej jest macicy, bo tam jest w płynach, a inaczej, jak już musiał sam oddychać. Niewiadomo też, czy to nie przez nasz połączone geny, czy to może jedno z nas coś w sobie ma. Będziemy musieli zrobić wszystkie badania genetyczne, żeby sprawdzić czy wogóle będziemy mogli mieć zdrowe dzieci. Czym też jestem przerażona, że Dominik nie będzie miał rodzeństwa:( Mam nadzieje, że będzie dobrze i za 2-3 lata bedziemy mogli mieć małego stworka:) i tej myśli się trzymam, choć jestem przerażona tym wszystkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek masz racje. W przypadku Beaty wyszlo na to, ze wszystkie wizyty, przepraszam bardzo ale byly o dupe rozbic. przepraszam, ale sie zdenerwowalam. rownie dobrze, moznaby wogole nie chodzic na wizyty kontrolne, jesli one maja miec taki skutek. i lekarz mowil ze wszystko z dzieckiem ok, a nie widzial, ze sa takie wady? przeziernosc nie daje 100% pewnosci, ale beatka pisala, ze to byla najgorsza odmiana tego zespolu, to musialo b c wiecej oznak. a kosc nosowa widoczna od ktoregos tygodnia. czy oni to wszystko przeoczyli? Ja naprawde myslalam, ze takie rzeczy dzieja sie tylko w rodzinach obciazonych genetycznie. Chyba pora zeby naprawde kazdy byl badany pod tym katem, skoro i u mlodych mam, bez zadnych wad w rodzinie to sie zdarza... Brak mi slow po prostu A jak wracam do wpisu beatki to rycze jak bóbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka to przepraszam, ze tak pisze. Skoro wytlumaczyli Ci ze to byly wady nie do wykrycia to pewnie tak jest a ja sie bezpodstawnie unosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusiaelo stąd tez chyba wzięło sie to moje zdenerwowanie. Bo ja tez na każdej wizycie słysze, że z małym jest wszystko ok, badania wychodza dobrze. a teraz co? wiem, że mimo takich słów nie mozna spac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie chce sie wypowiadac,ale wierze ze w przyszlosci bedziecie miec zdrowe dzieciaczki i tego wam zycze:) Wrocilam cwlasnie ze sklepu a tam masakra tlumy ludzi na szczescie panie w kazdej kolejce mnie przepuszczaly wiec szybko poszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko ja też przepraszam za moje słowa, ale to się wydaje nie do pojęcia w dwudziestym pierwszym wieku aby dziecko aż tak chorowało i nikt tego nie mógł wcześniej zbadać. Kochana życzę Wam z całego serca aby Dominik miał zdrowe i piękne rodzeństwo za kilka latek jak już będziecie mogli ponownie spróbować. Będzie Aniołkiem Stróżem dla swojego młodszego rodzeństwa :) A pisałam o mojej kuzynce i jej przypadku to nie było ani z jej strony ani ze strony męża żadnych uwarunkowań genetycznych aby dziećko się urodziło z wadami. Poprostu czysty przypadek :( Malutka żyje teraz ma już 10 lat ale miała trzy operację na serce itp (widać dużo łagodniejszy przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę poleżeć troszkę bo synek właśnie zasnął , a ja już mam wszystko naszykowane i na święta i na obiadek (tylko wstawić ziemniaczki, ale czekam aż mój A. będzie wracał z pracy). To do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh dziewczyny ja nie mialam zadnych badan prenatalnych ani przeziernosci karkowej (chyba dobrze napisalam(?)..) bo poprostu za pozno poszlam do ginki ale jak to ona stwierdzila jestem mloda zdrowa wiec i dzidzius bedzie zdrowy.. a widac ze roznie w zyciu wychodzi.. i tez sie martwie o moja malutka :( Beatko niewiem co mam nawet napisac ale wierze ze uda sie Wam wszystko potoczy sie ku dobremu i Dominik bedzie mial mlodsze rodzenstwo.:);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka podziwiam Ciebie, za siłę trzymam kciuki myślami jesteśmy z Tobą, nie wiem co jeszcze napisać, przykro mi bardzo, ale będzie dobrze tego Ci życze z całego serca. Gratulacje dla nowych mamusiek, niech dzidzie rosną zdrowe i szczęśliwe życzymy razem z Oliwką. U mnie i u Oliwki wszystko w porządku, pilnuję ją bardzo, zmieniłam jej butelki, wczoraj zamówiłam jeszcze pediatrę do domu żeby ją osłuchał i ma czyste płuca. Czytałam trochę ze dziewczynki które są w ciąży to nie mogą spać. Ja tez nie mogłam spać jak byłam w ciąży budziłam się co chwile a teraz też nie mogę, chociaż bardzo bym chciała, chodzę senna ale Oliwka mi nie daje:) Nie mam teraz na nic czasu. Byłam dzisiaj w sklepie i widziałam dziewczynę w ciąży i trochę zatęskniłam za moim brzuszkiem:) dziś w nocy Oliwka skończy 2 tygodnie:) Życzę Wam wszystkiego dobrego Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko bardzo mi przykro z powodu tragedii jaka Ciebie spotkała,wiesz moją mam też to spotkało(ja miałam 14 lat więc pamietam) a i tak mam jeszcze brata(urodził się 2 lata po tej tragedii), Tobie tez napewno się uda :) Ja przepakowałam torbę do szpitala,chyba nie będę brała odrazu tych wszystkich podkładów,podpasek itp. mąż mi później dowiezie, mam nadzieje ze na mnie ryczeć nie bedą za to;p A na obiad dziś miałam rybke w occie i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj pisalam do dragoniki to mi pisala ze jakby sie rozpakowala to da znac , a narazie nie ma sily siedziec na necie bo jest zakatarzona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby do kwietnia, z tego co pamietam u Beaty dziecko nie ulozylo sie glowkowo i dlatego cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata.sr: popłakałam się czytając twoją historię. Bardzo wam współczuję bo to niewyobrażalna strata. Chciałam ci tylko napisać, że teraz jest bardzo dużo możliwości do wykrywania chorób u nienarodzonych dzieci. Myślę, że wadą serca nie masz się co przejmować bo ona jest bardzo często przy zespole downa. Ja z powodu wysokiej przezierności karkowej miałam robioną amniopunkcję i badania genetyczne. Wszystko wyszło ok. I na prawdę są wiarygodne i wcale nie jest powiedziane, że w kolejnej ciąży też będzie coś nie tak. Widzisz u nas początkowe badania sugerowały wady a okazało się że wszystko wyszło ok. Znam sporo kobiet z podobnymi historiami jak u ciebie które rodzą kolejne zdrowe dzieci. Trzymam mocno kciuki za owocne starania i pozytywne wyniki. A miałaś robione to usg na którym mierzy się fałd karkowy i kość nosową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×