Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Elita śliniaczek piękny :) Ciekawe, może i ja sie wezmę kiedyś za wyszywanie jak sie obronie w końcu i z nudów może bym coś pożytecznego zrobiła... Strzałka- nie wiem czy dobrze pamiętam, że pisałaś kilka str temu, że wg Twojej teściowej to powinniście czekać z zakupami jak najdłużej tak? Ja Wam powiem, z moją to mam takie przeboje przykre... :/ Na początku powiedziała mi żebym pierwsze usg zrobiła dopiero grubo po połowie ciąży a najlepiej jakbym wogóle nie robiła, ech oczywiście to olałam. Teraz jak już wiadomo, że noszę syna i dowiedziała sie jakie imię mu damy, to każe mi zmienić bo jej się nie podoba. Zaczęła mi wymieniać jakie moge dac. Zaraz napisałam smsa do swojego, on się też strasznie zbulwersował tym, że ona chce z buciorami wchodzić w nasze życie i ciągle nam mówić co mamy robić. Powiedział żebym o tym nie myślała i się nie przejmowała a zrobimy i tak po swojemu. Dziewczyny boje się co to bedzie jak urodze bo wtedy już się tam przeprowadzę do mojego, nie chce wcześniej właśnie ze względu na teściową bo ona też tam mieszka. Wole unikać wizyt tam bo kopci przy mnie, nie patrzy wogóle na wnuka. Jeszcze jak będziemy tam razem z narzeczonym to jakoś to będzie, ale boje się jak mu przyjdzie znowu gdzieś wyjechać za granice i ja zostane sama z dzieckiem i z nią to chyba jebne... :/ To babsko zawsze musi mi ciśnienie podnieść i weź tu unikaj stresu w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale sie teraz strachu nabawiłam w pierwszym tyg (no, w trzecim, pierwszego nie ma:D) mialam rentgena m.in. macicy :( boje sie teraz o Bibka :( lekarz mu dawal 50 proc szans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jak coś miało sie stać to już by się to stało, więc głowa do góry. Ja sie zastanawiam jak pisałyście wcześniej, że macie już problem z goleniem, to jakie wy macie brzuchy. Ja na razie bez problemów się gole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli8 to masz zabawnie z teściowa tylko nie pozwól sobie rządzić bo jak raz sobie pozwolisz to umarł w butach. Ja się cieszę, że nie mieszkam już z moimi teściami choć pewnie będzie mi ciężko jak mąz będzie w pracy na nocce a ja sama z małym dzieckiem ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miala ktoras z was taki rwacy bol po prawej stronie tak jak bozki sie robia w tym miejscu?? mnie dzis od rana tak rwie ze normalnie juz nie moge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć a ja dziś byłam w szkole kończę takie uzupełniające, ale jak już zaczełam to skończe.I jakoś przeżyłam, niby miałam się oszczedzać, ale siedzenie to też oszczędzanie tym bardziej że siedze, Ale mam do was pytanie wiem że już te pytanie było, ale jak wy śpicie na czym?? Bo ja zawsze spałam tak na pół boku i na brzuchu a miałam zawsze rękę pod brzuchem i ja mam to do tego że strasznie się w nocy kręce, i już 3 noc pod rząd że mnie brzuch boli jak na nim śpie a na lewym boku nie umiem a co będzie dalej,I czy to nie ma żadnego negatywnego skutku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do golenia to ja jeszcze nie mam problemu. A co do wścipskiej mamy to ja bym olała, wiem że łatwo się gada ale moi mnie też czasem wkurzają, mam ochotę im wygarnąć ale gryzę się w język, a co do imienia to nasze im się podoba ale szwagierka miała dziecko to im się nie podobało na początku gadali bezosobowo ale potem się już przyzwyczaili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli jaja jak berety z teściową. Nie pozwól żeby wchodziła z butami w wasze życie, mi się wydaje ze będziesz musiała jej się postawić gadaj, tłumacz, krzycz bo jak będziecie mieszkać razem to tak będzie cały czas a wtedy nerwy będą Ci chodzić. Powiedz Twojemu żeby interweniował w Twojej sprawie i mów jej ze nie jesteś przecież dzieckiem i sama będziesz podejmować decyzję co do dziecka Izkaa ja też wcześniej bardzo lubialam spać na brzuchu ale teraz to aby na plecach albo na bokach. Korci mnie nie raz żeby się tak położyć i se spać ale boję się o dzidzi więc muszę to znosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też staram się zasypiać na lewym boku jak zalecają, ale w nocy nieświadomie przekręcam się na brzuch, w nocy się budzę na siku znowu ta sama procedura, a rano i tak na brzuchu i mnie boli, eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spałam i śpie na boku. Powiedziałam teściowej, że jakie byśmy przecież nie wymyślili imie to zawsze sie znajdzie ktoś komu sie nie spodoba. Co do tego to sie nie dam, miała swoje dzieci i nazywała jak chciała. Nie wiem co sie stało ale od kaiegos tygodnia nie wstaje w nocy na siku, całą noc przesypiam :) ale fajnie, może macica sie podniosła i to dzieki temu, nie mam pojęcia. Dzisiaj przez chwile miałam taki okropny ból brzucha nawet nie wiem jak go opisać aż sie przestraszyłam ale po chwili ustąpiło. Co do porodu to staram sie o tym narazie nie myśleć bo sie boje tego bólu i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też będę sama z dzidziolem. Tzn. z mężem i dzidziolem. Moja mama pracuje, teściówka pracuje, mój tata pracuje, a teść się raczej nie nadaje do takiego malucha. Planuję nie pracować przez 5 miesięcy po porodzie, czyli do końca roku, a później wrócić do pracy. Nie wiem w sumie, co wtedy zrobimy. Pewnie będziemy musieli jakąś niańkę zwerbować. Wyobrażam sobie, że pewnie moja mama czy siostra będą mogły wpadać wieczorem na parę godzin jak będziemy chcieli gdzieś wyjść, mamy też zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy pewnie ze sporadyczną kilkugodzinną pomocą nie będą mieli problemu. Ale to tyle. Resztę musimy ogarnąć sami. Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie, póki pracuję, staram się przycinać koszty, żeby sobie zrobić rezerwę na czasy bez pracy :-) Co do oszczędzania się, nie wiem, czy siedzenie podpada pod tę kategorię. Mnie od siedzenia bolał brzuch, dlatego teraz leżę. Mam nadzieję, że od wtorku wrócę do pracy i wtedy się przekonam, czy już mogę siedzieć, czy jeszcze nie :-) Jak już będę miała zgodę na chodzenie po świecie, zaczniemy oglądać wózki. Tak żeby mieć już wybrany. A kupimy pod koniec ciąży, żeby gwarancja na dłużej starczyła. Wiem już, że chcemy jakiś 3 w 1, z przekładaną rączką i może z regulowaną wysokością rączki, żeby i mi i mężowi było wygodnie. No i lekki. Reszta wyjdzie w praniu :-) Z nowości swędzi mnie ostatnio skóra na brzuchu i cyckach. Może od rozciągania, nie wiem. Mustellą smaruję regularnie, ale raz dziennie, a nie dwa. Dwa razy dziennie jakoś nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My przed chwilą oglądaliśmy adaptery do pasów, taki sprzęt, żeby w aucie pas nie naciskał na brzuszek. Postanowiłam jutro kupić, bo jak założę normalny dres i usiądę z gumą wywiniętą pod brzuchem, to maluch właśnie w tę gumę kopie,aż widać, jak sie rusza i naki pas na pewno te uciska, a bynajmniej narobiłby krzywdy w razie wypadku, lub nawet szarpnięcia. Najstańszy taki, jak chcę kosztuje 140 zł w" mama i ja", jutro zadzwonię i sprawdzę, czy mają na miejscu. Mnie brzuch swędzi, jak go nie posmaruję. Dzisiaj rano zapomniałam i dał znać koło południa, od jakiegoś czasu smaruję 2 razy dziennie AA ja & mama. Nie wiem, czy jakkolwiek uchroni mnie to przed rozstepami, bo moja mam miała straszne, ale próbować trzeba. A odkąd mama mnie nastraszyła, że skóra swędzi i aż się takie rany robią, to prawie nie mam problemu z regularnym stosowaniem :) Krechy na brzuchu też nie mam, ale sporo włosków mi się zrobiło. Jestem blondynką, więc włoski cienkie i jasne, ale dziwnie sterczą i śmiesznie to wygląda :) A na późną wiosnę/lato to sobie buty na rzepy kupię, bo przecież sama nie zawiążę, a nie zawsze da się w sandałkach, albo klapkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ladna ta Twoja pileczka hehe ja wlasnie przed chwila bylam na izbie przyjec i mnie nie przyjeli powiedzieli ze najpierw trzeba dzwonic i sie umowic do jakiegos lekarza, trudno musze wytrzymac do poniedzialku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby-lipcoweczka MOZE TO TAK OPISALAM ZE BEZ EMOCJI BO JAK SIE JUZ PO PORODZIE ZOBACZY SWOJE MALENSTWO TO O WSZYSTKIM SIE ZAPOMINA O BÓLU I SKURCZACH JA MIESZKAM W HOLANDII I TUTAJ PRZEWAZNIE RODZI SIE W DOMU JESLI SĄ KOMPIKACJE TO W SZPITALU ALE JEST POMOC PIELĘGNIAREK KTORE PRZYCHODZA ZAJMUJĄ SIE TOBĄ I DZIECKIEM NASTAWIAJA PRANIE ZMYWAJĄ SPRZĄTAJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli ja tez mam już taka piłkę a zaczynam dopiero 20 tydzień:) a biust też masz spory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli ja tez mam taki brzuszek, jutro zaczynam 22 tydzien wiec idziemy łeb w łeb. a myślalam ze tylko ja mam duży :) dlatego mam problem z ogoleniem oklicy intymnej bo nie mam wanny, gdzie mogłabym sie polozyc i wydepilowac, wtedy dalabym rade. mam tylko prysznic wiec pozostaje na stojąco, a tu juz jest problem bo jak sie nachylam to mamwrażenie ze dziecko zgniatam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka a co do biustu to wyobraż sobie że ja podskoczylam o 2 rozmiary z C na E. Masakra jeszcze prawie polowa ciąży mam nadzieje ze juz duzo nie urosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli ładny i duuży brzuszek:) ja mam mniejszy więc moze faktycznie mam to małowodzie, no nic zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie.. oczywiscie nic sie nei dowiedzialam.... caly dzien w rozjazdach padam na twarz... ide sie glebnac na loze.. kitro postaram sie poczytac.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do biustu to ja miałam D i tak zostało :) trochę mi się powiększyły ale nie aż tak żeby skoczyły o rozmiar większe. Ja na szczeście mam wanne to ogolić się można, chociaż też musze się bardziej nachylać bo brzuch przeszkadza :p. Ja bym teściowej nie wołała do takiego czegoś, wolałabym chyba pójsć do lekarza z mijakami :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaa84
neli8 ale śliczny brzuszek:) co do piersi to wyobraźcie sobie, że ja mam dalej A:) i mam nadzieję, że chociaż podskoczy do B:P no ale co ma by c to będzie już się przyzwyczaiłam do takiego rozmiartu:/:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli, bardzo ładny brzuszek:) Ja mam dużo mniejszy, a połowa 19 tyg, czyżby miał w najblizszym czasie śmignąć? :) Jeśli chodzi o biust, to miałam B, a teraz duże C i widzę, że zaraz D, ale mi się podoba, bo zawsze chciałam mieć większy. Z goleniem nie mam problemów, ale co będzie potem, to zobaczymy. Ale nikogo o pomoc nie chciałabym prosić, mojego M. teznie, bo jak czasem widzę, jak sam się pozacina, to sobie daruję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×