Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hejka Dziewczyny :) Widzę, że nasze forum powolutku zaczyna ożywać :) Po pierwsze Gratulacje dla nowych Mamuś Co do wybudzania mi też powiedziano żeby absolutnie tego nie robić. Mój mały średnio śpi 3-5 godzin jak kąpię go ok 19:00 potem karmię i usypiam do ok 20:00 to budzi się ok 1:00 a potem po 5:00 już wyrobił sobie stałe pory więc nie mam zamiaru tego zmieniać bo jak próbowaliśmy mu zmienić to zrobił taką jazdę, że musieliśmy nosić na rękach przez pół nocy :P U nas suszarka też super się sprawdza jak już nic nie pomaga i tu chodzi bardziej o dźwięk i wibracje niż o ciepło. Jak tam u Was ze spacerkami Mamusie? Adrianek jest jak aniołek całe przesypia :) Wczoraj wybrałam się z nim pierwszy raz sama po sklepach no i nawet się nie przebudził przez 2 godziny buszowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
dziewczyny ile wy dajecie tego mleka ze wam dzeci tak ladnie spia? moj maly to max pol godziny pospi i znow do cycka ciagnie. chyba mam za malo tego pokarmu albo on jakis malo wartosciowy. jak to sprawdzic czy musze dokarmiac mm, i ile tego mleka dawac w razie czego? kupilam jakis reczny laktator ale taki badziewny z enie umim nim mleka sciagnac martwie sie ze glodze tego mojego maluszka no i te prezenia nie przeszly. maluy tak jakby nie umial kupki zrobic. jeden dzien byl spokoj, ale tera zmeczy sie i meczy. a wydaje mi sie z eja jem tylko to co wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiaaasz- a jak z wagą twojego maluszka bo jeżeli odpowiednio przybiera to chyba z pokarmem wszystko ok. Może trzymaj go dłużej przy cycu mój to przeważnie robi 2x podchody przy jednym karmieniu. Najpierw je aż zaśnie odbeknę go i domaga się jeszcze to mu daję jeszcze raz. U mnie to pokarm z tego jego ulubionego cyca to leje się jak z fontanny gdy go zaczynam karmić z drugim jest znacznie gorzej co mnie trochę martwi. Adrianek też się pręży bo ma gazy i jak pryka to zaczyna płakać tak samo jest przy kupie no i często po jedzeniu chyba jak zaczyna trawić to marudzi i się pręży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz --> mi polozna mowila ze jezeli dziecko bez przysypiania je okolo 15 minut to na 2 godziny powinno starczy spokojnie. moj mimo ze przysypia przy piersi to zawsze go troszke porusze zeby nie przerywal jesc i tak je roznie ale zawsze jakies 15-20 minut. ale w dzien malo mi spi,tzn jak juz zasnie to spi 3 godzinki ale marudzi zanim zasnie -bo wyspany po nocy, za to noc cala przespana jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakupiłam sobie nakładki silikonowe nuk i jestem z nich zadowolona. A czy wy też macie coś takiego,że jak piersi się przepełniają mlekiem to szczypią sutki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy waszym maluszkom sie ulewa? Moja do tej pory nie ulewała, od 3 dni podajemy jej herbatkę koperkową hipp (2 razy dziennie, wypija około 30 ml) i przedwczoraj raz dość dużo ulała a wczoraj dwa razy pod rząd (też dużo, musiałam ją przebrać...). Czy to może być związane z podawaniem herbatki? Czy takie ulewanie jest normalne? Mała pojutrze skończy 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowka ---> moj nie ulewal. teraz mu sie nawet po odbiciu zdarzy czasami. skonczyl 3 tygodnie w piatek. ale ja go nie dokarmiam. tylko piersia karmie. a herbatke ja sie staram pic bo maly nie chce butelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ulewa i to dość sporo i często bo nawet w czasie snu mimo, że zawsze go odbijam. Położna powiedziała, że jeśli przybiera na wadze to nie mam co się przejmować. Chodzimy na ważenie co tydzień i ładnie przybiera, ale to ulewanie wcale mi się nie podoba :( Mamusie chłopczyków powiedzcie czy jakoś szczególnie pielęgnujecie siusiaczki swoich maluszków? Ja za bardzo nie ingeruje jedynie przy kąpieli delikatnie przemywam pod jajeczkami i w koło.W internecie czytam rożne opinie na ten temat niektórzy pediatrzy zalecają odciągać napletek już od urodzenia żeby nie było stulejki inni każą tego nie robić. Bądź człowieku mądry i wybierz odpowiednią opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Klarze ulało się tylko raz ale to tak porządnie,że musiałam jej ubranko zmienić bo miała całe mokre. Ale tak to nie mamy z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Milenka nigdy nie ulewala a teraz jak skonczyla 3 tyg to pojawil sie problem :/ ale staram sie za karzdym razem ja brac do odbicia i mimo wszystko ulewa troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ulewanie chyba sie pojawia dopiero w tym okresie, dobrze, że nie tylko mnie ten problem dotyczy bo juz sie bałam że coś robię nie tak...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ulewanie chyba sie pojawia dopiero w tym okresie, dobrze, że nie tylko mnie ten problem dotyczy bo juz sie bałam że coś robię nie tak...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Malo pisze Bo czas spedzam z malym, Nie moge Sie nim nacieszyc taki jest kochany. Musialam mu dac kroPelki Bo mial gazy I teraz spi spokojnie. Czy wasze maluszki tez sie tak czasem mecza? U nas w dzien jest ok ale na wieczor placz. Mam nadZieje ze kropelki POmoga. Whale fotki I uzupelnie tabelke jak Bede miala chwilke I siade do kompitera Bo teraz to z telefonu pisze bO juz leze w lozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja juz od dwoch dni w domu urodzilam 1 maja przez cesarskie ciecie po 12 godzinach meczarni z malym na szczescie jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a więc 29.04 przyszła na świat moja córcia. Ze szpitala wyszłysmy już 30.04. Mała ważyła 3040g i mierzyła 53 cm. ;) Wszystkim nowym mamuśką serdecznie gratuluję ;) Uzupełniam tabelkę Nick...............Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość słoneczko81.........30.........02.04.......K......Lena.. ..........?..........Rzeszów M4DZ1A..............28.........06.04.......M......Adam... .........1..........Kraków buteleczka85........26.........12.04.......K......??????? .........2..........Gliwice Kiniu ..............30.........14.04.......M......Wiktor.......... 2..........???????? agaf................26.........18.04.......M......Kubuś. ..........1..........Reszów martusia 82.........29......18.04(5.04)....K......Lena............3.. .......Uk Nadia_2012..........35.........19.04.......K......??????? ?........2..........Poznań różyczka83.....................20.04.......M......Szymo n..........1..........Wrocław martusia_mala.......21.........20.04.......M......Kornel. ....................Jelenia Góra qwarce..............22.........21.04?......M......Philipp Kuba....1..........Burgdorf kika1603............35.........25.04.......M......Dawid ..........2..........W-wa Zysiolinka..........25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 .........25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li............29.........29.04.......?......??????. .........2..........Śląsk Karola11............31.........29.04.......M......Mateusz ek.......1..........USA/Szczecin MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA...........29.02......3050g......52cm.....Jaś ..............(?)..... Asia033...........24.03......3020g......54cm.....Oliwka.. ..........Lubin kasia_27_słupsk...25.03......3370g......47cm.....Kajetan ...........Słupsk Krisii............25.03......3750g......57cm............. ................. FlorentynaAnna....28.03......3460g......51cm.....Orest... ..........ok. Suwałk lola_lu...........29.03.......3070g.......54cm...Brunon.. ........Warszawa beata.sr..........30.03......2800g......51cm.....Do minik-Śpij w spokoju Nasz Aniołku:* S.U.R.I...........31.03......3550g......55cm.....Jaś.... ...........Śląsk Czuprynaa.........02.04......3760g......57cm.....Leon.... ..........Radom Bronka w kropki...02.04......3314g......----.....Adrian...........Szk ocja Blanka6...........04.04......3100g......52cm.....Karina.. .........ok Warszawy Bajua.............04.04........2840g.....54.........Filip ............Zakopane monia123??........04.04......3330g......55cm.....Kubuś.. .........Stalowa Wola Sylvia4709........05.04......2630g......52cm.....Michałe k..........????? Hannelka..........05.04......3650g......56cm.....Kamil... ........ok.Bydgoszczy ani00.............06.04......3400g......56cm.....Kubuś.. ..........Tychy nuska258..........06.04......4220g......61cm............. .........TYCHY Nastusiaelo.......11.04......2970g......56cm.....Milena.. .........śląsk alka85 ........11.04......???.......???.......Zuzia................ .... anita.1978....11.04.........2760g.......56cm......Cezary. ..o k.Białegostoku Uleczka90.........13.04......3550.......56.........Piotr. ..........ok. Bielsko- Białej Dragoniki...........15.04,......4140g......58cm........Ma ja. .....Wrocław Kasiek81 legnica..16.04.......3100g.....56cm.......Nadia.........Legn ica gwens..............16.04........3400g.....57cm.......Zuza ......Śląsk kwietniowka-26...16.04........3050g....48cm.....Olga ...dolnośląskie Alexiasz.............18.04......3490g.....58cm....Aleksan der....Krosno Iwonaa19..........19.04.......4060g......56cm......Julia .. ...ok.Radomia Kafka28.............19.04.......3400g......50cm.....Danie lek.....Niemcy malutkaa28.........20.04.......3400g......54cm........Kla ra. .....Gdańsk Brinka...............20.04.......4000g.......57cm......Ju lia......ok.suwałk pierwsze_malenstwo..29.04.....3040g...53cm....Julia......Bydgoszcz martusia_mała.......30.04.....3200g.......54cm......Korn el......Jelenia Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciuchna
nie dołączyłam oficjalnie nigdy do tematu, chociaż sobie Was podczytuję i ponieważ widzę temat poranionych sutków polecam maść Maltan -uratowała moje karmienie piersią ;) Kosztuje ok 15 zł,po każdym karmieniu smaruję sutki grubo maścią, nakładam jałowy kompres i przed kolejnym karmieniem usuwam nadmiar maści. Nie wygoiły mi się jeszcze zupełnie (jestem 12 dni po porodzie) ale jest niebo lepiej i przede wszystkim nie boję się karmienia. Boli tylko pierwsze zassanie, a potem może godzinę się bawić,cmokać, miętosić i nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :-) Na początek gratulacje dla nowych mam:-) Magdalenko chciałam Cię dopisać do rozpakowanych ale jedyne co wiem o Tobie to data porodu i płeć dziecka :-) Widzę,że coraz rzadziej tutaj ktoś zagląda....hm...ja też.Orest w dzień jest żywy i mało mam chwil wolnych,a jeśli nawet to nie wyrabiam na zakrętach z innymi obowiązkami....Myślę,że tak ma reszta nieobecnych,które serdecznie pozdrawiam. Jeśli idzie o ulewanie,to Orest ma ostatnio ten sam problem no i rzadko robi kupki,muszę wspomagać czopkami glicerynowymi.. Odnośnie siusiaka...też nie wiem...pierwszy raz mam syna i mi w szpitalu mówili,żeby nie odsłaniać napletka. Pozdrawiam wszystkie .Miłej niedzieli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
a my jestesmy po pierwszej wizycie u pediatry i chyba nie jest za wesolo. mal ma stulejke, niezstapione jadro i wodniaka jadra... za duzo tego jak dla mnie ;/ ehh musze cos poczytac o tym, bo narazie uslyszalam tylk ozeby sie nie przejmowac, dostane skierowanie do urologa, ale to dopiero za pare miesiey jak maly bedzie po wszystkich szczepieniach na zoltaczke. to jak tu sie nie przejmowac tyle czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naaaaaaaatiiiiiiiiiiiiiiii
stulejke w tym "wieku" ??? u noworodka nie mozna tego stwierdzic .... u starszych dzieci owszem np u 3 -letniego ale nie u noworodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U małych chłopców stulejka jest stanem fizjologicznym tak mi powiedział chirurg dziecięcy, do którego się zgłosiłam ze skierowaniem od pediatry gdy synek miał 16 miesięcy. Napisał stosowną notatkę do pediatry kierującego. Dopiero po 2 urodzinach jeśli napletek się nie zsuwa nawet troszkę to lekarz może odciągnąć go na siłę. A jeśli to nic nie pomoże to dopiero po 3 urodzinach wykonuje się zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wam! Sorry, że tak nic nie pisze, ale non stop z małym siedze. Powiedzcie mi, czy po porodzie jakos z 4 doby luszczyła sie skórka waszym dzieciaczkom ?? Mam cholernie obolałe brodawki.. smaruje tą maścią Maltan, ale zaraz młody do cycka i juz jej nie ma. Dzisiaj nocka nie przespana.Polozna ma byc za 1,5 h, pierwszy raz, zobaczymy. Buziaczki i życze wytrwałości mamusie!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mała wizytę u pediatry mamy w środę. Ciekawe czy wszystko będzie ok. U nas skórka łuszczyła się tylko na stópkach i dłoniach ale poza tym całe ciałko jest gładziutkie. Mi brodawki się już wyleczyły, a smarowałam je swoim mlekiem i dużo wietrzyłam, kiedy tylko była okazja chodziłam bez stanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu łuszczyła się skóra przez 2 tygodnie na rączkach i nóżkach, troszkę na brzuchu. Położna kazała tylko przemywać emolium no i zeszło:-) A co do ulewania to Kubuś też tak jakoś od ponad tygodnia ulewa i dosyć często, czasem nawet nieco przetrawione , bo i grudki są w ulanym mleku... Od kilku dni pojawiły mu się czerwone krostki na buźce- na policzkach, czole... położna mówi że to normalne, że to hormony wychodzą no i że może być tego więcej. Trochę martwię się czy to na serio normalna rzecz ta wysypka, gdy chłodniej jest albo na spacerze to bleknie. W czwartek dopiero do pediatry - ciekawe co na nie lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie trądzik niemowlęcy... moja też niestety ma. Podobno samo zejdzie z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
no to kurde mi pediatra powiedziala ze ma stulejke i ja juz wszystko czarno widze, bo nie dosc z eniezstapione jadro, teraz jeszcze wodniak jadra i to.. no co za specjalistow mamy w tym kraju. czytam o tym i faktycznie jest napisane ze do 2, 3 roku zycia nie diagnozuje sie stulejki u dzieci... boze... co za ludzie a ten wodniaczk moze sam sie wchlonie, jak nie to operacja ale tez w wieku gdzes 2 lat.. mojemuy malemu luszczyla sie skura, smarowalam linomagiem, przeszlo po 2 dniach jakie kropelki dajecie na te wzdecia? bo ja slyszalam o espumisanie i esputikon chyba, ale zeby nie dawac tego przed ukonczeniem miesiaca.. no i tak sie meczymy z naszym aleksandrem, bo kazda kupka to jest pol godziny prezenia sie i stekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
dziewczyny a kiedy zniknie ta krecha z brzucha? mam okropna ciemnobrazowa linie do tego czarny pepek i wyglada jakby byl brudny. w ciazy mni to nie przeszkadzalo ale teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz> co do prężenia się dziecka to raczej wina jest tego co jesz, bynajmniej tak mi sie zdaje, ja staram sie bardzo uważac na to co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja urodzilam coreczke 29.04. 2750 i 54cm po 48 godzin boli co 10 mimnut i 3 wizytach w szpitalu w koncu zlitowala sie nademna polozna (bo w koncu zrobilo sie male rozwarcie) i zapytala czy chce urodzic to ona mi pomoze... i pomogla najpierw przebila mi pecherz, polecialy wody, poczekalysmy na rozwarcie,pozniej znieczulenie wszytstko trwalo ok 7h sam porod niestety przy pomocy proznociagu teraz strasznie boli tylek siedziec nie mozna zycze wszytskiego dobrego dla was i waszych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×