Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Nikita podziwiam jak wytrzymasz do 12 dnia bo ja juz 7 dnia betowalam blastusie:) a przed tym sikacz oczywiscie obowiazkowo który jeszcze nic nir pokazal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia,ale jak betowałaś blastusie to w sumie byl to 12 dzien po punkcji :) choc to i tak 2 dni przede mną :) Nic, muszę wytrzymac by mieć 100 % pewność i nie musieć powtarzać bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia betę w 7dniu po transwerze mialam 32 ale dzien wczesniej sikacz nie eykazal jeszcze ciazy. Nikita w 10 dpt dwu dniowych zarodkow kazdej dziewczynie juz tutaj beta wychodziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jestem tu nowa wiec z gory przepraszam jak bede robila jakies bledy przy wpisach i bede poruszala tematy ktore juz byly. Kilka slow o mnie: lecze sie w gyncentrum u dr serafina, Dokładnie to u p. doktora lecze sie prywatnie w Gliwicach a do gyncentrum przyjeżdzamy na badania lub na inseminacje.jestem wlasnie po 2 insemi, 1 pierwsza byla miesiac temu- niestety klapa. 13 pazdz czyli 5 dni temu mialam 2 insemi- teraz czekam na efekt. Obie insemi byly stymulowane. W pierwszej mialam 3 pecherzyki-zrobiona na niepeknietych, 2 insemi-1 pecherxyk, pekniety. Czytalam wasze forum od jakiegos czasu ale dopiero teraz odwazylam sie napisac...lepiej jest byc choc z myslami z innymi ludzmi ktorzy maja ten sam problem..pozdrawiam was wszystkie i trxymam za wszystkie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie wydaje ze 10dpt to wystarczajaco to jakby 12 dpo :) w kazdym badz razie dzis dopkero 4 dpo :P Witam nowa kolezanke :) asia mialas dwie iui w jednym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, nie- kazda mialam w innym cyklu, cykl po cyklu . z ta riznica ze pierwsza robilismy na niepeknietych pecherzykach( trzech) -na usg za 4 dni okazalo sie ze wszystkie pekly. Druga w nastepnym cyklu na peknietym pecherzyku (byl tylko jeden pecherzyk) Dr serafin -przesympatyczny i konkretny. Zastanawiam sie jednak - czy ma wystarczajace doswiadczenie, czy nie przeniesc sie do dr Mercika. Mam pytanie czy wszystkie mialyscie badanie droznosci jajowodow? Moj lekarz nie wyslal mnie na nie- a teraz siedze i mysle...moze powinien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia... inseminacja bez badania droznosci jest bez sensu... bo co jesli masz niedrozne jajowody? Kase wydajesz w bloto... jakie partner ma parametry nasienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia7707 -witamy na forum nową koleżankę. Wiesz co, mnie mój lekarz gin. powiedział że nim przystąpi się do pozaustrojowego zachodzenia w ciążę należy jak najwięcej sprawdzić. Owulacje, endometriozję, drożność. To podstawa. Dużo później dowiedziałam się, że podchodzenie do iui lub ivf bez badania chorób wenerycznych (myco, chla, urea) nie ma sensu, bo każda z tych chorób może powodować brak możliwości zagnieżdżenia się zarodka - można więc zachodzić i nie zachodzić w ciążę. Myślę, że jeśli teraz ci nie wyjdzie (ale oczywiście trzymam kciuki za to, by beta była dodatnia) powinnaś zrobić szereg badań. Po pierwszym ivf lekarze wysyłają nas tu już na bardzo zaawansowane badania. Nie mówię, że takie powinnaś robić, ale drożność i niektóre badania krwi - zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy w tym laboratorium kolo Gyncentrum klinika 2000 czy jakos tak zrobie bete na cito? Nie chce do gyn isc tak wczesnie bo mnie dr M czy P wyrzuci stamtad :P mam zamiar isc w 8-9dpt WIEEEEMMM wczesnie bo to jakby 10 dni po owulacji ale czasem juz cos pokazuje. Moze juz cos bedzie a jak nie to latwiej bedzie mi czekac jeszcze 2-3 dni bo z tylu glowy bede miala ze raczej sie nie udalo. Choc wien ze roznie bywa- alw taka juz jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia7707
dzieki dziewczyny za rade, badan miałam mnóstwo, wszystkie które powinnam ( czytajac te forum człowiek staje sie specjalistą-)od hormonów poprzez rezerwe jajników, choroby weneryczne itd. Mąż przebadany w każdą strone, tylko drożności nie miałam sprawdzanej) , Niestety jego armia słaba, u mnie cykl przy inseminacji stymulowany. jeśli nic nie wyjdzie tym razem znów to na wizycie u jak tu mówicie dr. Serfera wspomnę o badaniu drożności-może to jedyny pominięty element? jezu jak ten czas sie dłuży. Jeszcze 9 dni do bety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
Hej dziewczyny :) Trzymam kciuki za was. Czytam Was każdego dnia Mała gratulacje teraz czekamy na przyrost. Sylwia w provicie tez ci zrobią za 2 godz wynik bety. Ja czekałam do 10 dnia po transferze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a moge zapytac o koncentracje/ruch/morfologie nasienia? Mam male zboczenie bo czasem lekarze na sile wciskaja inseminacje podczas gdy nie ma to sensu i odwrotnie :) a cos mi ten doktorek nie pasuje skoro robi ci insemke bez droznosci- to jakby robic in vitro bez sprawdzenia AMH :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cie Asiu :) ja nie miałam badanej drożności, ale to pewnie dlatego że w ogole nie podchodziliśmy do inseminacji. W ogóle chyba większość z tego co Sil wypisała to nie miałam a od początku leczę się u dr M. JEdynie oboje mieliśmy kariotypy, maż mukowiscydoze i CFTR (czy jakos tam) no i po 1 nieudanym jeszcze histeroskopię. I to tyle, nawet nie wiem co to UREA ;) No i mielismy ta wirusologię, co jest obowiązkowa przed punkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inees
hej dziewczyny! Jestem tu nowa. Forum odkryłam w dniu transferu w gyn, w dniu nauczyciela:)rano byłam ok 9.30.mijałam się z kimś w drzwiach:):) z jedną, bardzo ładną dziewczyną:) Miałam jedną blastkę, druga nie dotrwała do mrożenia. niestety dziś @ bo cała akcja przeciągnięta - tak myślę(transfer w 23 dc u dr M) na razie się uczę języka:) ale dr M jest najlepszy bez względu na wszystko:)trzymam kciuki za was wszystkie oczywiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc asia7707 szkoda czasu i pieniędzy na badanie drożności jajowodów -jeżeli nie masz przeszłości ginekologicznej to zazwyczaj są drożne przy inseminacji trzeba być cierpliwym...zazwyczaj pierwsze są nieudane -trzeba robić do skutku -nalezy robić na niepękniętym pęcherzyku i koniecznie zbadaj sobie estradiol - żeby nie okazało się że robią na niedojrzałych pęcherzykach lub cykl jest bezowulacyjny....możesz się przenieść do Mercika - ma większy staż pracy -więc pewnie większe doświadczenie , ale z drugiej strony inseminacja to nic trudnego na samo podanie nasienia polecam Czerwińska -podaje 5 razy dłużej od Mercika - ponoć to też ma jakieś znaczenie .... wiadomo że jak się nie uda to się próbuje in vitro - które nawet jak u partnerów jest wszystko ok nie jest powiedziane że uda się za 1szym razem-wszystko zależy od szczęścia jak to w życiu a ja od następnego cyklu znowu inseminacja .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska wybacz- ale bzdury opowiadasz. Wystarczy miec w dziecinstwie problem z pecherzem o czyn juz sie nie pamieta i miec niedrozny jajowod. Wiele dziewczyn ma tez czesciowo niedrozne. Nie mozna zakladac ze sa drozne. To jak jak mlode laski zakladaja ze po co robix amh skoro sa mlode- a wychodzi potem rezerwa jakby mialy 10lat wiecej. HSG trwa chwile- robic IUI bez sprawdzenia droznosci- dla mnie taki lekarz to kono*wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki pamiętacie mnie jeszcze... Małami gratulacje udało Ci się. Dludo mnie nie było ale czytam ciągle was. Zaczynam 3 miesiąc przerwy. Napiszecie moje drogie czy któraś coś wie o funduszach bo chciałam się zarejestrować na listopad ale wcześniej czytałam że nie maja kasy w gyn. Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak dobrze, ze jesteście :-) ale po kolei: pytałyście o wyniki mego męża : koncentracja przed preparatyką 28 mln Ruch postępowy (PR)16% Ruch całkowity (PR+NP) 26% Brak ruchu 78% lepkość prawidłowa kom okrągłe 2.0 mln/ml To wyniki z ostatniej inseminacji Nasz doktor powiedział ze wyniki mojemu osobistemu mężowi bardzo sie poprawiły co nie ukrywam bardzo mnie ucieszyło. Jeśli chodzi o dr.Serfera to jak dla mnie dotychczas był rewelacyjny-pierwszy który tak naprawdę w taki rzeczowy , konkretny i ludzki sposób wytłumaczył mi co i jak...a uwierzcie mi ze byłam zupełnie zielona w tym temacie.Każde badanie przeprowadza bardzo delikatnie i skrupulatnie, interesuje sie każdym wynikiem który przynosze...dla mnie 100% profesjonalizmu. Troche teraz jednak zaczełam martwic sie tym badaniem na drożność jajowodów . ...zobaczymy co bedzie dalej. Martwi mnie jeszcze jedno-po pierwszej inseminacji nie czułam sie najlepiej tzn lekko spuchł mi brzuch, czułam dziwne kłucie najpierw w okolicach jajników a póżniej (co bardzo dziwne) w górnej częsci brzucha-pod żebrami(myślałam ze sobie raczej to ubzdurałam i wpadam w chipochondrię , więc wstyd sie przyznać olałam to-ból nie był aż tak wielki.) Teraz po drugiej inseminacji ból jest w tym samym miejscu ale duzo większy...to nie może być zbieg okoliczności). Czy któraś z was miała podobne objawy?? Swoja droga podziwiam was...ja dopiero jestem na początku walki a już czuję sie wykończona...Wy jednak jesteście wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita2809 - dziwne że nie miałaś takich badań, przed ivf zwykle robiona jest laparo, histero lub hsg i w trakcie każdego z tych zabiegów można zbadać drożność, a to dość istotna sprawa. Ja się bardzo zdziwiłam, jak mnie wysłano na badanie chorób wenerycznych i okazało się że oboje mamy urealplasme, zresztą każdą z tych chorób łatwo złapać np. w toalecie publicznej, a wyleczyć już nie jest tak łatwo... inees - witam :) Polly2233 - witamy ponownie. Tak, z informacji z MZ i z samego GunC - kasy z MZ nie ma. Dociągają już tylko to, co mają rozpczęte. Ja powinnam była teraz już się stymulować, ale niestety. Dr M zalecił stymulację na sam koniec grudnia i punkcję w pierwszych dniach stycznia. Środki mają być. Równocześnie powiedział, że w nowym roku nie będzie już nowych kwalifikacji - kasa będzie dla tych którzy są już zarejestrowani i dla zakwalifikowanych czekających na kolejne podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil ale hsg nie ma sensu przed ivf bo po co ci drozne jajowody przy ivf :) ja nie mialam ani laparo ani histero. Histero mam miec po pierwszym nieudanym transferze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia_159 ja mówię z punktu widzenia programu rządowego. Np. niedrożność jajowodów to natychmiastowa kwalifikacja, nie trzeba mieć udokumentowanego okresu starań itp... dlatego jest zalecana do wykonania przed podejściem (jeśli chce się refundacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak jak Sylwia sądzę ze drożność jajowodów do samego ivf jest niepotrzebna ;) Laparoskopii tez nie mialam, bo nigdy nie bylo do tego wskazań, ogólnie rzecz biorąc zdrowa jestem i nigdy nie miałam problemów ginekologicznych; a histero robi się raczej po 1 nieudanym ivf i to robiłam. Robiliśmy generalnie wszystko co dr M kazał, więc widocznie na inne rzeczy nie było potrzeby jak na razie :) I do zakwalifikowania się do rządówki musieliśmy mieć udokumentowany rok leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No do refundacji to jasne jasne :) myskalam ze masz na mysli profilaktycznie jakoby to badanue miali pomoc w samym ivf :)) Mala jutro powtorka bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×