Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Dzien dobry. ja już też dawno wstałam i nawet już z pracy wróciłam:) ale Pani Wanda Was zdyscyplinowała:) powrót do przeszłosci-kartka i ołówek. ja jeszcze nic nie jadłam (od wczorajszej czekolady)ale wypiłam 2 kawki z 36. można sprawdzic tabele z kalkulatorem i porównac czy pokazuja to samo.Basia dobrze myslisz.Gosia tez dobrze robi ze spisuje z opakowan proporcje a brakujacą reszte z tabel . P Wandzia pisała ,w vodpowiedzi do moje żo,o nocnym jedzeniu. Basia jaką rolade? Konwalia sie zaczerniła. super. widzisz nie takie to straszne jak sie wydaje na początku:) a atmosfera na tamtym forum srednia:( alexsaa nie wiem jak to jest z kaszą w przypadku problemów jelitowych,postaram sie dopytac naszą P Wandzie-nie chce wprowadzic Cie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje sniadanko:3 jajka na twardo z majonezem+kawa z 36 b 20 t 51 w 2,3 + poranna smietana do kawy b 1,2 t22 razem21,2 73 2,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniadanie omlet z truskawkami,jajka150g(3szt),masło15g,truskawki,100g,kulki makowe 2szt(38g) b 19,3 t 42,7 w 15,7 obiad zupa pieczarkowa,kaczka duszona z włoska kapusta,ziemniaki wywar 150g,pieczarki40g,włoszczyzna 30g,masło do duszenia pieczarek 5g,smiet 30% 10g kaczka 150g,smalec do obsmaz. kaczki 5g,wywar rosołowy 50g,włoszczyzna 30g(po uduszeniu kaczki usunac),wytrawne białe wino do duszenia kaczki 50g,kapusta włoska100g,cebula do kapusty 20g,boczek wedz do kap 10g,ziemniaki 100g koper 5g. b 19,6 t 41,8 w 19,6 kolacja kaszanka 150g,cebula 30g,masło 10g b 18 t 27,7 w 16,8 razem b 56,9 t 112,2 w 52,1 +białko roslinne 11,8 1493 kcal 1:1,9:0.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis 532 z ksiazki kucharskej DR Kwasniewskiego W 100G b 4 t 18,3 w 9,8 100g 233kcal gotowej potrawy 1kg 4 białka(10dag)ubic na sztywną piane z płaską łyżką cukru,nastepnie dodawac stopniowo 4 żółtka(8dag)delikatnie mieszając. całosc wlac na blache wysmarowaną 2łyzkami masła(4dag) i rozprowadzic równą warstwą. wstawic do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. pie 15-20min. ciepłe ciasto przeniesc na sciereczke ,zrolowac razem ze sciereczką i pozostawic do wystygniecia. łyzke żelatyny(5g)rozpuscic w niewielkiej ilosci wody. 2szklanki schłodzonej smietanki( 44dag)ubic na sztywno z 1łyzka cukru(2dag),dodsac kilka kropel aromatu waniliowegoi sok z połowy cytryny. pod koniec ubijania ,wlac cienkim strumykiem zelatyne. bita smiet odstawic do lodówki na 30min,by stezała. 40dag brzoskwin z puszki pokroic w półplasterki. rozwinac płat biszkoptowy,rozsmarowac na nim warstwe bitej smietany i ułozyc brzoskwinie. czesc smietanki i brzoskwin pozostawic do przybrania.Ponownie zwinac ciasto w rulon ,przybrac wycisnieta przez szpryce pozostawiona smietana ,a na niej ułozyc czastki brzoskwin. schłodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexsaa odp w sprawie kaszy Witam! Sprawdzić, czy po zjedzeniu kaszanki wystąpią jakieś negatywne objawy, n.p. bóle jelit, biegunka. Jeżeli nie wystąpią można jeść. Lepsza jest kaszanka z kaszą gryczaną niż jęczmienną. Smacznego ! Serdecznie Was Panie pozdrawiam Wanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia pytałas o prezenty. na mikołja kupiłam gre i puzle,a na gwiazdke nowy rower,bo juz wyrosła. poiwinna dostac rózge bo to mała diablica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniadanie jem ok. 9, obiad ok.16 i węgle ok. 18. Może za krótka jest przerwa miedzy obiadem i kolacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop hop Gosia wiekszy odstep pewnie byłby lepszy,ale czasem jest niemozliwy jak sie pracuje.mozesz wegle nawet troche pózniej zjesc (19) a jak dzisiaj,sniadanko zanotowane w zeszycie ? moje plany obiadowe: bulion z żółtkiem,kotlety z jajek ,fasolka i brokuły z masłem. a Wasze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis 604 z kk dr Kwasniewskiego na kulki makowe 25dag maku opłukac ,zagotowac ,odcedzic i zemlec przez maszynke przez geste sito.2łyżeczki żelatyny(1dag) rozpuscic. do maku dodac 2łyzki miodu(3dag),2,łyzki posiekanych orzechówwłoskich(3dag)oraz zelatynei dokładnie wymieszac. formowac kulki wielkosci orzecha włoskiego ,obtaczac w drobno posiekanych orzechach lub wiórka kokosowych.ułożyc na tacce ,wstawic do lodówki i mocno schłodzic. Z podanej porcji bedzie ok 16kulek. W 100G B 17,5 T 34,1 W 23,9 100g 476kcal gotowej potrawy 30dag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis 545 z kk dr Kwasniewskiego BABKA MAKOWA W100G B 1,7 T5,8 W 2G GOTOWEJ POTRAWY 60DAG 100G 483KCAL kostke masła(25dag) stopic,dodacpół szklanki maku(8dag)i pół szklanki maki(9dag) ,wymieszac i podgrzewac ,mieszajac az pojawia sie babelki.przestudzic.nastepnie dodac łyzke cukru i 2łyzeczki proszku do pieczenia oraz aromat waniliowy.wymieszac .10białek(25dag) ubic na piane i połaczyc z ostudzona masa makową ,wlac do foremki wysmarowanej masłem(2dag).piec 50minut. do tej babki można wykorzystac białka które zostaja z jajecznicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Wszystko zanotowane, obliczone. Nawet po nocy był lekki spadek wagi, co zawsze odżywczo na mnie wpływa. Dzisiaj na obiad bulion z żółtkiem, skrzydełka, marchewka. A jutro zrobię babkę ziemniaczaną z boczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek sie gotuje:) jajeczka na kotleciki juz rozdrobnione i połaczone z podsmażoną cebulką,bułką tartą i jajkami(surowymi).zostało obtoczy np w sezamie i usmazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznaję bez bicia, wczoraj zawaliłam. Cierpię na kompulsy od 3 lat, wczoraj dopadło mnie coś kompulsopodobnego wieczorem. Zamiast planowanych węgli zjadłam 70g makreli wędzonej, 170g sera pleśniowego, 100g orzechów laskowych, 300ml śmietanki 30%, kilka łyżeczek kakao, 70 g czekolady gorzkiej Nie był to typowy napad bo ostatecznie bilansując cały dzień nie przekroczyłam 60g węgli. Ale tłuszczu i białka zdecydowanie na dużo. Plus jest taki, że dzisiaj czuję się zupełnie normalnie, nie mam żadnych dolegliwości trawiennych ani wyrzutów sumienia. Normalnie moje napady składały się z tony pieczywa, platków i ciastek. Ten znacznie bardziej mi się podoba :) Dzisiaj będzie wzorowo, jadłospis ustalony 59,4-96,8-18,95 Mniej węgli żeby odrobić wczorajszą nadwyżkę. Proporcje 1:1,6:0,3 Zastanawiam się tylko, czy dam radę "oduczyć" się kompulsów całkowicie na takim odżywianiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konwalia dasz rade:) Buka tez walczy. buuka fragment wypowiedzi '' Kocham ta diete! Wczoraj pierwszy raz od...kiedy pamietam NIE BYLAM GLODNA Chorowalam od dziecka na kompulsywne jedzenie i 8 lat na bulimie...ostatnie dwa lata leczylam sie. Mam wrazenie, ze jestem juz zdrowa, a ZO doskonale mi w tym pomaga.'' nie jes tak zle bo nie objadłas sie weglami a tym co jest dozwolone. lepiej zebys te ilosci rano zjadała niz wieczorem. wazne ze samopoczucie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×