Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość mamadobra rada
karolinkaaa-nutramigen jest bardzo śmierdzący i paskudny w smaku:(spróbuj na początek miesza po trosze ze swoim mlekiem aby malutka przyzwyczaiła się do smaku.Na poczatek nie rób zbyt dużych porcji mleka,bo i tak nie zje,ale po jakieś 10-15 ml na poczatek myślę,że wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dziewczyna pije nuraminen od chyba 1 miesiaca , bo miala alergie pokarmowa, najpierw bylo bebilon ale nie pomoglo, Śmierdzi bardzo a dotego ona nie chce jesc moich zupek itp. :( bo tylko teraz jej smak odpowiada. A u mnie to ide w piątek do ginka bo mnie to wkurza ze nie mam okresu :( od 2 miesiecy tylko mnie brzuch boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam wystarczajacej ilosci mleka, wiec po karmieniu dawalam mm i wypijal. Moj pije kazde mleko, ale najbardziej syte jest Milupa Milumil. Zreszta mleczko to wydaje mi sie bardziej wartosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, ja moze bede dodawac sinlac-troche zmieni smak napewno a i dzieki za rade zeby mniej robic bo rzeczywiscie szkida marnowac mleka- zosia o jablku tez ma uczulenie...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nadrobię Was dzisiaj- obiecuję ! :* i odpiszę A tymczasem ... mamy drugiego ząbka !!! :) Miłej i pięknej niedzieli życzę maluszkom i Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny odkąd wróciłam do pracy nie mam w zasadzie w tygodniu czasu żeby z Wami popisać :( Czasem uda mi się trochę poczytać. Teraz mały śpi a M wyskoczył do sklepu to mam trochę wolnego bo ustaliliśmy, że w weekendy ograniczamy tv i internet, więcej czasu będziemy spędzać wspólnie. Jak synek wstanie idziemy na długi spacer bo dziś piękna pogoda :P Czupryna to już u Twojego dwa zęby a my nadal bezzębni mimo, że chłopaki z tego samego dnia :) Czytam, że wasze dzieciaczki mówią tatata bababa a nawet mamama Mój ma ostatnio fazę na bzi gzi siedzi na leżaczku i tak na zmianę bzi bzi gzi gzi a potem plucie machanie nogami i radocha z piskiem. Dobra lecę wypić kawkę i zjeść ciacho może zajrzę tu wieczorkiem. Miłej niedzieli dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka... Hanka też giii tak wystawiając język i tyle, ale chichroli się w glos niemiłosiernie i tak głośno. Sąsiedzi mogą pomyśleć, że coś jej robimy;)) Hanka ma lekki katarek, w piątek i wczoraj leciało jej z oczu, ale psikamy woda morską. Ja w sobote byłam u lekarza i dostalam lekarstwa, na noc, żebym w dzień mogła w miarę normalnie funcjonować, u mnie w ból mięśni poszło. U nas mgła potworna od samego rana. Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny U nas juz od jakiegos miesiaca sa dwa dolne zeby.Teraz wyszly nam dwa gorne ale jeszcze nie calkiem.u nas mowi maly mama i nie,slowko nie wychodzi mu bardzo dobrze...:) Zyczymy milej reszty niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej widzę, że jak zwykle w weekend słaby ruch u nas :) Tak zerknęłam na aukcję powyżej i przypomniałam co mnie zaskoczyło wkładałam dziś małemu body a tu wszystkie za krótkie w kroku te na 74cm włożyłam nie chodzone na 80cm a one jak w sam raz jakoś mi synek się wyciągnął ostatnio. Tak ostatnio jakoś mi się wydawało, że śpiworek na 6-9 mies robi się za krótki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem padnięta, a jeszcze siedzę i nie śpię. Co za głupota z mojej strony ;) to od końca :) Bronka >> ja w tym tygodniu zacznę zakładać body o rozmiarze 86, bo w 80 robi się krótkie. 86 znowu za szerokie, ale wole, żeby 80 małemu nie ściskało jajeczek :/ Magdalenka22 >> i inne dziewczyny, które nie mają nic w stopce, bardzo Was proszę (mówię w naszym imieniu) napiszcie w stopce datę urodzin,i inne przydatne informacje, będzie nam łatwiej.... Co do mówienia Asiu to mój nic... piszczy, prycha, pojedyncze iiii, aaaa, coś jak "nie", eee- żadnych konkretów :) a gdzie to cudowne MAMA....:( ;) O mm nie potrafię nic doradzić, nie widziałam nigdy tego nutramigenu i kompletnie się na tym nie znam. Mamy od jakiegoś czasu problemy z kupką, musimy robić razem, ja stękam, Leon leżąc bez pieluchy stęka, i czasem coś z tego jest, ale najczęściej bywa ciężko :/ Może za mało deserków? Więcej przepijać herbatką ? Jaką? Ze spaniem to już pisałam, jest katorga, budzi się co 1,5h. Tłumaczę to sobie zębami, ale mam nadzieje, że niedługo zacznie przesypiać dłużej... :( Kwietniówka26 >> ja narazie jeszcze się boję, że mój się zadławi i nie daję biszkoptów ani chrupków Iwonka >>wyglądałaś pięknie:) Macie rację, że dziecko karolinki zasługuje na pomoc. Iwonka bardzo ładnie doradziła karolince, a w zamian usłyszała "dzieki za troske ale ameryki nie odkrylas ze moja mala jest alergiczka-to chyba oczywiste". Ja mogę mówić za siebie- bardzo bym się ucieszyła, że ktoś z serca stara mi sie pomóc.I jak czytałam ten długi post iwonki, która widać, że chciała pomóc, i jak czytam odpowiedź karolinki to ręce opadają :) Ale... ludzie są różni. Ważne, żeby się szanować mimo różnic:) A na ząbkowanie daję Camilię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, trochę nas nie było na forum- teraz muszę wszystko nadrobić:) Zanim jednak zajmę się czytaniem chciałam zgłosić obecność:P i przywitać się po przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie :) Czupryna>>> dziewczyny kiedyś pisały że na kupkę dobry jest deserek ze śliwkami chyba z gerbera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj Hanka dała popalić. Usnęła jak zwykle, tzn. 21.15, pierwsza pobudka 22.20, mąż na szczęście ją uśpił dalej, ale po kolejnej godzinie pobudka, nie spała od 23.30 do 1. W humorze extra dobrym, leżała w łóżeczku i gadała, chichroliła się. Potem jednak zaczął się płacz, posmarowaliśmy ząbki, nosek oczyścilismy i dokarmiliśmy, żeby o 6 pobudki nie zrobiła. Pospała do 8.30. Teraz spi od 10.30. Pewnie zaraz się obudzi, więc pryskam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam Dziewczynki po weekendzie? Jak sobie dajcie radę łączyć pracę z macierzyństwem? U nas spanie się unormowało, tzn. znowu chodzi spać o 22, ale.. no właśnie.. wybudza się z płaczem co godzinę. Jak biorę na ręce przestaje. Czy mogą to być ząbki? Ja nic tam nie widzę, więc już sama nie wiem. Co mogę podać mu, żeby ulżyć oprócz maści? U nas jest czołganie po całej podłodze, więc potykamy się o zabawki :) Na kupkę dobre śliweczki i jabłuszko. U nas działa to wyśmienicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) U nas weekend minął bardzo miło. Przyjechali do nas znajomi, wczoraj cały dzień spędziliśmy nad morzem:)Klara spała ponad 12 godzin po tym spacerku, nawdychała się jodu i padła o 19 a obudziła się dopiero koło 7 rano Czupryna--->my mieliśmy straszny problem z kupkami małej ale jak tu któraś z nas napisała suszone śliweczki z gerbera rozwiązały problem. Ja daje małej tak co 2-3 dni i kupki sa regularne i nie ma zaparć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czupryna-na kupke mozesz podac herbatke ulatwiajaca trawienie albo jabluszko w deserku, o sliwkach nic nie wiem ale na zdrowy rozum moga tez pomoc kafka-zeby ulzyc dziecku w cierpieniu ja podaje -znaczy wczoraj podalam na noc ibufen w syropku, jest wlasnie na bolesne zabkowanie u nas ze spaniej jakos troszke lepiej-ale bez rewelacji spie z mala i narazie nie probuje niczego, zadnego odkladania do lozeczka itd... od soboty wprowadzam mm ale narazie tylko mala troszke wypija- dzisiaj wypila 2 razy po 40ml nutramigenu wiec nie jest zle, smak zaakceptowala- ale ogolnie butli nie lubi mysle ze zejdzie mi sie do nowego roku ja calkiem odstwiac od piersi-choc moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna na kupkę daję śliwki z hippa, tez pomagają i małej smakują:) Kafka ja daję czopki Viburcol, dawałam przez 6 dni i po 4 zaczęłam podawać dodatkowo ibum, przez te dwa dni spała wyśmienicie więc pomyślałam że dzięki ibum i odstawiłam czopki, kolejna noc była już nieprzespana i tak do dziś:( Dziś byłam w aptece zapytać jak długo mogę stosować te czopki i podobno bardzo długo, bo są homeopatyczne, więc dziś znów zaczne podawać. Sam ibum mojej nie pomaga... Dodatkowo smaruję dziąsła dentinoxem albo podaję Osanit (kupiłam w Niemczech). Moja śpi kiepsko od 1,5 miesiąca a dopiero w zeszłym tygodniu zauważyłam, że idą dwie dolne jedynki, wcześniej nie było nic widać... Co do łączenia pracy z macierzyństwem to ja byłam zadowolona, póki mała ładnie spała, teraz mam czasem ochotę rano się położyć a niestety trzeba wstawać...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam :) U nas weekend w miare, podawałam ostatnio młodemu Viburcol i troszku lepiej spał. Ale szału nie ma. Byliśmy dzisiaj na kontroli 3 tyg po szczepieniu, Kornel waży 8250g, okazało się, że za lada dzień bedą mu wychodzić zęby na górze i na dole, coś czuje, że będzie jazda :) ale no cóż , nie poradzisz. Co do spania w łózeczku to śpi do 2-3 , potem go biore do siebie, w piatek jazda była juz o 24 , wiec wzielam do do siebie, połozył sie na boczku, patrzył na mnie, głaskałam go i mówiłam po cichutku do niego :) i zasnął, najpiekniejsze co moze być ;) hehe U nas szarawo, tak pięknie i ciepło było ,ale niestety, prawie koniec października, dziewczyny, na prawdę , czas leci tak szybko, ze ja nie ogarniam :P POZDRAWIAM !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu mój maciek cały czas mówi baba tata i to chyba od dziecka zależy co mu łatwiej powiedzieć "m" jeszcze nie wymawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo wymawiania samogłosek, to mój mówi ,,baba", ,,mama" ale pierwsze jakie powiedział, było ,,baobab" :) hehe Powiem Wam, że po tym żelu z firmy Pharmaceris baby młodemu zeszła ciemieniuszka , co miał lekką. Kupiłam dzisiaj ten żel i promocja była na emulsje do kąpieli i do ciała z Emolium za 56 zł za 200ml i 400ml, więc nie jest źle. A zauważyłam, że od kiedy kąpie go w płynie do kąpieli Nivea, ma wysuszona skóre, mozliwe, że też zalezy to od pory roku teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia ja od początku kąpie małą w emolium i jestem bardzo zadowolona, nie używam żadnych emulsji ani oliwek bo skórę ma nawilżoną po samej kąpieli:) Kupiłam emulsję do ciała z tej serii ale niepotrzebnie, użyłam tylko kilka razy jak była noworodkiem i łuszczyła jej się skóra na stopach, od tamtej pory leży... A kupuję na allegro, bo jest dużo taniej niż w aptece u mnie w mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) Dawałam jabłuszko i śliwki, ale może za rzadko... Kafka >>> z tymi pobódkami to mogą być ząbki, u mnie od dwch tygodni albo i lepiej tak jest i w tym czasie pojawiły się dwie dolne jedyneczki:) ja daję camilię, to nie jest maść, ale szczerze to nie wiem czy to coś daje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas powtórka z rozrywki, ale nie zamierzam jej usypiac. Leży w łóżeczku i nic. Zmęczy się, uśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane kwietnióweczki:) widzę że na tapecie temat nocnych pobudek, Mogę przybić piątkę z tymi które budzą się co godzinę. Maciek daje mi popalić- od czasu wakacji kiepsko sypia. po pierwsze zniewolił mnie i śpimy razem, po drugie chciał by spać z cycem w buzi i przebudza sie kiedy chowam pierś i budzi sie co ok godzinę zobaczy czy jestem przytuli sie i spi dalej. Moja teściowa mówiła że mąż robił identycznie. Myślę o odstawieniu go od piersi może jeśli zacznie pić mm to będzie miał stale pory jedzenia i taki plan dnia pomoże nam przesypiać noce. Tak jak tu któraś pisała mały jest b. wrażliwy- każda nowa sytuacja = nie przespana noc. Z nowości co u nas: widać już pierwszy ząbek dolną lewą jedynkę, dzisiaj się wyrzyna i mały cały czas stęka. Jesteśmy już po szczepieniach- następne dopiero po roczku:) Mam pytanie- jak ubieracie swoje dzieci? już w kurteczki? rajtki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka>>> ja do tej pory raz założyłam kurteczkę, było strasznie zimno. A tak ubieramy bodziaka z krótkim rękawem, bluzeczkę i polarka, cienką czapeczkę, rajstopki, spodnie i buciki takie z polarkiem w środku, jak były ostatnie ,,upały'' to bez polarka :) Co do kurtki to miałam zamiar zakładać ale mama mnie ostudziła, że jak teraz bedzie kurtka to co założe jej w zimie :) W sumie racja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×