Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Dokladnie, ze wskazaniem na 1,5 niz 2. Weglowodanow tyle aby nie wystepowaly ciala ketonowe w moczu. Srednio jest to 0,8g wegli na 1kg wagi naleznej. Wage nalezna olblicza sie wg. wzoru: wzrost w cm minus 100 i od tego wyniku dodajemy lub odejmujemy 15% w zaleznosci od typu budowy ciala. Ciala ketonowe w moczu mierzy sie za pomoca paskow Keto-Diastix. Dopuszcza sie do wystepowania 1-2 krzyzykow. Przy wartościach wyzszych nalezy uzuplenic wegle w ilosci 10-15g. W pierwszych tygodniach/miesiacach ZO spoztwa sie wiecej bialka wiec stosunek bialka do wegli spada do wartosci niższych niz 0,8. Teraz to może wyglada skomplikowanie, ale poznej tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Ok od dzis 1:1,5:0,5. A czy sa ludzie ktorzy nie chudna na tej diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lara...z tym chudnięciem u optymalnych to różnie bywa....nam na wykładach w Arkadii kilka razy podkreslano,że utrata wagi na ŻO jest wynikiem ubocznym.ZO ma za zadanie przywrócić organizm do rownowagi(zdrowia) Jedni chudną odrazu(ja),inni póżniej (moj mąz).... Ja również nie mieszkam w Polsce ...książki Kwaśniewskiego ściągnęłam sobie z www.chomikuj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Wolke dzieki ,uspokoilas mnie .Teraz bede sobie zdrowiala i cierpliwie czekala ,na spadek wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wnusia cudowna!!! I te piękne włoski !!! :) X Ja niestety przesadziłam z pączkami za co dzisiaj płacę. Mąka jest dla mnie zabójcza, a z bezglutenowej mi nie wyszły. Na szczęście jest to jednorazowy wyskok, pąki smażę raz w roku i nie zamierzam przez kolejne miesiące w ogóle używać mąki pszenicznej. X X Nie wiem, czy podawałam mój przepis na mus czekoladowy, jeśli tak, to wybaczcie powtórkę. Otóż topię kostkę masła i dwie gorzkie czekolady. Myję, a właściwie szoruję 6 jajek. Do masy maślano-czekoladowej dodaję żóltka (do mocno ciepłej masy) oraz nieco olejku, alkohol się nie sprawdza, gdyż powoduje emulgację tłuszczu i masa robi się jak serwatka. Osobno ubijam białka na sztywno. Mieszam z masą czekoladowo-maślano-żółtkową, bardzo delikatnie, szpatułką. Dodając lżejsze białka do cięższej masy. Na koniec ubijam woreczek kremówki i znowu dodaję stopniowo śmietankę do całości. Następnie przelewam do dużego naczynia, gdyż porcja wychodzi całkiem spora i wkładam całość do lodówki. Wiadomo, że w chłodzie masło i czekolada się zestalają, więc nie jest potrzebna żelatyna. Mus jest przepyszny, najlepszy na kolejny dzień. I można go przetrzymywać kilka dni. Też się obawiałam surowych jaj, ale o ile się je wyszoruje, nie grozi salmonella. Ja przelewam je gorącą wodą, potem szoruję gąbką z płynem, potem płuczę i jeszcze raz przelewam gorącą, niemal wrzącą wodą. Miłego weekendu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey widze ze wiecej osób w nocy nie może spac:) witaj lara Podpowiedz od P.Wandy dla Ciebie. dla Koleżanki chcącej się odchudzić najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z przykładowych jadłospisów na odchudzanie zamieszczonych w Poradniku (strona 55) . Są to jadłospisy z uwzględnieniem wyników badań naukowych nad żywieniem optymalnym a w książkach dr J. Kwaśniewskiego jeszcze takich jadlospisów nie ma. Należałoby tylko dokładnie przeczytać jak te jadłospisy wykorzystać na początek żywienia , bo dr J.Kwaśniewki na początku - przez 2-3 miesiące - zaleca trochę więcej białka w żywieniu. Jest to napisane w Poradniku.(''co kazdy z nas powinien wiedziec o żywieniu optymalnym'') Dodaje się np jedno jajko do śniadania, 20 - 30 g mięsa do obiadu i około 50 g salcesonu do kolacji. Po 2-3 miesiącach stosować jadlospisy bez tych dodatków. Przy wątpliwościach prosze pisać i pytać. w tej chwili nie mam mojego egzemplarza ksiazki wiec nie moge Ci przepisac tych jadłospisów ale za kilka dni ksiazka wróci wiec to uczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy problemach ze stawami należy spożywac wiecej kolagenu(galaretki z nózek,tłuste geste rosoły ) . mozna wygotowac skórki wieprzowe,jak wywar ostygnie wlac go do woreczków na lód i zamrozic. dodawac do zup,mies,kapusty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wywary kolagenowe z nozek wieprzowych/kurzych lapek gotujemy pod przykryciem na wolnym ogniu 4-6 godzin. Chodzi o to, by kolagen zawarty w skórach i chrząstkach „rozpadł się do postaci możliwej do wchłonięcia przez nasze komórki. Mozna oczywiscie krocej gotowac ale wtedy wchlanialnosc jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie kolagenu. Nie można zapominac zoltkach jaj. Jak ktos lubi, to dobrze jest tez do kazdego posilku bialkowego dodac 1-2 zoltka. Zoltka zwieraja wszystkie aminokwasy egzogenne w tym Lizyne i Proline, które razem z witamina C wpływają na przebieg syntezy kolagenu. Doskonalym zrodlem witaminy C jest slodka papryka tudzież inne warzywa. Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, służy do budowy naczyń krwionośnych, tkanki kostnej, chrzęstnej i skóry. Tworzy "biologiczną siatkę" pełniącą funkcje strukturalne, chroniące i wzmacniające dla komórek, tkanek i organów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do nadwagi. Organizm zawsze woli pobierać tłuszcz z przewodu pokarmowego, niż z zapasów znajdujących się w tkance tłuszczowej. Aby organizm zmusić do spalania własnego tłuszczu, trzeba dodatkowych sposobów. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Należy spożywać 2 posiłki dziennie (bez przejadania się), w których powinna być minimalna ilość węglowodanów - po 5-10 g. Resztę węglowodanów, w dowolnie wybranym produkcie, czy produktach, czyli 30-40 g należy zjeść przez snem. Nie należy przy tym już zjadać białka, czy tłuszczu. Tłuszcze z przewodu pokarmowego kierowane są do krwi, skąd są bardzo szybko pobierane przez komórki. W ten sposób mają zapas paliwa i energii. Gdy człowiek wprowadzi do swego organizmu po kilku godzinach od ostatniego posiłku tylko węglowodany, to aby je przyswoić, spalić lub przetworzyć na tłuszcze i cholesterol, czy przetworzyć w inny sposób, organizm musi zainwestować sporo energii. Tę energię musi pobrać ze spalania własnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób ubywa się na wadze 2-3 kg miesięcznie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Następnym sposobem są jednodniowe głodówki. Zalecam je wyłącznie wtedy gdy jest taka potrzeba i głównie w piątek, przed wolną sobotą. W przeciwieństwie do wszystkich innych modeli żywienia krótkotrwałe głodówki nie są szkodliwe dla organizmu na Żywieniu Optymalnym i nic w nim nie zmieniają. Nie wymuszają przebudowy organizmu, gdyż przemiana materii przy Żywieniu Optymalnym i w krótkotrwałej głodówce jest taka sama. Tyle samo energii (prawie) z białka, tłuszczu i węglowodanów organizm uzyskuje przy Żywieniu Optymalnym, co w krótkotrwałej głodówce, czy poście. Jeśli w sobotę rano, po jednodniowej głodówce człowiek nie będzie głodny, będzie to oznaczało, że organizm pobiera tłuszcze z własnych zapasów i spala je. W ten sposób ubywa się na wadze od 0,5 do 1 kg po każdej głodówce. Gdy w sobotę zje się pierwszy posiłek dopiero wówczas, gdy będzie odczuwało się chęć na jedzenie, będzie można tym więcej stracić na wadze, im później zje się pierwszy posiłek, ale nie powinno się na siłę powstrzymywać od jedzenia, jeśli odczuwa się łaknienie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Dobry jest także ruch - rower, bieganie, pływanie. Powinien to być ruch na czczo. Przy dłuższym wysiłku organizm musi pobrać energię z własnych zapasów, a liczące się zapasy występują głównie w tłuszczu. Gdy po wysiłku nie wystąpi chęć na jedzenie, można z pierwszym posiłkiem poczekać do czasu, aż ta ochota się pojawi. W ten sposób również się chudnie, ponadto sposób ten przynosi duże dodatkowe korzyści dla organizmu. Należy pamiętać, aby przy większym obciążeniu organizmu wysiłkiem fizycznym, spożywać więcej kolagenu, aby obciążone stawy i wiązadła miały materiał do odnowy. Jan Kwaśniewski http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Witam wszystkich:) Dzis dostalam ksiazke.Studiuje ja od rana.Troche potrwa zanim to wszystko ogarne.Dlatego jestem Wam bardzo wdzieczna za wszystki cenne rady. Kochani obliczylam moje proporcje .Mam 168cm i przyjelam jako wage nalezna 70kg.Biorac pod uwage proporcje przy odchudzaniu powinnam zjadac 1:1,5:0,5,czyli 70:105:35. Dalej biorac pod uwage, to co napisal plywak(dwa posilki po 5g wegli )35:52,5:5- dwa posilki i 25g wegli przed snem. Skorygujcie prosze jesli cos zle obliczylam:) Mam problem z doborem menu,i tu uklon w wasza strone.Czy mozecie podpowiedziec mi jak to zestawic,zeby leczyc tez stawy. Przepraszam za tyle pytan ,ale jestem jeszcze surowiutka a juz na starcie popelnilam cala mase bledow.I tak w ciagu tygodnia przytylam prawie 4kg. Z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lara696 Za malo weglowodanow. Jak napisalas Twoja waga nalezna wynosi 70g, wiec wegli powinnas spozywaxc ok 56g (70x0,8) Jeśli organizm ich nie dostanie, musi je wytworzyć sam, głównie z białka. Zmuszasz go do niepotrzebnej, dodatkowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłospis na początek JADŁOSPIS na 10 dni dla osób rozpoczynających żywienie. Śniadanie I: 4 - 5 żółtek + 1 -2 białka- smażone, gotowane, sadzone, omlet 20 - 40 g tłuszczu, na początek najlepsze jest masło dodatki: cebulka, szczypiorek, czosnek, papryka, pomidor, rzodkiewka, nać pietruszki według uznania lub do omletu powidła śliwkowe, dżem niskosłodzony Tylko osoby otyłe ograniczają tłuszcz. Śniadanie II - 50 -100 tłustego twarogu + dodatki jak wyżej lub 20 g powideł śliwkowych Każdy posiłek jemy bardzo wolno 20-30 minut. I dzień Obiad: 100 - 150 g boczku, II dzień Obiad: 100 -150 g wątróbki duszonej z cebulą + warzywa III dzień Obiad: 150 - 250 g kaszanki + warzywa IV dzień Obiad: 100 g boczku świeżego rozbić i zrobić kotlety z jajkiem+ warzywa V dzień Obiad: ugotować ogony lub nóżki świńskie lub uszy + warzywa VI dzień Obiad: kotlet z karkówki 100 -150 g ( panierka z jajkiem )+ warzywa VII dzień Obiad: golonka 100 -150 g + warzywa VIII dzień Obiad : żeberka 150- 200 g+ warzywa IX dzień Obiad: bigos 300 g, X dzień Obiad: pieczeń z łopatki wieprzowej lub karkówki+ warzywa Są to oczywiście przykładowe posiłki, można jeść kilka razy to samo. Wszystkie produkty ważymy na surowo Do obiadów dodajemy warzywa sezonowe świeże lub korzystamy z mrożonek- zawsze gotowane, duszone lub pieczone. Zjadając warzywa musimy zwrócić uwagę na ilość węglowodanów (+/- 10-15% w górę lub w dół). W ciągu dnia aby dostarczyć około 50 - 60 gram węglowodanów należy zjeść przynajmniej 0,5 kg warzyw. Spożycie warzyw rozłożyć w czasie. Można zjeść dodatkowy posiłek składający się tylko z warzyw np. sałatka z buraczków ( ugotowane buraczki zetrzeć, dodać pokrojoną cebulkę, kwaszony ogórek, posypać zieleniną polać łyżką oliwy z oliwek ). Wypić szklankę soku pomidorowego. A na noc same ziemniaki: 150 - 200 g ziemniaków obrać, drobno pokroić, ugotować i zjeść razem z wodą, w której się gotowały. takie spożywanie samych ziemniaków na noc pozwala spalać własny tłuszcz. Poza tym neutralizuje soki żołądkowe i zapewnia spokojny sen. Każdy posiłek jemy bardzo wolno, dokładnie wszystko przeżuwając W okresie przebudowy organizmu nie pijemy kawy ani alkoholu. Pijemy wodę z dodatkiem soku z cytryny Uwaga najważniejsza: każdy jest inny, dlatego najlepiej skorzystać z porady lekarza znającego zasady żywienia optymalnego lub doświadczonego doradcy żywienia optymalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłospis dalej JADŁOSPIS na 10 dni (po przebudowie organizmu). Przykładowe dania, które niekoniecznie musimy zjadać w całości (lepszy jest niedosyt jak przesyt) Śniadanie: jajecznica(100 g) 4 do 7 żółtek na słoninie lub maśle lub smalcu, lub omlet z powidłami mogą być jajka ugotowane na twardo (jemy tylko żółtka 4-7 szt.) można polać majonezem można przygotować pastę (żółtka zalać gęstą śmietaną słodką lub kwaśną + przyprawy) zawsze wskazane są dodatki typu: szczypiorek, czosnek, cebulka, koperek, nać pietruszki Nie pijemy herbat przyspieszających przemianę materii. Po przebudowie do śniadania można dodać więcej tłuszczu ograniczając białko czyli boczek, podgardle. Pamiętajmy o zachowaniu proporcji: 0,5 g - 0,8 g Białka - Tłuszczu do syta i 0,5 do 0,8 Węglowodany I dzień Obiad: 50 - 100 g boczku, warzywa II dzień Obiad: 50 - 100 g wątróbki pieczonej z cebulą , warzywa III dzień Obiad: 50 - 100 g kaszanki na skwarkach boczku, warzywa IV dzień Obiad: 50-100 g boczku świeżego rozbić i zrobić kotlety z jajkiem, warzywa V dzień Obiad: ugotować ogony lub nóżki świńskie lub uszy świńskie i zjeść 1 szt. w zależności od potrzeb, warzywa VI dzień Obiad: kotlet z karkówki 100g ( panierka z żółtka), warzywa VII dzień Obiad: golonka 100 g, warzywa VIII dzień Obiad: żeberka 150- 200 g, warzywa IX dzień Obiad: bigos 200 g, warzywa X dzień Obiad: pieczeń z łopatki wieprzowej lub karkówki warzywa Do obiadów dodać: sezonowe warzywa lub korzystać z mrożonek. Można przyrządzać wszelkiego rodzaju sałatki ale wyłącznie z warzyw GOTOWANYCH. Pijemy najlepiej wodę z sokiem z cytryny lub dodatkiem 2 łyżek innego niesłodkiego soku Zjadając warzywa musimy zwrócić uwagę na ilość węglowodanów (+/- 10-15% w górę lub dół). Aby spożyć należną ilość węglowodanów trzeba zjeść około 0,5 kg warzyw i 150 -200 g ziemniaków.Pamiętać o posypywaniu zieleniną Można wypić wino-wytrawne, koniak, kawę. Nie ma określonej pory spożywania posiłków, jemy gdy jesteśmy głodni. Wszystkie należne produkty najlepiej spożyć do godz. 18:00. Więcej białka i tłuszczu do wcześniejszych posiłków, węglowodany odwrotnie. Każdy posiłek zjadamy bardzo wolno 20-30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara696
Bardzo,bardzo dziekuje:) Sama nie dalabym rady:) Kochani mam jeszcze jedno pytanie ,rzucam palenie i biore champix.Czy to moze miec negatywny wplyw na Zo?Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malena*_*
witam mam pytanie o wlosy kwasniewskiego. czy to peruka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do....moje żo
Witam, przepis na mus GENIALNY - dziekuję:), bardzo proszę biegłych w temacie o podanie zaw, poszcz. składników BTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B 53 T356 W80 to tak orientacyjnie, zalezy od czekolady i wagi jaj :) ja juz policzylam teraz tylko wykonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha, czyli
mamy pyszne niskobiałkowe niskoweglowodanowe i wysokotłuszczowe jedzonko:) dzisiaj jadłąm na sniadanie i na obiad po filizance + dżemik zrobiony z cytryn i pomarańcz (gotowane w całości do miekkości i miksowane z odrobina cukru. Owoce oczywiscie BIO) Pycha, nareszcie jem to, co lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istotne dodatki
Samo optymalne jedzenie, to niestety pobożne życzenie. Na zagadnienie otyłości należy spojrzeć holistycznie. Oto tylko 5 punktów do realizacji: 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl & WWW.lechrk.republika.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz linki do filmów http://www.gerson.yoyo.pl/film.html http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8_qQ&fe ature=related http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lewatywa_-_jak_to_zrobic_cz2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, trzeci dzień ferii i wreszcie ujrzałam śnieg, ale ten śnieg chyba nie nadaje sie na sanki:( szkoda bo obiecałam mojemu dziecku że w ferie wreszcie powoże go na sankach bo mam urlop:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Zo....mus i ja dzisiaj wyczarowałam smakuje wybornie!!-dziękuję Użyłam śmietaki kremówki 36% 250g Żółtek 133g Białek 210g Kostka masła 250g 100g gotowego musu ma białka-7.1g,tłuszczu-39.5g, węglowodanów-6.6g Proporcje 1 : 5.5 : 0,9 Zabieram się za pieczenie placuszków serowych.....polecam,pokrojone w paseczki świetnie zastępują w zupie(rosole) makaron...superwskie są również podane do drugiego dania ....tnę na grubsze kawałki i podsmażam na tłuszczu.... Miłego popołudnia Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo..i dwie gorzkie czekolady też dodałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja nie chudnę na żo, a trochę mam do zgubienia. Ale czekam cierpliwie - świetne samopoczucie wszystko wynagradza :) Mus w lodówce - czeka na niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla odchudzających - warto przeczytać książkę G.Taubesa http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2290/Dlaczego-tyjemy---Gary-Taubes i zajrzeć tu http://nowadebata.pl/category/odzywianie/ dużo przepisów jest tu http://www.stachurska.eu/ Pocieszę, że ja u siebie widzę zmianę SKŁADU ciała. nie ważę mniej ale jestem bardziej ubita - ciało jest zwarte,nic się nie trzęsie. Kilka osób powiedziało mi, że schudłam, mieszczę się w mniejsze ubrania. Nie poddawać się i WYRZUĆ WAGĘ - KUP CENTYMETR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czytam od wczoraj ten watek przymierzajac sie do rozpoczecia diety optymalnej. Wydaje mi sie , ze najlepiej dokonac proby przejscia na ten sposob odzywienia rzeczywiscie na jakims turnusie dietetycznym pod okiem lekarzy i dietetykow. Nie mam jednak w chwili obecnej takiej mozliwosci, mieszkam bowiem za granica (Niemcy).Prosze bardzo o pomoc i udzielenie mi odpowiedzi na pytanie od czego nalezalo by zaczac, probujac tego modelu odzywiania. Przeczytalam linki do wypowiedzi na temat podstaw zywienia optymalnego i Zrozumialam , ze najwazniejsze jest zachowac prawidlowy stosunek zjadanych ilosci bialka, tluszczy i weglowodanow. Mam 168 cm wzrostu i waze 69kg, nie nadwaga jest zatem powodem zainteresowania sie ta dieta. Po operacji usuniecia macicy od roku cierpie na uporczywe zaparcia i zauwazylam ze zle trawie tzw "zdrowe" produkty typu surowe warzywa, owoce, produkty pelnoziarniste etc. Nie toleruje laktozy, nie jestem pewna czy nie szkodzi mi tez gluten. Chcialabym sprobowac zatem odzywiania maloweglowodanowego i wysokotluszczowego. Czy moge bez zadnych specjalnych przygotowan zastosowac przykladowe jadlospisy, ktore podajecie na poprzedniej stronie? Bardzo dziekuje z gory za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie-Karo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Szkoda, ze nikt tu nie zaglada kto by na moje pytanie umial odpowiedziec ... Chce zaczac wg jadlospisu na poprzedniej stronie, nie wiem jednak co z nabialem...czy wolno np wieczorem razem z ziemniakami wypic kubek jogurtu naturalnego czy maslanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. witam kolezanke:) jadlospis mozna wykoszystac lub ulozc wlasne menu. wieczorem same weglowodany- ziemniaki wraz z woda w ktorej sie gotowaly lub maca (75g maki+ woda,rozwalkowac na placek,piec na suchej patelni lub w piekarniku). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×