Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Cześć U nas święta bez sensacji - jedzenie, jedzenie i jeszcze raz... Co do złośnika mojego to wygląda to identycznie jak u Was - uuufff ulżyło mi, ze o tym napisałyście :) - myślałam, ze Miki jest nerwowy. Jak czegoś co chce nie dostanie to jęczy, piszczy i macha szybko nóżkami. Nadmienię tylko, że jak teściowa zaczęła się nim zajmować to tak zaczął robić. Tylko jęknie to bierze go na ręce i tuli jakby mu się jakaś wielka krzywda działa .... Poza tym u nas nic ciekawego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam doświadczone mamy:-) jestem w 19 tc powiedzcie czy jeśli co jakiś czas lub jak więcej pochodzę boli mnie tak 10 cm pod pępkiem po środku to źle? Dziękuje z góry za odpowiedź:-) pozdrawiam mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda jaką kaszke podawałaś z bobowity?? te co widziałam u mnie w sklepie są albo mleczne albo bezmleczne bezglutenowe... jak bys miała chwilkę to wklej link do tej kaszki jak ją gdzieś w necie znajdziesz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też mały jest nerwowy. Nie rzuca się jeszcze z płaczem na ziemię, ale zaczynam wątpić, ze ten okres nas ominie :O Wanda, Ty dajesz Adiemu tran. Chętnie go pije? Kupiłam po Twojej radzie ten Mollers Baby- był tylko cytrymowy w aptece i mały go wypluwa. A Ty jaki dajesz? Naturalny? Pije chętnie czy do czegoś dodajesz? Nikaa, na stronie bobovity są ciekawe informacje o glutenie: http://bobovita.com.pl/home/5-6-miesiecy/zywienie/narzedzia/schematy-zywienia-niemowlat-i-malych-dzieci/ http://bobovita.com.pl/home/5-6-miesiecy/zywienie/artykuly/gluten-w-urozmaicaniu-diety/ http://bobovita.com.pl/home/produkty/kaszki/mleczna-kaszka-manna/ są też smakowe. albo bezmleczne: http://bobovita.com.pl/home/produkty/kaszki/kaszka-7-zboz-z-jablkami-i-sliwkami/ Kiedyś był u nich na stronie kalkulator glutenu. Można było zobaczyć jaka kaszka w jakiej dawce powinna być podawana przy ekspozycji na gluten. Teraz nie mogę tego znleźć. Nikaa, a logowałaś się u nich na stronie i zamawiałaś poradnik? Tam jest bardzo dużo fajnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika z tego co kojarzę, to ta manna Bobovity jest tylko mleczna. A kaszki dodaję do swojego mleka, ryżowe owocowe, wcześniej dawałam zwykłą mannę. U nas nie za ciekawie. Mały się zaraził chyba od teścia jakimś wirusem w święta i od dwóch dni gorączkuje, bez innych objawów. W nocy do 39 stopni dochodzi...dziś było trochę lepiej, zobaczymy co w nocy będzie. Byliśmy u lekarza, osłuchowo ok, od razu zrobiliśmy krew i mocz ( aż dziwne, wyniki krwi po 10 minutach, a moczu po 20 :-), mocz ok, we krwi jeden parametr zawyżony, ale lekarka nie bardzo wie, co może być przyczyną... Po objawach alergii prawie nie ma śladu, nic co dotąd wprowadziliśmy nie uczuliło Bartusia. Dziś kupiłam zwykłe mleko Nan i będziemy testować, czy Bartuś jest na nie uczulony ( dermatolog tak radziła ). Co piją Wasze dzieci ? Bo mój nic nie chce...woda be, herbatka Hippa z kopru be, soczki jabłkowy, marchwiowy i inne owocowe Hippa i Bobofruty be...dziś kupiłam herbatkę Hippa brzoskwiniową, może mu zasmakuje...najlepszy cycuś, ale tu ze zmęczenia, po nieprzespanych nocach i teraz jeszcze z gorączką Bartka, zaczyna świecić pustkami... Gosiu, mi w Rossmanie dziś 170zł pekło :-) tzn. 130zł z rabatem :-) Sorki, że nie złożyłam życzeń świątecznych :-( ale ostatnio nie mam czasu na nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycia, jakby to ująć, hmmm. Ma prawo Cie tam bolec. Przez cala ciążę wszystko Ci tam rosnie i się rozciąga. Mnie tez bolalo a przy koncówce to czułam jakby mi ktos imadło wlozył w pochwe i/lub zasunąl mi bejsbolem w krocze. Gin mi mówił ze to normalne ale przy koncówce ciąży kazal się oszczędzac i nie lazic za duzo żeby mi wody przedwczesnie nie odeszły. Zgłosiłas to swojemu ginowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziękuje za odpowiedź:-) do gin idę drugiego to mu o tym powiem Ja również za dużo nie chodzę najgorzej jest po schodach jutro zaczynam 20tc mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam czy pisałam ale chyba nie. Otóż mój ,,nerwusek'' ;) siada sam i raczkuje jak małe brum brum. Nadal kleczy i nie wstaje jeszcze ale już zaczyna podnosić jedna nóżkę. Sprawdzałam czy bedzie choć chwilunie stal trzymany pod paszki ale on tylko posprężynuje pare razy i zaraz ugina nóżki do siadu. No i nadal nie gada. Gdy sie wscieka to krzyczy ,,nieeee'' ale to chyba nieswiadome takie. Poza tym jest przeziebiony. Od wczoraj ma katarek i kaszel :( Narazie jedziemy na czopach i kropelkach do nosa a po weekendzie idziemy do pediatry na osłuchanie bo kaszel paskudny ma (mokry). Ale kaszle tylko wieczorami i w nocy. Robi tez brzydkie, zielone kupki. Teraz juz ok ale wczoraj to szły niemal taśmiowo i dzis pupa odparzona niezle. Jeszcze sie wczoraj przerazilam bo mały kupkal raz samym śluzem. Ale mąz mnie uspokoil ze to moze czopek ktory dostał wczesniej. Moje dziecie mnie kiedys w koncu do zawału doprowadzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za odpowiedzi :) zarejestrowałam się na stronie bobowity ciekawe ile bedą szły te próbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia dodaje tran do obiadku, kaszki, jogurcika trochę tronu na łyzeczkę z jedzonkiem Do miski nie wlewaj bo wywalisz całą:) Oszukuje go bo samego pewnie by nie zjadł A jak wypluje to ubranko nawet po praniu smierdzi ryba Albo to moja nadwreażliwość A tran mollers jest podobno najlepszy, my mamy GAL cytrynowy bo innego u nas w apptece nie mieli, wiadomo wieś:) NIka poradnik z bobovity miałam w formie ksiązeczki, taka mi przesłali Ale widzę że Vilia wkleiła Ci linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tran podaję strzykawką i mały jakoś go wypija, inaczej by nie poszło łyżeczka pewnego dnia fruwała mi po kuchni. Wysłałam zdjęcia Jasia mam nadzieję że dojdą. Pozdrawiam i lecę na szybkie zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy Rok powitajcie w szampańskim nastroju, ufając, że będzie wspaniały i przyniesie niezapomniane chwile. Zapomnijcie o szarej rzeczywistości i bawcie się najwspanialej jak potraficie. Wszystkiego dobrego kochane w nadchodzącym nowym roku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, dołączam do Waszego forum, ponieważ 8 dni temu poroniłam w 9tc (zabieg łyżeczkowania), ale od nowego roku chcielibyśmy z mężem starać sie na nowo. Od tygodnia biorę castagus, witaminki i pije siemie lniane. Myślicie ze to za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za porady odnośnie tranu. Spróbuję odczekać trochę i będę małemu dawać może strzykawką . Na razie to strzykawka (od tych przeciwgorączkowych) źle mu się kojarzy bo dostaje leki. Wczoraj o 6ej rano wylądowaliśmy na pomocy świątecznej, bo mały całą noc gorączkował ponad 40 stopni :( temp. spadała mu do 39 i znów rosła. Jakiś koszmar. Prócz gorączki żadnych objawów. Nikaa, my zaczynaliśmy od marchewki jak mały skończył 4 miesiące (karmiłam swoim mlekiem). Cudna Ola, witaj :) Co do starań po poronieniu to nie wiem jak to jest, nie pomogę. Dziewczyny, mam nadzieję, ze ten rok będzie dla nas wszystkich łaskawy :) Dzieci będą zdrowe, te które chcą zaciążyć zaciążą, ciężarne będą się ciezyć zdrowymi ciązami :) Niech się spełnią Wasze marzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęsliwego Nowego Roku :) Moj mały póki co spi. Zobaczymy jak będzie o pólnocy. Buziaki dla wszystkich. Ola, niektorzy lekarze mowia zeby wstrzymac sie z 3 cykle a inni ze mozna dzialac od razu. Ja poronilam w 8tc, gin nie widzial przeciwskazan i kazal sie starac od razu. Nie bylam lyzeczkowana (nie wyrazilam zgody!) i przez to musialam sie wstrzymac jeden cykl bo mialam zalegly plyn w macicy po poronieniu. Po prostu sie dluzej oczyszczalam ale tak poza tym bylo ok i 3 miesiace po poronieniu bylam w kolejnej ciazy :) Mysle ze mozesz smialo dzialac. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia, a jaka macie diagnoze?? Boze, taka goraczka?! Umarlabym ze strachu. Zycze duuuuzo zdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszego w Nowym Roku moje kochane i malenstwa :) Ola witaj ja zaczelam starac sie tydz-dwa po poronieniu lecz i tak zaszlam dopiero 8 mies pozniej :) udalo sie i mamy core wiec w Nowym roku duzo szczescia i udanego zajscia i donoszonej dzidzi zyczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, a jak u Twojego Bartusia? Z tego co wiem to wirusy krążą i jet jakaś epidemia :o U nas najprawdopodobniej też wirus jakiś. Zobaczymy czy coś się z tego rozwinie. Asia, to na pewno nie trzydniówka bo na wiosnę mały przechodził. Także to wykluczam. Myślę, ze to jakaś infekcja wirusowa plus pewnie zęby (trójka idzie). Teraz już nie gorączkuje, a ja zaczęłam spać spokojnie (po tamtej nocy z taką wysoką gorączką bałam się jak dabli - szczególnie że maluch szybko może się odwodnić przy takiej temp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie trzydniowka, to jedynie zostaje współczuć nerwów....człowiek dostaje białej gorączki jak widzi jak dziecko leci i przelewa sie przez rece jak ma temp....nurofen czy paracetamol dajesz? czopki czy płyn? u nas po miesięcznej "lezejszej " kupie na 3 i 4 górna lewa, przyszedł kaszel (złapany ode mnie),leczyłam sie duomoxem,a teraz młodej daję mucosolvan....no i waham sie czy nie ma plesniawki znowu...ale nie dam nystatyny,tylko spróbuje z vitB.... Jula juz drepta sama-łapie zająca i dalej sunie na dwóch :) schodzi z fotela lub wersalki, mówi "nie" jak nie chce jesc i "aaaa" jak chce spac (albo odpowiada "aaaa" na pytanie czy chce spac), lubi byc na chwile sama w pokoju-siedzimy w jednym,a ona chodzi do kuchni lub do drugiego pokoju,idzie do zabawek i sie bawi...my idziemy podglądnąc (ta cisza:)) a ona z kąta głowe podnosi:) gaduła jest niesaowita-lubi jak jej sie opowiada ksiązeczki i sama rozpoznaje zwierzątka i mowi "hau""miau""ko-ko""kwa-kwa""mu""be""me""mi-mi"-chomiki z "baby jack", na "kap-kap"wyciaga rece by ją rozbierac do mycia. ogląda sie gdy mowimy "gdzie jest mysz/rowerek/miś/autko"....no i buziaczkuje-śliniaczkuje :) zabawna laska rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie trzydniowka, to jedynie zostaje współczuć nerwów....człowiek dostaje białej gorączki jak widzi jak dziecko leci i przelewa sie przez rece jak ma temp....nurofen czy paracetamol dajesz? czopki czy płyn? u nas po miesięcznej "lezejszej " kupie na 3 i 4 górna lewa, przyszedł kaszel (złapany ode mnie),leczyłam sie duomoxem,a teraz młodej daję mucosolvan....no i waham sie czy nie ma plesniawki znowu...ale nie dam nystatyny,tylko spróbuje z vitB.... Jula juz drepta sama-łapie zająca i dalej sunie na dwóch :) schodzi z fotela lub wersalki, mówi "nie" jak nie chce jesc i "aaaa" jak chce spac (albo odpowiada "aaaa" na pytanie czy chce spac), lubi byc na chwile sama w pokoju-siedzimy w jednym,a ona chodzi do kuchni lub do drugiego pokoju,idzie do zabawek i sie bawi...my idziemy podglądnąc (ta cisza:)) a ona z kąta głowe podnosi:) gaduła jest niesaowita-lubi jak jej sie opowiada ksiązeczki i sama rozpoznaje zwierzątka i mowi "hau""miau""ko-ko""kwa-kwa""mu""be""me""mi-mi"-chomiki z "baby jack", na "kap-kap"wyciaga rece by ją rozbierac do mycia. ogląda sie gdy mowimy "gdzie jest mysz/rowerek/miś/autko"....no i buziaczkuje-śliniaczkuje :) zabawna laska rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..Vilia, u nas tez wirusy panują. W aptece nie mieli żadnych czopków ani nawet tego do picia. Musieli mi zamówić. ..Asia, jak fajnie opowiadasz o Julci :) Aż pozazdrościłam że juz taka duża jest i mądra :) Ja przed kapiela śpiewam ,, myju-myju, kąpu-kąpu, hejże-hey ..itd, taką pioseneczkę ulozylam. Synek ja lubi. \\\Mały odmawia mi właśnie picia mleka więc posmarowałam mu dziąsła żelem na ząbkowanie i pochwalę się że mamy górna jedynkę :) :) Do buzi nie da sobie zajrzec ale ząbek czuć wyraznie. Jest bardzo ostry. W Sylwestra maly obudził mi się przed północą. Najpierw oglądaliśmy fajerwerki przez okno a potem na chwile wyszłam z nim na balkon. Podobało mu się do momentu aż jakiś czub nie rzucił bardzo glośnej petardy tuz pod blokiem więc mały się wystraszył i wróciliśmy do środka. Po tych wrazeniach nie chciał mi spać - zasnął po 1:00 a wczesniej marudzil bardzo. Bardzo dużo tez wołał picia a o 4:30 nalał do wyrka swojego :D tzn. pampers nie wytrzymał i mały miał wszysciutenko mokre. ..Beti, karmienie o 23:00 przeniosłam na 22:00 a teraz na 21:30 - jak ulga miec dodatkową godz snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Nowym Roku, życzymy Wam wszystkim kobietkom spełnienia marzeń...ot to tak ogólnie..dla wszystkich:) Nic nie mówcie o jelitówkach i wogóle...my mamy MASAKRĘ wdomu, po świętach Marysia zaczęła nam kupkać kilka razy dziennie, tak jest do dziś:(:( na początku myślałam że na zęby...których jeszcze niema;/ sama niewiem, kupy są luźne, żółtawe jak na początkach po urodzeniu, a czasem zdarzy się w miarę zwarta z resztkami obiadku, zawsze kupkała rano po obudzeniu tylko raz dziennie, a teraz jest około 5-6 kupek, czasem tylko takich purtnięć no ale są od chyba 5 dni już, jutro jade z nią do pediatry bo tak dłużej być nie może, normalnie zamordować się można:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajjj zapomniałam dodać że nic innego jej nie dolega, żadnej temp ani nic, je normalnie jak zawsze i jej zachowanie jest takie samo jak zawsze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala podobno takie kupy to na zeby. Moja zakatarzona jak oddycha slysze charczenie a wczoraj jak bylam u lekarki stwierdzila ze dziecko zdrowe o_O bo Ania u lekarki byla wesola i rozgadana dzis malo co mowila i wieczorem zaczela kaszlec nie wspominajac ze nos zatkany i charczy przy oddychaniu. Lekarka inna niz zazwyczaj jutro mam USG bioderek i teraz nie wiem czy isc czy do pediatry sie przejsc. Goraczki nie ma. lece spac buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, i jak u lekarza? U nas brzydkie kupki pojawiaja się na ok.tydzien przed katarem itp. I trwaja do momentu wyzdrowienia. Teraz mały byl przeziebiony + ząbki i kupki szly tasmiowo. Bardzo brzydkie i bardzo ciemne. Już się unormowaly i kolor jest ok. A jak u was z obcinaniem włosków u dzieci? Ja wczoraj podcięłam małemu grzywke bo miał juz bardzo długa i śmiesznie trójkątną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×