Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Karolinka,staraj sie odciagac mleko laktatorem na tyle zeby ci sprawiało ulge , moja kuzynka smarowała spirytusem, picie szałwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie kazalam mezowi kupic szlawie a mala przystwiem tylko w nocy i wtedy jak juz czuje ze mam b. twarde piersi i tylko na chwilke doslownie na minutke wyczytalam ze to najlepszy pomysl. czy dobrze robie? niunia budzila sie dzisioaj w nocy o 23, 2.30 5 i 8 juz wstalysmy jest o niebo lepiej niz na piersi, i gdyby nie to ze bolala ja brzuszek po gruszke spalaby jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tez lata juz po calym domku. Czlapie sie i wydaje nowe dzwieki bla bla bla mama (!) lub bababa i swoje "stare" krzyki :) Na widok tabletu ryczy, bo chce pograc sobie na pianine dotykowym. Juz wiadomo co szukac na gwiazdke :) Dziewczyny, a kiedy obnizacie lozeczka, bo moj podpiera sie o porecz i prostuje nozki , albo kleczy . Zastanawiam sie czy to juz nie czas na zmiane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomaranczowej: Mowa o takiej macie: http://www.target.com/p/sassy-16-x-16-foam-mat/-/A-13642231#prodSlot=medium_1_17&term=playmat Ktos pytal o to czy lekarka nic nie mowi na wage mojego malego. Otoz nie, zawsze sie smieje ze mam spojrzec na tatusia (widzial go kilka razy) i sama siebie i ze maly ma po kim byc wysoki. A najwazniejsze jest to ze maly jest proporcjonalny, To znaczy ze jest tez dlugi jak na swoj wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia!!!!!!
w nocy jak karmisz to zwieksza sie wydzielanie prolaktyny hormonu odpowiadajacemu za laktacje wiec to kiepski pomysl. przystawiaj mala w dzien. troszke z cycki zeby Ci ulzylo a pozniej dokarm ja mm. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa dzieki nie wiedzialam ze ma to jakies znaczenie czy w nocy czy w dzien, wczoraj odciagnelam troszeczke wieczorem tak ze 30ml bo mialam juz twarde piersi ale w nocy ok 5 jej dalam cycocha jednego o drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile mnleka jedzaze maluszki? prosze napiszcie mi, bo moja zjada tak 120-90 . dzisiaj juz jadla 2razy po 120ml a stalych to prawie w ogole nie chce, to co jej smakuje, to ja uczula , a to co nie uczula np gruszka to w nocy boli ja brzuszek dynia z ryzem az ja wykreca i nie chce jesc!!!!zamyka buzke i koniec, zje 3 lyzeczki i starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly je 4x180 ( w tym jeden raz ten na noc z kaszka). Dziewczyny czy dajecie dzieciom multivitamine? Mi lekarka kazala ale my jestemy na mm I Ono ma juz dawki witamin I jak mu dam dodatkowo multi to moze sie okazac Za duzo. D napewno bylaby przedawkowana a to niebezpieczne. Dzwonilam do lekarki to powiedziala ze jest okni podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka- mój tez nie chce jeść żadnych zupek i obiadków.Tylko mleko i kaszki i deserki A czarek je mleka 3*180mleka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahehe
karolinka pilnowała żeby nie przytyć za dużo w ciąży i wyzywała nas od grubych świń a teraz pilnuje chyba żeby jej córeczka za dużo nie przytyła. Do godz.13 dziecko dostało 2x120 ml mleka to chyba jednak za mało. Jak będziesz tak karmiła swoje dziecko to narobisz córce i sobie dodatkowych problemów. Nie jestem twoim sprzymierzeńcem, nie będę lizała twojej dupy jak dziewczyny, które tu zostały i utworzyły kółko wzajemnej adoracji rozwiązując tu głównie twoje problemy, zapominając o wyzwiskach jakie w ich stronę co chwile leciały, ale szkoda mi twojej małej. Jeżeli nie ma apetytu to postaraj się, żeby miała. Próbuj nowe rzeczy, dawaj częściej jeść nie tylko o określonych porach. W tym wieku dziecko powinno wypijać po 3x 180ml mleka + 2x produkty stałe. Jeżeli ten schemat się u was nie sprawdza to dawaj jej mleko 5x dziennie w mniejszych ilościach i już. I przestań się tak zamartwiać o wszystko bo komplikujesz sobie życie, zdaj się trochę na swój instynkt i dostosuj do swojej córki i jej trybu dnia i jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa o 12 jadla tez dynie z ryzem a od rana to jest u mnie od 9 bo o tej porze wstajemy nie glodze malej tylko nie chce tez jej za duzo dawac ale 120 x5 to nie jest chyba malo teraz znow jej dalam 120 dostanie jeszcze raz pozniej na noc tez 120 i w nocy 2x to malo?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja niunia nie moze jesc ziemniakow, marchewki, jablka, banana moze i smakuje jej gruszka ale po niej w nocy zawsze boli ja gruszek natomiast moze tez jest dynie z ryzem -ale jej nie smakuje i ledwie jej wcisne pare lyzeczek martwie sie co to dalje bedzie jak jej nic nie smakuje kupilam duzo sloiczkow takich co moze jesc z niemieckiej firmy HOLLE wlasnie dynie z indykiem , z kurczakiem , z ryzem, , brokuly z ryzem, szpinak z ryzem, kaszke jaglana wiec niech mi tu zadna pomarancza nie pierdoli ze dziecko glodze! bo robie co w mojej mocy zeby jadla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia!!!
Jesli moge Cie pocieszyc moja mala je w nocy 120, rano tylko 30ml a pozniej nic nie chce jesc i dopiero je obiadek ok 12-13. Glodna nie chodzi. wiec nie sluchaj opryskliwych komentarzy pomaranczowej hehehe Ja nie jestem "wasza kolezanką forumowa" ale podczytuje was i was lubie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Hanka zjada wg schematu - 5x180ml. Rano dostaje samo mleko z 5 łyżeczek - ok. 180ml, 2 śniadanie to próbujemy coś nowego i w zależności który dzień to np. 25ml nowości i 4,5łyżeczki mleka, tak sobie wyliczam, żeby było ok.175-180ml. Potem obiadek - np. mały słoiczek i mleko, dziś z 2 lyżeczek, potem 4 posiłek albo jakiś deserek i mleko albo samo mleko, w zależności od tego o której chce ją kąpać, wtedy np. daję jej z 4 łyżeczek. Zależy jak mi się chce. No i na noc z 6 łyżeczek. Czasami sobie podliczam ile dostaje jedzenia - ok. 900ml - razem z posiłkami stałymi, żadnej kaszki nie dostaje. Dzisiaj spala od 21.30 - 9 rano. Jutro idziemy na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa (byla czrna jak rozumiem), Nie badz Hipokrytka. Pisalas z nami pod czarnym nickiem, ale postanowailas odejsc ze wzgledu na Karolinke. OK, szanujemy to. Pisaly dziewczyny ze jak ktoras nie ma ochoty z Karolinka pisac to mozna ignowarowac jej posty a nie od razu odchodzic. Ty zdecydowalas inaczej. Ok. To po co teraz tutaj przychodzisz i sie udzielasz? Sama mowisz ze temat kreci sie wokol Karolinki, ale ty sie do tego przyczyniasz! Odeszlas ze wzgledu na nia a teraz sluzysz rada? Jak sie powiedzialo A to trzeba powiedziec B. Zdecydowalas ze nie bedziesz z nami pisac wiec dowidzenia. Nie rozumiem Ciebie... Przychodzisz i mieszasz na pomaranczowo. Odeszlas wiec teraz miej honor i sie nie udzielaj. A jak zmienilas zdanie, to mysle ze dziewczyny z checia by z toba dalej pisaly pod czarny nickiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek wypija ok 200ml na raz, a pije z szesc razy plus staram sie dawac dwa stale posilki w ciagu dnia. Niestety warzywa ida nam bardzo ciezko - raczej nie sa tolerowane, wiec ja rozumiem Karoline2. Dodatkowo przewaznie je kaszke wymieszana z deserkiem owocowym, sam deserek lub sama kaszke. Na noc dodaje kleik do mleczka, bo ksiazkowo to niby ma jesc 4 razy, ale on placze i chce wiecej, wiec nie bede Go przetrzymywac. W ciagu dnia popija jeszcze herbatke lub soczek. Na pocieszenie,Karolina2, moge jedynie powiedziec, ze ja bylam podobnym dzieckiem jak Twoja corka. Nie mialam uczulen, ale po prostu nie chcialam jesc. Potem bylo jeszcze gorzej, bo jadlam tylko slodkie i chleb z maslem ewentualnie z szynka, pomidorowa, schabowy - nic wiecej. Dopiero jako nastolatka zaczelam jesc "normalnie". Dzisiaj jestem zdrowa jak ryba. Wychodzi na to, ze niektore dzieci sa juz takie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej smakuje to czego nie moze jesc... a to co moze-znaczy to co ja nie uczula to tego nie lubi karola dobrze napisalas o pomaranczowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śmieszy mnie to wszystko co ta pomarańczowa napisała. Z tego wynika, że ja swoją córcię to g.łodzę jeszcze bardziej niż Karolina. Ja karmię piersią, więc nie wiem ile mała wypija za każdym razem. Ale rano o 7 jest cyc bardzo krótko i szybko, bo syn zbiera się do przedszkola i jest zamieszanie a młoda jak słyszy jego głos to się za nim rozgląda. Ok godz 10 są owocki i to maks pół słoiczka (więcej nie chce) do popicia dostaje cyca. O 13 obiadek , jeśli sama gotuję 1/4 szklanki, ze słoiczka góra pół i popija 50 ml soczku z kubka i to córci wystarcza. Godzina 15-16 cyc. Godzina 18-19 cyc. Godzina 20 kąpiel i tak około 21 cyc i spanie. W nocy 3 pobudki na jedzenie (nadrabia zaległości z dnia, ale ona nie chce mleka sztucznego, a na widok butelki krzyczy i złości się). Ktoś pytał o poziom łóżeczka. Ja mam na środkowym, chociaż moja Nadia jeszcze nie siedzi sama, tym bardziej nie raczkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny u nas jest tak ze maly albo czegos nie lubi albo jak cos zje to boli go brzuszek wiec praktycznie jrst na mleku caly czas:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj oj oj, Kasiek I Magdalenka, ale wam sie dostanie od pomaranczowej!!! Wasze Dzieci nie Jedza Tak jak pisze w ksiazce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze moj maly tez je po 120 ml mleka bo strasznie ulewal i lekarka kazala zmniejszyc mi porcje a to ze on oprocz jablka i marchewki z ziemniakiem nic nie chce to przeciez go nie zmusze,ostatnio dalam mu kaszke o smaku jablka to przez 2h plakal bo go brzuch bolal dopiero jak zwymiotowal to mu przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko jest nadal podstawowym posiłkiem. Pokarmy stałe są dla próby i spokojnego i stopniowego rozszerzania diety. A nie żeby napchać dziecko a później będzie się męczyło. Są jeszcze małe i ich brzuszki dopiero uczą się dobrze trawić. Karola11 za jakiś czas dostaniemy ochrzan, że nasze dzieci nie śpią albo nie załatwiają swoich potrzeb fizjologicznych książkowo. Nie dajmy się zwariować to są dzieci a nie zaprogramowane robociki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez je po 120 czasami troche wiecej a ja dodaje zageszczacz nutriton i nie ulewa w ogole- to jest dobra sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek zgadzam sie z toba w 100% Karolina mowilas kiedys ze twoja mala miala miala miec sesje do gazety dziecko,miala ja juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek, ano pewnie dostaniemy :) Nawet w Normach jest napisane ze to są wartości przybliżone i nie należy brać dosłownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×