Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hej u nas nocka super teraz powoli szykujemy sie do lekarza juz nie moge sie doczekac jestem ciekawa ile mala wazy ale mysle ze na pewno cos kolo 4kg.No a mnie wlasnie nie szczypie piers tylko pod pacha ale wiadomo to wszystko jest polaczone. dragoniki no to super ze ktos doswiadczony ci wszystko pokazal mam nadzieje ze na dzisiejszej wizycie tez mi polozna cos pokarze.no i u mnie tez kurcze wczoraj kupki nie bylo mam nadzieje ze dzisiaj wyprodokuje bo widze ze ja to meczy. martusia to chyba nie zadobrze ze mu to charczy ja bym na twoim miejscu skonsultowala to z innym lekarzem.Duzo zdrowka dla niego... Dobra zmykam wlosy suszyc i w droge do potem pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia moja charczy czasem w nocy, a w dzień jej przechodzi... W czwartek idę do lekarza to zapytam o to. Moja mała też od urodzenia robiła mnóstwo kupek (około 7 na dobę), wczoraj zrobiła 3, a dziś ani w nocy ani w dzień do tej pory nie zrobiła:( Tylko bąki puszcza, mam nadzieję, że nie będzie ją brzuszek bolał... Dobrze, że jest forum, bo widzę, że nie tylko moja ma z tym problem... Chyba taki okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
hej dziewczyny, dawno mnie nie bylo, ale uwierzcie nie mam sily, ani czasu. A zawsze jak wejde zobaczyc co sie dzieje na forum, to jakies pomaranczowe znowu obrazaja i mieszaja i mi sie odechciewa.Moj maly 18 czerwca skonczy 2 miesiac, a wazy juz prawie 6 kilo. nosi ubranka rozmiar 74, ale to chyba nijak sie ma do cm prawda? urodzil sie 58 cm, a traz ma na pewno troche ponad 60, ale ubranka 74 sa w sam raz. borykam sie z okropnymi krostkami na twarzy, ktore nie wiem, czy sa tradzikiem czy reakcja alergiczna. natusiaelo opisywala te krostki tutaj i nie umim wywnioskowac. jest kilka czerwonych z bialymi czubkami, ale tez kilka zwyklych jakby grudek ktore tworza chropowatosc na policzku. aly ma straszne problemy ze zrtobieniem kupki, wygina sie, prezy, placze za kazdym razem. czasem jak naprawde nie daje rady zrobic, pomagamy mu takimi rurkami antykolkowymi. Zadnego rytmu dnia ni mam, czasami karmie co 2 godziny, czasami co 10 minut. jestem uziemiona i nie wiem kiedy to minie ;/ w nocy pobudka co godizne. Uwierzcie mi, ledwo zyje. Pozdrawiam Was wszystkich i obiecuj bede czasem zagladac i sie odzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, żeby nawiązać kontakt ze światem uruchomiłam internet mobilny z t-mobile i jak się okazuje u mnie w domu zasięg tylko pod oknem:/. Mimo to postaram się wrócić do aktywnego uczestnictwa na forum. Asiu bardzo chętnie na spacer się wybiorę z wami:) My dzisiaj idziemy do lekarza mały ma już 5 tygodni i chyba najwyższa pora go zaszczepić aż się boje ile to będzie kosztowało i jak tu chrzciny zrobić? Z życia nowo wprowadzonych: w mieszkaniu nadal tylko podstawowe rzeczy, nadal śpimy na materacu dmuchanym - co mnie dobija:) kartony stoją jak stały:) ale da się żyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać że Maciek kończy dzisiaj 5 tygodni urodził sie z waga 3500 a teraz waży 5250, karmię go piersią i on ciągle je i je i je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Czytam ale nie mam czasu pisac. Alexiasz moj maly tez mial take krostki na buzce I przemywalam rumiankeim I przeszlo. 2 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. moj piotrus jest marudny od tego dnia co chwycil tego kleszcza...;/ spi niespokojnie itp. co do ubranek to raz ubieramy rozmiar 62 raz 68 a raz 74 :) a Piotrus ma rowne 60cm :) od wczoraj maly nie chce cos jesc z lewej piersi...tzn w nocy je a w dzien nie chce....hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to gdzies ty
sie wloczyla z malym dzieckiem, ze kleszcz mu wlazl idiotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to gdzies ty ---> tylko o twoi braku inteligencji swiadczy to, ze myslisz ze trzeba sie gdzies wloczyc zeby kleszcza zlapac. najprawdopodobniej mogl siedziec na praniu ktore sie suszylo na polu, mogl chodzic po kims kto do niego przyszedl itp. tym bardziej ze w ten dzien caly czas bylismy w domu. takze jak juz chcesz zaczepiac to pomysl 3 razy zeby sie nie osmieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po wizycie Amelia wazy 4.330gna 7 tygodni.Waga startowa byla 2850g wiec mysle ze niezle.Tez duzo urosla bo startowo 45cm a teraz 54,5cm.wiec tak pytalam polozna o te kupki co zadko robi Amelka teraz, to powiedzala ze jezeli dziecko jest na samej piersi to nic sie nie dzieje jezeli dziecko robi przez jakis czas co 3 dni.Gorzej jak dziecko jest na mm wtedy kupka powinna byc przynajmniej raz dziennie. Co do tego wyginania w litere C powiedziala ze nie jest zle i zebym z nia cwiczyla jak do tej pory.Rozmawialam z nia tez o witaminie d3 bo tutaj nie kaza podawac dziecia chyba ze sa wskazania i jak narazie nie kazala.Wzasadzie starszej corce tez nie podawalam i jest wszystko ok. Uleczko moze skonsultuj sie z lekarzem jezeli nadal maly bedzie czul sie gorzej.Bo powiklania po kleszczu sa bardzo niebezpieczne przedewszystkim dla takiego maluszka. Indianka twoj maluszek ladnie przybral ja pierwsze szczepienia mam na 28 czerwca to jest 9 tygodnia.Ale u mnie na szczescie wszystkie szczepienia mam za darmo nawet na pnemokoki i memnokoki(na pewno zle napisalam nazwe).Potem mamy szczepienia w 12 tygodniu i 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka - nie zwracaj uwagi na głupie pomarańczki martusia - Ty też jesteś z UK bo nie pamiętam a z tego co piszesz to jest jak u mnie, więc tak mi się skojarzyło. Też pytałam o witaminę D ale lekarz tylko powiedział, że nie widzi potrzeby. Siostra chciała mi przesłać z Polski ale stwierdziłam, że na własną rękę nic nie będę dawała bo przecież tu żadne dzieci nie dostają i jakoś żyją. Ja tez mam takie uczucie igiełek w piersiach jak karmię. Co do karmienia to cały czas się zastanawiam czy mały się najada bo coraz częściej w trakcie jedzenia zaczyna mi się szarpać prężyć i popłakiwać to biorę go do odbicia tak jak wcześniej a on już potem nie chce jeść tylko się wyrywa. Dziś po ładnie przespanej nocy cały dzień prawie nie spał a na wieczór zaczął marudzić i złapała go kolka trochę zjadł o 18:00 a potem po kąpieli znów kolka i zasnął mi na rękach, więc go położyłam spać bez karmienia i się teraz martwię, że jest głodny. Chyba mam jakąś obsesje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiaaasz witam ponownie :) Uszy do góry myślę, że każda z nas ma jakieś problemy z maluszkiem, bywają lepsze i gorsze dni. Ja tylko czekam 4miesiąca z nadzieją, że układ pokarmowy dojrzeje i unormują się wszystkie rzeczy z tym związane jak kolki, gazy, ulewania itd. Dragoniki- Adrianek po pierwszym badaniu słuchu w szpitalu też nie słyszał na jedno uszko ale po powtórnym okazało, się że jest już ok i to tylko musiało być jeszcze przytkane po porodzie, więc pewnie i u Twojej córci jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. wlasnie wybierams ie dzis do lekarza bo maly chyba sie przeziebil... ehh wszystko naraz... wczoraj zaczal mocniej furczec przez nosek cos popsikiwac i czasem zdarzy mu sie zakaszlec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
Bronka Dragoniki - mialyscie tez problem z uszkiem? bo mi dzien po porodzie pielegniarka w szpitalu powiedziala - Pani dziecko nie slyszy na jedno ucho! Wiadomo, bywaa gorsze rzeczy, to tylko uszko, ale kazda chcialaby miec w pelni zdrowe dzieciatko, wiec bylo to dla mnie okropne. dopiero przy wypisie lekarz wyjasnil, ze to nie do konca musi tak byc, ze wlasnie to uszko moze byc tylko przytkane i dlatego badanie zle wyszlo, kontrole mam 22 czerwca. ale ta pielegniarke to bym teraz zabila chyba z atakie slowa. Bronka Wy juz przeszlyscie to kontrolne badanie, na szczesci pozytywnie - jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam:-( my znowu w szpitalu. Maly juz tak charczal..prawdopodobnie zapalenie oskrzeli albo znow pluc. Na szczescie mozna wziasc materac i spac kolo dziecka. I znow wenflon i antybiotyki.. Dziewczyny,slyszycie charczenie u dzieci,jedzcie do szpitala,moze to nie byc cos groznego ale lepiej zapobiec. A na zwyklej wizycie u pediatry uslyszalam,ze to MOZE sapka... Dobrze ze jest net to mam z wami kontakt. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiaasz---> my też byłyśmy na kontroli uszek w poradni audiologicznej bo w szpitalu na badaniu przesiewowym wyszła kontrola. Też mnie straszono, że mała nie słyszy co oczywiście okazało się nieprawdą. Podczas badania dziecko powinno być spokojne, najlepiej jak śpi. Wkłada się do ucha taką małą słuchawkę (wygląda jak wtyczka "jet"), która emituje fale i komp mierzy odbicie czy jakoś tak. Oba badania, które nam robiono tak wyglądały, zmieniał się tylko sprzet podłączony do "słuchawki". Oczywiście Karina budziła się jak tylko próbowano jej coś włożyć do ucha, poratowaliśmy się butelką i badania wyszły ok. Nas dopadła ciemieniucha co przy ilości i długości włosów Kariny jest masakrą. No nic, walczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
ja niie wierze, moj maly lezy sam w lozeczku i sie cieszy do sufitu :) kupilismy mu karuzele grajaca na lozeczko- zdaj role, bo wczesnij mogl lezec, ale jak ktos byl obok i mowil do niego, teraz jest sam w pokoju. U nas kupki nie ma od wczoraj, ale nie uwazam zeby to bylo w porzadku. maly jest na samej piersi i wiem ze to sie zdarza, ale jest to ok gdy dziecko jest zadowolone i nic mu nie dolega. a moj ewidentnie probuje ta kupke robic od wczoraj bo co chwile caly sie spina i jest az bordowy. Bronka, czyli bezbolesne to badanie. a mial oczyszczanie uszu? bo mi pani powiedizlaa, ze najpierw robia oczyszczanie , pozniej ja mam dziecko nakarmic, ono zasnie i robimy badanie kontrolne. watpie ze maly zasnie, bo prawie wogole nie spi w dzien, no ale zobaczymy. mam nadzieje, z enie bedzie go to bolalao na cieminiuche polecam - olejuszka - firmy Skarb matki - posmarowalismy dwa razy i przeszlo - rewelacja. smarujesz glowke, po 24 godzinach wyczesujesz i smywasz. u nas pomoglo w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
dziewczyny jeszcze jedno. moze o tym pisalyscie, dlugo mnie nie bylo, nie przeczytam wszystkiego. moj maly meczyl sie z kolkami, dalej sie meczy, ale znacznie mniej. kolki czesto wywolane sa tym, ze dzieci nie umieja trawic laktozy - cukru w mleku. na to najlepszym preparatem jest DELICOL. na prawde dziala, teraz maly nie prezy sie przy jedzeniu, nie boli go brzuszek w trakcie, ale ma kolki czasami, jak ja zjem cos, czego nie powinnam. U nas delicol kosztuje ok 30 zl i mi wystarcza na niecale 2 tygodnie, niestety. jesli macie problem z kolkami sprobujcie - jezeli pomoze - tzn ze wlasnie z powodu nietolerancji laktozy nasze maluszki tak cierpia. wtedy przy karmieniu piersia delicol, a jesli karmicie mm - tez go mozna stosowac, ale lepiej chyba zainwestowac w specjalne mleko bez laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexiaaasz
przepraszam Blanka - -oczywiscie pisalam do Ciebie, nie do Bronki, wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miała oczyszczania uszu. Badanie jest bezbolesne ale moje dziecko jest "jojko" i nie lubi jak się ją rusza :) Podczas karmienia dała się jednak zbadać choć łatwo nie było. U nas też karuzela zdaje egzamin, mata edukacyjna też no i hitem jest grzechotka mocowana na rączce jak opaska (na rzepy). Na dzień dziecka dostała huśtawkę ale póki co mało używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiaaasz- u mnie to badanie wyglądało podobnie jak opisuje Blanka w czasie snu małemu założyli słuchawki takie jakby na uszka ale mi kazano odejść żeby się nie rozpraszał. Uszka nie były przeczyszczane samo się oczyściło a badanie miał wykonane w odstępie 4 dni. Nie martw się za w czasu bo jak widzisz to dosć często się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas nadal brzytko i ponoro az nic nie chce sie robic.Mala spala bez problemu w nocy tylko od rana jest strasznie marudna mysle ze te pogody tez maja na nia wplyw.No i wczoraj zrobila w koncu kupke ale od rana sie ciagle prezy wiec pewnie cos tam w jelitkach zalega. Bronka w kropli tak mieszkam w Uk.Wracajac do tej witaminy d3 to jak bylam ze starsza corka w Polsce na kontroli u pediatry to nawet mnie pochwalila ze jej nie podaje bo stwierdzila ze czesto sa gorsze skutki uboczne z nadmiaru witamin niz jak jest niewielki niedobor.Wiadomo jak sa wskazania to trzeba podac.Nie martw sie o malego jak bedzie glodny to na pewno by sie obudzil.Moja mala ostatnio tez szarpie sie przy karmieniu wczesniej robilam tak jak ty i tez pomagalo teraz nie stety nie.Mysle ze to taki okres u nich jest bo jak by byly glodne to by nie spaly tylko upominaly sie o cycusia.Mam nadzieje ze szybko to im minie. uleczka daj potem znac co z maluszkiem. martusia zdrowka dla malego wlasnie wczesniej pisalam zeby sapke zawsze konsultowac z lekarzem ale u ciebie dziwne ze lekarka nie uslyszala tego charczenia w plucach. blanka ja moge ci polecic szmpon nivea baby ja dwa razy go urzylam oczywiscie wczesniej oliwka poszla w ruch i po ciemieniuszce ani sladu. alexiaaasz moja mala tez od tygodnia super zaczela reagowac na karuzelke i grzechotki teraz u nich bedziemy widziec nowe postepy naokraglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia mala --- zdrowia !! dla maluszka i cierpliwosci dla ciebie :) wszystko bedzie dobrze. my mamy lekka ciemieniuszke na brwiach ale tylko oliwkuje a potem lekko przecieram pieluszka albo wyczesuje.. wrocilam z malym od lekarza. szczescie w nieszczesciu ma tylko katarek. a co to tego ze byl taki marydny, placzliwy i mi sie dlawil, no i nie chce jesc to dlatego ze (szczena mi opadla! ) dziasla ma spuchniete i zabki nam sie zaczna pchac !! masakra..zaskoczyl mnie piotrus :) dala nam lekarka mas i sie bedziemy smarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doo uleczka90
czy lekarz przepisal Ci cos na ten katarek u Twojego maluszka?? bede bardzo wdzieczna za odpowiedz z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka90 - nieźle z tymi ząbkami;-) ledwo nam się dzieciaczki urodziły a już ząbki się pchają;-) a ja wczoraj zostawiłam Kubusia na 8 godzin z moim tatą, jechaliśmy na mecz, a dzięki temu ja miałam odskocznię od siedzenia w domu:-) Maluszek jakoś przeżył ten dzień ze swoim dziadkiem, wypił 3 porcje po 80 ml odciągniętego mleka, trochę pomarudził:-) Już ma 6 i pól kilo, mały klocek! Ale widzę, że od niektórych z Was dzieciaczki też już taka wagę osiągają:-) a mały w piątek będzie mieć już skończone 10 tygodni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia. lekarz przepisal mi dwa "psikacze" do nosa. jeden to Quixx a drugi nazwy nie pamietam, jak ci zalezy to potem ci moge napisac, ale ten drugi jest na recepte. i mam psikac mu do noska raz jednym raz drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja oliwka tez ma katar, byłam u lekarza dzisiaj i kazał mi zastosować sól fizjologiczną, ale nie wiem jak jej to podawać, mam ja e takich malych buteleczkach 5ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Asia
otwierasz buteleczke i poprostu wlewasz kropelke do noska z tej buteleczki , to nic trudnego , kwiestia wprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam pytanie ile wasze dzieciaczki śpią w ciągu dnia bo mój od jakiegoś tygodnia to ma ok 3 drzemek takich 20 minutowych i na spacerze ok godzinną a tak to cały czas nie śpi dopiero na noc po kąpieli jak zaśnie to śpi ok 5 godzin po czym karmienie i z 3 godzinki snu znów karmienie i spanie tak do ok 9:30 a potem te drzemki tylko. Co do karuzelki to mojego nie za bardzo ona interesuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×