Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Kala, ja wlasnie nakrzyczalam na mojego M bo mi chucha na malego :/ .......Beti, nas tez juz pytano czego nam trzeba dla malego :) Odpowiadam że nie mam pojęcia. Mały lubi jak cos gra, świeci i się rusza :D No i o rozmiar ubranek pytają (tego nigdy za mało). Mamy rozmiar 80. Rękawki oczywiście przydługie ale na długosc ciałka pasuje. A jak u was? A jaki rozmiar macie kombinezonu? Masz ten gruby, zimowy? Czy taki zwyczajny pół na pół? ;) My mielismy ekstra kombinezon ale juz za mały. Znajoma nam dała po swoim synku ładny kombinezon (na 9M) ale wydaje mi sie za lekki na ten mróz. U nas są same dwuczęściowe kombinezony a my chcemy jednoczesciowy bo ja nie chce małemu butków kupowac bo moim zdaniem to niezdrowe poki jeszcze nie chodzi. ...katiaa, zimno Ci bo się zatrułaś. Ja tak zawsze mam. Trzęsie mną na wszystkie strony. Nawadniaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jest ok ale caly dzien w lozku spedzilam lecz nadal cyce jakby puste. Pic pije sporo z jedzeniem gorzej jak na razie zjadlam danio i kawalek chleba a na obiad troche kaszy teraz zjem kolacje i jeszcze troche i pojde spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed Wczoraj ja zdychalam wczoraj wieczorem Anie zaatakowalo :( Caly dzien bylo dobrze dziecko wesole, spokojne wrocilismy do domu zaczela wymiotowac az sie krztusila... Goraczki nie miala, tylko te wymioty az plakala z bolu. Teraz spi. Zastanawialam sie nad czopkiem czy dac w koncu po 24 jej dalam i spala w miare spokojnie bez wymiotow. Dzis troche chlustala ale nie byly to takie wymioty jak wczoraj. Ide z nia dzis do lekarza oby to byla tylko jednodniowka i ze wszystko dobrze. Mnie przeszlo i czuje sie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, współczuję. Czasami dziecko wymiotuje gdy złapie jakiegos wirusa. Jak maly był przeziebiony to raz mi pawikował, a tak to robił brzydkie kupki zanim go wzięlo porządnie. Daj znac po powrocie od lekarza. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ubrałam ciepło młodego bo mi kicha od samego rana. M mnie czyms poczestował - głowa mnie boli i gardło. On sam tez narzeka na złe samopoczucie więc sie martwie o małego teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora my mamy tak na styk 74, lada moment będą 80. Co do kombinezonu to też mam problem, kupiłam mu na jesieni taką grubszą kurteczkę z ciepłą czapą, szalikiem i rękawiczkami do kompletu i w to go do tej pory, jak temp. była powyżej zera, ubierałam. Jest mi wygodniej jak jedziemy gdzieś samochodem spiąć go w foteliku i jemu luźniej...na spacerki i tak zawsze okryty kocykami itp. Dostałam dwa kombinezony, jeden strasznie gruby i trochę niemodny :-), a drugi po dziewczynce, z różowym polarem w środku, na zewnątrz jasny beż, w brązowo-różową kratkę :-) Kupiłam po taniości dwa dni temu taki granatowy, ciepły, ale był tylko 80 i jest za mały... Co do bucików, to ja mu kupiłam takie miękkie w H&M, z materiału jak kurtki na narty, takie wysokie za kostkę, w kostce na rzep. Zakładam mu cieplutkie skarpety i te butki, jak go zabieram w kurtce...i tak jest nakryty kocem, więc mu nie zimno, a ten materiał chyba trzyma ciepło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Bogu dzięki, oprócz alergii, Bartuś jeszcze nie chorował, ani katarku, ani wymiotów. Alergia nas za to wykańcza...niby jest poprawa, ale cały czas coś minimalnie widać i to go swędzi...jeść za bardzo obiadków nie chce... Love daj znać co u Was ? Jak powrót do pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dawno mnie tu nie było, ale coś ostatnio nastroju nie miałam...i czasu. Beti, współczuję z tą alergią. My też przerabialiśmy alergię na niewiadomo co...Bartek długo miał zmiany skórne w zgięciach łokci, pod kolankami, na stopach, szyi. I nie mogłam wyczaić na co. Nawet przez jakiś czas był na diecie bezmlecznej (razem ze mną), ale nie dawało to poprawy. Aż złapał trzydniówkę i po trzech dniach gorączki go całego wysypało. I zmiany skórne zeszły razem z krostami i już nie wróciły :) Do tej pory nie wiem co to było. A nasza pediatra śmieje się, ze to jest dziecko zagadka ;) Trzymam kciuki, zebu u Was również tak to wszystko minęło. Teraz Bartek ma jedną mała zmiankę na łydce (takie malutkie krosteczki) i nie wiem co to jest, ale się nie rozprzestrzenia. katiaa, jak dziś samopoczucie? Jak Ania? Wanda, jak samopoczucie? Karolina (niezapominajka) podczytujesz jeszcze to forum? Co u Ciebie? dziewczyny karmiące, a nie potrzebujecie Azalii? Mogę Wam wysłać w prezencie gwiazdkowym :) Szkoda mi wyrzucić, bo jest jeszcze ważna. U mnie ostatnio jakoś tak pod górę.... Dowiedziałam się, ze mam przewlekłą chorobę. Także do końca życia czeka mnie branie leków. A zafundowała mi ją praca :| Stres i jeszcze raz stres :( Już się jakoś z tym pogodziłam, choć ciężko było. Jak już czułam się strasznie źle to w końcu zrobiłam badania i niestety...Teraz już jest lepiej. Zaczynam nadganiać stracone kg :) Jestem od tygodnia na zwolnieniu. W pracy nikt nie rozumie, ze choruję i się gorzej czułam. Do tego straszyli wypowiedzeniem :/ Dziewczyny, już za 2 tygodnie święta :D U nas to już będą drugie święta z małym :) Ciekawe jak w tym roku będzie reagował na choinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cena wózka zwala z nóg:)(prawie jak moja wymarzona inglesina) ale jakby pomysleć spokojnie to wózek dla dwójki czyli po ok 2 tys jeden zwykły wózek ze średniej półki Nie wiem jednak czy sie na taki zdecyduje bo nigdzie nim nie wjade Zależy na jakim etapie będzie Adi, moze kupoimy dostawkę... nie mam pojęcia Adi uwielbia śnieg rzuca się w niego, raczkuje w nim tarza sie i spróbuj go podnieść Aż zła jesytem, że nie mam jak wysłać zdjęcia Kupilismy saneczki i urzadzamy sobie długie wyprawy. ze wzgledu na milośc dzieci do sniegu ja poleciłabym kombinezon jednoczęsciowy- mamy taki po synku siostry i choc nowy dwuczesciowy jest ładniejszy to jednoczęsciowy zdecydowanie wygodniejszy nawet przy zakładaniu a i zaczelismy raczkować tak na porzadnie:) W środę mamy wizytę, będzie usg połówkowe może poznamy płeć choc na nic się nie nastawiam, bo mogę być lekko rozczarowana lub zła że w ogóle płci nie poznam mIMO ZE NIEDAWNO ZACZĘŁY SIĘ DELIKATNE RUCHY Jakoś nie czuję się ciązowo, bo brzuszek sterczący, ale mniejszy niż z Adim i kilogramów mniej przybywa Zresztą Adi jest tak absorbujący, że nieraz zupełnie o brzuszku zapominam Ostatnio pokazywałam mu że mam dzidzie w brzuszku, a on mnie ugryzł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda :D, ugryzł?! Hahahahaha. Widać nie lubi konkurencji ;) Nasz pupulek zaczyna dawac buziaczki ale z otwarta buzią. A gdy juz poczuje na usteczkach policzek to po chwili probuje ugryzc :D Moze to wcale nie są buziaczki tylko rosnie mi maly kanibal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti :) Byłam o 8:30 ale nikt nic nie pisał. Tez pije kawę. Zimną już. Mały cos ostatnio mniej je. Żeby tylko mi sie nie rozchorował :( Dzis ledwo ruszył kaszke. Wczoraj o 23:00 wypił tylko 50ml mleka, z rana tez niewiele no i tą kaszke męczył o 10:30. Mam nadzieje ze się tylko poprzestawiał z jedzeniem. Wtedy bym próbowała pomału rezygnowac z karmienia o 23:00. ---Kompletnie nie potrafie ubrac dziecka. Tj. w nocy mamy gorąco więc mały spi w body na długo rękaw i w spodniach od piżamy lub rajstopkach ale zaraz z rana musze go ubierac bo jest chłodno. Nastepnie przy zabawie tak wariuje ze ma włoski, kark i plecki mokre wiec go znowu rozbieram itd. W swetrze/bluzie sie poci, w bodach/bluzce wydaje mi sie ze marznie. Juz sama nie wiem. Wyjdzie tak ze sie przegrzeje i go zawieje czy cos. Temp w pokoju mam rozna bo okno balkonowe nie dochodzi itp. M niby zalozył uszczelki ale szybami ciągnie. Łaże wiec i podkrecam lub zakrecam kaloryfer. Ja przy swojej tarczycy miewam wahania temp - raz mi zimno a raz mam napady gorąca wiec nie moge sie sugerowac tym. M z koleji potrafi w teraz w samych gaciach po domu chodzić i to na boso w dodatku (a potem mi stęka ze jest chory!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:( Kurcze .:(:( mam już 12 dzień @@@....niby wczoraj skończyły się plamienia a od dziś rana znowu troche krwi:(:( nie moge sie dodzwonic do poożnej...:(:( u Marysi czas ciszy przed burzą się skończył i jest masakraaa:( Wczoraj byłam na USG piersi, na szczęście to coś, gruczolakowłókniak się wchłonął i nic nie ma ufff:) dobre i to....ale ta @@@ to masakraaa:((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, albo nic nie pisałas o piersiach albo ja znowu przegapiłam. Często przed @ można wyczuc jakies ,,guzki'' które znikaja wraz z nadejsciem @. Kiedys mi gin tłumaczyl. Ale dobrze ze zrobiłam usg :) 12 dni okresu? Współczuję. Mój życiowy rekord (jeszcze jako nastolatka) to 11 dni. Przebiłas mnie ;) Ja teraz miałm okres 8 dni. A w 9 i 10dc lekko brudzilam. Ale nie zaliczam tego do miesiączki tylko do tego ze gdzies ta krew mi zaległa i wypłynela z opoznieniem. A ja sie męcze z nadżerką. Bo raz mi tam tak, a raz siak. Normalnie bym pomyslala ze mam infekcje ale wiem ze nadżerka daje takie objawy. Więc do gina zamiast raz w roku bede musiała zaglądac co jakis czas. Ostatnio dostałam dobre globułki na szybsze gojenie ran pooperacyjnych, poporodowych.. Poki je bralam to było ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora wedlug mnie nie potrzebnie ubierasz malego nad ranem jak spi w body i spodenkach wystarczy przykryc. Jesli karku nie ma zimnego to mu jest cieplo przegrzejesz i bedzie ci chorowal. Jednak ja tez mam ten problem jak ja ubrac ale na dwor jak wychodzimy. Wczoraj jak szlam z mala do lekarza miala na sobie body spiochy i kombinezon nic wiecej no i czapke przykrylam kocykiem i poszlysmy. Dzis ma spodnie body na krotki i bluzke na dlugi i skarpetki ale u mnie jest cieplo ja na krotki rekaw chodze. Kala to dlugo masz @ ja mialam niedawno zaczelo sie 5 plamienie i w sobote 8 sie skonczylo Ech przechodze na karmienie mm cycki puste znaczy cos w nich jest ale nie tyle by dziecku wystarczylo. Ania niedawno obiadek zjadla i teraz poszla juz 3 raz dzisiaj w drzemke. Ja sie wzielam za porzadki w szafie i polowe swoich rzeczy wyrzucilam bo sie nie mieszcze. Dupsko mi uroslo i wejsc wejde ale nie dopne sie juz w wiekszosci spodni i bluzki tez malawe sie zrobily. Na wiosne czeka mnie uzupelnienie garderoby :) Ania juz zdrowa wczoraj ulewala jeszcze dzis juz jest ok troche marudna ale nie dziwie sie jak pogoda do kitu. Dziewczyny macie moze poczte gmail? tam jest funkcja ze mozemy gadac na kamerkach co wy na to by od czasu do czasu wypic kawe wirtualnie i sie widziec? Wysle na priw moje dane jak cos buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha zapomnialam napisac Ania wazy 6540 g przez mies przybrala 300g O_o ale podobno taka jej natura ze duzo nie przybiera. Poza tym zdrowa i mam sie nie przejmowac tym ze ona sie nie przekreca z brzucha na plecy i odwrotnie bo rozwija sie prawidlowo poprostu nie jest gotowa jeszcze by to robic. Jak posadze ja potrafi sama przez krotki czas siedziec podpiera sie raczka i siedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia to mojej Marysi taka sama natura ze przybiera słabo, ale niby dzieci od 3 miesiąca i tak już mniej przybieraja, ja sie juz tym nie zrażam. Zorka kiedy kiedys dawno temu pisałam ze mam cos w piersi, to coś 30.11.2010 roku miało 1 cm x 0,89cm wiec cos było a teraz dzięki Bogu nie ma, ale kontrola za rok, to podobno hormonalne zmiany. A co do mojej @@@ to znowu brudzę;/ mało ale jest...porażka:(:(dzwoniłam do położnej i nby to reakcja na tabl. anty...po dłuuugim czasie znowu zaczęłam brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, no ja własnie tez zaczełam brac anty od tego cyklu. Odstawiłam. W czwartek spróbuje sie dostac do ginki i moze mi inne zapisze. Poza tym kazala mi sie pokazac w grudniu wedle tej nadżerki. Kurcze, maly mi szaleke zamiast spac. Spiewa az ochrypl. Jakis pobudzony jest :) Chyba mu kupie tą herbatkę uspokajającą ;) Mąż tez jakis wkurwiony chodzi. To chyba dziedziczne u nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora u mnie wczoraj to samo było w domu, mały i M szaleli. Na szczeście teraz jest chwila spokoju. A na tą nadżerkę to jakieś tabletki dała? Ja dostałam antybiotyk i też mam iść przed świętami na kontrolę. Jasio wczoraj zjadł cała miseczkę zupy pomidorowej, bardzo mu smakowała i ja też przy okazji się załapałam moja biedna ulubiona bluzka zrobiła się czerwona i mam nadzieję że puści:) Jeszcze jedno tak u nas napadało że jak wyszłam na spacer to ledwo wróciłam do domu tak ciężko mi się jechało a do tego nic nie odśnieżyli i śmiałam się później że żadne ćwiczenia nie są potrzebne tylko spacery po śniegu bo zabierają tyle energii że paść można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosienko, wczesniej tez dostałam antybiotyk ale na infekcje. Mysle ze to raczej bylo podraznienie w wyniku nadzerki ale mniejsza z tym. Przepisała mi wtedy tez globułki typowo na leczenie malych postaci nadżerek. Poprawa po nich była - fakt. A na usg miała problemy z umieszczeniem glowicy (czy jak to sie nazywa) we mnie i dała mi kolejne globułki. Na ulotce jest napisane: ,,..Wspomaga gojenie się ran po porodzie, zabiegach ginekologicznych, dystrofii spowodowanej chemioterapią lub naświetlaniem jonizującym oraz w przypadku suchości pochwy, wywołanej również niedoborem estrogenów..'' One mi bardzo pomogły. Plusik taki tez ze mozna współzyc w trakcie kuracji, no i nawilżają dodatkowo ;) :P Di ginki ide za tydzien, tuz przed Świetami. I tak cud ze sie dostałam w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też zima na całego sypie od rana ;/ powoli zaczynam świąteczne porządki ale wiele nie daje rady zrobić bo Adaś wzywa, nawet na forum nie mam ostatnio czasu, rano zakupy, obiad trzeba przygotować coś w domu ogarnąć między czasie pokarm odciągam Adaś karmienie a mały jak mnie nie ma w pokoju to krzyczy a jak przyjde to się śmieje :) na troche sam się sobą zajmie ale na chwile :) jest taki kochaniutki jak się uśmiecha ahhh kocham go :) A jak tam u Was przygotowania do świąt?? Jutro po południu zapraszam na sernik :) bo bede rano piekła :) Kurcze adas rośnie jak na drożdżach ma prawie 8 kilo a body zamówiłam na allegro na rozmiar 80 bo 68 śpioszki już za małe jedne 74 już na styk ja nie wiem na tych metkach to wynika ze tyle mają dzieci 9 miesięczne, koncze adaś wzywa buziaki dla was i maluszków :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VIlia, dasz radę - chociażby na przekór tym mendom....choć jakim kosztem... my chyba pokonałyśmy pleśniawki i biegunkę-debidad nam pomóg...pzy drugim bobo wymusze recepte na to.bol brzucha przeszedl po podaniu 3,5ml,a po 4 dawkach kupka już jest w ryzach,ale nie w formie-bierzemy dalej:)oczywiscie+probiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikaa, albo masz dużego chłopa albo niewymiarowe ubranka ;) Nie mierzyli go na szczepieniu? A co firma to niestety inny rozmiar. Bartek np. (ma 16 miesięcy) w ciuszkach z H&M chodzi w 86 a niektóre ma już 92 (z Tesco). A ma jednego bodziaka (niewiadomej mi firmy) na 80 i w niego wchodzi :) Asia, dzięki, dam radę :) niestety nie mam innego wyjścia ;) Jak dawałaś ten debridat? Raz dziennie? Ja mam w domu (jeszcze nie używany), kiedyś nam pediatra zapisała, ale nie wiem jak go stosować w razie biegunek. Zgodnie z ulotką dawałaś czy miałaś jakieś inne zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do infekcji, to słyszałam że dobre są globulki cicatridina. Ja stosowałam cicatridinę w maści na ranę po cesarce i szybko i ładnie się zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Mam pewien problem . Miesiączka spóźnia mi się 10 dzień . Pobolewa mnie podbrzusze i to prawie codziennie podobnie jak przed miesiączką ale dużo mniej intensywnie . Brak jakiegokolwiek śluzu . Co najlepsze w dni płodne nie doszło do jakiejkolwiek styczności z moim chłopakiem . Dopiero po ok. tygodniu od dni płodnych " przytulaliśmy " się przez majtki i nie doszło nawet do wytrysku . W tym miesiącu sporo chorowałam , a teraz ten stres . czy to może aż tak opóźnić miesiączkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia ten debridad to taki śmieszny lek ,że działa na dwa fronty. przy biegunce hamuje skurcze jelit,kolki,powietrze, a przy zaparciach zmusza wszystko do pracy. daje sie go juz od 28 dnia na kolki. teraz przy biegunce julli podanie 3,5ml od razu przyniosło ulgę,bo nie było bulgotów. lekarka kazala nam dawać 3x3,5ml,ale jak zobaczyłam jak to piorunem zadziałało to daję 2x3.5 ml (na oko), w sumie w pon wieczorem, wtorek i dzis. działa,bo kupa jest mniej rzadka,ale jeszcze nie ok. w smaku jest paskudne.smakuje jakbys ugryzła skórkę pomarańczy (te pomarańczową).najpiew smak pomarańcza,a pomtem chemikaliów :) jest to smak mocny i wyrazisty,wiec te 3,5ml rozbijam na 3 niepełne łyzeczki do jedzenia,a i tak juz jest krecenie nosem na sam widok i zapach. zalewa sie woda do tej kreski na butelce i tę zawiesine mozesz uzywac 4 tyg,potem jet przeterminowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asia. Dobrze wiedzieć. Słyszałam właśnie o tym Debridacie na kolki, ale my akurat tego nie stosowaliśmy. To z tego wynika że przy dziecku warto mieć ten lek w apteczce :) Szkoda tylko że jest na receptę. morelaa, stresy, zmiana trybu życia, odchudzanie itp. może bardzo opóźnić miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam: debridat jest rewelacyjny. Nam pomogl przy wymiotach i na bole brzuszka tez super dziala. Smak niezbyt. Mały niechetnie to pił ale jakos sie przyzwyczail potem. Vilia, ja własnie o tym cicatridinie pisałam. Ostatnio go dostałam od ginki. Fajnie nawilża ;) :P Wczesniej miałam albothyl - ginka mnie nie uprzedzila ze wyłażą po tym fragmenty martwej tkanki! I gdybym w necie nie przeczytała to bym na zawał zeszla. Wielkie kawały jakby ligniny czy zmoczonej chusteczki higienicznej. Az mnie tym zatkało. ---Ja juz chce ubrac choinke a M mowi ze za wczesnie. DZis widzialam jak babka balkon stroi i piekne swiatelka juz u niej mrugaja. Wczesniej ubiore choinke bo pozniej zakupy, pieczenie, gotowanie ..nie wyrobie sie. A maly na bank bedzie mi utrudniał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×