Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

kala jak to dobrze, ze juz jestescie w domu, trzymam kciuki by było dobrze Love- ciesze sie, ze juz z kolkami lepiej, oby ich wogóle nie było Gosiu, Zorka, Beti jak sie czujecie ? Kwiatku- masz teraz trudną sytuacje, zostaniesz sama w domu ? Czemu twoja mama z bracmi sie wyprowadza? Twój tat zostaje ? Nie wiem czy wam pisałąm chodzimy do skzoły rodzenia- mielismy zacząc w 25 tc i skończyc w 36 tc - 11 spotkań co tydzien po 2, 5 godz. Mogłąm sie decydowac szybko i odrobic pierwsze spotkanie- bo jak dzwoniłąm to sie zaczeły albo po 18 maca, i wolałam wczesniej, jak sie okazuje nei za dobry pomysł, bo inne pary miały 30-którys tydzien i prosiły położna o zajęcia 2 razy w tygodniu i tak biegamy i my, nie mamy przez to czasu na inne rzeczy- a przygotowanie domku i kupienie mebli,itd to troche na to czasu potrzeba! Ale juz po wczorajszych zajeciach jestem załąmana, mam doła :( Było o karmieniu piersia, pod koneic kazał wyjsc paną i nam po kolei pokazywac piers, byłam ostatnia, wszytskie miały ok ( i strasznie duze sutki, aż sie zdziwiłam) a ja sie dowiedziałam ze u mnei gorzej, że mam iwczyc sutki od 37 tc i kupic jakies grzybki medeli i nakąłdki, a nie maiałm pąłskich jak wyjecłam, czasem amm czasem i sterczą nei wiedizałm ze musza byc takie sterczace cały czas! Mam bardzo wrażliwe sutki przejmwałams ie ajk bee karmic piersia czy wytrzymam, potem przez te kilka meisiecy juzs ie tym nei stresowałam a teraz to juz amm dołą nie dosc że nie moge sie do nich za barzdo dotknac, mojemu M nie pozwalaąłm prawie wogóle a teraz że jeszcze są złe i mam je formowac :( smutno i strasznie mi żle, wszytskei sie an mnei patrzyły, a grupa nei ejst fajna, jakies nei miłe dla siebie te dziewczyny ciągle komus coś dogadają- na słaba grupe trafilismy. Miałyscie moze podobny problem, nie wiem czy pomogą te wkładki, mam doła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happypati91
Hej kobietki postanowiłam dołączyć do was :) nie dawno dowiedziałam się ze bede miała dzidziusia :) bardzo sie z tego powodu ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy Ciężarną :) Agusiiii,mi nakładki (grzybki?) pomagały.miałam z canpolu rozmiar s (ok.12zł). młoda jakoś nie umiała złapać (a miała co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kwiatku współczuje sytuacji i to jeszcze przed świętami :-(. Obyś miała spokojne maleństwo wtedy człowiek i sam może poradzić. Mam nadzieję, że jakoś Ci się ułoży. Agusii wogóle się nie przejmuj tymi mendami, że jak one patrzą na Ciebie i gadają, ciekawo czy w wychowaniu będą takie mocne, różne są dzieci przecież. Ja miałam tak samo jak Ty. Choć po kąpieli masowałam sutki i były sterczące to później i tak wracały do swojego stanu czyli były płaskie i też myślałam jak to będzie z moim karmieniem, myślałam, że w trakcie się jakoś wyciągnął. Może u Ciebie będzie inaczej, że podczas karmienia dziecko wyciągnie, bo też różnie jest, u mnie niestety mała nie wyciągnęła i w szpitalu pielęgniarka od noworodków powiedziała, że ostatni ratunek to te nakładki, dało to coś ale tylko na chwile. Nie wiem najwidoczniej przyczyną było to, że mała się nie najadała. Sama do tego doszłam, bo lekarze umieją tylko gadać a nie pomóc. Sama do tego doszłam i tym pomogłam dziecku i jest lepiej. I w końcu kupiłam mleko, bo mała już tak się darła, że aż mi było jej szkoda i dałam na początku 20 czy 30ml troche było lepiej, nie przesadzałam, bo chciałam kontynuować karmienie piersią, ale mała dalej mało sie oprożniała i bolał ja brzuszek, pózniej trafiliśmy do szpitala i tam zaczeli nam truć karmi pani piersia karmi, to nic ze dziecko sie drze i sie nie najada, weź i nakarm taka piersią która nie ma sterczacego sutka i ma mało mleka dla niej :-(. W końcu sami dali nutramigen butle, ale dalej kazali przystawiac do cycka i tak na przemian. Wiec pozniej już zaczęłam recznie sciagac swoj pokarm, ale ile to nasciagam 30-40ml z 2 cycek jej to zdecydowanie było za mało. Aż w koncu coram mniej zaczełam sciagac i dawac tylko butle a jak wróciłam do domu to juz tylko butle daje. Nie ma sensu sie katować i męczyć dziecko. A oni mogą gadać co chcą. Ważne teraz, że dziecko zaczęło normalnie przybierać na wadze i funkcjonować. Nawet jej kolki wykryli. A dlaczego miałaby ich nie mieć skoro się nie najadała i nie było z czego zrobić kupki i popuszczać bączków. Nie wiem może kolki nie od tego zależą, ale jak ona zaczęła normalnie jeść to jakby wszystko przeszło. Fakt zbankrutuje na pampersach i mleku, ale dziecko dla mnie najważniejsze :-). U Was też dzieci od razu trzymały główkę sztywno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztywno:) Milenka urodziła się z ładną wagą, przybiea na butli i kobitka ma siłe:) moja już podparta siedzi,ale nie za dugo,zeby jej nie przeciazac...ale za podane raczi podciaga sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Asia dobrze, że wymyślili wózki, bez nich byłaby tragedia :-). No tak dobrze karmiłam ją w brzusiu to po co miała wychodzić :-). Temu później nerwa pokazała, że aż w szpitalu gadali ooooooo jaka charakterna heh durnie ona jeść chciała temu płakała :-) ach co ja mam ich uczyć do cholery :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam za odpowiedzi, bo ciezko mi nei mam komu sie wyzalic ani poradzic Aguska- no ja nie mam cały zcas płąskich, ale też nei mam cały zcas sterczących, szczególnei sa płąskie w staniku potem jak zdejmuje to troche śa ieksze a jak zimno czy czasami poprostu ejszcze wieksze, a one wyjeły i od razu miały i to takie duze jak moje ze dwa, połozna mi przy nich pokazywała że od 37 tc mam je masowac 3 cm od sutka i wtedy wychodzą i tak zrobiął ale on juz i tak wyszedł :/, zestresowała mnie bo nie dosc ze martwiąłm sie ze są takie czułe- zwze były to teraz i to Pokaząła mi , ze mam kupic te kaputrki i grzybki z tej strony http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/products/breast-care/breast-nipple-problems.html tu sie nazywaja nakąłdki i osłonki - te duze osłonki mam nosic na noc po 8 godzin w staniku wiekszym spac, teraz kupiąłm f ostatnie ja znajde wieksze ? ale to nie problem, problem jak sie okazało sa jeszcze za małe i za mało sterczace wedlug niej sutki. wczesneij pomysłąłm że kupie laktator i bede sciagac, no ale wolaąłbym karmic piersia, bym nei traciłą czasu na sciaganie tylko mały by od arzu jadł :( wiem ze w szpitalu każą i tak pzrystawiac nie ważne co i tym sie martwie i też zauwazyłam zę lekarze tylko gadaja a nie pomogą ostatnio 6 w sumie pytaął sie co zrobic jak mi serce wali puls jest bardzo wysoki i w głowie mi sie kręci - pytałąm co zrobic by mineło, i nikt mi nei odpowiedział, dowiedziałam sie co zrobic by podneisc cisneienie- ale ja wtedy mam normalne !- natomiast pic wode- pije i tak albo pic koniak po małym kieliszku codziennie ! a to i tak odpowiedzi nei dotyczace mojego pytania !! nikt nie wiedział lub nei powiedział co robic :( Wsólczuje Ci pobytu w szpitalu i tych ludzi -lekarzy i pielegnairek co myslą ze wiedza lepiej a nawet neis łuchjaa co sie do nich mówi !!! Jak dobrze, ze u Ciebie juz lepiej ! Asia1893 kochana kiedys Ci podowałąm i prosiąłm o opis porodu ale chyba nie doczytałas i nie dziwie sie bo po porodzie jest mało zcasu a co dopiero na forum. Mój mail :psyche28@onet.pl Mam doła i głwoa znów mnei boli strasznie przez to wszystko, msuze apap kupic bo chyba nei wyrobie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusii to próbuj robić tak jak Ci powiedzieli, ale pamietaj nie zwracaj uwagi na nic tylko rób tak, aby Wam było dobrze, ja tak zrobiłam i pomogłam tym swojemu skarbowi. Oni to każa wszystko kupować a czy to naprawde pomoże?? Ja niestety tylko wydałam kase. Jakby któreś był potrzebny laktator reczny w aventu to mi niepotrzebny, zakup na darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
agusiiiii28 nie daj sobie kitów sprzedawać Ja miałam brodawkę równo z sutkiem i nawet mi do głowy nie przyszło, że coś jest z nimi nie tak. Mała wyciągnęła, że teraz ja leżę w pokoju, a ona siągnie sutka z kuchni. :-) Ssakami jesteśmy i karmienie jest naturalne, jednym łatwiej innym trudniej (szczególnie jak im z mózgu się wodę robi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora nic nie mam, ten tlen to nie aktualny. Wanda super fotki :-) Agusii też nie mam cały czas sterczących...stają jak je dotknę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Witam nowe dziewczyny i gratuluje zaciążenia. Co do sutków- miałam też płaskie - mały miał problemy z łapaniem jeszcze z 3 tyodnie temu :). Cierpiałam katusze przy każdym karmieniu. Dopiero teraz moge powiedzieć, że mnie nie boli - minęły dwa miesiące .... Mi mały nie tyle wyciągnął brodawki co tak zgniatał sutka, że jego część się pomarszczyła i w koła stworzyła taką otoczkę, która w połączenu z brodawką ma odpowiednią długość - no ale to droga przez mękę. Pamiętajcie jak boli to trzeba zmieniać pozycj karmienia (to też jest zdrowe dla piersi) raz normalnie a raz spod pachy - wtedy brodawki odpoczywają a i pokarm z wszystkich kanalików jest sciągany i jest mniejsze prawdopodobieństwo zatoru - a ja mam do nich tendencje :). Acha - laktatorem i ręką nie sciągniecie nigdy wszystkiego z piersi - przynajmniej ja nie sciągam - nie sugerujcie się więc tą ilością mleka - dziecko poza naciskaniem ssa i jest najlepszym laktatorem. Kala - słodziuśka ta Twoja księżniczka - niech chowa się zdrowo. Musisz na kolki znaleść własny sposób - na każde dziecko działa co innego. I wg mnie dieta matki nie ma nic do kolek - chyba, że jeszcz kwaśne ostre i coś naprawdę ciężko strawnego. Trzeba to przeżyć i tyle Całuję gorąco ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiiiii tata na razie zostaje, ale tez podobno cos szuka, a wyprowadziła się bo dostali rozwód w pon. Ale nikt jej nie wyganial.. Aguśka oby... bo wiesz boje sie ze wlasnie biedactwo nerwowe bedzie :( ale dobrze bo zdarzylo sie nawet ze moj brat 19 lat mnie pobil dwa razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALA dopiero teraz zobaczyłam Wielkie gratulacje Wszystko się udało :):):) Marysia szybciutko nabierze ciałaka zobaczysz Adrian mając 3 kilo wydawał mi się drobny jak podkładałam rece pod pupe, zeby przewinąc to czułam kostki pod skórą, taki drobny krzyżyk:) a teraz mówie na niego Adi sadełko:) Agusiii28 też miałam płaskie sutki, chciałam nakładki, ale bałam się stymulować sutki bo miałam skurcze, a później jak już było wolno urodziłam Sutki wyciągnęłam sobie laktatorem, na początku przed karmieniem zawsze trochew wyciągałam laktatorem, żeby Młody bez nerwów mógł chwycic Lovekrove mam dokładnie ten sam problem Adi nie lubi jednej piersi też lewej Jak ma dobry humor to da się czasem oszukać no i w nocy, ale w dzień to mi się nieraz płakać chce Bo musze ją odciągać, bo boli, a casu brak Karmienie, odciąganie, prane, prasowanie, lulanie Też jesteśmy sympatykami wózka, dobrze że nie mam schodów w domu A mialam Ci napisać, że troszkę Ci zazdroszcze, że Miki do Ciebie taki podobny(świeną ma fryzurke, my się chyba takiej nie doczekamy, tak mu sie włoski wycierają) Adi jest wierną kopią mojego M w każdym szczególe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wamusie
W oczekiwaniu na rozpakowanie zapraszam przyszłe i obecne mamusie do wiosennego konkursu W poszukiwaniu Wiosny.... szczegóły: http://www.facebook.com/events/29268827413351 8/ czas trwania: 26.04 - 26.05 nagroda: odzież ciążowa (świetna też jako pociążowa) książki, niespodzianki organizator: Wamusie i Brzuchatki.pl regulamin: http://www.facebook.com/events/29268827413351 8/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanski kwiatek polny Ale masz dziewczyno fantazję. Tylko Ci pogratulowac. Raz piszesz (pare miesięcy wstecz), ze Twój brat ma 12 lat i ze mieszkasz tylko z mama i bratem i ze moze sie przeprowadzisz do taty... A teraz,ze twój brat ma 19 lat i ze mieszkaliscie wszyscy razem i ze twoja mama sie wyprowadziła....No masakra. JESTEŚ WSTRETNĄ KŁAMCZUCHĄ !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca nie obrażaj nikogo na forum nie masz ochoty to nie musisz go czytać a takie uwagi są nie na miejscu, my się nie znamy a to jest forum, a po za tym skąd masz pewność że kwiatek kłamie? Jak tam dziewczynki przygotowania do świąt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, gdy pytalam gina o hartowanie piersi to kazal mi je pokazać :P Nastepnie stwierdził że mam duże, odstające brodawki a to dobrze i chapnął mnie za cyca! Zlapal brodawkę i nią lekko pokręcił i pociągnąl :D Powiedział ze własnie tak mam hartowac piersi. Więc tak robie po kąpieli ale nie cierpie tego bo mam zbyt wrazliwe cycki ale zaraz staje mi przed oczami widok popekanych piersi po karmieniu więc zaciskam zęby i kręce suty :D Jest to skuteczna metoda bo niemal codziennie leci mi siara i to bardzo tlusta a to podobno dobrze. Beti, wysłalam raz jeszcze na ten adres z wp. A wczesniej faktycznie poszlo na tlen :P Nika, wlasnie zabieram się za robienie salatki. A potem mogę rodzić bo mąz tak powiedział ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wiadomość jeszcze siedzę w dwupaku:):):) Jutro jadę do szpitala, jak znajdę dzisiaj chwilę to jeszcze coś naskrobię:) Zora - i kto będzie pierwszy?? Jeszcze faktycznie mnie wyprzedzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro już nie dam rady nic napisać, więc dzisiaj chciałam Wam życzyć Wesołych Świąt Wielkanocnych i żeby nie dosięgła Was żadna niestrawność związana z jedzeniem:) Jak wrócę dam znać:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu Tobie życzę abyś zrobiła się lżejsza i mogła się cieszyć maleństwem na święta a nóż widelec zrobi Ci psikusa :-). Mam nadzieję,że w ten sposób będą wasze superowe święta. Wesołych :-) My byłyśmy u lekarza, mała dostała maść robiona na ten swój noworodkowy trądzik :-) i mam smarować do bólu, ale i tak już po tamtej maści już prawie jej przeszło. A przybrała na wadze za te 4dni niesamowicie, co jak to nasz kochany głodomorek mam jedzonka żałować, co ze mnie za matka by była :-p. Kurcze w niedziele chrzest a ja mam doła, że brzydko wyglądam w tunice, te moje boczki i ten brzuch zwisający :-(. ehh przecież nie założe na siebie worka na kartofle. Mam tylko nadzieje,że pomału dobrne aby wyglądać jak sprzed ciąży. Długa przede mną droga niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguśka - waga pewnie sama szybko zleci nie martw się na zapas już Maleństwo zapewnia Ci sporo ruchu, tego akurat jestem pewna. A zapomniałam napisać, śliczną masz Księżniczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka nadzieję cicha. No w szpitalu ze mnie sciagneło 3kg w tydzień, ale te zwisy ehh nie wiedziałam, że to tak będzie. Gosia mój pączuś :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńko moge przepis na babeczki z krówką, bo gdzieś zadziałam To była ostatnia rzecz jaka robiłam przed porodem, więc może spróbuj:) Swoja drga nie wierzyłam że Cie jeszcze zastane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka nadzieję cicha. No w szpitalu ze mnie sciagneło 3kg w tydzień, ale te zwisy ehh nie wiedziałam, że to tak będzie. Gosia mój pączuś :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńko moge przepis na babeczki z krówką, bo gdzieś zadziałam To była ostatnia rzecz jaka robiłam przed porodem, więc może spróbuj:) Swoja drga nie wierzyłam że Cie jeszcze zastane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×