Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Gagulec wysypka jest czerwona, zlane kilka krostek. I to ewidentnie w miejscu paska od pieluszki. Tylko zaczynam zastanawiać się od jakich pieluszek bo miał czasem zakładane dada a czasem pampers sleep and play. Obstawiam te drugie, bo mają dodatkowo jakieś substancje zapachowe. Dada używamy od małego, nigdy się nic nie działo. Co do chropowatych plam na udzie- Filip też je miał. I na rączkach. Lekarka orzekła skazę białkową, ale dała maść LADICORD czy jakoś tak i kazała przez weekend smarować, a jak nie będzie poprawy to przyjść po receptę na mleczko. Na szczęście przeszło. Spróbuj natłuszczać. Nawet linomagiem do tyłka. U nas po 3 dniach nie widać nawet znaku po tych miejscach. Teraz smaruje plecki tą maścią, zobaczymy rano czy ogasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, Ty już na nogach czy jeszcze? U nas znowu bezsenne prawie noce. Młoda musinspać ze smokiem w buzi bo jak nie to ryk. Nie wiem czy to dziąsła ją swędzą czy przezwyczajenie? Nie mam pojęcia bo wcześniej bez smoka całą noc przesypiała. Nawet po karmieniach do uśnięcia jej nie dawałam a teraz jest bardzo niespokojna :-( może znowu coś z moim mlekiem nie tak? Chyba kupie na próbę mm i dam jej przez 1 dobę i zobaczymy. A sama znow do diety wróce :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak wygląda normalna kupa po mm? Sorry za pytanie ale jak msm wypróbować mleko nowe to muszę wiedzieć na co uwagę zwrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka, zależy po jakim mm:/ jest bardziej zbita po tych normalnych mlekach, a przez to, że mój mały jest alergikiem to ma wodnistą, strzelająca i kwaśną kupkę (pije Bebilon Pepti) wrzuciłam pare fotek mojego łobuziaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko akurat wstawałam, bo Filip się obudził i go karmiłam. Z tym smoczkiem to ni pomogę. Ale spróbuj może jak będzie płakać posmarować jej dziąsła jakimś typowym żelem na ząbkowanie? Może ząbkuje i dlatego taka niespokojna. Posmaruj jak zaczynie płakać w nocy i zobaczyć czy zaśnie. My wieczorem też mamy czasem histerię, ale posmarujemy dziąsła i zasypia. Kupka zbita, u nas zielona. Nie pamiętam kiedy zrobił ostatni raz żółtą. No i rzadziej. Raz na dzień albo 2 dni. A ja mam kryzys jakiś :/ wściekam się, bo Mały znów nie chce jeść. Karmienie go to mordęga. Zanim zassie smoczek (o ile w ogóle to zrobi) to jest 10 min rzucania się i wypluwania go łącznie z mlekiem, które wleciało do buzi. W efekcie ja pod nosem klnę, a on jest cały mokry od plucia. Tera też nie chciał jeść, jego posiłki ograniczają się do 4 dziennie a powinien jeść 6 :/ są niepełne i często na raty. Jakaś paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka, kupka przy mm może być zielona i tonie jest nic złego i jest faktycznie trochę bardziej zbita, ale Miki często robi też żółciutką jak kaczeniec :-P. Najważniejsze żeby brzuszek nie bolał po mm, ja podaje Nan pro1 a nan noc Nan pro2 Ja polecam na ząbki Camilię, Mikiemu smaruje i jest po tym spokojniejszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==kropelko u nas jest butla raz lub dwa razy na dzien,(nan pro ha bo maly ma skaze) ale kupki sa raz na dwa czasem 3 dni, zbite zielone i bardzo nie ladnie pachna, po zwyklym nan byly troche jasniejsze i mniej smierdzace.... co do smoka to ja tez nie poradze bo u nas to samo od jakiegos czasu.... :( ==marka ja buzie malemu smaruje przed kazdym wyjsciem na dwor nivea na kazda pogode i czasem w domu jak widze ze ma suche policzki,(przewaznie jak sie zapomne i cos zjem co nie powinnam to sie malemu odbija to) ==dzieki dziewczyny :) szczerze powiem ze myslalam ze nas to spotka jednak troche pozniej, a tu psikusa mi synus zrobil ;p ,,a u nas kolejny dzien powodu do radosci :) Piotrek po raz pierwszy sam zlapal zabawke lezac w lezaczku ! :D mowie Wam jaka dumna jestem z tych jego postepow :) ale to pewnie kazda mama tak ma jak jej malenstwo uczy sie nowych rzeczy, ja teraz musze swojego grubaska jeszcze nauczyc przewrotek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==anetta a mi lekarka pwiedziala zeby najlepiej dac swoj palec zawiniety w pieluszke bo te masci niby sa dopuszcone do sprzedazy ale to tylko chwilowa ulga a dzieciak sie tylko chemi nalyka, i ja juz sama nie wiem czy kupic mu cos czy nie..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szcęśliwa co godzinę to mi wstawała tydzień temu, teraz co dwie wiec łudzę się, zę za tydzień bęzie wstawać co 3, ech nadzieja matką.... Kurcze ale czasami mam wrażenie, że Jagoda sobie budzik nastawi w nocy:) Jak sie obudziła o 23:15 to potem o 1:15, 3, 15, i 5:15. Dzwoniłam do szpitala ter,mon przepychania mamy na 3 stycznia więc nie jest tak źle. Boże ja chce juz wieczór, pogoda za oknem taka, ze mozna sie pochlastać, a dzis cały dzień sama z małą. Miałam dzis ambitny plan,z e przetrzymam Jagodę do 19 ze spaniem alre jak widze te deszcz to obstawiam, ze zaśnie mi gdzieś o 17:30 I jeszcze kawa mi sie skończyła :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, to ja zrobię kawę, a Ty zabieraj dzidzię i dawaj do mnie. Ja też całymi dniami bez chłopa, tyle, że u mnie się kręcą rodzice :-/ . A mój M zaczął urlop, ale już siedzi na budowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa, to gratulacje dla maluszka :-D. Mój dziś się przewrócił na bok, ale najpierw musiał zachwycić, że jest bez szyny (a to chwilę trwa :-D), a potem fik na bok. Ale jak ma szynę to jest niemożliwe :-(. Szczęśliwa, faktycznie to jest konsystencji wody, więc pewnie zaraz ląduje do brzuszka. Ale jak tak mocno tar dziąsełka, to smarowałam i pomagało. Ale teraz będę tak jak piszesz, a jak już nie będzie mógł wytrzymać to już w skrajnych sytuacjach posmaruję. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki!!! My po długim weekendzie, fajnie było, mała grzeczna, ale zachowuje się już inaczej... każde nowe miejsce musi obcykać, a uśmiechy do ludzi dopiero po zapoznaniu się śle :-) zabraliśmy ją w piątek wieczorem na cmentarz, ale zasnęła nam po drodze i taki piękny widok ją ominął :-) A z wojaży przywiozła nową umiejętność :-) łapie już swoje stópki :-) i podnosi głowę i nóżki jak siedzi w bujaku, tak jakby chciała usiąść, choć do tego jeszcze ze 2 miesiące...wyślę jakieś fotki. ...Milka i mój kombinezon dotarł przed świętami. Cudny jest, puchaty, gruby dosyć i z Disneya - nawet nie wiedziałam, myślałam że taki bezfirmowy jakiś będzie. ...Szczęśliwa gratulujemy ząbka!!! A wiesz, że kto pierwszego ząbka wypatrzy ten musi dziecku jakiś prezent kupić? :-) koleżanka mnie oświeciła :-) ...A ja dziś marchewkę w słoiczki pakuję. Przywiozłam od mamy z działeczki. Już mam 22 słoiczki w piwnicy, jabłka, jabłka z marchewką, gruszki. I cała szufladę w zamrażalniku pomrożonej dyni w kawałkach. A teraz przywiozłam kabaczka od cioci i nie bardzo wiem co z nim zrobić... chyba leczo jakieś można... Ocho... koniec drzemki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się dziś dołączam do grona " starszaków" bo moja właśnie dzis kończy 4 miesiące, ale ten czas leci:) Marka ja też się znowu męczę z tym jedzeniem, było lepiej a teraz znowu tak mało je, ech te nasze dzieciaczki. Neli a jak u ciebie z kupką? Co ile dni robi? Bo moja robiła ostatnio codziennie, a od jakiegoś czasu znowu co kilka dni. Szczęśliwa gratuluję ząbka:) A moja jest strasznie zmierzła jak chce jej się spać, zawsze jak była zmęczona to szła spac i tyle, a teraz to się musi namarudzić żeby potem zasnąć i za 15 minut wstać wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzka, mojej wczoraj 4 miechy stuknęły. I Ty już swoją Księżniczkę podkarmiasz jabłuszkiem? I tylko na piersi ją masz? W sumie planowałam poczekać jeszcze miesiąc, ale podpytam na szczepieniu za 2 tyg moją pediatrę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczko ja pytałam moją pediatrę ostatnio, bo mówię taka malutka to lepiej zapytać i mówiła że spokojnie mogę jej dać do spróbowania jabłuszko, zacząć od łyżeczki i obserwować. Po 3 dniach zrobić pauzę i jak nic się nie będzie działo to spokojnie można dawać i zezwoliła już na kaszki. Mówiłą że mam odciągnąć swoje mleko i stosować się do zaleceń producenta, ale kaszek jej jeszcze nie dawałam. A ja moją karmię piersią, ale pod moja nieobecność mąż małą karmi bebikiem, bo ja nie odciągam bo zabardzo już nie mam jak, ona zawsze je z 2 cyców( ostatnio ma bunt i je z 1) i nie mam jak a za 3 godziny znowu je. Ale dobrze toleruje mm i potem z przyjemnością wraca do cyca, bez zadnych problemów. Kika śliczne zdjęcia, a te ostatnie superowe Bartuś wygląda jak laleczka. Pigułeczko, no no zdolna ta Twoja Gosia już:) A jaka już dużaaa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski my dziś mamy ciężki dzień mała do południa była marudna, na spacerze miała drzemkę ale w domu najpierw nie chciała mleczka, później niby wypiła ale przez 2 albo 3 godziny cały czas darła papę:( Łzy leciały ciurkiem i jedyne co ją uspakajało to trzymanie na rękach przy akwarium. Teraz nie wiem chyba ząbki idą bo nigdy tak nie robiła:(. Posmarowałam jej dziąsła maścią i w końcu padła i śpi, mam nadzieję, ze to ząbki bo nigdy się tak nie zachowywała a mi serce pęka jak tak płacze a ja jej pomóc nie umiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta kupiłam jakiś czas temu maść bobodent. Mała się wyspała i jest lepiej uśmiecha się i patrzy na telewizor więc nie wiem czy coś jej dolegało czy to faktycznie ząbki zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka== Mały zrobił już dwie samodzielne kupki dla mnie to już sukces :) po takim czasie Zdjęcia na poczcie super, Anetta jaką masz ładną i dużą córę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka! Z takiej córci to już masz pewnie dużo pomocy! Lubi się zajmować Braciszkiem? Ja też smaruję dziąsełka bobodentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny. Kupiłam konika bo pamiętałam, że go kiedyśmarka polecała i powiem wam, że to był strzał w dziesiątkę. Mały uwielbia się do niego tulić i z nim zasypiać. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigułeczka, ale malutka fajnie już za stopy chwyta. u nas Bartuś doszedł do kolanek:P do stopek jeszce trochę brakuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz Miki na razie nie stopami a szynami się interesuje, raz ją chwycił i chciał wziąć do buzi :-D, ale się wkurzał, bo chyba czuł dyskomfort w niej :-D. Milena, świetnie potrafi małego zabawić, ale to chyba dlatego, że wyczuwa dziecko. A najzabawniejsze jest to, że ja nie raz mówię do niego, śmieję się, a on powaga, a zobaczy tą swoją siostrunię i morda mu się śmieje :-D. Ale nie ma oporów jak ma przewinąć a nawet chce i to z kupką :-D (pod moją kontrolą). Na spacerze też była 2 razy :-) Dzisiejsza noc (choć Miki pod opieką ojca) to co 4 godz pobudka, rozmawiałam przed chwilą z pediatrą i jak wszystko będzie ok, to w przyszłym tygodniu może jabłko? Aż się nie mogę doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już chłopcy doszli do kolanek to do stópek już kwestia kilku dni :-) a moja jak zwykle drzemkę wieczorną ucina, tak ok. pół godzinki. Spać chodzi o 22, czasem 22.30. U teściów mała kąpała się w wannie i szalała niesamowicie, a wczoraj w swojej wanience już kąpana i łazienka tonęła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski moja tez od dzis do starszakow bo 4 miechy jej stuknely... zastanawiam sie nad jablkiem no ae jutro ide do pooznej to pogadam z nia co mozna a czego nie i wogole... Piguleczko moja tez sie za stopki lapie a najbardziej jaknie ma pampersa to prawie je do buzki pakuje!!! Ostatnio nauczyla sie drapac i jak bylismy w polsce na swieta to spala w kojcu i jak sie budzila to w scianke drapala i tak mnie budzila ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski moja tez od dzis do starszakow bo 4 miechy jej stuknely... zastanawiam sie nad jablkiem no ae jutro ide do pooznej to pogadam z nia co mozna a czego nie i wogole... Piguleczko moja tez sie za stopki lapie a najbardziej jaknie ma pampersa to prawie je do buzki pakuje!!! Ostatnio nauczyla sie drapac i jak bylismy w polsce na swieta to spala w kojcu i jak sie budzila to w scianke drapala i tak mnie budzila ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×