Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Gość Lk.
11 dzień u mnie, zaczęłam jeść 3posiłki, nadal węgle do każdego. Teraz średnio jem 40-50 B, 80-100T 30-40W, kalorie między 1000-1200. Czuję się dobrze, schudłam jakiś kilogram. Staram się ograniczać mleczne bo po nich jestem głodna, ale nie eliminuje ich całkiem. Codziennie jest kawa ze śmietanką, jak mam ochotę to trochę sera( do smaku a nie jako podstawa posiłku jak robiłam wcześniej), tylko ilość masła zwiększyłam, dodaje go do wszystkiego w celu uzupełnienia tłuszczu. Póki co węgle uzupełniam głównie brokułami, brukselką, cebulą i kalafiorem. Czasem zamiast posiłku zjadam 100gram migdałów. Od trzech dni na każdy posiłek jem białą kiełbasę z cebulą smażoną na maśle, bardzo mi posmakowała i jakoś nie mam ochoty na nic innego. Nie będę wpychać w siebie jajek skoro nie mam ochoty, robiłam tak wcześniej z makrelą i teraz nie mogę na nią patrzeć bo mnie mdli. Inne moje optymalne posiłki to gotowane jajka z warzywami smażonymi na maśle, omlet z dwóch jajek z masłem orzechowym, jajecznica na maśle z cebulą. Jem dosyć monotonnie, ale nie mam ani czasu na gotowanie, ani pomysłu na nowe posiłki. Może macie jakieś pomysły na szybkie dania dla jednej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LK jak zostaja Ci białka z jajecznicy ,dolej troche kremówki dosyb odrobine maki i zrób nalesniki. możesz z serem lub z miesem jesli masz np z rosolu. ja lubie ser żółty panierowany pieczony na smalcu +majonez i surówka. placki ziemniaczane też sa szybkie i dobre 100g ziemniaka zetrzec(odlac sok),dodac 4zółtka ,łyzeczke maki i jedno ubite białko. smazyc na smalcu(6dag) w 100g b 8,7 t 42,5 w 8,2 gotwej potrawy 200g 100g =460kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LK jak zostaja Ci białka z jajecznicy ,dolej troche kremówki dosyb odrobine maki i zrób nalesniki. możesz z serem lub z miesem jesli masz np z rosolu. ja lubie ser żółty panierowany pieczony na smalcu +majonez i surówka. placki ziemniaczane też sa szybkie i dobre 100g ziemniaka zetrzec(odlac sok),dodac 4zółtka ,łyzeczke maki i jedno ubite białko. smazyc na smalcu(6dag) w 100g b 8,7 t 42,5 w 8,2 gotwej potrawy 200g 100g =460kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lk.
Placki ziemniaczane zrobię na pewno, a co do białek to gdzieś czytałam że można z nich zrobić kokosanki, dawno nie jadłam nic słodkiego więc może tego spróbuję. Mąki staram się unikać, nie służy mi. Udało mi się znaleźć przepis na chleb z orzechów zamiast mąki, ale nie wiem czy można go porcjować i mrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pewnoscia można. placuszki kokosowe ok 0,5 l białek ubic dodac 100g kokosu . smażyc na masle placuszki. można posmarowac odrobina dzemu. proponuje mniejsza porcje zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lk.
Dzięki, zrobię sobie dzisiaj na kolację, ale z czekoladą (Wedel 13W na 100g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lk.
Rosołu nie lubię, chyba że w wersji bardzo chudej z makaronem, a to na żywienie optymalne się nie nadaje. Kapustę i placki ziemniaczana zrobię, zawsze to jakieś urozmaicenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w zimowe południe:D Nie wiem czy dobrze robię, ale najwyżej wyjdzie z tego jakieś zamieszanie.;) Otóż przypomniało mi się, że w Arkadii cukrzykom podawano jakąś cebulową miksturę. Nie interesowałem się tym tematem szczegółowo, bo sprawa mnie nie dotyczyła. Jednakże codziennie w filiżance była na ich stolikach ta mikstura. Usłyszałem tylko, że jest to cebula przepuszczona przez sokowirówkę i coś dodane do smaku, ale co? nie napiszę, nie dosłyszałem. Dowiedziałem się tylko, że ten sok z cebuli ma zbawienne działanie na utrzymanie właściwego poziomu cukru. Może warto byłoby się dowiedzieć u źródła o szczegóły. Piszę o tym, bo z tego co wyczytuję są tutaj osoby z cukrzycą, a warto byłoby im rozszerzyć swoją optymalną wiedzę o ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj rano jajko (53g), 73g pomidora, kawa ze śmietaną 30% (98g). Śmietanę dodaję, żeby uzupełnić poziom tłuszczy. Na obiad kubek pomidorowej gotowanej na wywarze z mięsa (użytego do pasztetu), karkówka usmażona na smalcu (jak u Gacy :) ) + jakaś surówka ze słoika. Na kolację jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam gołąbki optymalne-miałam zamrożone bo ostatnio duuużo zrobiłam. do gołąbków sosik pomidorowy na rosole i ze smiet 36%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam w Lidlu chleb o którym pisał Mars. Jutro upiekę. Aniu, ten chleb stał koło regałów z pieczywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czin
cynamon obniza cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry z rana policzyłam kiełbasę i wyszło mi 21, 59 , ale nie wiem czy czegoś nie naknociłam , zaraz jeszcze raz ją zerknę kaszanki nie policzę , bo robiła ją ciotka , ale będę liczyć jak kupną jak na razie kawka i przymierzam się może do jakiegoś jajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiadam na zaległości moje żo , ciężko upolować świnkę , ja miesiąc szukałam, wszędzie gdzie były to pozamawiane, dopiero 40 km od domu znalazłam , u wuja na wsi:) i obrobił mi ją:) anusia , sezon na świnkę rozpoczęty , to pewnie biedzie tradycja:) ale mam też dobre wieści , mój M nie może sie powstrzymać od wieprza, więc zaproponowałam mu że będziemy jeść razem , i zgodził sie :) i dziś na śniadanie kiełbasa , bo ją uwielbia a co do wołowiny jest pyszna , ale cena jest przerażająca na szarlotkę mam swoje jabłka w słoikach i robiłam je bez dodatku cukru LK ja chyba też zacznę jeść monotonniej , bo mam tyle wieprza już przerobionego że będę go wyjadała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam też już jestem pora na sniadanie. mnie też nie przeszkadza ''monotonne''jedzenie ale staram sie troszke urozmaicac rodzince. dzisiaj zrobie nalesniki z nadzieniem jak do ruskich pierogów. jadłam kiedy w knajpce i były pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a My po śniadaniu , kiełbasa na gorąco z surówka z kapusty i marchwi na obiad ogórkowa, ale nie mam nic przeciwko żebym zjadła to co na śniadanie i by idealne węgle zostały na kolację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wszystkiego:) tzn nadwagi i cukrzycy, trójglicerydów , i cholesterolu i... i więcej nie pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to powinien przeczytac ksiazke na poczatek:) szkoda że Marsik nie wie wiecej o miksturce cebulowej,ale tak to jest ,dokładniej słuchamy tego co nas dotyczy i z czym mamy problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak mój.je to co podam ale do konca nie wierzy i nie przeczyta. kocha witaminki ziółka i wszystkie cuda:) w zeszłym roku jak robił badania to miał straszny cholesterol(jeszcze nie był na żo).wystraszył sie. zobaczymy jak wyjdą mu nastepne badania. moje sa zawsze ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×