Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Hej 🖐️ Mało się ostatnio udzielam,ale babcią zostałam:D :D :D Witam nową koleżankę 🌻kaw z tego co nam powiedziano można wypijać do 4 dziennie.....musi to być jednak kawa świeżo zmielona i najlepiej ze śmietanką. Wszelkie rozpuszczalne wykluczone są. Zima u nas śliczna jest :) Samopoczucie narazie mamy dobre,choć grypa w pobliżu szaleje na całego... Serdecznie pozdrawiam Pa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich wolke gratuluje w moim otoczeniu rowniez grypa i inn choroby szaleja ale ja mimo ze mam czesty kontakt z chorymi to trzymam dzielnie. juz leze sobie w łóźeczku i biore sie za lekture CHOLESTEROL NAUKOWE KŁAMSTWO pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową optymalną, Wolke to masz wnuczke czy wnuka?bo nie pamiętam.Gratuluje Ci :) A jeśli chodzi o kawe to kocham ten napój, wypijam 3 dziennie takie z dwóch łyżeczek i musi byc sypana bez mleka, czarna. Wole wypic śmietanke prosto z kubka niż wlac do kawy bo śmietana lub mleko ''zabija'' smak kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się wystąpić na czarno, ale dopiero ogarniam to forum ;) Również podziwiam śliczne wnuczątko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam sobie wasz topik, książki doktora i dopiero teraz (po 40) uczę się słuchać własnego organizmu. Po kilku miesiącach żo wiem już, że np. węglowodany proste wywołują u mnie gwałtowny zjazd energetyczny. Staram się unikać, ale czasem popełniam jeszcze błędy (a to w gościach, a to sama się skuszę i potem żałuję), ale bez pośpiechu ciągnę do przodu. Dla mnie nie jest obojętne, czy zjem te 50g węgli w postaci warzyw, czy cukrów. Zbóż unikam bo chyba mam alergię chyba, zresztą tyle się mówi o nietolerancji glutenu ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wpadłam na chwilke:) wolke sliczna laleczka a jaka czuprynka ciemna:) ja już jajecznice zaliczyłam,teraz popijam kawusie i za chwile zmykam do pracy. na drugie sniadanko mam mus kawowy z bita smietanką.bardzo szybki deser:) a na obiad zupa ogórkowa ze sporą iloscią masła i smietanki. w Katowicach +2stopnie,wszystko sie topi. Miłego dnia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie.... u mnie dzisiaj krokiety z przepisu Anusi(panierowalam w roztrzepanym jajku i sezmie)+barszczyk czerwony.... Anusiu może podzielisz sie z nami receptą na mus kawowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) może ktos sie dosiadzie do nocnej kawusi? mus kawowy jest z kk dr Kwasniewskiego zrobic 500ml mocnego naparu z kawy. zagotowac 2,5 szklanki smietanki(55dag)z 2 łyżkami cukru(2,5dag)stale mieszając dodac do smietanki kawe i rozpuszczoną zelatyne.przelac do pucharków. wstawic na 3godz do lodówki. ubic pół szklanki smietanki i udekorowac nia mus. w 100g b 3,2 t16,5 w2,9 nie da sie zjesc dużo:) ja używam żelatyny którą rozpuszcza sie we wrzącym płynie-na koniec gotowania dodaje bezposrednio do garnka ze smietanką. moja mała najbardziej lubi taki mus truskawkowy(truskawki zmiksowane dodane do smietanki).ale do niego dodaję na koniec kilka żółtek. ja wole waniliowy z duż iloscią żółtek,polany sosem owocowym(truskawki lub wisnie z 3łyżkami cukru i odrobinką wody gotuje ,na koniec dodaje odrobine żelatyny żeby nie spływał z deseru. taki bedzie dzisiaj w pracy na 2-gie sniadanko zmykam do pracy miłego dzionka życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto czekoladowe dzisiaj wyczarowalam. 200g.gorzkiej czekolady 200g masła rozpuścić i na parze i ubić dodająć 1/2 szklanki cukru brzozowego/xylitol /i 4 żołtka bialka ubic na sztywno i wszystko delikatnie wymieszać. Piec w temp 180 stopni około 40 minut. wyjąć ostudzić serek Mascarpone ubić i posmarować ostudzone ciacho...można posypać skorką z pomaranczy http://www.garnek.pl/wolke1/24699105/optymalne-ciasto-czekoladowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO TO SWIETNE CIASTO:) wyglada fajnie własnie usmażyłam placki serowo jajeczne z odrobinką cukru i płatkami migdałów(dla małej do szkoły). sa pyszne. polecam . zmykam do pracy miłego dnia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja takich wyszukanych deserów jeszcze nie tworzę. Staram się wszystko liczyć, a już to samo zajmuje sporo czasu. Ale się nie poddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tyle lepiej się czuję na tym jedzeniu, że nawet nie myślę o rezygnacji. A było tak na innych dietach. NIGDY nie jestem głodna. Mniej się denerwuję, jestem spokojniejsza, zapomniałam o problemach żołądkowych, nogi nie bolą i nie puchną, śpię krócej, a jestem wypoczęta. Dla mnie miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatr-od-morza na żywieniu niskowęglowodanowym jestem juz 5-ty rok, przez te lata skrupulatnie liczyłam ilośc zjadanego białka, tłuszczu i węgli, jakiś czas temu kupiłam książke Lutza i przestałam liczyc białko i tłuszcz, liczę tylko węglowodany. Białka i tłuszczu jem tyle aby nie byc głodną. Ciesze sie że na ŻO tak dobrze sie czujesz, ja również nigdy nie zrezygnowałabym z tego sposobu odżywiania.Ludzie wkoło pytają mnie jak to możliwe że z mojej buzi nigdy nie ,,schodzi,, uśmiech a ja po prostu dobrze sie czuje, mam mnóstwo energii no i myśle że nie starzeje sie dzieki odpowiedniemu żywieniu, moja buzia nadal jest gładka, od kilku lat nic sie nie zmieniło :) Mam 27 lat a niedawno pani w markecie wołała ode mnie dowód gdy piwo chciałam kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy pączuchy i faworki zjedzone? ja zjadłam tylko 2. sprawdzałam jakosc produktu który oferowałam:) a WY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, zjadłam 1,5 pączka, był to pączek ze sklepu i nie wiedziałam ile ma węgli więc tylko 1,5 i to były węgle na caly dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja przekroczylam,ale to tez byly wegielki na caly dzien. dzisiaj sniadanko optymalne- smazone plasterki boczku wedznego +5zoltek +kawa z 30 :) pozdrawiam z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie...takie małe grzeszki od czasu do czasu są wskazane,,,jak jesteśmy zdrowi oczywista :)...inaczej oraganizm przyzwyczaja się do wyliczonych porcji i "leniuch"się z niego robi....taki jednorazowy bodziec pobudza go do intesywniejszej pracy.....przesadzać jednak nie należy....tak więc zjedzenie pączka wpełni usprawiedliwione jest :D :D Miłego dnia Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Droga Aniusiudanusiu bardzo prosze cie o pomoc.Jestem od tygodnia na zo i jako poczatkujaca napewno popelniam bledy.Nie moge sobie jednak na nie pozwolic ,bo waze 117kg.Mam 43 lata i straszne problemy ze stawami.Diete zaczelam z waga 112.9kg.Zamowilam ksiazke dr.Kwasniewskiego ,ale mieszkam w UK i dosc dlugo czekam a nie chce dalej tyc.Blagam cie pomoz mi.Masz duza wiedze i jesli moglabys mi podpowiedziec co powinnam jesc i w jakich ilosciach to bede ci dozgonnie widzieczna.Pozdrawiam lara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalną zasadą Żywienia Optymalnego jest zachowanie właściwych proporcji między tymi składnikami. Jako ogólną zasadę można przyjąć: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Od tej zasady mogą być pewne odchylenia zależnie od właściwości psychofizycznych człowieka, warunków środowiskowych i chorób, na jakie człowiek cierpi. I tak np. otyli powinni w pierwszych miesiącach diety zmniejszyć ilość tłuszczu do l-2 gramów na 1 gram białka. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Dziekuje Plywaku za szybka odpowiedz:) Czyli u mnie powinno B:T:W wynosi1:1-2:08 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×