Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Co tu tak cicho w niedzielę?? Każda śpi jeszcze???? Zapomniałam napisać, że śliczny śliniaczek, szkoda że ja nie mam takiego talentu. A co do porodu, to ja jeszcze o tym nie myśle, każda kobieta musi to jakoś przeżyć.Od wiek wieków kobiety roodziły i rodzić będą;) a co do stronki to napewno się przyda bo napewno ja jestem takim laikiem, że nie wiem co mam kupić;) A co do brzucha to mnie wczoraj trochę bolał, ale ja wczoraj w tej szkole, potem urodzinki i mało odpoczywałam i to chyba ma na to wpływ. Ale dziś nadrabiam i odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i śliczne macie brzuszki kiedy mi taki urośnie??? a co do ruchów to u mnie 2 dni było cicho, ale ponoć przy nieregularnych ruchach tak może być, zresztą ja dalej je czuję tylko ręką, ale mam nadzieję że jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie chłop obudził o 8 o na narty sie wybierał ale jakoś zwlec z łóżka sie nie mogłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małżenka, a jak poprzednie badania moczu? Ja miałam leukocyty podwyższone i też przy siusianiu ból odczuwałam, oprócz tego miałam cały czas bolesny ucisk na pęcherz i okazało się, że wdała się jakaś infekcja. Ale pani dr powiedziała, że to częsta przypadłość, zwłaszcza przy ciążach nisko ułożonych. Często odwiedzamy wc, więc o infekcję nie trudno. No i ja dostałam antybiotyk. Elita, śliczny śliniaczek ;) Neli, nie denerwuj się, choć ja wiem, że to łatwo powiedzieć. Może jak się kulturalnie postawisz teściowej, to w końcu da Ci spokój? Oj, ja trochę nerwus jestem, zwłaszcza teraz, więc pewnie u mnie to by się kłótnią skończyło. Ale współczuję Ci normalnie 🌻 Ja mam takie przeboje ze szwagierką, ale tyle już przez nią nerwów zjadłam w ciąży, że już nawet siły opisywać nie mam. Tylko jedno mi się słowo ciśnienie na usta jak o niej myślę, ale nie wypada tutaj :/ Jakoś trzeba to przetrwać :* Poznański, jakby miało to negatywnie wpłynąć na Maluszka, to zapewne już by to zostało wykryte. Nie zamartwiaj się 🌻 Luna, no właśnie ja też z goleniem bez problemu. Ale mój brzuch to ledwo odstaje. Jak tak dalej pójdzie to w 9 miesiącu będę miała taki brzuch, jak niektóre w 6 miesiącu. Neli, śliczny masz ten brzuszek. Mi do Ciebie strasznie daleko.. lipcówka Kasia, urosną, urosną :D Nie no żartuję. Ale mojej mamie chyba w 8 miesiącu o dwa rozmiary prawie podskoczyły, ale to u każdego inaczej. Ja z A na C, więc dla mnie to sama radocha bo w końcu coś tam mam :D A co do spania, to moja gin mi zaleciła, żebym starała się spać tak trochę na wpół siedząco albo właśnie na boku z nogami lekko na górze. Bo mój Maluszek już trochę ciasnawo ma, i jak leżę na płasko to może być mu ciężko, żeby oddychać, i później dzieci niedotlenione się rodzą. I to chyba prawda jest, bo jak chociaż na chwilę położyłam się na płasko jak mnie plecy bolały, to mnie tak Maluszek kopał, że aż cały brzuch mi latał, więc zrezygnowałam. Ale to chyba dotyczy osób, które po prostu zbyt mało przytyły itd. No i dlatego chodzę od kilku dni niewyspana. Bo jak przysnę to przekręcam się albo na brzuch albo zsuwam na plecy i dostaję od razu kopniaczki, najczęściej w żołądek. I tak całą noc. I plus odwiedziny w wc. Ale za to w dzień mi się lepiej śpi przed TV :P A mi się wczoraj tak ciśnienie podniosło :/ Mieliśmy już upatrzone, zaklepane mieszkano. Niestety, właściciel coraz bardziej zaczynał mieszać. Jak nie z terminem wyprowadzki, to znowu z ceną. Teraz jakieś zaliczki wymyślił, no ok, ale żeby to jakoś udokumentowane było. Ale on nie, tak na czarno wszystko chciał. A później jeszcze znajoma do mnie zadzwoniła, że on lewe interesy z nieruchomościami robi i żebyśmy uważali. Dupa... W poniedziałek idziemy kolejne oglądać. Jedyny plus, to to, że te mieszkanie jest troszkę bliżej moich rodziców i teściowej, ale mniejszy metraż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina - sprawdzaj dokładnie stan prawny mieszkania (akty notarialne, księgę wieczystą) i wszystko przed notariuszem na piśmie. Jak się czegoś nie dopilnuje, można się łatwo wkopać. Ja dziś spałam do 11.30 i nareszcie jestem wyspana :-) Muszę dziś trochę popracować, a jutro o 18 mam gina i dowiem się, czy mogę już przestać leżeć. Mój brzuch ostatnio odpuścił i nie boli, oby już tak zostało. A póki co, zanim zabiorę się do roboty, poczytam sobie wysokie obcasy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A stronkę o ciuchach znalazłam, bo zaczęłam się zastanawiać, czym się różni body od śpiochów i od pajaca, czym się różni bluzka od kaftanika itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mam chyba kamienie na nerkach jutro ide na usg z dzidzia to odrazu sie dowiem wszystkiego ale bol nie do wytrzymania :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamienie? o kurcze, współczuję. a jak to się leczy? znalezione w necie: "O stanie błogosławionym i innych stanach. Jak się czujesz? Jak tam dziecko? Pewnie jesteś szczęśliwa? No jasne. Każdy byłby szczęśliwy przez pierwsze miesiące rzygając, przez następne odrzucając na bok kolejne za małe ubrania, a potem leżąc plackiem, bo łożysko się przesuwa." :-DDD http://matkatylkojedna.blogspot.com/ eh już naprawdę powinnam wrócić do pracy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No juz ostatnio cos lekarz wspomnial ze beda mi nerki badac bo mnie bok lewy bolal a teraz to mnie z prawej strony tak z tylu boli tzn napier**** i powiedziala ze to moga byc kamienie i moja mama tez mi to powiedziala a najgorsze jest to ze wczoraj bylam na izbie przyjec i wyslali do domu nawet nie chcieli nic sluchac jacys idioci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamienie ojj to nie zaciekawie.Ale dlaczego nie chcieli Cię słuchać, nie rozumiem skoro przychodzisz do nich to widocznie coś ci dolega, matko co za tępacy to lepiej idź do swojego gina i mu powiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jutro mam wizyte w szpitalu usg dzidzi to odrazu tam im powiem niech to mi badaja bo ja ledwo nawet leze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ello:) laski mam taki katar, że mnie zaraz szlak trafi już drugą noc spać nie mogę strasznie sie męczę:( mój M to samo jego jeszcze gorączka zaczeła męczyć a na nockę musiał iść:( w dodatku on nie może żadnych leków poza apapem:( Wychodzi brak ciepłej wody:( A mówiłam wam, że od ponad tygodnia czuje kopniaki?:) Fajne uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ello:) laski mam taki katar, że mnie zaraz szlak trafi już drugą noc spać nie mogę strasznie sie męczę:( mój M to samo jego jeszcze gorączka zaczeła męczyć a na nockę musiał iść:( w dodatku on nie może żadnych leków poza apapem:( Wychodzi brak ciepłej wody:( A mówiłam wam, że od ponad tygodnia czuje kopniaki?:) Fajne uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi nerkami to współczuje podobno ból nie do opisania w niektóre kobiety porównują do bóli porodowych. ( ale to jak sie rodzi kamienie) Katar też nie fajna sprawa mi sie ciągnął przez miesiąc i jescze straszyli mnie, ze jak w ciązy sie katar przypelęta to towarzyszy przez całą ciąże. Na szczęście top mit. Ruchy czuję jużprawie od miesiąca a dzis zobaczyłam po raz pierwszy ruszający sie brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję ale tylko jak przykładam rękę a TY MILKA??? ale jakoś od wczoraj nie czuje, ale gdzieś czytałam że dzidzi ma teraz wiele miejsca i nie zawsze kopie w brzuszek więc tym się pocieszam. Aha i dzięki za super stronkę tyle fajnych rzeczy tam piszą, m.in o tych bezpiecznych wałeczkach. Szczerze nie wiedziałam że takie coś istnieje, ale więcej wiem niż przed ciąża;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, kwiatku cierpliwości lada dzien powinnyście poczuc ruchy:) Ostatnio rozmawiałam z koleżanką która mówiła, że ruchy poczuła dopiero w 23 tygodniu a nie jest osobą otyłą więc nie wiem od czego to zależy może od wielkości albo umiejscowienia dziecka? Izzka mnie córcia (prawdopodobnie córcia) robi w konia bo na początku jak poczułam kopniaki to przykładałam rękę a wtedy sie dziecina uspokajała:) Teraz juz czasami czuję jak rękę przyłożę więc fajne uczucie tylko jakoś mój mąż nie może trafić na taki moment:) Najczęściej czuję jak siędzę, brzuszek mam spory więc pewnie dzidzia ma wtedy mało miejsca i dlatego kopie, ostatnio zdarzyło mi sie kilka razy poczuć jak wieczorem kładę sie do łóżka ale generalnie czuję codziennie nawet teraz:) Strasznie na to czekałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jakieś puknięcia i bulgotanie. Czasem sobie myślę, że te puknięcia to może dzidziol. Ale słyszałam, że jak się nie jest pewnym czy dzidziol czy jelita to znaczy, że jelita, więc czekam na coś, czego nie da się pomylić z niczym innym :-) Zobaczcie jakie czadowe łóżeczko znalazłam w necie: http://www.babydeco.pl/pl/p/COMBO-lozeczko-70x140-z-funkcja-pokoiku-materac-Climatise/688

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella, dzięki za radę i tak właśnie będziemy robić. Bo to, że ktoś jest miły itd., nie oznacza, że jest od razu uczciwy. I super blog poleciłaś :D Madzia, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Na prawdę współczuję Ci, ciąża sama w sobie potrafi czasem dać w kość a tu jeszcze kamienie. Trzymaj się Kochana, i informuj jutro co i jak, jak będziesz po wizycie 🌻 A co do tych idiotów, którzy Cię nie przyjęli to nie będę się nawet wypowiadać!! Milka, bidulko, kuruj się i wracaj szybciutko do zdrówka 🌻 Iza, bo na początku to tylko jak się rękę przyłoży to się czuję, przynajmniej u mnie tak było. A teraz to już nawet nie muszę przykładać. I czasem mój M. się załapie na kopniaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co się dzieję, kurcze no! Jeszcze niedawno pisałam Wam, że znajoma straciła Maleństwo a dzisiaj druga urodziła synka z poważną wadą serduszka. No ale nie będę się rozpisywać o tym, bo to może głupie, że tak piszę.. Ogólnie to jest bardzo źle :( A lekarz tak ją w ciąży "badał", że nic nie wykrył. Konował jeden, że też ona do niego chodziła. Już sam fakt, że na wszystko machał ręką i prawie w ogóle jej skierowań na badania nie dawał! I z tego co wiem, to nie jest pierwszy przypadek jego zaniedbania. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ta doba jest najważniejsza :( Ja pierd... I jak mi ktoś teraz zarzuci, że z byle gównem do lekarza lecę, to uduszę własnymi rękoma! Dziewczyny, jak coś jest nie tak, a lekarz lekceważy to normalnie bojkot mu róbcie w gabinecie, od tego oni są, żeby wszystko sprawdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa jak cie czytam to aż ryczec się chce chyba bym takiego gnoja udusiła! Pisz szybko co z koleżanką i maleństwem! Jak ja się ciesze, że mój ze względu na moje poronienie skierował mnie do specjalisty do poznania tez mógł sprawę olać i tylko kasę brać za wizytę a on mnie nawet na NFZ skierował żebym płacić nie musiała, teraz jak byłam na wizycie pytał się mnie kiedy znów jadę do poznania (lekarz z Poznania sam wyznaczył mi następną wizytę) i przypomniał żebym mu wyniki pokazała. Wiecie ja mieszkam obecnie przejściowo w Rawiczu tu jest szpital ale ma złą renomę tak jak lekarze dopiero nie dawno koleżanka mi opowiadała jak to dziewczyna urodziła dziecko bez nogi bo lekarz jej nie powiedział podczas usg, że dziecko ma taką wadę w dodatku jeszcze coś z rąćzką chyba miało. Mój lekarz podczas usg mówi: o widzi pani tu są rączki, nóżki, serduszko nawet żołądek i pęcherz moczowy mi pokazywał ech niektórzy to maja tragedie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale masakra. Trzymam mocno kciuki za dziecko kolezanki. Ja na usg w 12tc bylam u niezlej lekarki w lux medzie - wybralam taka z dobrymi opiniami na dobrylekarz.pl. Za to na polowkowe postanowilam isc do jednego z dwoch najwiekszych specow w miescie, zeby miec pewnosc, ze wszystko sprawdzil tak jak trzeba. Przyjmuje prywatnie, ale wole jemu zaplacic niz ryzykowac kogos sredniego. Przeciez serce sie dokladnie sprawdza w polowie ciazy! No co za konowal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina wspolczoje Twojej kolezance ale napewno bedzie dobrze!!! Ja serce maluszka mialam badane w 18 tyg ale to byl najlepszy specjalista badajacy serduszko dziecka na usg w danii ale to tez ze wzgledu na to ze ja mam wypadanie zastawki mitralnej i w 22 tyg ja mialam doglebnie badane serce czy bede mogla sama urodzic czy musi byc cesarka, a teraz jutro znowu ten specjalista przyjezdza do szpitala az 60 km zeby zrobic usg mojego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest straszne co piszesz, ale niestety mamy takich lekarzy i potem są tego konsekwencję, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, daj znać. Trzymam kciuki. Dlatego ja też wolę chodzić do lekarza prywatnie, przynajmniej się inaczej Tobą zajmnię i wogóle, moja też mnie na badania kieruję i na te prenatalne też z NFZ, ale tylko 2 bo trzecie jest płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniam85 a która to ciąża? Bo jak pierwsza to nie masz się czego obawiać, lada dzień powinnaś poczuć, wszędzie mówią że w 1 ciaży ok 20 tyg się czuję, ja czuję tylko z ręką na brzuchu. Dziś od rana się wschłuchuję, bo od 2 dni cisza, ale dziś rano coś tam mnie dotknęło, ale z tej obawy to już mogło to być wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniam nie martw sie poprostu mozesz miec lozysko ulozone na przedniej scianie brzucha i wtedy pozniej sie czuje a poza tym dzidzia ma jeszcze sporo miejsca w macicy... wiec sie nie martw bo to zle na dzidzie wplywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 ciaza ide dzis do lekarza to sie dowiem wszystkiego. czasem czuje takie bulgotanie ale to chba nie to, sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U kazdego jest inaczej ja juz pierwsze ruchy z przykladaniem reki do brzucha wyczulam w 17+3 i to tez moja pierwsza ciaza tylko ze lekarz powiedzial ze lozysko mam na tylniej scianie brzucha czyli przy kregoslupie i wczesniej moglam wyczuc dzidzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×