Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość Vicky83
Alessa ja miałam bóle miesiaczkowe w momencie jak zagniezdzala się fasolka miałam wrażenie że zaraz okres dostanę. Możesz spokojnie wychodzić normalnie funkcjonować tylko nie dzwigaj nie przemeczaj się. Ilu dniowe miałaś mrozaczki podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia a z tymi bólami i innymi dolegliwościami - jest możliwe, że właściwie nic nie czuć? Vicky - dwa pięciodniowe. W piątek cały dzień przeleżałam, sobotę właściwie też, biorę relanium na wszelki wypadek. Jest jakieś ograniczenie tego relanium - w sensie np. tylko przed trzy dni, czy można brać do bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicky, potem juz Ci minely te bole? Pytanie do fragminowych dziewczyn: wy tez tak macie, ze co ktorys zastrzyk boli przy kluciu i podawaniu plynu? Bo mnie niektore nie bola wcale a niektore jeszcze po podaniu szczypia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia z tym fragminem ciężka sprawa mnie też czasami nic nie bolało a czasami jak bym ogień tam miała ale za chwile przechodziło i powiem ci im więcej tego weżmiesz tym już póżniej było u mnie lepiej. Tyko miejsca na wklucia sie mi już kończyły dobrze ze już mi go odstawiono. Izka a ty jakie leki jeszcze bierzesz bo ja to mam tylko 2 tyg przewagi nad toba :) Jutro już 11 tydzień ale dzidzia już wczoraj na tyle wyglądała. i za tydzień I prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil_Sb :( pij elektrolity i nifuroksazyd. I wypoczywaj, jelitówka przeważnie na szczęście szybko mija. <> inees pewnie dr wiedział co robi podając w 23 dniu. Musi być dobrze i się udać. Trzymam kciuki. <> nikita czekam z niecierpliwością z zaciśniętymi kciukami :* Też miałam pusty pęcherz i się udało, więc nie ma reguły. Moim zdaniem ten pełny pęcherz to tylko wygoda dla dr przy umieszczaniu zarodków nic więcej. Objawy 3 dpt to nieco za wcześnie :) Będzie dobrze <> aguula pytam bo relanium działa na rozluźnienie macicy ale jakoś inaczej niż nospa. Dobrze, że jest lepiej. <> Vicky nie wyobrażam sobie tyle lat niepowodzeń i strat :( Teraz musi być dobrze i będą kolejne dzieciaczki :0 Kiedy zabierasz maluchy? <> Allessa pewnie, że nie każda kobieta czuje cokolwiek. Mnie nawet piersi jakoś szczególnie nie bolały a ponoć to właśnie jeden z pierwszych objawów ciąży. No i brzuch bolał standardowo jak na @. Żyj normalnie ale nie dźwigaj i nie przemęczaj się. Nie rób po prostu tego czego nie wolno w ciąży. Leżenie bez wskazań nie przynosi nic dobrego. Bierz tylko 3 dni od transferu bo relanium może uszkodzić płód niestety i jest zakazane w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Sylwia159 - bóle towarzyszyły niestety do końca ciąży aczkolwiek na samym początku były najbardziej intensywne. Również brałam zastrzyki cały brzuch posiniaczony i tak jak piszesz jednego dnia nie bolały A innego bolało i szczupła okropnie. To chyba zależy od dnia inaczej organizm wszystko odczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Iza82 - w listopadzie wizyta u dr M i w grudniu zabieramy dzieciaczki z zimowiska ☺☺☺ strasznie się stresuje. A powiedzcie mi czy w cyklu przed criotransferem w Gynie robią jakieś badania Estradiol i Lh?czy tylko dr przez usg sprawdza grubość endometrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sywia, ja co prawda biorę Clexane ale jak przykładam do miejsca wkłucia lód przed zastrzykiem to odczuwam znacznie mniej i moment zastrzyku i później. No i praktycznie brak bólu brzucha i siniaków. Mam porównanie bo poza domem nie przykładam lodem i jest znacznie gorzej ale za każdym razem inaczej. Ból miesiączkowy tak naprawdę nic nie zwiastuje, bo albo okres albo wręcz przeciwnie. Baśka ja dziś zaczęłam 10 tydzień wg kalendarza. Biorę jeszcze luteinę 3*2 i Clexane (zamiast Fragminu) ale już od 3 dni zmniejszoną dawkę i za 11 dni odstawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! :) Witam nowe forumowiczki! Dla ułatwienia zapamiętania nam Was, opiszcie swoją historię w stopce, ja osobiście mam strasznie krótką pamięć ;) Vicky przeszłaś bardzo dużo, 11 lat to dla mnie nie do ogarnięcia, ale najważeniejsze że skończyło się sukcesem i tego samego życzę Ci z Twoimi mrozaczkami :) Allessa, jak miałaś podane blastki to już niedługo Cie betka czeka :) Trzymam mocno kciuki! Ja trochę leżałam 2 dni po transferze, mam L4 do bety, ale generalnie normalnie chodzę i jeżdzę autem prawie co dzień, bo udzielam korków z angola ;) Nie przemęczam się, ale też żyję normalnie. Objawów też na razie nie mam w sumie żadnych, ale każda z nas ma inaczej. Sylwia, ja mam tak samo z tym Fragminem, raz prawie nie czuję a raz bardzo. Myślę że to zależy od miejsca wkłucia, czy są już jakieś zrosty czy nie. Dla mnie i tak gorszy był Cetrocide, ale Fragmin to też nic miłego, poza tym ile razy można kłuć 2 cm w lewo i w prawo od pępka? Ja już mam sitko ;) Dziewczyny które miały/mają mrozaki - czy dzwonili do Was z informacją z Gyn czy zarodki dotrwały i ile zostało zamrożone?? dr M mówił ze zadzwonią, ale wczoraj minęło konieczne 5 dni i nikt nie dzwonił :( Chyba sama dziś zadzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli dalej sie kłujesz nie zazdroszcze ja sie ciesze ze lekarz mi odstawil fragmin juz 3 tyg temu. Teraz mam luteine 3x2 i duphaston od dzisiaj 2x1 ale tylko jeszcze tydzien i odstawiam. a ze mam problemy z tarczyca to biore euthyrox juz od kilku miesiecy. Izka jajniki juz masz ok po punkcji ?? Bo ja na jednym dalej mam cyste ale z 8 cm zmniejszyla sie do 5 wiec lekarz mowi ze jest poprawa i dlatego jeszcze leki musze brac. No i oczywiscie witaminki mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ja sama dzwoniła z resztą tak mi embriolog mówił żeby zadzwonić w 6 dniu. Ale u mnie z 4 tylko jedna dotrwala do mrożenia ale co tam kiedyś ją zabiorę do domu bo chce mieć więcej dzieci niż 1 hahah :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ja sama dzwoniłam w 6 dniu embriolog mówił żeby samemu zadzwonić. U mnie z 4 tylko jedna dotrwała do mrożenia ale będzie rodzeństwo dla maluszka który już rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja to mam pecha:-( nie bylo wolnych łozek i mnie odeslali do domu. Kolejny termin mam na poniedziałek.. szkoda slów.. Ale Was tutaj duzo nowych dziewczyn;-) trzymym kciuki za wszyskie i kazdą z osobna :-) i stawiam kawe jak ktos ma ochotę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki mozesz spokojnie juz dzwonic i pytac ja dzwonilam co dzien pytac jak sytuacja :) Linka nooo... dobrze ze w poniedzialek a nie za miesia czy dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linka, tam zwykle jest pelne oblozenie, ale myslalam, ze docent cos tam, wiesz...Ale sie Nas tu narobilo :-) Ja sie nie łapie juz kto, co i jak. No, ale tak-fala przyszla, wiekszosc w ciazy, teraz czas na kolejna fale mamusiek :0D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny dzieje się tu a dzieje tyle nas tu jest. Ale to dobrze fajnie się wspierać informować i mieć poczucie że nie jest się samemu. Mnie wczoraj znowu wymioty wymęczyły musiałam wziąć czopek. Helen jestem ale czasami nie mam siły pisać, chyba ominęłaś mojego posta że w szpitalu leżałam z powodu wymiotów bo się odwodniłam już nic nie przyjmowałam. Helen mam pytanie bo w sobotę mam prenatalne jak to u ciebie wyglądało? pisałaś że coś było nie tak i trochę się martwiłaś. USG wyszło nie za dobrze czy to badanie z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grania a to masz pierwsze badanie prenatalne?? W którym tygodniu już jesteś?? Jak ja ci współczuje tak się męczysz biedactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do kliniki...żadne z 4 zarodków nie przetrwało... :( :( TE 3 komórkowe szybko przestaly się rozwijać, a te 4 komórkowe przy 8 i 10 blastomerach.... Mam dosyć, bo jeśli one takie słabe są, to te mi podane też nie przetrwają, tak jak zresztą za 1 razem, niby dwa książkowe A i nic się nie zagniezdziło :( Jestem załamana..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita nie załamuj się ja miałam podane 4A 2 dniowe niby ładnie się dzieliły ale do blastki dotrwał tylko 1 a takie mocne były. Ale z 2 jeden został ze mną więc nie załamuj się. Głaszcz brzuszek odpoczywaj. nie stresuj się tyle i włącz pozytywne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita, tylko, ze maluszki w brzuszku rozwijaja sie inaczej, niz na szkle. Powiedz mi, kto ma wierzyc w Twoje malenstwa, jezeli Ty tego nie zrobisz???? Doprowadzam do porzadku! No;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny :* Cięzko mi teraz o pozytywne nastawienie, ale postaram się choć nie ryczeć zeby dodatkowo się nie stresować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita nie myśl tak są dziewczyny które nie mają mrożaczków a w ciąży są bo podają najlepsze zarodki i w brzuszku mają się lepiej. Musisz wierzyć !!!! musisz Jestem teraz według okresu 12t 1d czyli 13 tydzień już się zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie ja znam z roznych for mnostwo przypadkow gdzie dziewczyny nie mialy zadnych mrozakow i byly pewne ze te w brzuchu tez padly a sa w ciazy. Z moich 7 zarodkow od 3 doby tylko jeden przetrwal do 5 doby. To taki krytyczny moment dla nich- a w brzuchu maja lepiej Slonce nie zalamuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zalamywania sie! Kazdej z nas bedzie dane, tylko w roznych terminach. Wiecie, ja sobie czesto mysle, ze w wielu przypadkach jest jakis cel. Nasze dzieci beda najbardziej kochane na swiecie :-) Np blizniaki trafily do mnie, bo widocznie tak mialo byc. A to moje lezenie to nic innego jak kolejna lekcja pokory. Ja tak mam. Ale zawsze mamy dwa wyjscie, albo pytac wciaz dlaczego ja, albo brnac, probowac i doczekac nagrody :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam za słowa otuchy, kochane jesteście :* Sylwia a ile w końcu udało Ci się zamrozić zarodków? i w których dobach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 w drugiej dobie 5A i 4A w ttzeciej dobie tez dwa 10A i 8A i w 5 dobie 4AB. A mialam poczatkowo 12 zarodkow ;) czyli jeden 6A w drugiej dobie mi podali 5 zamrozili a drugie 6 odpadlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×