Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość dusigrosz-ka
ooo tez brzmi rewelacyjnie. moje moje jest wielkim fanem nalesników :) może faktycznie pomyślę o czymś w tym temacie a sałatkę z łososiem zrobie na przystawkę :)- choć przyznam się, że średnio lubię łaczenie smaków słodki-słony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pojmuje jak wy tak zyc umi
ecie, ja mam na zycie dla 2 osob 1200 zl, a nie oplywamy w zadne luksusy, jedzenei jest drogie, chemia tez i ciagle cos sie konczy, nie palimy, nie pijemy, ale ponizej tej kwoty nie umiem zejsc, bo umiemy i lubimy dorze zjesc, coz.. cos za cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
A ja uwielbiam takie nietypowe połączenia:-) Skoro jest fanem naleśników to może nalesniki z pieczarkami polane sosem czosnkowym?? Uwielbiam...mmmm:-) Choc nie wiem czy odpowiednie na romatyczna kolację;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
nie pojmuje jak wy tak zyc umi, jak bys przeczytała nasze wypowiedzi to zauwazyłabyś ze niektóre z nas mieszkaja jeszcze z rodzicami i nie musimy płacic za jedzenie. Dorzucamy sie jedynie 200-300 zł do rachunków i to wszytsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
:D :D :D dokładnie :) ten czosnek budzi we mnie dreszcz... pomyślałam że może dobrą kompozycją byłoby nadzienie z sera i warzywek na patelnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja dorzucam tylko 150 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
za to śniadanka we własnym zakresie i czasem cos kupię do domku- jakieś mięsko, raz w tygodniu robie obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Przecież wiadomo ze gdybym musiała życ z mojej wypłaty samodzielnie to w zyciu bym żadnej aksy nie odłozyła, ale sytuacje mam na tyle dogodna i spokojnie moge odkładać 300 zł na koncie. Nie rozumiem czemu nas atakujecie. Przecież jesli zrobisz sobie analize wydatkow w miesiącu to wyjdzie Ci czy jestes w stanie cos oszczedzać czy nie. Jak nie ejstes w stanie to zmień pracę i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
masz rację czosnek to nie za dobry pomysł.Ja juz z moim jestem tyle lat ze nawet czosnkowy oddech go nie zniecheci do mnie, także ja się już nie ograniczam hehe...:-) Pyszne jest spagetti z brokułami. Podgotowujesz brokuły na pół twardo, podgotowujesz makaron w osolonej wodzie na pól twardo. Na patelni na oliwie wciskasz zabak czosnku , zalewasz to wodą z vegetą i wrzucasz brokuły i makaron. przykrywasz i podgotowujesz do miekkości. pychaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:-) no ale tez w sumie z czosnkiem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ej... oszczedna! zrobię toooo!!! super pomysł :) wiesz co... pomyslalam ze mozna by jeszcze do sosu dodac ser zolty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
zrob zrob to jest pyszne!! Tylko ten czosnek zalewasz gdzies tak pół szklanka wody z vegetą do tego wrzucasz odcedzony brokuł i odcedzony pol twardy makaron i doglądasz bo to bedzie wchłaniac ta wodę z vegetą i w razie czego dolewasz. To jest przepyszne i do tego bardzo tanie danie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
serem tez czasami sypie ale samo w sobie jest tak pyszne ze ser nie ejst konieczny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
aha makaron spagetti jest dobry jakościowo a tani w biedronce..smacznego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
czekaj oszcedna czy dobrze zrozumialam czosnek najpierw snaze na oliwie, a pozniej przekladam do garnka gdzie zalewam polowa szklanki wody z wegeta. do tego wrzuam makaron i brokuly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Nie, nie.... robisz tak ze na patelni z oliwa podsmażasz leciutko czosnek,zalewasz ten czosnek 1/2 szklanki wody z vegetą i do tego wrzucasz ten podgotowany na pol twardo brokuł i makaron tez podgotowany wczesniej na poł twardo w osolonej wodzie. Przykrywasz patelnię i od czasu do czasu doglądasz żeby ewentualnie dolac wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
ten sos który powstanie wchłonie sie w makaron. To nie ma być makaron zalany sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po mojej wypłącie też prawie ani śladu 35zł telefon 120zł prąd 120 zakupy w biedronce 35zł telefon 20 zł smycz psa i ciasteczka 50 zł zrzuta na huśtawkę dla sikostrzenicy 15zł pilot do tv myślę i myślę i nei wiem gdzie się reszta kasy podziałą;/ w aptece też sporo wydałam bo prawie 100zł ok zliczyłam wszystko i w sumie jakieś 700z,ł mmam jeszcze ale jak ich nie mam na koncie to czuję się jakbym ich nie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
mysle oszczedna- ze to swietny pomysl z tym makaronem :) moze dorzuce lososia do tego i do winka elegancko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigrosz-ka: podam Ci pyszna i szybka sałatkę, a do tego pięknie wyglądającą. różyczki brokuła wrzucasz do wrzącej osolonej wody, z dodatkiem łyżeczki cukru i masła, gotujesz na średnim ogniu, bez przykrycia! ugotowane brokuły,odcedzasz i wrzucasz do miseczki, do tego kroisz 2 jajka ugotowane na twardo i 2 pomidory pokrojone w grubą kostkę, wszystko zalewasz sosem przygotowanym z oliwy z oliwek z dodatkiem przeciśniętego przez praskę czosnku, czosnku ile uważasz, ja np. daję pół główki bo my uwielbiamy, ale dla Ciebie wystarczy 1 ząbek, bo moja koleżanka robi z 1 ząbkiem. szybkie, pyszne i świetnie wygląda bo kolorowe, do tego świetnie smakuję wino czerwone półsłodkie. do: nie pojmuje jak wy tak zyc umi: tez kiedyś wydawałam na jedzenie i chemię ok. 1000-1200 złotych miesięcznie na 2 osoby. lubimy dobrze zjeść i raczej nie odmawiamy sobie swoich ulubionych potraw. zaczęłam zbierac paragony z całego miesiąca i później dokładnie je analizować, okazało się że wiele rzeczy z tych które do tej pory kupowałam tylko dlatego że były znanej marki, można kupić np. w biedronce w dużo niższej cenie. dajmy na to taki domestos, kosztuje 10 złotych, czy coś koło tego, a płyn do wc w biedronce kosztuje nie pamiętam ale coś koło 4 złotych. nie różni się niczym, tylko ceną i tym że ten tańszy jest dla biedronki, tak jest z wieloma rzeczami. trzeba poszukać odpowiedników, nie mówię że wszytko można kupić taniej, ale wiele rzeczy się da. oszczędna kobita: tak, to za sprawą Waszego tematu stwierdziłam że spokojnie mogę odkładać więcej niż odkładam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
setunia -zaszalalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
annor- przepis nie rpzejdzie-jajo na twardo nie rpzejdzie mi rpzez gardlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
setunia czyli masz 700 zł na koncie, dobrze rozumumiem?? To chyba uda sie jednak cos z tego zaoszczędzić do kolejnej wypłaty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zaszalalam ale nic z tego n ei mam w sumie i nic nie dalam na oszczednosciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigrosz-ka: jakaś dziecięca lub przedszkolna trauma z tymi jajami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na koncie mam mniej bo mam u kogoś tą kase ze tak powiem ale tyle wychodzi myślę ze 200zl dalabym rqde odlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
annorl1 ta sałatka musi być pyszna:-) Co do reszty twojej wypowiedzi zgadzam sie w 100 %, można zaoszczedzić sporo. Tak jak wczesniej pisałam ja rpzerzuciałam się z rpzecieru pomidorowego pudliszki na dawtony ktory ejst dientycznej jakosci a kosztuje połowe taniej, to samo dotyczy oleju, teraz golarek i podkładu do twarzy czy papieru toaletowego. Trzeba kobietki szukać tanszych produktów a to w miesiacu da sporo oszczędnosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
annol1 mowisz powaznie o tym płynie do wc z biedronki?? Działą tak samo jak domestos????Przyznam szczerze ze od lat uzywam domestosu bo zaden inny środek nie radził sobie tak dobrze z czyszczeniem toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja większosc produktow kupuje w Biedronie- na zwyklej smietanie mam roznice 1,50 zł miedzy ceną z dyskontu a z sosiedlowego spozywczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
śmietane tez kupuje w biedronie:-) No i mleko też jest w super cenie!!! Ja lubie dobrej jakości produkty wiec nie wszytsko z biedrony mi pasuje ale naprawdę parę produktów można polecic z czystym sercem! Jak ktoś ma zwierzaka to bardzo tanie sa konserwy 1 kilogramowe w biedronie. Kosztuja cos lekko ponad 3 zł a za taka firmową musisz dac ponad 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna , ale nie każdego przekonasz dop niemarkowych produktów, ja np. mam koleżankę która biede klepie, ale papier kupuje velvet, bo przecież co goście powiedzą jak w ubikacji nie będzie dobrego papieru? w ogóle żyje na poziomie osoby zamożnej, a naprawdę nawet nie potrafi związać koniec z końcem, ciągle nowe debety i pożyczki, takie zamknięte koło. ale ubrania tez markowe, do szmateksu przecież chodzi tylko "chołota i biedota" no cóż, ja np. często chodzę bo można super ciuchy kupić prawie za darmo. a sałatka rzeczywiście jest pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×