Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

To zalezy od figury Mamy sprzed ciązy. Ja jako szczupła osoba dosc dlugo czekałam na brzuszek. I juz nawet w zaawansowanej ciąży znajome męza które gdzies mnie tam widzialy w sklepie/na ulicy mowiły mu: ,,ale ta Twoja żona ma mały brzuszek''. A ja mam fotki (samego brzuszka) i wydaje mi sie ze wcale taki maly nie był :P Gdy brzuch zaczął mi sie zaokraglac to ja widziałam róznice ale np.moja mama stwierdziła ze wyglądam jakbym miała wzdęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wzdęciach lepiej nie mówię, rano jest ok, wstaję i brzuch mam płaski wysterczy, że coś zjem i już mi się robi piłka, tzn wzdęcie gotowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługo mama...
Dziewczyny!!!!!! Zachęcam was do odwiedzenia portalu ovufriend. Dzięki niemu znacznie łatwiej prowadzi się codzienne obserwacje, program samodzielnie na podstawie objawów wyznacza owulację, dzięki czemu łatwiej jest celować w odpowiedni dzień ;) Jest tam także forum, ciekawe porady, przyjemna atmosfera. Polecam!!! http://ovufriend.pl/?code=5f07032ed3a7e9b89508cb886871e0e97f418219 - tu się można rejestrować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam sie pochwalic ze stawiamy pierwsze kroki ale trzymając mame za ręce/palce. Prowadzony za rączki ładnie chodzi. Sam tez próbuje stawiac pierwsze kroki ale jeszcze traci równowage. Udaje mu sie zrobic jeden krok i gdy podnosi druga nóżkę to buch! na pupe upada. Ale ćwiczy wytrwale :) Dostaje tez od synka buziaczki. Daje je z otwara buzia, a wczoraj to chciał mnie przy takim buziaczku ugryzc w policzek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam sie pochwalic ze stawiamy pierwsze kroki ale trzymając mame za ręce/palce. Prowadzony za rączki ładnie chodzi. Sam tez próbuje stawiac pierwsze kroki ale jeszcze traci równowage. Udaje mu sie zrobic jeden krok i gdy podnosi druga nóżkę to buch! na pupe upada. Ale ćwiczy wytrwale :) Dostaje tez od synka buziaczki. Daje je z otwara buzia, a wczoraj to chciał mnie przy takim buziaczku ugryzc w policzek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Maluch dziś jest strasznie marudny. Po południu płakał i krzyczał jak nie wiem. Serce mi się kroiło. Wszystko było mu nie tak. W końcu przez to narozrabiałam. Podgrzałam mu mleko z lodówki nie wystarczająco, wybrała nie ten program na podgrzewaczu co trzeba i maluch wypił dość chłodne mleko :( Zorientowałam się w trakcie podawania, że coś jest nie tak, a zabranie mu jedzonka graniczy z cudem, bo kończy się niesamowitą awanturą. Teraz modle się, żeby mu nic nie było. xxxxxxxxxxx Do tego mamy z nim problem wieczorami. Wrzeszczy po kąpieli przy jedzeniu. Potem mimo wszystko zasypia i budzi się po godzinie czasem półtorej zjeść i rozrabia do 12-1 w nocy. Poza tym strasznie mu jeździ po brzuszku. Zastanawiam się czy nie ma może kolek. xxxxxxxxx W nosku coś mu świszczy, gwiżdże. Ale nosek nie jest zatkany. Co pewien czas zapuszczam mu sól fizjologiczną i odciągam fridą glutki. Czy powinnam się tym martwić. Glutki są białe, przezroczyste lub żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala-gosienka Ha! Ja po owocach to spokojnie moge udawac 5 mieciac! Dlatego pytam, bo mi sie nie chce ukrywac sadelka na brzuchu. Czekam az moge ubrac sukienke i sie powypinac: Patrzcie jaka jestem fajna w ciazy! Ta, o ile sie cycki zmieszcza! Netta Czytam forum od poczatku i Twoje zmagania i walke o dzidziusia, a tu prosze: hyc w terazniejszosc i jest! Zycze cierpliwosci! Zora Nim sie obejrzysz synek bedzie ci uciekal :-) A mi sie snilo, ze urodzilam synka (cholera, moze to znak na corke?) i na drugi dzien mowil i chodzil! Ha ha ha. I w tym snie mowie do M: patrz jakie genialne dziecko splodzilismy! ha ha ha!!! No nie moge! Caly czas sie z tego nabijam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha Monika999 to uwazaj bo dopiero sny cie zaczna nawiedzac ja w ciazy ciagle jakies sny mialam na temat dziecka. Nie pamietam jakie ale kiedys pisalam wiem ze cos bylo o zębach :P W ciazy pamietam jeszcze sny po ktorych balam sie bo snily mi sie koszmary przewaznie zywe trupy itp stwory a horrorow nie ogladalam. Ja brzuch dostalam taki typowo ciazowy ktorym moglam sie chwalic tak w 6-7mies a tak to ja widzialam ze tyje ale osoby postronne nie widzialy brzucha. a tak moje dziecie zamiast raczkowac to przemieszcza sie skaczac na tylku :P https://www.youtube.com/watch?v=SGt8DTwHqx4 Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----netta, na pewno bys widziala róznice przy katarku podczas przeziebienia. Mysle ze to nie to. Czysc nosek i bedzie ok. Placze po kapieli? A w czym kąpiesz? Nie używaj mydła - nawet takiego dla niemowląt bo wysusza skórę. Moj tez plakał gdy takie stosowałam. Oliwkuj lub kremuj po każdej kąpieli. Teraz jest chlodno + ogrzewanie i skóra sie robi sucha i swędzi. Letnie mleko nie powinno zaszkodzic. Zawsze sprawdzaj przed podaniem temp na nadgarstku lub kapnij sobie do ust (nie musisz wkładac smoczka do buzi, wystarczy energicznie przechylic w powietrzu). Minąl dopiero miesiąc i dziecko nie ustabilizowało jeszcze godzin snu. U nas tez tak było. Maly byl aktywny w nocy, a w dzien spał pięknie. To minie. Cierpliwosci. Brzuszek masuj okrężnymi ruchami. A jak długo płacze po jedzeniu i wieczorami? Szybko sie uspokaja czy płacze nieprzerwalnie godzinami? ----Monika999, moze doczytasz moj wpis z ciązy: śniła mi się dziewczynka z penisem! Powaznie. :D A mam syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora Ha ha ha! Czytalam to! Dobre! Czyli mowicie ze dopiero faza z snami sie zaczyna? Chyba gdzies o tym czytalam, ze kazda kobieta w ciazy tak ma! Mialam dopiero dwa sny. Drugi byl o tym, ze uradzilam znowu rude dziecko i mialam problemy z karmieniem piersia. Nic nie chcialo leciec! tutaj w Szkocji pelno rudzielcow, mam nadzieje, ze sie nie zaurocze! M mowi, ze to wirus! Ha ha ha! Katia Moze kroliczkuje z okazji wielkiejnocy? :-) Ogladalismy dzisiaj jedno mieszkanie, mniejsze niz nasze teraz, ale o niebo lepsze! nowiutkie! I tansze I w miasteczku! Zaraz jedziemy ogladac jeszcze dom, ale juz wiem, ze nie chce, bo zniechecilam sie wynajmowac bezposrednio od wlascicieli. agencja jest profesjonalna i nikt mi nie bedzie zagladal czy piekarnik umylam! Jak tutaj mi sie zdarzylo! Wrrr...myslalam, ze babce cos powiem! A mieszkanie na parterze wiec nie musialabym sie tarabanic po schodach z wozkiem, zlobek blisko! Ale jestem podniecona! chociaz slabo mi jak pomysle o pakowaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika999 wspólczuje przeprowadzki, sama mam taka za sobą i jeszcze remont....szkoda słów Ciąża, małe dziecko a nawet nie wiedziałam ze tyle rzeczy posiadamy:) Zaziebiłam się i to mocno. Czuje się fatalnie, M wreszcie przyjechał, bo nie byłam w stanie zajmować się małym, pomijajać fakt, że mogłam go zarazić. Oczywiscie nie mogę nic wziąć, więc jem czosnek i pije syrop z cebuli, śmierdze Jestem zła bo wydaje mi się, że dopadły mnie wszystkie cholerstwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia patrze na twoj suwaczek i nie zdawalam sobie sprawy,że ty już tak blisko rozwiązania :) Wybraliście już imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oka dzis nie zmruzyłam. Mega katar mnie męczył w nocy - juz sama nie wiem czy alergiczny czy się przeziębiłam. Łeb mi peka z niedospania. W dodatku mam obfity @. Cos czuje ze ten dzien bedzie cięzki i dłuuugi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora i ja mam katar od jakichś trzech dni, leci jak z kranu...teściowa też, aż dziw, że jeszcze mały się nie zaraził... Co do risotta, ja dodaję osobno, wcześniej ugotowane płatki ryzowe (ok.jednej łyżki ), są delikatniejsze niż zwykły ryż, mięsko ( dziś królika :-) blenderuję z rosołkiem z gotowania, brokuły gniotę widelcem, dodaję jeszcze groszek zielony, ale jego tez miksuję z rosołkiem, bo te łupinki takie nie do rozciapnia widelcem...wszystko to mieszam razem i wychodzi takie z poślizgiem :-) Dziś znów wyprodukowałam pięć różnych dań, na 5 dni spokój z gotowaniem :-) Obiady to mu takie raczej do szybkiego przełknięcia robię jeszcze, zębów ma mało, więc żeby szybciej było. Gryźć i rzuć uczy się na chrupkach kukur., biszkoptach, piętce chleba ( wciąga prawie całą, kąsając i urywając, jak stary :-), banany sobie memła itp. Netta zgadzam się z Zorą w odpowiedzi, więc nie będę się powtarzać :-) Wanda ja też byłam zaskoczona, jak Ci to szybko zlecialo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch płacze tylko po kąpieli podczas karmienia i po. Wczoraj wręcz mi wył blisko 4 godziny na zmianę z próbą karmienia i przysypianiem na rękach. Jak tylko przysnął i wkładałam go do łóżeczka to zaraz budził się strasznie płacząc. Nic nie pomagało, ani jedzenie, ani noszenie, ani masaż. Wręcz mi się zanosił. Po pewnym czasie miałam ochotę wyć razem z nim. Przed 24 mąż dał mu trochę odciągniętego mleka i wkrótce nam zasnął, ale chyba ze zmęczenia. Spał prawie do 7 rano. Daje mu kropelki esputikon, ale chyba nie pomagają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuzwa no! A gdzie ja dostanę te płatki ryżowe bo na moim zadupiu nie ma :( Byłam w Biedronce, Polo, Tesco.. Nie ma ich ani na ryżach ani na sucharach/waflach ryzowych. Wrrr.. ---Ja dzis schrzanilam obiadek. Maly nie chcial jesc. Nawet go nie nakłaniałam bo obiad wygladał ja koopa. Kupilam też mini marchewki a mały zamiast jesc i gryzc, rozgniatał w dłoni a potem na nich siedział. Najlepsze jest to ze ani razu nie wlożyl marchweki do ust ale miseczke to mi niemal pogryzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora mój tez wczoraj nie zjadł mojej brokułowej mimo że była całkiem całkiem m dał zupke ze słoiczka i zjadł całą hmmm tylko co mu nie smakuje może brokuły? myslałam że koperek czy pietruszka wiec nie dawałam może kawałeczek selera? nie mam pojęcia no ale kurcze kilka dni wcześniej troche pluł ale zjadł całą... chce żeby jadł inne wazywa tez a nie tylko marchew ziemniak pietruszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie nie sypie śnieg i jest piękne słoneczko i chyba pójdziemy dziś na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netta kochana współczuje mój mały wył wieczorami ale nie trwało to długo i jakąś godzinę wcześniej (bo płacz był regularny) dawałam mu kropelki espumisan chyba pomagały później dawałam mleko tylko z butli i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem Kobietki,p[odczytuje Was czaem....ale mam ,wybaczcie-padam na twarz...praca,dom,Julii, nocne manewry z ząbkami, kaszelkiem.... teraz jest ok,ale w pracy jest zapiernicz (tzn.sporo przynoszę do domu....taki typ pracy) siedze wlaśnie przed kompem i znalazlam super artykuł o szczepionkach i autyzmie prof.Doroty Majewskiej....to nie żaden lekarz,tylko poważny specjalista....zdarzyły sie powiklania po szczepionce u siostrzeńca,ale na szczęście dobrze sie skonczyło sszczęka opada Do 18 miesiąca może otrzymać dodatkowo 25 g Hg (z DTP) i 25 g Hg (), razem 225 g Hg. Rtęć jak wiemy akumuluje się w mózgu. Wśród obowiązkowych szczepień znajdują się dwa (BCG i Wzw B), podawane w pierwszej dobie życia, nierzadko nawet w 2 godziny po urodzeniu. Wiele wskazuje na to, że bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka stanowi szczepionka Wzw B (szczególnie firmy ....no właśnie tej co mam wpisaną jako 6w1...wrrrr), która dostarcza jednorazowo 25 g Hg, co stanowi ok. 8,3 g Hg/kg wagi ciała. Ta ilość rtęci jest 83 razy większa od uważanej przez EPA za bezpieczną (0,1 g Hg/kg/dzień) dla dorosłego człowieka. Ponieważ u noworodka bariera krew-mózg nie jest dobrze wykształcona, thimerosal wraz z antygenami i substancjami pomocniczymi szczepionek (m.in. wodorotlenek glinu; 250 g) łatwo przedostają się o do mózgu, gdzie mogą powodować trwałe uszkodzenia. W drugim miesiącu życia polskie niemowlę może otrzymać jednorazowo 50 g Hg (25 g z Wzw B i 25 g z DTP lub DTP+Hib). Dla 4 kg niemowlęcia będzie to dawka Hg 125 razy większa niż uznana za bezpieczną dla dorosłej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i bądź tu człowieku mądrym..... wierzyć lekarzom-nie wierzyć, dawać taki jogurcik czy inny (bo cukier,kukurydza modyfikowana), dawac taki słoiczek czy inny (a tu kawałek szkła wśród marchewki)....nawet zwykła melaninowa miseczka moze być szajsem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, no ale ta 6w1 właśnie nie ma rtęci, tylko przy tej 5w1 dodatkoweo jest WZW z rtęcią. U nas tydzień chorowania. W niedzielę 38,5, lekarka dała antybiotyk, bo gardło podobno paskudne, w środę wysypka, więc stwierdziła,że to alergia na antybiotyk i dała inny, Wpiątek kontrola u innej lekarki :"odstawić wszystko bo to 3-dniówka" ja cierpie dole!!!!!! poza tym apetyt znikomy, ja siwa ze stersu, bo odstawiłam antybiotyki a zaczęła się wczoraj chrypka. Można ocipieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg artykulu szczepiona 6w1 ma rtęć (0,01%),bo chodzi o DTP czy jakoś tak szczepie 6w1,żeby zaoszczędzić bólu nie zazdroszczę trzydniówki-nasza lała się przez ręce,najwięcej miała 39,8 po odjęciu i na zmianę paracetamol z nurofenem (co ponoć nie jest zdrowe,ale skuteczne :) ) ....wyszła już wysypka na klatce i brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula1004
Witam Was!!! Cieszę się, że trafiłam na to forum. Bardzo chcę być w ciąży. Zaczęliśmy się dopiero starać z mężem...uprawiamy seks praktycznie codziennie w czasie dni płodnych, ale już dostaję świra przez ten internet. Raz czytam, żeby kochać się jak najczęściej, innym razem ,żeby tylko w czasie owulacji. Mam sporą otyłość, wiec zaczynam czytać o otyłości i zaraz zaczynam się martwić, że jestem za gruba, a co za tym idzie będę mieć problemy z zajściem w ciążę. Ale z kolei moja mama również należała do tych " pulchnych" i urodziła 7 dzieci. Potem sobie myśle, że trzeba miec duzo szczęścia, żeby udało się za pierwszym razem, bo ludzie starają sie latami, więc świruję, że u mnie też to tyle potrwa, a mam już 29 lat. Jednym słowem świruję... czy wy tez tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----Kurde, Asia - tak straszysz tymi szczepieniami ze sie zdolowałam :( Pamietam jak po pierwszym szczepieniu mały nie jadł mi ponad dobe i plakal 3 godz bez żadnej przerwy. Myslałam ze umre ze strachu!! ---- a czy to prawda ze trzydniowke przechodzi KAŻDE dziecko? Bo ja to chyba umrę jak termometr pokaze tak wysoką gorączke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula1004, czy świrujemy? :D Co niektore niemal po ścianach chodzily, kombinowały. Obserwacja i wypatrywanie owulacji, wymyslne pozycje ..co tu się nie działo to głowa mała :D hahaha. Postaraj sie nie nastawiac ze od razu zajdziesz bo wtedy jest wieksze rozczarowanie, dół i blokada. Kochajcie sie bezstresowo - z przyjemnosci (w okolicach dni płodnych ale bez nacisku ze ,,koniecznie dzisiaj''). Pamietaj tez ze jedne zachodza od razu a inne po roku wiec nie wpadaj w panike jakby co ;) Mowisz ze puszysta jestes? Nie powinnas sie tym przejmowac teraz. Choc słyszałam opinie ze kobiety po zrzuceniu zbędnych kg zaraz zachodziły w ciąże. Ale ma to tez zlą str bo jak zaczniesz sie teraz odchudzac to mozesz zaburzyc sobie cykl, rozregulowac hormony a co za tym idzie: utrudnic zajscie w ciaze. Skoro zaczeliscie dopiero starania to nie rób nic. Kochajcie sie dla przyjemnosci a dzidzi pojawi sie szybko ;) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora o to samo miałam pytać :/ kurde mały jeszcze nie miał wysokiej temperatury no ale przeciesz kiedyś będzie ;/ ma samą myśl mam stresa :/ Kupowałyście jogurciki takie z nestle? KUpiłam wczoraj małemu pisze po 6 miesiacu chce mu dać zamiast owoców są diabelnie drogie za 4 kubeczki 12 zł ale m się uparł więc kupiliśmy mam nadzieje ze małemu posmakują. Ostatnio Adaś wszystkim pluje:/ myslałam ze moje zupki mu nie smakuja i daltego i kupiłam słoiczki i to samo nawet deserkiem pluł co dla mnie było szokiem bo normalnie to niecałe 5 minut i deserku nie ma a tu taka niespodzianka i zastanawiam sie dlaczego? Ostatnio mały je dużo mniej niż zawsze no ale jeszcze nie wpadam w panike bo waży 9,5 kg wiec jak troche mniej je to nic mu nie będzie ale te jego przerwy są jak dla mnie za długie najlepsze jest to ze te przerwy są stałe i takie same każdego dnia jak zje mleko w nocy albo koło 5 rano to dopiero o 10 dziś zjadł o 1 w nocy i dopiero o 9,30 dawałam o 8 przed kościołem i nie chciał to na siłe nie wleje w niego zobaczymy jak bedzie z obiadem... Dziś strasznie mroziło -16 brrr masakra ale teraz świeci piękne słoneczko i pewnie pójdziemy na spacerek po obiadku (o ile mały zje) Kończe czas małego położyć spać choć bym jeszcze cos naskrobała aaaa zapomniała bym czy wasze dzieciaczki mają problem żeby ułożyć sie wygodnie do snu? Adaś spi za chwilę sie budzi bo mu nie wygodnie przewraca się ja go przekręcam i dalej mu nie wygodnie spi chwileczke i to samo... uciekam adas wzywa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×