Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Gość marta007
Pina moja ginka też ostatnio mówiła, przy samym badaniu na fotelu, że nisko już jest mały. Więc też musiała wyczuć to palcami. I tak jak luna łudzę się, że może dzięki temu będzie szybszy poród. A brzuchy mamy podobne, bo porównywałam już wcześniej, jak wrzuciłaś swoje zdjęcie. I też pewnie słyszysz ciągle "ale brzuszek malutki" :P a dziś w tesco kasjerka do mnie z tekstem: i co będzie chłopiec. Kurcze, nie wiedziałam, że po brzuchu można poznać :P A! I daj znać co lekarka na te parcie w pochwie, bo też je odczuwam i jestem ciekawa. Pigułeczko te leki na rozwój płuc działają tylko jakiś czas, pobudzają płuca do samodzielnej pracy, ale po jakimś czasie ich stężenie maleje i wszystko wraca do pierwotnego stanu. Więc dziwne, to jak jakby Twój lekarz zakładał ze w ciągu 2 tyg. urodzisz. elita serce mi pękło! A mi się tak marzą czereśnie :( za to dziś kupiłam i zjadłam pierwszą nektarynkę w tym roku. Pyszka :) A ja niedawno spoczełam dopiero :P zrobiłam zakupy, oczywiście przesoliłam sałatkę i przygotowałam rzeczy do obiadu. No a teraz siedzę i takie kołatanie serca czuję. Jakoś słabo mi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina moja ginka też ostatnio mówiła, przy samym badaniu na fotelu, że nisko już jest mały. Więc też musiała wyczuć to palcami. I tak jak luna łudzę się, że może dzięki temu będzie szybszy poród. A brzuchy mamy podobne, bo porównywałam już wcześniej, jak wrzuciłaś swoje zdjęcie. I też pewnie słyszysz ciągle "ale brzuszek malutki" :P a dziś w tesco kasjerka do mnie z tekstem: i co będzie chłopiec. Kurcze, nie wiedziałam, że po brzuchu można poznać :P A! I daj znać co lekarka na te parcie w pochwie, bo też je odczuwam i jestem ciekawa. Pigułeczko te leki na rozwój płuc działają tylko jakiś czas, pobudzają płuca do samodzielnej pracy, ale po jakimś czasie ich stężenie maleje i wszystko wraca do pierwotnego stanu. Więc dziwne, to jak jakby Twój lekarz zakładał ze w ciągu 2 tyg. urodzisz. elita serce mi pękło! A mi się tak marzą czereśnie :( za to dziś kupiłam i zjadłam pierwszą nektarynkę w tym roku. Pyszka :) A ja niedawno spoczełam dopiero :P zrobiłam zakupy, oczywiście przesoliłam sałatkę i przygotowałam rzeczy do obiadu. No a teraz siedzę i takie kołatanie serca czuję. Jakoś słabo mi :/ http://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjo8ruibky5.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka jeśli szyjka krótka to jest zagrożenie porodem przedwczesnym a tego przecież nie da się zaplanować :-) więc ani on ani ja nie znamy dnia ani godziny :-) ale sterydy pomogą dziecku a mnie nie zaszkodzą. Na pewno lepiej jest je podać jeszcze w ciąży niż już po urodzeniu. Jeśli będzie konieczność to można je powtórzyć jeszcze później. Koleżanka w 33 miała podawane a mała wyjęli cc w 35 i sama oddychała. Stella, w usg 2,5cm, na palec 2. Dawno temu też 4 miałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczka ja miałam 2,5 cm w 18tyg ciąży i dlatego miałam krążek założony, więc chyba lepiej jak cie tam zobaczą i sami ocenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) dziewczyny ale wy straszycie z tymi szyjkami i szpitalami chyba naprawdę zacznę więcej leżeć tylko jak na złość mamy remont, wiadomo że ja za wiele nie robie ale sie krece ciagle... Senny dzień dziś najchętniej poszłabym dalej spać. A ten ból w stawach to też miałam cała prawa noga tak mnie rwała jakby od tyłka do samych stóp ale przeszło to może nie tyle co w stawach ale jakby na jakiegoś nerwa naciskało.. U mnie truskawki powoli nabierają koloru a czereśni będę miała dużo bo całe dwa drzewa zasypane, tylko jeszcze będzie mi musiał ktoś zerwać bo po trabinie włazić nie będe tym bardziej że też z kilka tygodni będą dojrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka - nie zamartwiaj się, bo można pomieszania zmysłów dostać od tego zamartwiania, a i tak moc sprawczą mamy żadną. Mój chłopak na ostatnim usg też miał każdą część ciała jakby z innego tygodnia. A gin powiedział, że wszystko jest super. I bądź tu człowieku mądry. Trzeba wyciszać schizy i wierzyć, że będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta to się w końcu doczekałaś zakupów wyprawkowych:D Pochwal się koniecznie co kupiłaś. Ja też czekam na kase tyle że z zusu i na kolejna partie zakupów, tylko coś im się nie spieszy;/ a ja mam coraz większe parcie że już trzeba mieć wszystko bo nie wiele czasu zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tej szyjki to nic się nie dzieje, brzuszek sie nie stawia czyli skurczów nie ma, w ktg zreszta też nie wyszły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu się Stella z Tobą zgodzę my i tak nie mamy już żadnego wpływu jedyne co to możemy dbać o siebie:)) I nie ma się co martwić na zapas, będzie dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak działają te sterydy, że ewentualnie trzeba je drugi raz podawać? One nie przyspieszają trwale rozwoju płuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację Stella, lekarz chyba bardziej się zna niż my, a skoro powiedziała że mam się nie martwić to chyba jest ok, a jak by coś było nie tak napewno by do szpitala wysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella z tego co mówiła mi położna to nie działają trwale. Tylko przez jakiś czas. Przyspieszają motorykę płuc, ale dopóki są w organizmie. A później wszystko wraca do stanu pierwotnego. Też myślałam, że one jak już są podane to przyspieszają rozwój płuc na zawsze. A ona do mnie, że nie i już na tą chwilę nie działają. Miałam je podane w 29 tyg, a teraz jestem w 34. Czyli widocznie działają tylko jakiś czas. Werka to ja wpadam na czereśnie. Nawet i Tobie nazrywam :P a spać to i mi sie chce. Już nawet zdążyłam zaliczyć drzemkę, ale mąż zaraz wraca to trzeba obiad zrobić. Pierwszy raz od 6 tyg. zrobiłam obiad sama, bo jak była mama to miałam labę :P Izzkka Stella ma rację, Filip też różne części ciała ma jakby z innych tygodni. Ale to są jakieś normy dopuszczalne i jeśli lekarz kazał sie nie martwić, to znaczy, że mieści sie w normie i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! mój dzidziuś też części ciała ma z różnych dni, mniej więcej pasują do siebie ale tak jak napisała ma_rka ważne, że mieszczą się w normach:) Też czuję małego coraz niżej, mam wrażenie, że zaraz wyleci:P Hormony taak mi szaleją, że cały czas bym płakała. Mam schizę, że nie zdążymy z remontem bo mój m. się rozchorował, a tu jescze nic nie zrobione, pokój nie pomalowany, ciuszki nie poprane itd. Moja znajoma wczoraj urodziła w 37 tyg. zdrową dziewuszkę, a nic nie przepowidało, że urodzi wcześniej. Druga znajoma miesiąc temu w 36 tyg. zdrowego chłopca i też nei wiadomo czzemu pchał się już na świat:) także dziewczyny, bądźmy gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikaaa84 ty nas tu nie strasz:) Ja jeszcze też nie mam ubranek popranych czekam na automat, mam go mieć w czerwcu, w sumie poprać to 1 dzień roboty ale gorzej z prasowaniem.:) Ale to dobrze że wszystko u Twoich koleżanek i ich dzieciaczków ok. Nenia dzięki za linka, ale nawet ciekawe czemu nie może wejść na te forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, fajnie by było, jakby poród był lżejszy :D A moja gin powiedziała, że te dziwne uczucie w pochwie to już normalne, nasze Maluchy są nisko ułożone, uciskają więc na pęcherz i szyjkę. Jest to też oznaka, iż powoli zbliżamy się do celu.. Oj, często mówią, że mały brzuch. Dzisiaj w sklepie też jedna babka jak usłyszała w którym tyg jestem to powiedziała do sprzedawczyni "że te młode dziewczyny dzisiaj to tak dziwnie w tej ciąży chodzą, tak chudo" :P Werkaa, u mnie też właśnie remont i też trzeba leżeć, a tu co chwilę coś, to kafelki wybrać, to farbę, to meble. No i usiedzieć nie mogę, wolę siedzieć i pilnować M. i jego brata, czy wszystko dobrze robią :P Ja też się zgłaszam na zrywanie czereśni, opędzlujemy Ci z Marką całe drzewko :D Pigułęczka, pewnie, idź, przynajmniej będziesz miała pewność, że wszystko jest ok. I Ty również wracaj do nas szybciutko :) Iza, słuchaj się Stelli, bo dobrze napisała. My zrobiłyśmy wszystko co mogłyśmy, aby nasze Maleństwa były zdrowe. Reszta nie zależy od nas. A ja i tak wierzę, że będzie wszystko ok :) Kikaaa, wyrobimy się, spokojnie ;) Ja nawet nie chcę myśleć inaczej! Przecież moja łazienka to gruzowisko i pobojowisko, o niepopranych ubrankach i braku wyprawki dla mnie i Małego nie wspomnę. Mój dzisiaj siedzi dłużej w pracy, wróci zapewne wieczorem i padnie spać. A ja przez ten czas umrę z nudów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia tylko jak ja powiedziałam w domu teściom i rodzicom że mała za mało waży to ciągle mi powtarzają że za mało jem i trele trele, i teraz przesadzają i przynoszą tyle jedzonka że szok. Ale ja mam już + 12 kg i jem różnorodne rzeczy, ale mi się wydaję że to nie ma dużego wpływu na wagę dziecka, ale ma jeszcze czas więc urośnie, a czytałam że w 8 miesiącu dzieci nabierają ciałka, więc spoko:) Jestem dobrej myśli. A tak wogóle czytałam w necie i przeczytałam że te 10 ruchów ma być na cały dzień, a ja cały czas myślałam że na godzinę te 10 ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 na cały dzień to chyba trochę mało - ja słyszałam, że 10 w ciągu godziny (w godzinach aktywności, bo jak śpi to nie - wiadomo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzkka no właśnie każdy co innego mówi. Moja lekarka mówiła że ma być min. 10 w ciągu całego dnia. Więc zdaję się na nią. Pina nie umieraj :P ja jak patrzę na swego męża, a leży obok i ogląda boks to aż mi śmiać się chce. Dopadła mnie głupawka i tak go męczę. To za tyłek szczypie, to za włosy ciągam, współczuję mu. A poza tym mam jutro egzamin, na który jestem średnio przygotowana i pewnie nie zaliczę go. I zaczyna mi już to wisieć, czasem tak sobie myślę, że chciałabym już urodzić i przynajmniej problem szkoły musiałby się rozwiązać sam. Mam jej już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam przekonana że 10 w ciągu aktywności ruchowej, nawet tak mi na suwaczku pisało.A jak dzisiaj sobie czytałam o ruchach to że na cały dzień. A mój walczy z łazienką i też mi się nudzi. Ale dobrze że już za niedługo koniec z tym nieszczęsnym remontem. Bo już mam dość i u nas to samo, że syf a tu trzeba się oszczędzać. I biedak z teściową sami muszą sprzątać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po zakupach, ale zdjęcia wstawię jutro. Dopiero wstałam z łóżka, dobrze, że dzień chłodniejszy bto jakoś przeżyłam. Poczytam Was później co się działo. A teraz napiszę co kupiłam a co do ilości ciuszków to skontrolujcie czy jeszce coś? Więc mam całą pościel do łóżeczka i materac, pościel do wózka, przewijak, 10 pieluch tetra, 6 flaneli, cienki mały kocyk, smoczki Avent, bytelka Avent, ręcznik (jeden mam), nożyczki, szczoteczka, trmometr do ciała i do wody, w rozm 56: pajacyk 1x, śpioszki 2x, koszulki z przodu na guziczki 2x, body 4x, kaftanik 2x, spodenki, skarpetki 6x, czpeczka 2x w rozm 62: body 1x, śpioszki 4x, koszulki 4x, dresik (ale muszę wymienić, bo na naogawce wypłowiały :-( wkładki laktacyjne, podpaski 2x, majtki poporodowe 4x, Poczytam później, ale jak możecie to podpowiedzcie co jeszcze macie? Zdjęcia wrzucę późnij lub jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, ja dużo jem a mój synek też malutki jest a ja za dużo nie przytyłam, więc raczej to akurat nie o to chodzi. Ale jakby mi tak cały czas podstawiali pod nos, to ja bym nie narzekała :P Marka, a ja nie mam komu dokuczać :( a też lubię mojego to uszczypnąć, to ugryźć, to za włosy złapać :P a ten siedzi w tej pracy, ja normalnie nie wiem po co.. na złość mi robi :P A mój Mały to rusza się cały czas, ale muszę pochwalić, że w nocy jest mniej aktywny i daje mamusi pospać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pina!! spoko sopko, 2 dni i jestes tutaj , siadziemy jak matrony na krxeselkach plazowych i bedziemy dziergac :) jak stare baby ehehehhe od ostatniego posta jak siadlam to sie uporalam z tymi wnerwiajacymy konturami itp.. ale jeszcze troche przedemna pracy, potem sie bede chwalic.. skocze na maila zobacze co tam powstawialyscie:) aaannneeetttaaa no tos zaszalala!!!! nogi ci do dupy nie wchodza od tych zakupow?? pewnie tak:)): heheeh ale fajne jest wydawac , szczegolnie jak taka kaska przyjdzie::)): a ja zapomnialam sie pochwalic ze sprzedaly mi sie ciuszki ktore wystawilam, wlasnie dzis zaplacili.. juz paypala przelalam na karte , za 2 , 3 dni bede mogla wybrac w bankomacie i skoczyc tez za kilkoma rzeczami na miasto. a i miejsce sie zrobily a i ciuszki na darmo nie leza. bo nowiuskie i bardzo ladne , no ale jak nie zuzyje to po co mam ich trzymac. na caritas tez mi szkoda bylo dac ,choc zazwyczqj wystawiam wory jak jezdza. izzkka77 no to jak sie nudzi to laduj sie z pina i na niedziele bedziecie:):) pospicie po podrozy a w pon jedziemy na plaze:) mar_ka hahaha. dobre dobre, moj to by chcial zebym go poszczypala, ale trzymam sie z daleka bo mi potem wieczorem spokoju nie da.. a i tak si trzyma dzielnie;) ide zobaczyc na ten link co nenia dodala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps... marta!!! skladamy w calosc serce!!!! a powiedzialam fabioskiemu ze chce czeresnie to jak na zlosc jeszcze w pracy siedzi.. i jeszcze mi przez tel powiedzial ze mandat dostal za zle parkowanie.. no chyba go zamorduje! po cholere samochod bral do pracy, przeciez mogl furgonem z ojem jechac.... ale pieknis kurna do fryzjera mial isc strzyc sie.. i 30 euro w dupie! ha! juz ja mu glowe ogole gratis tutaj dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam takie pytanie, powiedźcie mi jak to jest z tymi nosidełkami w aucie? Jak będziemy jeździć w 3 to ja z mała z tyłu ale nosiedełko obraca się przodem czy tyłem do kierunku jazdy??? Bo słyszałam różne opinie, a jeżeli ja będę kierować to mała z nosidełkiem z przodu już przodem nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli dziecko siedzi z tyłu to "patrzy" przez przednią szybę a jeżeli dajesz na przednie siedzenie to do któregoś miesiąca patrzy tak jakby w tył, czyli na tylne siedzenie. Trochę to skomplikowanie napisałam:D:D Znaczy tak mi sie wydaję, że tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Marka w takim razie zapraszam na czereśnie tylko nie wiem czy w tym czasie jak dojrzeją nie będziesz rodzić;P bo na razie jeszcze zielone. Ja dziś pół dnia przespałam i dalej mi się chce, zaczęli remont w domu zrobił się jeden wielki syf i tak będzie przez najbliższe dwa tygodnie albo i dłużej, niby tylko malowanie i ogólne odświeżanie ścian ale i tak trochę zejdzie, tym bardziej że mój pracuje i tak po pracy coś tam skrobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka to my razem tak shizujemy... ehh a mnie ostatnio nie badała i bądź tu mądry? Tym bardziej się zamartwiam. A teraz po tym całym dniu nogi jak bańki. Luna, Ja ostatnio pochrapuje, ale też gdzieśczytałam, że normalne, więc luzik, nie ma co się martwić kolejny urok ciąży :-P Pigułeczka Ty też? No co jest co się dzieje? Izka z fotelikiem tak mi się wydaje, ale nie trzeba poduszek powietrznych wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o fotelik ja czytałam że tyłem do kierunku jazdy. Elita o tokso nie pomyślałam ale niedawno robiłam drugi raz badanie i jest ok poza tym myje owoce. A truskawki mam już powolutku w ogródku:) wózek nie x łander tylko casualplay. To jest hiszpański producent bo wysłała mi go ciocia z Hiszpanii. Jeszcze nie złożyłam:) moja gin pytała już nie 1 raz czy czuje przynajmniej 20 ruchow dziennie... Co lekarz to inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×