Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość skreslona niesprawiedliwie
do panny z sucha glową - patrzac na perspektywe kilka lat, to ok. moze gielda stracic na wartosci, ale swiat sie rozwija,m idzie na przod i nie ma opcji zeby np. w perspektywie 20 lat bylo gorzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam super sposób na odłożenie fajnej sumy prawie w ogóle tego nie odczuwając. 1. Kupuje skarbonkę (nie otwieraną) 2. Codziennie wyciągam z portfela wszystkie 1zł 2zł i 5zł i wrzucam do skarbonki 3. A żeby tych monet było więcej, to w sklepie zamiast 5zł daje dyche Robię tak już od 5 lat i średnio przez rok zbieram około 1700zł Polecam każdemu. Nikt nie odczuje braku 4 czy 6zł z portfela a potem jest super sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Cześć dziewczyny:-) Dziś 2-gi dzień akcji oszczędzania i powiem wam że mi idzie narazie rewelacyjnie. Tak jak pisałam przygotowałam sobie koperty z opisami, wsadziłam do nich pieniądze. Na konto oszczędnosciowe poszła okrągła kwota 300 zł i zostawiłam sobie lużne 100 zł na ROR-ze w razie gdybym tych pieniędzy potrzbowała- a bede potrzebowac bo w tym miesiącu mój facet ma urodziny:-) Poza tym powstrzymałam się przed pojsciem na zakupy zaraz po wypłacie- wcześniej odrazu po wypłacie szłam na sklepy. Zrobiłam sobie liste rzeczy które w tym miesiącu potrzebuje kupić w rosmanie .Nie będe kupowac rzeczy niepotrzebnych. Zaczełam tez ograniczać picie coca coli. A jak u Was??:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Póki co nie wydałam ani złotówki z koperty "PRZYJEMOSĆI" :-) A to naprawdę wyczyn bo wcześniej to juz 1 września wydawałam przynajmniej 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Jak mój plan sie powiedzie to za rok będe miec na koncie 3600 zł:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara baba jak sztaba
Sorki niebieska - ochota : Nikt nie odczuje braku 4 czy 6zł z portfela a potem jest super sumka. 4 zł dziennie x 30 = 120 zł - taka kwota jest potrzebna męzowi na lekastwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
stara baba Może w waszym przypadku odłożenie takich pieniędzy jest problemem ale jest mnóstwo osób które bez problemu taka kwote sa w stanie odłożyc. Dlatego jeszcze raz apeluję, aby każdy wybrał z naszych rad odpowiednią rade dla siebie. Mnie pomysł ze skrabonką bardzo przypadł do gustu i takze wrzucam do niej pieniądze na przyszłe wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
mi idzie świetnie :P przelew dostaję 7go a juz wydalam 176 zł z puli- na przyjemności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
panna z sucha głową Zamiast czytac nasze wypowiedzi to zapraszamy do dyskusji:-) Co do inwestowania pieniędzy to myślę ,że mamy jeszcze na to czas:-P Narazie mam za cel uzbierać jakas fajna okrągłą sumkę a później pomyślę o pomnażaniu moich oszczednosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka heeh czyli mówisz ze plan oszczedzania wdrażasz w swoje zycie od października?:-P Jakiś niepodziewany wydatek??czy ciuszek??:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Dziewczyny tak się zajawiłam tym szybkowarem że chciałabym sobie cos takiego w najbliższej rpzyszłosci sprawić...czy wy uzywacie szybkowarów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
plaszcz na jesien i spodnie. I tak kupilam okazyjnie. do konca miesiąca juz zero wydatkow odziezowych ( nie wiem jak to przeżyję :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka heheh tak myślałam..:-) To wytrwałości życzę w takim razie we wrześniu po wypłacie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ale to juz koniec wydatkow odziezowych. na przyjemnosci mam jeszcze prawie 190 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna z sucha glowa
skreslona niesprawiedliwie "ale swiat sie rozwija,m idzie na przod i nie ma opcji zeby np. w perspektywie 20 lat bylo gorzej...." - radze czytac duzo literatury ekonomicznej to sie dowiesz, jakie sa prognozy :) Wierz mi, nic nie moze rozwijac sie w nieskonczonosc! No chyba, ze bedziemy miec 3 wojne swiatowa - to trzeba bedzie "rozwijac sie" od poczatku. Ja zajmuje sie ekonomia (w szczegolnosci makroekonomia) i jestem zaskoczona, jak wielu ludzi jeszcze wierzy w ten system. No coz, moge tylko zachecic do czytania i informowania sie (ale uwaga - w komercyjnych mediach nie dowiesz sie prawdy...). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beżowa
Witam dziewczyny:) Od razu się przyznam, że przeczytałam CALUTKI temat, od deski do deski. Chciałabym się do Was przyłączyć, aczkolwiek od października, bo wtedy moje wydatki i wpływy się unormują:) Tak więc (nie zaczyna się zdania od "więc", ale straszecznie mi to pasuje tutaj:D Tak więc ( :D ) : mój wpływ co miesiąc to 1500 zł (równiutko) za kawalerkę płacę 650 zł z rachunkami (trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno:) internet+kablówka+telefon stacjonarny - 99 zł (pierwsze trzy miesiące, licząc właśnie od października - 2zł) Dziś pod wpływem Waszych rad, przejrzałam wszystkie swoje paragony i zrobiłam rozpiskę zakupów, które będę robiła odpowiednio - raz w tygodniu (jedzenie na dany tydzień), raz w miesiącu (produkty spożywcze o długim terminie ważności + część chemii), raz na 2 i 3 miesiące - chemia (głównie środki czystości, których opakowania starczają mi właśnie na 2-3 miesiące). Wyszło mi, że na cotygodniowe zakupy wydam 65 zł/tydzień, czyli 260 zł miesięcznie. Ponadto mam ciekawy pomysł - mam listy zakupów co 2 i co 3 miesiące i żeby nie było takiej sytuacji że akurat w danym miesiącu wypadają mi te zakupy miesięczne, 2miesięczne i 3 miesięczne i zostaję z gołym portfelem obliczyłam hmmm podam na przykładzie: te zakupy "co dwa miesiące" wypadają mi teraz pod koniec listopada (września z pewnych powodów nie liczę) i zapłace za nie ok 70 zł (przykład). Dlatego w październiku odkładam 35 zł do koperty "co 2 m-ce", w listopadzie dorzucam drugie 35 i robie zakupy:) Poza tym, zamierzam zastosować Wasze rady i po zrobieniu zakupów tygodniowych nie latać już do sklepu codziennie. Nie kupuję już gotowych dań, taniej i smaczniej wychodzi gotowanie:) Jeśli chodzi o chemię to zawsze uwielbiałam biedronkę i jedynym odstępstwem od tej reguły będzie mleczko Cif z wybielaczem (do zlewu, wanny itp), bo niestety te części w mieszkaniu mam okrutnie stare i każda kropla np kawy wylanej do zlewu "wżera" mi się w emalię :( Aaach, już dawno planowałam ustabilizowanie moich wydatków, ale dopiero ten topik mnie tak pozytywnie nastawił i powiedział dokładnie CO i JAK zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3423423423
Nikt nie odczuje braku 4 czy 6zł z portfela a potem jest super sumka. chyba dobrze zarabiające nie odczuja, chciałas powiedziec... no i pieniądze w skarpecie to pod względem ekonomii najgorsze co moze byc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beżowa ja też lubie chemie z bidonki:) wczoraj właśnie na takich zakupach byłam kidys kupłam tam mleczko do czyszczenia biedronkowe i neiźle się sprawdziło zawsze kupuję am płyny do prania i płukania papiery toaletowe ręczniki papierowe płyn put płyn do mycia podłogi kupiłam i jest ok kostki do wc spraj do kurzu odświerzacze powietrza sciereczki nawilzone do kchni wzielam z kagika plyn w spraju do rdzy i kamienia kupilam pierwszy raz ampony i sa super;0 nie widze miedzy nimi roznicy a ob ktore zawze uzyalam! a np naturelli nie moglam uzywac jakos;/ kupuje tez gam jedzenie dla psow i kotow mleka olej i w sumie tyle a i zele pod pryszni fajne byly:) kupilam dwa takie spa wyspa bali i japonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beżowa
Ja ze swojej strony polecam z Biedronki: spożywka: płatki JUST FIT jogurtowe 3zł sok marchewkowy 2 zł/l, nektar bananowy ok 2,50/l SOK DO ROZCIEŃCZANIA WIŚNIOWY - jest boski, daję go o wiele mniej niż np Paoli a smak intensywniejszy (niecałe 4 zł) ser żółty mierzwiony - bardzo cieniutenkie plasterki, super smaczny 3,29 zł brokuł 2,47 zł/szt mleko "Prawdziwe" 1,79 zł jogurty "Wyśmienite" malutkie - 0,65 zł serki Tutti - waniliowy i truskawkowy - 1,09 kawa "O poranku" - 8 zł duuzy słoik Chemia/kosmetyki: żele pod prysznic seria SPA - 4,99 maszynki do golenia - 3,99 za paczkę (10 sztuk?) - boskie, lepsze niż Gilette (jak dla mnie) papier toaletowy Melodia (biały i różowy) - ok 4,90 waciki - 2,79 nie rozwalają się, nie zostawiają kłaczków worki na śmieci z taśmą - genialny wynalazek ta taśma - 3,99 za worki 120l chyba płyn do naczyń - Kraft za chyba 4,99 i Tymek za... 1,99 ! tampony - chyba 5,99/opak 32 sztuk - dla mnie genialne, nie odczuwam żadnej różnicy między nimi, a OB wkładki higieniczne Spring Touche różowe (zapachowe) i żółte (bezzapachowe) - 2,99 spray zapachowy do łazienki Aril (morski super, konwaliowy nie bardzo) - ok 4,- żel do wc Agent - 4,- zmywaki - 0,99 za opak ręczniki papierowe - 4,29 płyn uniwersalny Cler - 4,45 (używam do podłóg, przetarcia drzwi, nóg od stołu, krzeseł, parapetów - super zapach czystości) - 4,45 za dużą butelkę spray uniwersalny Magic - 4,59 - daje pięknie pachnącą piankę, przecieram nim stół, blaty szafek, ławę, biurko, lodówkę (z zewnątrz), pralkę z zewnątrz udrażniacz do rur w granulkach - 4 zł za wydajną buteleczkę Mam nadzieję, że lista Wam się przyda do stworzenia nowych, oszczędnych list zakupów;):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezowa ja akurat sokow nie pijam e tampoy tonaprawde rewelacja tyle ze jakos cizko je uwolnic z tj foliki te ser żółty mierzwiony kupiłam też:) :) warzyw nie kupuje w marktach ale kupilam sobi draz i prasie mleczko i krosanty 7days tak na zachciank i sledzie w smietanie i sosie muszardowym i taka mala pase lososiowa golrki ez zobaczymy jak sie sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beżowa
eech pasta kanapkowa mmmmmmmniam:) uwielbiam ją;) a co do "uwalniania" tych tamponów, to z tego co zauważyłam i stosuje trzeba mieć absolutnie suche ręce, wtedy kładziesz palce obu rąk po dwóch stronach niebieskiej kreseczki i tak jak opisane w ulotce przekręcasz jedną do przodu, drugą do tyłu:) ja już mam wprawę, ale zużyłam już co najmniej 30 pudełek tych tamponów :D używam ich już tak długo że ho ho i jeszcze troche;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam na czym mozna jeszcze oszczędzić, na płatkach musi jeśli ktoś je. musli jest cholernie drogie, nawet w biedronce, mój mąż je uwielbia i tygodniowo do jogurtu zjadał 2-3 paczki zaczęłam musli robić sama. kupuję płatki owsiane guóskie i błyskawiczne, do tego trochę płatków kukurydzianych i crancz (jakos tak się pisze, ja je kupuje w auchan po kilogramie pakowane), do tego owoce suszone, żórawina, rodzynki,ananas, orzechy, banany, jabłka i co kto jeszcze lubi. ostatnio jak robiłam, to wyszło mi coś koło 7 kilogramów, a za wszystkie składniki zapłaciłam coś koło 25 złotych. jeśli ktoś lubi musli to na pewno jest duża oszczędność. a i owoce suszone najlepiej kupować, albo na wagę, albo w opakowaniach ekonomicznych po 1 kilogramie, bo te małe są zwyczajnie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i nie zapomnijcie żaruwek kupi
60 watowych bo przestają je produkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czytam Was od poczatku. Od połowy czerwca zaczęlam oszczędzać. Kupiłam sobie skarbonke i muszę codzienni coś do niej wrzucic 5ogr czy 5zl nie ma znaczenia ale codziennie cos. \ Na dzien dzisiejszy skarbonka jest juz prawie pełna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie mówić jak się ma
A co mi doradzicie? Zarobek - 1000 zł z groszami. Opłaty miesięcznie - 500-600 zł. Z czego to oszczędzać????? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
podnoszę. do wypłaty 2 dni...sialalala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Cześć skneruski:-) Jak wam idzie oszćzedzanie? U mnie wysmienicie!!!:-) Naprawdę można oszczędzania się nauczyć i teraz gdy mam cos kupic odrazu zaglądam na nasz temat i zastanwiam się czy warto wydawać az tyle kasy. Od wypłaty nie wydałam jeszcze ani grosza na kosmetyki ( bo jeszcze kończe moje niedokończone) , nie wydałam kasy na fast foody. Za to kupiłam sobie piekną torebke w sklepie CCC za 70 zeta:-) Czyli zgodnie z zasadą odmawiasz sobie pewnych rzeczy na rzecz innych:-) Wczoraj byłam e REALU mają tam najtanszy papier toaletowy z serii TIP ( Biały!! bo innego nie uzywam) za 3,99 zł , 8 sztuk:-) To tak apropo tanich produktów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Ankis Robie identycznie. Codziennie otwieram portfel i codziennie wrzucam jakąś monetę do skarbonki:-) Ale staram się wrzucać te srebne monety bo nie ma sensu wrzucac jakis grosiczków! Ważna w tym przypadku jest systematycznośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka a konto oszczędnościowe już otwarte?:-) Dożyjesz te 2 dni z wypłaty czy bedziesz się zapożyczać? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×