Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

karolina-witaj w klubie,mam podobnie,jak nakarmie o 20 to pobudka o 20 30 na drugiego cyca,potem o 23,1,3,5,7,8 srednio tak to wyglada,w ciagu dnia jest pogodny i wesoly,ja to bardziej tlumacze tym ze w 6/7 m-cu duzo sie dzieje w glowce maluszka i tak jak pisza o skokach rozwojowych,u niektorych to moze trwac nawet ok 4 tygodni,chyba nasze dzieciaki sa bardziej wrazliwe na bodzce i tyle,z pierwszym dzieckiem tez mialam podobnie i wyrosl na bystrego,inteligentnego 3 latka :) tak ze nie zalamuj sie,te pobudki wiecznie nie beda trwac,teraz moj 3 latek spi jak zabity moj jak sie wybudza to nie placze jakby z bolu tylko jakby mu sie przysnilo cos,nawet chichral sie na glos az w szoku bylam,moja pediatra ostrzegala mnie ze ok 6/7 m-ca takie cuda moga w nocy wystepowac ;) a to naprawde madra kobita:) uszy i cycki do gory:) bedzie tylko lepiej :) dzisiaj dalam pierwszy raz kaszke ryzowa z malinami,ciekawe jak bedzie,narazie godzine spi od 20: 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozna podac HYDROKSYZYNE hehehe dobra dobra zartowalam bo zaraz znow sie pomarancze zleca ide sie umyc i przebrac w pizamke bo pewnie zarazz znow... ja licze na to ze alergolog cos mi przepisze na lepszy sen bo te oczka trze pewnie ja swedza a w dzien tez jest pogodna i wspaniala, ogolnie b. dobrze sie rozwija ale jest tez bardzo wrazliwa-wizyta u znajom,ych=nieprzespana noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka-hihi to robimy zawody ktore dziecko dzis wiecej razy sie obudzi ;)jutro zdamy relacje :p ech tzreba to polzartem traktowac bo czlowiek by oswirowal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina-gonimy was,o 21 55 byla kolejna pobudka a Twoja uzywa smoczka??moj od urodzenia go nie trawi tak jak kiedys jego braciszek ale moze nie ma tego zlego,bo najgorsze m-ce to 6,7,8,9 a potem to juz lepiej i nie ma odzwyczajania od smoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO TAK uzywa moja mala smoka-to jej przyjaciel a mnie po nocy to az cycki bola od ciaglago sssania-moja Zosia to maszyna ssaco tloczaca hehe widze ze udzielasz si tez na marcowkach i jedna kolezanka agata30tyez ma ten problem co my u mnie tez sie zaczwelo jakas infekcja-te pobudki infekcja minela a pobudki zostaly nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo bo moj to z 31.3 to i tam wdepnelam ;) ja to piersi chyba do kolan niedlugo bede miala z tego karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafka, karola....dzięki bardzo:) sporo osób mi mówi, że Hanka wygląda na duże dziecko. Raz z 2 m-ce temu, jak miała 4 to ktoś dlaczego ona nie siedzi, bo wygląda na 8 m-cy. Dzisiaj kończymy pół roku. nie wiem czy nam zęby nie idą. Od rana było wszystko ok, ale jakos tak po 15 się zaczeło, obudziła się po 15min drzemki i płacz. Zero uśmiechu na cokolwiek i tylko na wszystko płacz i wiecznie paluszki, piąstki i wszystko co bylo pod ręką do buzi. Mam taki gryzak na dziąselka z TT, okropne bo to takie sztywne, ale nie chciała smoka a tego gryzaka tak. Spała potem może 3 razy po 15min. Mąż ją usypiał i jak tylko chciał do łóżeczka włożyć to od razu pobudka. W końcu usiadł ze mną i na rękach mu spała, inaczej nie chciała. Caly czas jednak tak "miączy" Teraz poszla spać, tzn o 21.15 już spala i jakoś co 15min właśnie się wierci i słychać jak marudzi. Zobaczymy co będzie w nocy. Mama mi opowiadała, że moj brat to był taki, że każdej nocy płakał od 1 do 3.40 i mimo, że nic mu nie było to ryczał. Z wiekiem mu to nie przeszło, ogólnie zawsze był "oryczany". Tak do 20!!!!! O 23 to już idę w kimono, bo nie wiadomo co w nocy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka my mamy huśtawke zawieszaną w futrynie i sie sprawdza, mala lubi w niej nawet podsypiać... Kupiliśmy plastikową za okolo 60 zł i kładziemy kocyk. Czasem przychodzi do nas koleżanka z rocznym dzieckiem, mają huśtawkę stojącą, a jak zobaczy naszą to z niej nie schodzi...;) Ja dziś miałam tragiczną nockę:( Już wczoraj popołudniu mała marudziła i nie mogła zasnąć. W nocy budziła się 3 razy i ostatecznie wstała o 4! Widać było że jest spiąca, ale nie mogła zasnąć, jak ja odkładałam do łóżeczka to po 5 minutach zaczynała się kręcić i koniec spania... Podałam jej na noc czopek viburcol i posmarowałam dziąsła maścią, ale jak widać za dużo nie pomogło...:( Zasnęła 20 minut temu i póki co śpi, ale ja za 30 minut wychodzę do pracy i od 4 nie śpię, a pracuje w szkole więc w pracy nie mogę sobie odpocząć od dzieci...;p Jak patrzę na męża jak sie opiekuje małą to aż mnie zazdrość bierze, bo jest taki czuły, cierpliwy... A ja cierpliwość pomału tracę...:( Chociaż wiem że mała się męczy i muszę ją wspierać to z każdą kolejną minutą spacerów po pokoju w ciemności jestem coraz bardziej wściekła...:( Ahhh musiałam się wyżalić... Milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smarowałam małej dziąsełka 3 razy. Zawsze biorę mniejszą dawkę niż zalecają, bo jeżeli uśnie to nie chce jej faszerować. Do północy marudziła i się wierciła. O 3 znowu było wiercenie i stałam przy łóżeczku, bo jakby spała ale wiecznie mruczała i nieco popłakiwała. W końcu się obudziła, więc ululałam i przed 4 usnęła. Potem o 6 pobudka, ale na szczeście posmarowałam, dałam smoka i usnęła. Zasnęła porządnie, bo nie słyszała jak mąż wstawał. Ja wstałam, kanapki zrobiłam i musiałam mu maścią plecy posmarować. Położyłam się o 7. Hanka obudziła się 8.05. Teraz śpi od 30min, ale ciężko jej usypiać. Po posiłku pójdziemy na spacer. Teraz też śpi na dworze, na balkonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja takie koszmary ze spaniem miałam ze swoim starszakiem (zresztą do dzisiaj się zdarzają). Córcia jak zaśnie o 21 to mniej więcej budzi się pomiędzy 1-3 a później o 6:30 już wstaje (mąż wstaje do pracy a ona jak zobaczy, że ktoś się rusza po mieszkaniu to już spać nie chce). Wszystko byłoby ok z tym spaniem, gdyby nie to, że mam jeszcze synka, do którego też wstaję. Więc też mam wiele pobudek :( zwłaszcza, że znów jest chory, ma zapalenie ucha środkowego :( Huśtawka fajna :D u mnie się niestety nie sprawdzi, bo starszak nie da sobie wytłumaczyć, że to raczej nie dla niego. My dzisiaj będziemy próbować pierwszy raz deserku :) jabłuszko :D Kwietnówka26 Twoja córcia też dzisiaj pół roczku kończy jak moja :D to wszystkiego najlepszego dla niej :D Zresztą wszystkie maluszki ucałujcie. Jak oglądam maluszki na poczcie to wszystkie są super śliczne. A i ja nie mam nic przeciwko aby dziewczyny, które pokazały nam zdjęcia swoje i dzieciaczków, nie mogły zobaczyć też naszych zdjęć. Tylko, że coś niewiele osób się wypowiada za tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam ja dzisiaj takze mialam nieprzespana nocke... budzil sie co godzine moze to taki okres, od 4 miesiaca tak mi sie przestawił. ostatnio zamówiła próbki z kosmetyków pharmaceris baby i dostałam dzisiaj ;p az jedstem w szoku. ktoras z was uzywa dla siebie lub dla dzieci tych kosmetyków? sorry ze tak pisze chaotycznie ale mam lobuza na kolanach ktory wszystko sciaga ;p karolinka> a kiedy idziecie do alergologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka my idziemy w pt wizyta 120zl wiec mam nadzieje ze mi pomoze a noc dzisiaj masakra jak zawsze, obudzila sie o 3 inie spala do 4;30 poprostu przez te kupy sie jej pomieszalo i sie teraz budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sobie jakoś zakodował, że robi kupy nad ranem :) jakoś 5-6. Jak sie rozbudzi to już koniec.. Dzisiaj myślałam, że szału dostane. Niestety, zasnął od 8 do 9:30 a tak to cały czas co godzine pobudka. Nie dość, że charczy , jakby mu coś zalegało w gardle.. lekarz powiedział, że nic nie słyszy.. Oczyszczam mu nosek cały czas, ale ja to słysze w gardle.. cholera wie.. Na następny tydzien ide na kontrole po szczepieniu. Może na noc dam mu Viburcol, coś może na te pobudki, może to zęby. Nie wiem co jest, a tak ładnie przesypiał od 19 do 5-6. Czasami mam wrażenie, że jak zasypia i ide spać tak ok 23 to przez ten czas ani nie zapłacze ani nic. Jak tylko sie położe, moja godzina już sie budzi i jazda.. Może jednal bede musiała dawać mu czesciej smoczka. Teraz zasnął ze smoczkiem w łózeczku, a dardł sie jakby go obdzierali ze skóry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia -- moj tez lubi o tej porze kupke zrobic tylko wtedy juz jest po spaniu:) ja daje piotrusiowi ok 18 na wieczor kaszke ok 100ml wiecej nie zje, kapiel jest ok 18,30, ok 19juz spi. budzi sie roznie. albo kolo 22 albo kolo 23. dostaje piers i spi znowu raz do 2 raz do 4 i piers.potem kolo 6 rano sie budzi i biore go do nas do lozka i spi do po 7. zawsze chodzi spac mniej wiecej 2 godziny od ostatniego obudzenia sie. wiec zakladajac ze wstal ok 7 to kolo 8.40 dostaje piers i idzie spac. budzi sie ok 9.30 i znowu kladzie sie spac ok 11.30. zawsze po drugiej drzemce dostaje zupke lub obiadek (ale nie zje wiecej niz pol malego sloiczka). nie klade go nigdy spac pozniej niz ok 15. jak sie np obudzi po 14 to juz nie daje go spac do wieczora tylko ze kapiemy go kolo 17.30 i wtedy juz zasypia na noc kolo 18. ciesze sie ze tak go nauczylam wczesnie spac chodzic bo mam juz wolne wtedy hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie nadrobiłam wszystkiego niestety;) Chrzciny mieliśmy w ten weekend, zjechała się rodzina i nie mogłam siedzieć na kafe;) Teraz mała ma drzemkę więc ma chwilkę. Karolinka-->zobaczysz, to wszystko się ustabilizuje, potrzeba tylko czasu. Wiem że łatwo mi mówić ale głowa do góry. Dzieci rosną, wyrastają z pewnych rzeczy, będzie dobrze:) Moja za to jak już o kupkach mowa;)robi je w miarę regularnie, ale ma cęsto zatwardzenia i nic nie pomaga:/krzyk jest wtedy przeokropny i tak mi jej szkoda,bo nie może bidulka z siebie nic wycisnąć. Dziąsła Klarę chyba wczoraj bolały bo marudna była i popłakiała często, posmarowałam jej żelem na noc i nockę przespała całą, chociaż się wierciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marusiu wg mnie ten viburcol caly to w ogole nie dziala!!!! nie dosc ze drogi to nie pomaga ja poprosze teraz zeby mi przepisal gr syropek melisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusiu a jak w dzien usypiasz swojego urwisa??? bo moja to tylko przy cycu albo w wozku na dworku, kiedys zasypiala w lozeczku, na raczkach, w bujaczku..... kiedys.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka > ja jak widze, ze trze oczka jest śpiący, wkładam do łózeczka, daje pieluszke bo lubi sie do niej przytulać, lub ją ciumkać , pokołysze (mam łózko turystyczne) i zasypia. A jak ja tez chce sie zdrzemnac w dzien to biore go do łózka, wyciagam cycka i zasypia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam pomocnika do usypiania :) Ma ulubionego misia którego przytula jak zasypia, czasami ucho mu podoi :) Ale jak wymyśli że nie zasypia to i misiek nie pomaga :) Trzeba nosić i kropka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie jak wkładam do łużeczka to też czasami wrzeszczy, ale jak położe to daję nogę do innego pokoju i robi się cisza, tacy nasi mali terroryści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U nas całkiem ok. Widze, że moja w porównaniu do waszych to anioł :). Ja tu do Karoliny. Czy mała kupę cały czas ma dziwną? Skoro zareagowała wysypką na nowe jedzenie, może jest alergikiem? Zacznij powoli przechodzić na mleko dla alergików. Proponuje Bebiko HA 1. Jeśli bardzo Ci ulewa po mleku popros pediatrę o przepisanie DEBRIDATU.Jest to sypropek, który reguluje pracę jelit, kupki i ulewanie. To, że tyle nie śpi to nienormalne. Zeby omogą się pojawić ot tak, bez wcześniejszych znaków, spróbuj na noc zaaplikować czopek paracetoamolu, albo silniejszy ibum malinowy, czy nurofen. Co do kaszek malinowych, jesli na opakowaniu pisze dla dzieci po 4 miesiącu życia nie ma się czego bac i można podać. Moja je ze smakiem, i to był pierwszy staly posiłek-kaszka malinowa na mleku mm. Prześledź też Wasz tryb życia, czy przy zasypianiu na noc, najpeierw ją uspokajasz? Czy wyłączony jest telewizor, radio, telefony? CZy nikt nie lata po domu? Mieszkasz w bloku czy we własnym mieszkaniu? Zwórć uwagę na temperaturę panujacą w pokoju, na jej ubranko, łóżeczko. może to głupie ale może stoi w złym miejscu? Np na linii okno-drzwi? Sprawdź też pampersy.. Macie jakiś rytm dnia? A przede wszystkim uspokuj się, dziecko wyczuwa, że jestes sfrustrowana jego kolejną pobudką i jest marudne. Może nie podchodź odrazu do łóżeczka? Może pobawi sie i zaśnie? Niech zje daj zabawki i połóź się kobieto! A co wiecej u Nas..mała wreszcie ma zdjęta rozwórke, jest uśmiechniętym dzieckiem. Je na zmianę bebiko 1 z bebiko2 po 150 ml co ok. 3 godziny. W ciągu dnia łapie po ok 3-4 drzemiki od 30 minut do 2-3godz. ostani posiłek zaczynamy zawsze o 20.30 i jemy do 21 i spimy do 5 rano, jemy 120ml w moim łóżku i śpimy do 8. Jula jest kochana, chce siadać, śmieje się, bawi sie moją buzią, "gica", kocham ją całym moim sercem. A idzie Nam pierwszy ząbek, taka mała smieszna kreska drapiaca :) Kochane trochę spokoju, radości, miłości, a dzieci Was wyczują i będzie dobrze. Nie ma sie co stresować. a i dzieciaczki śliczne, zaraz wrzucę fotki Julka ;p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×