Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Dzieki Love :* Cyli najpierw się czeka do rozwarcia na 10. No to może potrwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka - u mnie to teoria :) .... a te 8cm -10 cm (dokładnie nie wiem) jednym przychodzi szybko inne walczą o to godzinami - chyba kwestia szczęścia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda jak parcie na kupę to ok, ale to będzie bardziej jak zatwardzenie pewnie :-) że chcesz a nie możesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszel ciagle jest ale jakby odrobine mniejszy za to taka mam chrype ze prawie glos stracilam. mam na cos smaka ale nie wiem na co. Jutro moj robi pizze wiec juz mi slinka leci bo jak mam cos zjesc to niech ta pizza bedzie. Dzis wieczorem jestem sama w domu moj na koncert idzie ja tez mialam ale nie zdecydowalam sie ze wzgledu na kaszel i pozna pore (zaczyna sie po 22) Moje male lekko puka ale ostatnio wlasnie tak slabo je czuje jednak najwazniejsze ze czuje :) Jeszcze tydz do wizyty. Love jak fajnie ze ty lada chwila juz malego bedziesz miec przy sobie. Mnie sie troche wlecze ten czas. Byle juz wiosna byla to poleci szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa, dzis kupilam śpiszki z kaftanikiem. Majteczki ochronne na sucha pieluche - sa za duże na noworotka ale były bardzo przecenione bo likwidują sklep więc na pewno się kiedys przydadzą :) I rękawiczki niedrapki. Tak sobie pomalu kupuje bo juz nerwicy dostawlam że jeszcze nic nie mam!! W sobote z \m wybieramy wózek i łóżeczko choc to ostatnie mamy już jako tako upatrzone, zostaje kwestia koloru baldachimu, pościeli itd. Z każdym dniem się denerwuje jakbym miała rodzic na dniach :D Nie pamietam czy to tu czy na forum kwietniowek byl poruszany temat podkladow poporodowych: to chodzi o takie na lub pod przescieradło czy to są jakieś mega wielkie podpaski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mnie wujek google oświecil :D Więc musze kupic te podkłady i majty siateczkowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkłady ja kojarzę właśnie z takimi nieprzemakalnymi prześcieradełkami jednorazowego użytku - wiem, ze jak jest cc to jak nie można się ruszać ileśtam godzin to te pozostałości po porodzie wyciekają na te podkłady - pielęgniarki to zmieniają znieczulonej lasce ... Podpachy to takie podpaski od pępka po krzyż ... to raczej po sn bo też się oczyszcza ... No i te podkłady u mnie w szpitalu są na stanie a podpachy sama mam sobie kombinować. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love mam nadzieje ze dzień Twoich urodzin dla mnie też bedzie szczesliwy ale narazie z niecierpliwością czekam na walentynki i na wizyte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi te podkłady na łóżko m musiał dowieź bo pielęgniarka sie pytała czy mam. I u nas babki po cesarce też mają te wielgachne podpaski,dodatkowo podkład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, odchody poporodowe mogą byc wydalane nawet do miesiaca po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja to myslałam,że po porodzie krwawi sie nie wiadomo jak mocno,a tu tyle o ile. Może to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różnie,ja jestem 2 tyg po. Najlepsza chwila to wtedy jak położna wyciągła mi szwy,w końcu mogłam usiąśc jak człowiek. teraz czasem cos zaswedzi,wiadomo goi sie. No i trza sie często podmywac,wietrzyc. Ja robilam sobie oklady z tantum rosa i używam szarego mydła do mycia. W szpitalu jak byłam to ulge przynosiło mi podmycie sie letnią wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dzięki wielkie :) niestety nie mam się kogo zapytać o te wszystkie sprawy wiec bd tutaj was dręczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Nika0503 z wypróżnianiem na początku problem, szczególnie zaraz po porodzie, wydaje się, że jak się jeszcze człowiek zepnie, to całkiem mu coś urwie, :-) , ale kółka dmuchanego nie potrzebowałam. Ogólnie wszystko trochę boli, Co do parcia, to ja a bardzo tych skurczy nie rozróżniałam, ból jednakowy, trochę dziwne, jakby te skurcze nie bolały, bo wtedy czułoby się nacięcie. Mi położna mówiła kiedy i jak przeć, 2-3 razy na skurczu. Kurde, ale się topik zmienił, kiedyś same jajeczka pękające, a teraz pękające doooopy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się uśmiałam Rzeczywiście "trochę" się zmieniło A mnie takie rzeczowe odpowiedzi bardzo uspakajają, bo naprawde wole wiedzieć co mnie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaaa123 - ależ mnie rozśmieszyła ś z tymi dooopami .... :) ..... rzeczywiście tak można te zmiany zgrabnie opisać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po kolei zaraz znowu będą pekajaće jajeczka, ja juz mysle o córecze Pewnie po porodzie na troche o niej zapomne..., ale nie na długo i bede liczyć na pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę wam dziewczyny. Jedną dzidzię macie już prawie przy sobie, a już myślicie o następnej. A takie biedactwo jak ja nawet tej pierwszej kruszynki nie może się dorobić. Mam jednak nadzieję, że po tych tabsach wreszcie uda mi się zmienić miejsce w tabelce i martwić się tak jak wy o swój kuper w czasie porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta nie przejmuj sie przyjdzie czas na Ciebie :* A u nas jakis fatum panuje. Dziś mojego M brata żony tato zmarł :-(, już 3 pogrzeb od grudnia, i pojdziemy na niego w niedziele. Byłam patrzec wozki w innym miescie na rynku. I wiecie co?? Chyba jednak wole takie cos kupic osobiscie, bo może miałam do wyboru 10 a tak naprawde jeden mi sie spodobal, bo inne moze i fajne, ale jak spojrze na płytka gondole to az strach, mam nadzieje, ze nie bedziemy żałować, i możemy wszystko zmienic od A do Z jaki kolor jakie koła, bo to jakos w hurtowni sie zamawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dokładnie jak Love pisze bóle na rozwarcie bolą,szczęściary ,które nie mają bólów z krzyza mniej boli:) najgorzej mi bylo gdy wskakiwałam z rozwarcia 5cm na 7cm-ból,ktorego sie nie pamieta,bo jest tak otumaniający:) bóle parte-gdy miałam 8cm,polozna kazala polozyc sie i w chwile zrobilo sie 10cm...czuje sie,ze dziecko idzie...trzeba wyczufc jak przec,by parcie bylo rowne ze skurczem i po to jest polozna-gdy czuje sie skurcz,ze nadciaga(ale nie jest on ostry i otumaniajacu,tylko tępy jak przy zatwardzeniu) kazano mi brac wdech na 3 razy przec...radze zamknac oczy...potem są śmieszne zakwasy na przeponie:) albo dostaje sie zadyszki,gdy za szybko sie idzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, ta noc należała do udanych - Bartek obudził się dopiero na jedzenie o 6ej, więc nie narzekam (choć do jego rekordów jeszcze brakuje, ale nie ma co narzekać) :) Obawiam się tylko, że dziś będzie koszmar, bo zjadł z ciągu całego dnia 400 ml (powinien zjadać ok. 750 ml), a ostatni posiłek przed spaniem = 40 ml mleka (tyle zjadają 3-4 dniowe noworodki :o ) - będą jazdy... Wanda, a Ty już wszystko masz kupine na narodziny potomka? :) Jak Twój m, stresuje się? Love, 5 września urodził się mój tata :) Panienka :) Rozszalałaś się kobieto teraz z myślami o drugim dziecku ;) Ja na razie porzuciłam te myśli :D Chyba bym musiała się nazywać "T-1000" ;) może za jakiś czas pomyślę znów o powiększeniu rodziny katiaa, kuruj się. A co bierzesz na to choróbsko? Byłaś u lekarza? Nlka, ja się oczyszczałam po cc prawie 6 tyg. Oczywiście to nie było to non-stop krwawienie. Najgorzej było przez pierwsze 3-4 gni, a potem coraz słabiej, a na końcu to taki zabarwiony śluz. A w czasie cc czyszczą macicę, więc niby powinno być krócej - nie ma widać reguły. Dzisiaj przeprowadziliśmy Bartusia do swojego pokoju :) Znając mnie to będę spała w jego pokoju na kanapie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, i o to mi własnie chodziło. Jak zwykle nie zawiodłaś :) Jasny, prosty opis sytuacji. Vilia, a moze zainwestuj w nianie elektroniczną. W sumie to zawsze się dziwiałam jak na filmach zostawiali takie maleństwa w osobnych pokojach. Ja bym chyba oka nie zmrużyła i zaglądałabym co chwilę czy wszystko ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia wcale nie musi być tak źle, czasem dzieci chyba jedzą mniej moj m najchętniej odwiózł by mnie do szpitala, żebym czekała na rozwiązanie...szkoda gadac I caly czas chodzi za mną i powtarza nie bój się bede przy Tobie:) i jak tu się nie bać? Myślałam że ja wariuje, ale jemu chyba sie udzieliło Może coś nieostrożnie powiedziałam Mam wszystko kupione, tak mi się przynajmniej wydaje Aguśka ja kupując wózek doszłam do wniosku, że nie ma idealnego... ale ważne, że dokonają kilku zmain na życzenie klienta, bo ja bez tej opcji pewnie do dzisiaj byłabym bez wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wózka to my pożyczamy od mojej siostry,mają x landera. A latem planuje kupic jakąś lepszą spacerówke,żeby na zime była ok. Choć ostatnio zastanawiam sie,bo jak np będziemy mieć 2 dziecko,to do tego malucha specjalnie kupować nowy głeboko wózek??? nie wiem nie wiem :/ chociaż w dzisiejszych czasach 2 dziecko to wyczyn. Dziewczyny ja Tymcia karmie pól na pól,cyc/butla. No i on z butli potrafi wypić 90 mleka,to nie za dużo? dziś np wypił 90,niby spał ale buzia szeroko i na boki chodziła,dopił kolejne 20 mleka. Jak tak dalej pójdzie to nie wiem. Położna mówiła,że ok że tak pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Wanda o to mi chodzi, ze jak ta babka powiedziala, ze wszystko da sie wymienic i skompletowac to luz. Mamy do niej nr wybierzemy najpierw model kolor kola wyslemy jej zdjecia czy da sie takie cos zrobic jak tak ona zamowi, a my pojedziemy zobaczyc czy nam odpowiada, jakos tak to bedzie, ale grunt, ze dla mnie i M sie podoba, bo ma wszystko co miec powinien. A mowie lepiej zobaczyc bo jednak na zdjeciach na allegro czy gdzies tak inaczej wyglada, a jak zobaczylam jakie sa gondole osobiscie to wiadomo, mowisz ze chcesz miec gleboka. Pewnie, ze nie ma wozka idealnego. A ta pani nam powiedziala, ze ok. mies beda nowe modele, ale co mi tam nie bede latac za wozkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×