Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

a my po szczepieniu, mieliśmy 2 wkucia, po pierwszym było ok, ale po 2 tak się rozryczała, że nie umieliśmy jej uspokoić. Ale już jest ok. LipcówkaKasia spróbuj zrobić test, przynajmniej będziesz spokojniejsza. Chociaż moja koleżanka miała to samo, ostatnio się z nią spotkałam i mówiła że też myślała że znowu jest w ciąży bo miała okres po porodzie a potem przez 1,5 nic, ale potem przyszedł ale też się martwiła. Marka to twoja decyzja, ale jak myślisz że tak będzie ok to tak zrób, ale fakt szkoda roku. Luna to ja nie wiem już jak ci pomóc, jak masz pokarm to kurde nie wiem, ale z 2 strony ciesz się bo w nocy jest wartościowszy pokarm:) Aha a ja chciałam się pochwalić że wczoraj Daria wkońcu podniosła główkę i oparła się sama na przedramionach:) Bo miała z tym problem, mam nadzieję że zawsze już tak będzie robić. A ie wiem która pisała ale moja Daria też tak miała że odginała główkę, lekarka mówiła ze mam jej tak nie nosić tylko pleckami do mojego brzuszka, ale my mieliśmy ćwiczonka i powiem że jest poprawa że jak ją już czasem noszę to widzę poprawę i już tak nie odchyla i co najważniejsze podnosi główkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Marka, ja tam doskonale Cię rozumiem. Mały jest ze mną cały czas, i choć czasem narzekam, że mi ciężko bla bla bla , to jak muszę zostawić go na chwilę to mnie serce boli :P Ja chciałam iść po nowym roku do pracy jak byłam w ciąży, ale pierwszy rok dziecka jest tak fajny (pierwsze kroki, pierwsze słowa itd), że nie wybaczyła bym sobie, gdybym to przegapiła. I tak postanowiliśmy, że Mati musi mieć minimum rok skończony :) No ale ja też dostaję swoje pieniądze od ZUS-u, coś jak Twoja renta, za opiekę nad dziadkiem, który jest po udarze, bo moja babcia jeszcze pracuje. Ale oczywiście podziwiam dziewczyny, które niedługo wracają do pracy, pewnie jak bym miała pracę, którą kocham, to też bym z chęcią wróciła ;) -My przed chwilą wróciliśmy do domu, bo byłam z mamą u lekarza. Dostała na razie 10 zabiegów, które mają sprawić, że ręka będzie mniej boleć i zdjęcie będzie lepiej widoczne, bo kość troszeczkę się przesunie. Wyniki ma średnie, czyli jest jakieś zapalenie, ale na szczęście nie jest najgorzej!! Za dwa tyg będziemy wiedzieli dokładnie :) Młoda jest bo ma dopiero 43 lata a tu takie choróbska się przyczepiły. -Kasia, Marka, ja z Matim tak samo robię. Jak zaczyna się kręcić to smok i najczęściej zasypia. No chyba, że nic nie daję, to wstaję z cieplutkiego łóżeczka i idę do zimnej kuchni robić mleko :P Na początku leciałam jak tylko zaczął się kręcić, bo miałam wyrzuty sumienia, że on głodny a mi się wstawać nie chce. Ale nawet położna powiedziała, że żołądek w nocy powinien odpoczywać, więc można powoli odzwyczajać od nocnego jedzenia, no ewentualnie jedno nie zaszkodzi. -Choć powiem Wam, że moja kuzynka na każde zawołanie karmiła małego bardzo długo i on ma teraz prawie 2 lata i dalej w nocy 2-3 razy się budzi i jest mega ryk jak kaszki nie dostanie. -Luna, współczuję. Ja też nie mam pojęcia, czemu ona tak się budzi.. A może zostaw jej jakieś światełko zapalone? Albo może jej się chce pić, a mlekiem się nie napija? Teraz jest sezon grzewczy, więc i inne powietrze w mieszkaniu. Mój przed snem pije, no ale on karmiony mm, to może co innego. -Mój wczoraj dał koncert wieczorem, nie mogliśmy go uspokoić. No i zrobiłam jak szwagierka kazała, gryzaczek do zamrażalnika, aż się schłodzi, i małemu do pogryzienia. I wiecie co? Nastąpiła błoga cisza :D A tak gryzł go, że śmialiśmy się, że go zje. I zasnął ;) A dziąsełka na dole biedne ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma-rka a, że tak zapytam ile masz lat? Bo mi się renta po mamie skończyła już:( miałam do końca grudnia tak wyszło, że miałam ten zaległy egzamin i przez to robiłam dłużej szkołę a, że jestem z grudnia to wykorzystałam rentę do maksimum niestety 25 lat skończyłam i rentę zabrali i musisz się dowiedzieć czy na dziekance Ci przysługuje bo tego nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Dziewczynki! My od wczoraj u rodziców, jutro do siebie wracamy. Milka tak jak mówiłaś Zuzanka spisała się na medal. I chrzciny macie już z głowy! Marka ja też bym na tym etapie studiów nie przerywała. Nigdy nie wiadomo co będzie za rok, a miałabyś już z głowy. Teraz Filip nie rozumie jeszcze że wyjeżdżasz a potem już będzie tęsknił. Ja też jeszcze byłam we wrześniu 3 dni w szkole, ale to tylko 6 godzin było, Gosia została z tata. I też byłam stęskniona, to normalne. Luna a może kolejny skok rozwojowy? I dlatego tak się rozszalała z tym jedzonkiem po nocy. Moja właśnie weszła w ten okres 14-19 tydzień, znów ma problemy ze spaniem w nocy, jest marudna. Poprzednie skoki normalnie wypisz wymaluj tak jak piszą, te same tygodnie życia i zmiany w zachowaniu bardzo widoczne. Potem wszystko wraca do normy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pobudki ok 24, 3, a później ok 5.40 - 6 już Bartuś wstaje:/ także dzień zaczynamy wcześniej:) luna, współczuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
echdzis będe twarda i dam cycka tylko 3 razy zobaczymy co mi z tego wyjdzie ... gdzie te nocy co budziła mi sie raz góra dwa razy,tęsknie za nimi. Ja wpadłam w szał robienia deserków:) dzis robiłam jabłko z winogronami i cały czas podjadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie czytam Was dziewczyny od początku i wreszcie skusiłam sie napisać. Mam pytanie któraś z dziewczyn polecała kiedyś krem Bioderma ABCDerm Peri-oral ochronno łagodzący do skóry wokół ust dla dzieci i niemowląt, własnie go zakupiłam tyle że na opakowaniu jest zapis że stosować od 6 m.ż. Dlatego nie wiem czy możemy już go stosować bo mały ma 3 miesiące??? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amiaga my wykonujemy tzw. kołyskę. Marka w filmiku też miała pokazaną, bierzemy ręcę i nogi razem prawe do prawej ręki,lewe do lewej i obracamy powolutku raz w jedną raz w drugą stronę. Ale osobiście radziłabym ci to powiedzieć twojemu lekarzowi-pediatrze najwyżej on powinien ci dać ( jak będzie trzeba) skierowanie do neurologa bądź od razu na rehabilitację. A ja potwierdzam waszą opinię na temat johnson's baby że strasznie wysusza skórkę, ja miałam te próbki i chciałam je wykorzystać, ale niestety Daria miała strasznie wysuszoną skórkę, dlatego zostaję przy Oilatum. A my dziś idziemy na urodziny od Taty, ech mama się z nim pogodziła, niby zrozumiał,przeprosił, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna teraz czytam o tych skokach rozwojowych i piszę że teraz takie " marudzenie" dziecka może trwać nawet 6 tyg przed skokiem więc wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna ja bym Ci radziła zagescic pokarm wieczorny. U nas po 3 dobie na razie tfu tfu wszystko wróciło do normy. Wiecie co? Tak sie martwilam o pokarm a mam go chwilowo aż w nadmiarze. Mloda nie nadarza ze zjadaniem więc poki co jest ok ;-) Marka mi tez byłoby szkoda roku. To na prawdę tylko 2 dni na 2 tyg. Teraz maluchowi to nie przeszkadza, ze Cię nie ma. A potem gdzie go będziesz wozila? Na zajęcia? Bo nie zrozumiałam;-) ale to żadna atrakcja dla dziecka. Poza tym większość z nas niedługo wraca do pracy więc mniej lub bardziej jednak wiemy co czujesz.. a ja osobiście wolałabym studiować nawet zostawiając zosię na weekend niż wracać na pełen etat. No ale wyjścia nie mam. Mówi sie trudno. Dziewczyny dobrze Ci podowiadaja zebys sie dowiedziala o ta rentę podzas dziekanskiego. Bo niby jestes studentka ale wiesz jakie to nasze prawo nielogiczne momentami. A to Twój ostatni rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo:) Jgoda sie chyba nasłuchała jaką ją ciężka noc czeka i spała mi bez pobudki do 24:) potem jak tylko słyszałam, że się kręci to wyskakiwałam z łóżka i smoka jej :D i Tak z 4 razy wstawałam o 3 juz nie dało zatkac sie jej smokiem dałam cycka. Spała do 5 znowu smok. O 6 dałam jej cycka do 6:30 towarzyszyła tatusiowi przy śniadaniu. Potem spałyśmy do 9 wiec nie jestżle. Boję sie tylko, żeby za bradzo nie przyzwyczaiła do smoczka. Jakios te skoki rozwojowe do mnie nie przemawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski, mam pytanie odnośnie chrzcin. Serwowałyście alkohol po obiadku? bo ja nie chce ale mąża mówi, że trochę można dać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika myśmy mieli, niby są gadki że się nie daje. Ale u nas było symbolicznie piwko ,winko i nasza wódka weselna zachowały się 2 butelki( teściu schował specjalnie na chrzciny) a niedawno mieliśmy 3 lata po ślubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas był. W "naszych stronach" na chrzcinach się podaje;) Tylko na Komunii definitywnie nie. My po wizycie na bioderka. Na szczęście wszystko w porządku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==kikka ja jak bede robic chrzciny to tez mam zamiar dac tylko symbolicznie winko i nic po za tym.... ==nam tez sie chyba daja we znaki te skoki rozwojowe... :( maly jest tak marudny ze ja juz nie wiem co z nim zrobic, a dzisiaj jeszcze doszedl brak snu, od 6 padl dopiero teraz..... ==ja w niedziele robilam malemu sloiczki , sama marchewke i samo jablko, nie chce mieszac bo nie wiem czy malemu podejdze, jak cos to mu zetre swieze np banany czy cos innego i dodam do tego co mam, dzisiaj tez pierwszy raz dalam malemu jabluszko :) pol lyzeczki, ale chyba srednio mu smakowalo :) ==okresu dalej brak, ciekawa jestem ile jeszcze bede bez.... ktora z was jeszcze tez nie ma i ile jest po porodzie?? ==a ja musze isc z malym do lekarza z tym paluszkiem bo mu ropa zaszlo :( smarowalam mu rivanolem w zelu ale dalej ma, mialam isc dzisiaj ale u nas taka beznadziejna pogoda ze szkoda mi malca bylo ciagnac, ale jutro juz ide na 100%, jak bedzie tak jak dzisiaj to trudno biore auto od mojego i bedzie musial sobie jakos poradzic z dojazdem do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==dziewczyny a kupujecie swoim maluchom spiworki?? jak tak to jakie?? bo ja wczoraj zamowilam z allegroo ale nie wiem czy nie bedzie za maly i za cienki ... heh niby duzo osob go wzielo wiec sama nie wiem... :/ http://allegro.pl/babylux-k5-spiwor-do-wozka-welna-wyprzedaz-33-i2705279537.html ==i mamusie chlopcow :) gdzie kupujecie czapki dla dzieci na zime? bo ja chodze u siebie po miescie i nic nie ma dla takich babli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski, troche mnie nie bylo, czytam Was na biezaco w komorce ale ciezko mi sie z niej pisze a na siedzenie przed kompem nie zawsze jest czas. Mala mi spi juz prawie dwie godziny -szok, bo w dzien to u niej ciezko ze spaniem. ---marka doskonale Cie rozumiem, ja mam problem zeby mala zostawic na chiwle z kims innym, nawet z nikim innym niz ja i tatus na spacery nie chodzi tak ciezko mi sie z nia rozstac, no ale to jest tak jak dziewczyny pisza jak Ci zalezy na skonczeniu mgr to moze lepiej teraz niz pozniej ale to Ty juz sama zdecydujesz:) ---Stella poruszlas temat za malych dzieciecych ciuszkow, ja poki co chowam, oddac komu nie mam, sprzedawac mi szkoda bo sprzedam za grosze a wszystkie nowe kupywalam ,najlepiej jakby byly dla drugiego dziecka ale to musialaby byc na 100% dziewczynka bo dla chlopca sie nie nadaja:P ---Milka sexi mamuska z Ciebie:)) obejrzalam zdjecia z chrzcin i tez zwrocilam uwage na brata;) ---Doczytalam ze Pina i Marka rozwazaja wyjazd za granice, tez mieszkalam i pracowalam za granica, ponad rok w iIrlandii bylam i mam nadzieje ze juz nigdy nie bede zmuszona nigdzie wyjezdzac no ale coz w tym naszym kraju ciezko z praca i nie dziwie sie ze ludzie uciekaja, sama mam rodzenstwo za granica i widujemy sie raz w roku, ---Jutro mamy szczepienie, ciekawe jak mala to zniesie, --- My chrzcin jeszcze nie robilismy ale na pewno alkohol symbolicznie bedzie, jak dla mnie mogloby nie byc bo i tak nie pije:P ale gorzej z goscmi:P ---otatnio pochwalilam sie a znowu zaczely sie problemy z kupkami, jest raz na kilka dni, wczoraj w nocy dalismy jej czopa bo tak stekala i plakala przy puszczaniu bakow, a po kupce jej ulzylo, za to rqano zrobila sama moze to dzieki temu ze soku z jablek sie opilam, ----Luna moja mala tez spala po 5-6 godzin przed 24 bylo ostatnie karmienie i budzila si eokolo 5-6 a teraz budzi sie co 3 godziny, ale przynajmniej w nocy ladnie je bo w dzien przy jedzeniu czesto mi marudzi i nie chce jesc wiec ciesze sie ze w nocy chociaz troche nadrobi, ---Madiaz moja mala tez odkad zalapala ze podciagnieta za palce siada to wyrywa sie do pozycji siedzacej i dzwiga glowke, Nic czas sie uszykowac i jakies zakupy przydaloby sie zrobic bo lodowce wiatr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego odchylania glowki w tyl, juz mam mentlik w glowie, jak dziecko spi na boczku i odchyla glowe do tylu przez sen albo sie wygina to tez znaczy ze cos nie halo z tym napieciem? Albo jak lezy na pleckach staram sie zeby miala glowke na bok i tez czesto odchyla w tyl zreszta cala sie wygina i rzuca po lozeczku i juz sie zastanawiam czy to normalne bo zawsze bym myslala ze tak,przeciez ciezko tak sztywno spac a jak poczytalam o napieciu miesniowym i objawach to zglupialam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---SzczesliwaPrzyszlaMamusiu ja tez jeszcze okresu nie mialam, z tym ze ja zaczelam brac azalie i biore od okolo dwoch tyg i z tego co mi moj agin mowila to moze byc tak z enie bede miala dopkoki bede karmila piersia a mnie to cieszy bo jakos ni eteskno mi za okresem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werkaa dzięki ale sexi to ja dopiero będę zostało mi już tylko 6kg na plusie waga pomału ale systematycznie opada:) My mieliśmy alkohol na chrzcinach i tylko mój ojciec przesadził na szczęście, chrzciny skończyły się w odpowiednim momencie. Szczęśliwa nie wiem czy o tym wspominałaś i oczywiście nie musisz odpowiadać- twój tata pił? Mój pije nadal ale stwierdziłam, że nie on jest jedynym gościem na chrzcinach poza tym słyszałam, że jeszcze jeden wujek wymiękł ale po nim nie było nic widać poza tym i on i ciotka poszli po chrzcinach do moich teściów "na jednego" i to go pewnie dobiło:) Z tym, że u nas to było inaczej chrzciny w kościele skończyły się koło 19.00 więc jak mała poszła spać można było coś wypić co innego jak chrzciny są w południe wtedy też dala bym jakies winko i może jedną 0,7l dla facetów ale wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzczesliwaPrzyszlaMamusia2012 ja rodziłam 19 czerwca i okresu brak. No i oczywiście wcale się tym nie przejmuję:) A za linka do śpiworka dziękuję - przyjrzę się mu chyba uważniej bo ja zastanawiałam się nad tym http://allegro.pl/super-spiworek-110cm-welna-naturalna-5-w-1-i2624140909.html co prawda dłuższy ale i sporo droższy. Widzę, że sporo z nas miało to nieszczęście i kontakt z alkoholem w rodzinie. Podaję Wam rękę niestety:( Mojego ojca poniekąd to właśnie przez to cholerstwo nie ma już dziś wśród nas;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, Olka - co do śpiworków ja takowy posiadam i jest super. Antoś też dzisiaj maruda, mało śpi i dużo je. Nauczył się wyciągać sobie smoczek rączką i sru rzuca go gdzie popadnie a potem płacz. U nas po chrzcinach w lokalu nie było alkoholu, ale potem już w domu jedna butelka została wypita. Ja okresu nadal nie mam i bardzo mi z tym dobrze:) Czy używa któraś z Was kosmetyków z Ziaji - Ziajka dla dzieci, bo mam ulotkę w domu i ceny przystępne tylko nie wiem czy są dobre, bo ja używam dla dzidziusia tylko aptecznych kosmetyków, a one do najtańszych nie należą i powoli przymierzam się kupić coś nie aptecznego i dobrego. I czy nadal pierzecie ciuszki w proszkach/płynach dla dzieci, czy może już któraś prała w zwykłym proszku. Bo ja zbieram cały tydzień ciuszki i piore w płynie Lovela, ale chcę zacząć prać w normalnym proszku i zobaczę czy nie będzie uczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ja piorę w normalnym proszku i normalnym płynie od tygodnia a mała skończyła 11 tyg. Najpierw na próbę założyłam jej w dzień ciuszki wyprane w normalnym proszku i sprawdzałam, czy nie dostaje wysypki teraz już piorę normalnie w naszym proszku i płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęsliwa mamusiu ja rodziłam 3,5mies temu i okresu brak :) a śpiworek mam ale taki do spania w domu chociaż do wózka też sie nadaje, taki wiesz cieńki wygląda jak sukienka tylko z zamkiem u dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja przeszłam na zwykły proszek jak mała miała miesiąc :) U nas na chrzcinach było wino i 2 butelki weselnej, dwie mam jeszcze w dom.Jedną chce zostawić na 18 nastkę Jagody:) Dzień przed chrzcianmi przyleciała siosta taty za oceanu z mężem wiec jak wróciliśmy lokalu to rodzinka rozsiadła sie na tarasie i juz pili kto co chciał. W naszych stronach na takiej imprezie podaję się alkohol. Babcia tylko zawsze nas przestrzegała, żęby chrzestny nie przynosił wódki, bo dziecko będzie alkoholikiem. O taki zabobon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do okresu to ja dostałam :( teraz czekam na drugi. MOje siostrydostały dopiero jak przestały karmić piersią albo karmiły tylko dwa razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipcówka-kasia, nie przejmuj się tak bardzo brakiem okresu. Jak byłam na wizycie kontrolnej u gin, to powiedziała mi, że nawet jak dostanę okres przy karmieniu piersią, to żeby się nie spodziewać, że regularnie będzie, bo to zależy od poziomu prolaktyny i mogą być dłuuugie przerwy pomiędzy jednym a drugim okresem. Ja na razie miesiączki po porodzie nie dostałam jeszcze i pewnie długo nie będzie, bo mała często je i na owulkę nie ma co liczyć. Luna, z tym częstym jedzeniem w nocy to może być tak, że twój maluszek chce cycom dać sygnał, żeby produkowały więcej mleczka, bo zwiększa się zapotrzebowanie. Po kilku dniach powinno wrócić do normy. Ze smoczkiem może nie eksperymentuj, bo możesz przez to zahamować laktację tak jak ja. A my trzeci skok rozwojowy mamy już chyba za sobą. Mała była dzisiaj spokojna i ładnie spała w dzień, co się jej ostatnio raczej nie zdarzało. Nawet parę słoiczków zdążyłam zrobić. Milcia też główkę drze do góry i wygląda to tak jakby się za nóżki próbowała złapać. Jak pierwszy raz zobaczyłam to jej podciąganie to byłam w szoku. Jednak najbardziej lubimy z mężem słuchać jej "gadania" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, nie było mnie kilka dni, ale trochę zwariowany czas. Trochę gości i mały jakiś taki nie swój, ale może to te skoki. Muszę jeszcze o tym poczytać, bo o tym nie wiedziałam. A u mnie jakiś torbiel na piersi, cytologie robiłam i wyszło jakieś zapalenie i mam je poleczyć i jeszcze raz na cytologie, ale wiadomo, że mam nadżerkę i muszę mieć zabieg. Milena mase zajęć ma do domu i nie mam czasu siedzieć i czytać :-((. A tu jeszcze komunia św. w tym roku. Nie wiem jak się ogarnę :-(. Jutro na badania krwi Tsh, ft4, glukoza, morfologia i cholesterol. papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×