Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość anita1978
Moja mała zasypiała leżąc w łóżeczku ale trzymała moja rękę a ja obok leżałam na łóżku.Od kilku dni odzwyczajam ją od tego i uczy się sama zasypiać.na początku był płacz ale już jest lepiej,zasypia sama a my leżymy w swoim łóżku i oglądamy film,a wczoraj zostawiłam całkowicie samą w pokoju i sama zasnęła ,także może będzie lepiej, Wiem że muszę przyzwyczaić do samodzielnego zasypiania i do spania w swoim pokoiku bo jak będzie dwójka to nie wyrobię z nimi razem w naszej sypialni(nasza mała ani razu nie przespała całej :( ) Moja koleżanka jak się u niej urodziło codziennie wieczorem na zmianę z mężem bujali małą na rękach z godzinę i tak codziennie :) . Aż w końcu któregoś razu koleżanka nie wytrzymała i położyła do łóżeczka włączyła grającego pluszaka ,wyszła z pokoju i powiedziała : niech sie dzieje co chce ,mam dość bujania. Zachodzą po jakimś czasie do pokoju a mała sobie smacznie śpi.Także mała sama polubiła samodzielne zasypianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita1978 i ta historia jest bardzo budująca :) :) :) na pewno też będą próbowała tak właśnie robić, muszę... za czas jakiś z pewnością będziemy sobie o tym pisały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super. Czyli jest nadzieje, ze jednak dziecko moze usypiac samo. Wlasnie w kasiazce jest wyjasnione, ze w nocy trzeba wyrobic rytual dla dzieciaczka. Nakarmic, wykapac, przewinac, zalozyc pizamke, potulic z 10 min i wszystko robic to poza pokojem malucha o jedenj porze. Auto zaleca godziny 20 do 21. Potem polozyc dziecko ze smoczkiem, obok misia lub z ulubionym kocykiem i zostawic w ciemnym pokoju. Podobno dziecko odroznia wtedy noc od dnia. Budzac sie w nocy jest w tej samej sytuacji co zasypialo, wiec czuje sie bezpiecznie i zasypia z powrotem. Jesli go nosimy, wozimy itd przed snem to za kazdym razem bedzie domagalo sie tego samego po kazdym przebudzeniu. To tak jak Wy byscie zasypialy w swoim lozku (np. w ramionach mamy), a w srodku nocy obudzily na kanapie w pokoju dziennym (np. w lozeczku). Tylko, ze to mozna stosowac dopiero po ok 3 miesiacu zycia. Nie wiem czy to dziala, ale warto sobie poczytac i sprobowac :) Dziewczyny, czy Wy juz zrobilyscie zakupy dla malucha? Ja jeszcze nie mialam czasu wziazc sie za to, a moje znajome juz koncza kompleteowanie wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka28 dzięki za opis, jak dla mnie to to ma sens jak najbardziej... co do ciuszków to ja zupełnie o tym jeszcze nie myślę, nic nie szukam, ciągle jeszcze wydaje mi sie ze to za wcześnie, poza tym teraz w przeciwieństwie do pierwszej ciąży dużo ostanę od przyjaciół, co mnie cieszy, oczywiscie nie mówie że nic nie zakupie, z pewnością bieliznę i kosmetyki no i rzecz jasna jakąś super przytulankę i tu właśnie chciałbym aby to było coś takiego do spania także i do przytulania, nie wiem coś w formie takiej płaskiej przytulanki, to chyba kupię juz niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio oglądałam ciuszki,ale w ostatniej chwili zrezygnowałam z kupna,stwierdziłam że to za wcześnie. W każdym razie kołyske już mam po siostrze heh i na szczęście niebieska :) Ubranka też po niej będe miała-chociaż zielone i żółte:P A rzeczy najpotrzebniejsze na samym początku dla mnie jak i dziecka myśle kupić w styczniu,żebym w razie czego już miała;) Wiecie o tym,że najbardziej zbliżony termin porodu jest od pierwszego kopnięcia liczony? :) ciekawe czy to się sprawdza hehe moja mama mówi,że jej sie sprawdziło hehe:) Pozdrawiam mamuśki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka28 dzięki za opis, jak dla mnie to to ma sens jak najbardziej... co do ciuszków to ja zupełnie o tym jeszcze nie myślę, nic nie szukam, ciągle jeszcze wydaje mi sie ze to za wcześnie, poza tym teraz w przeciwieństwie do pierwszej ciąży dużo ostanę od przyjaciół, co mnie cieszy, oczywiscie nie mówie że nic nie zakupie, z pewnością bieliznę i kosmetyki no i rzecz jasna jakąś super przytulankę i tu właśnie chciałbym aby to było coś takiego do spania także i do przytulania, nie wiem coś w formie takiej płaskiej przytulanki, to chyba kupię juz niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuje się pod pytaniem Nadii, jak jest liczony od kopnięcia? Ja tez jeszcze nic nie kupuje, ale juz przeglądam strony internetowe z mebelkami, to nasze pierwsze dziecko i nic dla niego nie mamy. Planuje kupić używane łóżeczko, wózek i leżaczko- huśtawkę, ciuszki nowe raczej, zazdroszczę wam, że macie część rzeczy po kimś. Jak tak czytam o usypianiu dziecka to już mi się marzy żeby móc przytulic tą malutką kruszynkę i wypróbować te porady. To jeszcze 22 tygodnie!! Czas płynie mi coraz wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie myślę o zakupach, trochę czasu jeszcze mam;)A tą książkę ściągnęłam sobie w pdf do czytania i wczoraj zaczęłam studiować;)ciekawe jak będzie z naszym maleństwem: ja np jak byłam mała to przesypiałam calutkie noce, za to w dzień nie zmrużyłam oka-za to mój mąż na odwrót;)co mu zostało do dnia dzisiejszego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A; propo książek-jeszcze jedna jest podobno dobra ,,Język niemowląt" Tracy Hogg tez jest ciekawa. Mam ja na kompie jak któraś z was jest zainteresowana to podeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo zależy od dziecka, bo przecież moze być tez tak ze rzadne te porady nic nie dadzą i bedzie trzeba usypiać w jakiś taki niestety nie najlepszy sposób :( ale oczywiscie dużo, bardzo dużo zależy od nas samych, ja jakby nie maiłam za bardzo wyboru bo moje maleństwo było 2tyg w szpitalu w inkubatorku :( a jak juz go zabraliśmy to nic innego nawet do głowy mi nie przychodziło jak tylko przytulać, przytulać i przytulać...stad troszkę mojej winy w tym usypianiu ale po prostu inaczej postąpić nie mogłam (każda z was na pewno tak samo by zrobiła) a więc potem takie wymądrzanie się innych było zypełnie nie na miejscu, ja też juz nie mogę sie doczekać aby przytulić tego skarbka który na razie rośnie w brzuszku, po prostu ciagle mysle jak bedzie wygladać :) :) :) dla mnie zapewne będzie najpiękniejsze! Indianka, moja rada - choć i ja juz nie mogę sie doczekać, ciesz sie że możesz teraz odpoczywać, to sie docenia po czasie, ja tak usprawiedliwiam sobie ten czas oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia> mysle, ze jesli otrzymalabym dziecko dopiero po dwoch tygodniach to tez bym je tak tulila i rozpiescila ;) To zupelnie normalne. Poradnik jest tylko poto, zeby ewentualnie sobie pomoc, a nie oceniac kogos. Mam nadzieje, ze jak juz urodzimy to nadal wszystkie bedziemy w kontakcie i bedziemy mogly wymieniac sie swoimi doswiadczeniami! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Nadia 2012- Masz rację każde dziecko jest inne . Jak np w książce napisane dziecko kłaść spać między 8-9 wieczorem bo jest ciemno i dziecko zaśnie ,a latem a tej porze jest widno jak w dzień. i już po książkowych mądrościach. U mnie mała chodziła spać między 22a 24 w nocy a zaczynaliśmy kłaść o 20-21 i trwało to z kilka godzin. i próbowaliśmy wszystkiego.Po prostu ten typ dziecka tak miał :) A co do zakupów to dużo rzeczy mam po Hani, prawie o tej samej porze roku się urodzą.My pomimo że mogliśmy dostać dużo rzeczy od znajomych kupowaliśmy wszystko sami bo planowaliśmy drugiego bobaska i wiedzieliśmy że to nam się jeszcze przyda,Jedynie teraz to dokupię drugie łóżeczko (używane od koleżanki) od razu na bujakach),materac i pościel z takich większych zakupów.Nie wiem jeszcze co będę miała także ubranek nawet nie kupuję. Ale i tak się zawsze chce coś nowego kupić dla drugiej dzidzi. Postanowiłam jak to będzie dziewczynka to i tak kupię a wyprawkę kupuję jej nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz tak właśnie przeglądam wyprawki na allegro, cudo zaraz nabiorę chęci aby coś kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Ja nie miałabym serca położyć takie nawet 3 miesięczne maleństwo w łóżeczku samo i wyjść z pokoju .Moje do pół roku zasypiało przy cycce.Później zasypiało przy butelce później za rękę trzymając a teraz mając 1,5roku przyzwyczajam do samodzielnego zasypiania, Ale jak się budzi np o 4 nad ranem to mnie woła i chce spać u nas .Bierzemy ją do siebie i do godz 8-8,30 dalej śpimy. Moja córka ma po mamie że lubi długo rano pospać,zawsze tak miała, Mam nadzieję że maleństwo w brzuszku nie będzie mnie budziło o 6 rano :) czas pokarze :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko przed nami kochane, zobaczycie że jak jeszcze będziemy w kontakcie, to każda z nas będzie miała inaczej :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Indianka-fajnie napisałaś w którejś ze swoich wypowiedzi; "Moje dziecko będzie miało dużo ładnych niepotrzebnych rzeczy" Te ubranka dziecięce są takie super że trudno je nie kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych kopnięć to jest to mniej więcej tak:ja poczułam pierwsze ruchy ok.5 listopada i od następnego tyg.liczyłam ich 20 (dla wieloródek 22) i wychodzi mi ostatni tydzień marca,tak samo jak z Usg hehe:) wiadomo,że to może się oczywiście nie sprawdzić no ale..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie idąc tym tokiem rozumowania to mi też wychodzi tak jak wg usg i om :) coś w tym jest moze jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka: Spokojnie ma jeszcze czas. Ja mam termin na 6 kwietnia i dopiero od niedawna czuję ruchy dziecka. Chociaż moje to akurat chyba nadpobudliwe po tatusiu (i mamusi). Widziałam dziś śliczne body dla chłopczyka(czerwone i z białymi elementami i napisem POLSKA), idealne na Euro 2012 dla małego kibica. Obiecałam mężowi, że kupimy jak USG pokaże syna. Buziaki dla wszystkich :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam pewna, że to co czuje to właśnie ruchy ok. 1listopada, a wczoraj patrzyłam na mój brzuch podczas serii kopniaków i pierwszy raz zobaczyłam jak pod ich wpływem się unosi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) własnie wróciłam od lekarza, temrin mi sie przesunął z 10 na 13 kwietnia, więc tyle co nic. i podobno mojemu maluszkowi "cos dynda" między nózkami, ale lekarz nie daje 100% pewności bo mały tak się wiercił, że trudno było zauwazyć. rozmawiałam też z lekarzem na temat usg genetycznego połowkowego. szczerze polecał. Troche to kosztuje, ale robi to specjalista i moj lekarz mowi ze naprawde warto. wrazenia po obejrzeniu dziecka na takim sprzecie sa podobno niezapomnian, a co najważniejsze świadomośc że wszystko jest w jak najlepszym porządku i maly rozwija sie prawidłowo też jest bezcenna. Także chyba sie wybiorę. A czy Wy byłyscie na takim połowkowym badaniu? lekarz zbadał mi też rózne parametry dzidziusia, BPD, FL, Abd, HC. Co Wy na to żebysmy dzieliłysie tutaj tymi rozmiarami dla porównania? czy lepiej nie porównywać, żeby znów nie doszukiwac się jakichs nieprawidłowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz :) ja moge dac do porownania wymiary swojego dzidziusia :):) tylko teraz mi sie nie chce na gore isc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Dziewczyny a wy wszystkie robiłyście te badania usg genetyczne? Bo ja pierwsze o tym przeczytałam.W pierwszej ciąży tego nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Bo usg gen. to takie jak normalne tylko bardzo dokładne brane są wszystkie pomiary itp. Mogłaś je mieć a lekarz nie mówił,że to gen bo u mojej kumpeli tak właśnie było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×