Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

asiax161 - 01.09 asiek12345 - 01.09 aksamitkaaa - 01.09 Minia Flo - 01.09 Inna 23 - 08.09 Lipsss - 08.09 - Patrycja - 22 lata - Warmińsko-Mazurskie Zakochana Ania :] - 08.09 - Ania - 23 lata - łódzkie Sofi90 - 22.09 panna_młoda 1989 - 29.09 ancymonka - 29.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiax161 - 01.09 asiek12345 - 01.09 aksamitkaaa - 01.09 Minia Flo - 01.09 Inna 23 - 08.09 Lipsss - 08.09 - Patrycja - 22 lata - Warmińsko-Mazurskie Zakochana Ania :] - 08.09 - Ania - 23 lata - łódzkie Sofi90 - 22.09 panna_młoda 1989 - 29.09 - Ula - 22 lata - mazowieckie ancymonka - 29.09 szczerze powiedziawszy żadna suknia mnie jakoś szczególnie nie zauroczyła. no może jedna princeska z gorsetem z delikatnymi kryształkami i przepasaną wstążką w tali w kolorze niby śliwka wpadająca z delikatny brąz. podobno bardzo korzystnie w niej wyglądałam. ale tak jak Wy wolę efekty oglądać na zdjęciu niż w lustrze, więc do końca nie wiem jak się w niej prezentowałam. przyznam się, że koleżanka zrobiła mi jedno zdjęcie z ukrycia w takiej prostej sukni, to po prostu wyglądałam w niej jak wieszak! ani tali, ani biustu, ani bioder... tylko kościste ramiona ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, na prawdę trudno będzie dobrać do siebie odpowiednią suknię. Bo jak nie za grubo, to tak jak piszesz, wieszakowato ... A ona musi podkreślać, to co trzeba, a ukryć, co niedoskonałe ;) być mądrą i traf na taką o_O Po Nowym Roku będziemy tu pisać i pisac o sukniach :) ja zawsze jak się nie mogę czegoś doczekać, to odliczam sobie. Teraz czekam na Boże Narodzenie i Nowy Rok, później Walentynki, Dzień Kobiet, Wielkanoc i wiosna już :D szybko mi poszło :D a z mojego suwaczka dowiedziałam się, ze od dziś zostało 285 dni do naszego ślubu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiax161 - 01.09 asiek12345 - 01.09 aksamitkaaa - 01.09 Minia Flo - 01.09 Inna 23 - 08.09 Lipsss - 08.09 - Patrycja - 22 lata - Warmińsko-Mazurskie Zakochana Ania :] - 08.09 - Ania - 23 lata - łódzkie Sofi90 - 22.09- Malwina -21 lat- Lubelskie panna_młoda 1989 - 29.09 - Ula - 22 lata - mazowieckie ancymonka - 29.09 Cześć Dziewczyny Ja też mam problem z suknią bo tutaj w internecie dużo mi sie podoba a jak widze na wystawie sklepowej to żadna. Wklejam kilka ze studia mody ślubnej Emmi Mariage http://emmimariage.pl/kolekcja2012-37/40.html http://emmimariage.pl/kolekcja2012-19/23-foto2.html http://emmimariage.pl/kolekcja2011-25.html http://emmimariage.pl/kolekcja2011-31.html http://emmimariage.pl/kolekcja2011-37/38.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina sukienki bardzo ładne, takie delikatne, a zarazem takie ach :) Ja jak na razie nie potrafiłabym wybrać jednego takiego na prawdę konkretnego modelu, za którym tylko bym patrzyła. Powoli zawężam granice, ale ciężko. Gust zmienia mi się z każdym kolejnym linkiem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki;) U nas narazie bez zmian. Zbieramy się do tego księdza ale jakoś nie mozemy się zebrac. W najblizszym czasie chcemy załatwic te zaswiadczenia o naukach, no i myślimy o jakimś transporcie dla gości. Ale to jeszcze nie dopiero jak będzie mniej więcej wiadomo ile kursów i dokąd. Malwina z twoich linków podobają mi się wszystkie kiecki oprócz 3. Najładniejsza 2 i 4. Ula twoja super tylko ten nacycnik bym zmieniła, dół prześliczny. Ja teraz oglądam sobie obrączki ładne sa te z takim delikatnym paseczkiem http://www.google.pl/imgres?q=obr%C4%85czki&start=369&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1366&bih=575&tbm=isch&tbnid=P0APBFMApcTHgM:&imgrefurl=http://www.amber-sklep.pl/bizuteria//zlote_obraczki_wykonane_ze_zlota_pr_0585-613.html%3Fsess_id%3Dfd46e7d86ad417cb5c64bf22e6d7b6f8&docid=3HZavt5LkbrIOM&imgurl=http://www.amber-sklep.pl/photo/product_info/f/1/3/1_f13ad1298435.jpg&w=256&h=197&ei=u9PTTrWfCsGXOr_KgaAJ&zoom=1&chk=sbg&iact=hc&vpx=321&vpy=294&dur=250&hovh=157&hovw=204&tx=86&ty=71&sig=105824391160469165481&page=16&tbnh=95&tbnw=127&ndsp=26&ved=1t:429,r:19,s:369 albo te http://www.yes.pl/obraczki_slubne/35332-zlote-obraczki-ZO-Z-R01-OBR-85 choc w sumie i tak najbardziej podobają mi się te proste http://www.selana.pl/obraczki-slubne-z-klasycznego-zlota-14k-rubicello-p30.html Z tego wszystkiego chyba najbardziej nie mogę się doczekac kiedy w końcu kupimy obrączki. W ogóle kiedy będziecie kupowac? Patrzcie na te, ludzie to mają pomysły:D http://weselinka.blox.pl/2009/03/Bardzo-nietypowe-obraczki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja te twoje ostatnie obraczki sa najładniejsze, my właśnie takie chcemy proste bez żadnych udziwnień:) My obrączki pewnie będziemy kupować na wiosne, wogule wszystko odkładam na wiosne ta pora roku sprawia, że wszysko idzie lepiej przynajmniej w moim wypadku:) A te nietypowe obrączki to naprawde hehe czego to ludzie nie wymyślą:) W niedziele mamy pierwsze nauki przedmałżeńskie, troche się boje jak to wszysko będzie przebiegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja te twoje ostatnie obraczki sa najładniejsze, my właśnie takie chcemy proste bez żadnych udziwnień:) My obrączki pewnie będziemy kupować na wiosne, wogule wszystko odkładam na wiosne ta pora roku sprawia, że wszysko idzie lepiej przynajmniej w moim wypadku:) A te nietypowe obrączki to naprawde hehe czego to ludzie nie wymyślą:) W niedziele mamy pierwsze nauki przedmałżeńskie, troche się boje jak to wszysko będzie przebiegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no takie najprostsze są najladniejsze. wydaje mi sie ze mineła już moda na te rózne wzorki ozdóbki itp, najlepiej wyglądają delikatne. to mówisz ze zaczynacie już nauki, szczerze mówiac też bym chciała posluchac o czym tam mowią, my raczej bedziemy mieli załatwiony papierek od znajomego księdza bo mój Ł ze względu na prace nie miałby czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też nie wiem jak to będzie bo nauki bedą w niedziele a ja w co drugą studiuje więc trochę sie komplikuje a mój ksiądz jest bardzo obowiązkowy i nie wiem czy mi daruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny właśnie przekroczyłyśmy 500 wpisów w naszym temacie :] ale poszłyśmy ... ;) Moja kuzynka mówiła, ze u nich tak nudzili na tych naukach, ze szok ... Przeważnie to o planowaniu rodziny mówią, kiedy się kochać, żeby było po katolicku, ale bez ciąży ;) itd. Dużo zależy od prowadzącego. Bo jak tak życiowo fajnie podejdzie ktoś, to mogą być bardzo ciekawe te nauki, a jak ktoś będzie tylko krzyczał jak to nieładnie przed ślubem się kochać, to staje się to nudne raczej. Kiedyś czytałam artykuł w gazecie o "przypadkach" różnych z nauk i przeważnie było tak, ze prowadzili jacyś księża starsi i właśnie temat seksu przedmałżeńskiego był poruszany ciągle i kobiety jako kury domowej, która ma rodzić dzieci na okrągło i nadskakiwać mężowi ... jak to czytałam, to nie mogłam pojąć, ze jeszcze tacy ludzie są! Ale to może były jakieś przypadki ekstremalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) my na jutro jestesmy umówieni z księdzem. potwierdzimy date i dowiemy się dokładnie jakie dokumenty musimy miec. jak będzie czas to zajdziemy do złotnika pooglądac obrączki:):):) Tak patrze sobie na te pudełeczki i myślę co tam można wlozyc jak uwazacie? co tam się w ogóle zmiesci, one są chyba malutkie. Ze trzy cukierki by się chociaż zmieściły? migdałów nie chcemy kupowac. http://moda.allegro.pl/pudelko-podziekowania-dla-gosci-pudelka-weselne-i1951557962.html http://moda.allegro.pl/podziekowania-slub-chrzest-serduszko-kokarda-bilet-i1937861345.html http://moda.allegro.pl/podziekowania-kuferki-kokardka-slubchrzest-i1937861585.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to czemu nie chcecie migdałów? a co zamiast tego? macie jakieś oryginalne pomysły? ;) mnie najbardziej podobają się te klasyczne pudełeczka :) chciałabym, aby nasze pełniły funkcję podziękować, winietek i upominków jednocześnie:) ale swojego wzoru zacznę szukać, kiedy ostatecznie zdecyduję się na kolor przewodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Patrycja a o której zamierzacie brać ślub? A co do tych pudełeczek to są bardzo fajne ja się właśnie zastanawiam czy będziemy to robić bo byłam kilka razy na weselu jako kelnerka i na większości te woreczki czy pudełeczka z cukierkami poprostu zostawały, goście ich nie zabierali ale może tylko ja trafiłam na takich ludzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ula- bo migdały są drogie, za kilogram 45zł na allegro i jest tam 300sztuk czyli 3 migdały na osobę liczac ze będzie 100osób na weselu. myślałam żeby dac do środka ze 3, 4 cukierki jakieś ale te pudelka wydaja mi się takie małe że nie wiem czy zwykły cukierek tam się zmiesci. też chciałam żeby w pudeleczkach były od razu winietki. gdzieś widziałam takie na allegro malwina- chyba o 16 a wy? zastanawialismy się miedzy 16 a 17. ja jestem bardziej za godz 16. wtedy o 17 wyjdziemy z kościoła. z 15 min życzenia. więc o 17.15 wyjedzemy z pod kościoła. jedziemy bryczką więc z 25 min będziemy jechac. o 18 będziemy na sali. toast, obiad, pierwszy taniec i ok 18.30 chcemy choc na chwile wyskoczyc na zdjęcia bo kolo sali jest bardzo ładne obejscie i chcemy kilka zdjec tam zrobic. po 19 pewnie już rozpocznie sie zabawa i tak chyba będzie w sam raz. a jak zrobimy na 17.00 msze to wszystko nam się opóźni o godzine. ciekawe czy jutro już bedziemy musieli zaklepac godzine czy pozniej. Asia- słodkie maleństwo:)juz jesteście w domu? jak odnajdziesz się w nowej roli to wracaj do nas. jeszcze raz gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też byśmy chcieli o 16 bo pod koniec września pewnie bedzie się juz szybciej ściemniać, ale jest jeszcze jedna para która ma ślub 22 września w moim kościele więc pewnie będzie kto pierwszy ten lepszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina- a jeszcze nie zajeliście godziny? w tym naszym kościele chyba tylko my bedziemy bo w tym mieście sa 2 koscioły jeden jest taki główny duży i tam najczesciej biorą sluby, a ten co my bierzemy jest taki mniejszy na osiedlu, wybudowany kilka lat temu. W tym dużym nie chcieliśmy bo podobno proboszcz jest wredny, a w tym malym jest super ksiądz. W mojej parafii niestety nie mozemy ze wzgledu na odległosc, a tym bardziej ze jedziemy bryczką i koniki by nie dały rady isc 20km. a tu mamy tylko 2km z kosciola na sale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zajeliśmy, mieliśmy iść dopiero po nowym roku do księdza ale w tej sytuacji pójdziemy w najbliższym czasie. A ile będziecie płacić za ślub bo mój ksiądz to delikatnie mówiąc zdzierca i mam nadzieje że więcej niż 1500 sobie nie zażyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1500zł??? dużo. powiem ci, że nie mam pojęcia jakie są stawki w tym kościele ale pewnie coś ok 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ja dziś byłam odcięta od świata, bo nie miałam od rana prądu :/ Asiu cudne maleństwo :) jakie ma włoski czarne i długie :) śliczny pączuszek :) Pati pudełeczka fajne, podobają mi się te 3, no i serduszka też fajne. W porównaniu do tych migdałów to one wydają się sporawe, więc może takie normalne cuksy by weszły. Takie średniej wielkości. Ja kiedyś znalazłam coś gipsowego i to nie były aniołki, podobało mi się to, ale nie mogę sobie przypomnieć co to było ... :/ jaaa o_O My już godzinę mamy zaklepaną, bo sam ksiądz chciał sobie zapisać. 17 mamy. Malwina - 1500 zł to masa pieniędzy! Nasi znajomi dali teraz prawie 1000 zł, ale już wszystkim (ks., organista, kościelny). To i tak mi się wydaje dużo. No ale co zrobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy wiecie co należy do "obowiązków" druhny? Wiem, że druhna to taki sam gość jak reszta ale czy ma może jakieś specjalne zadania, bo moja przyjaciółka która ma być moja druhna się nad tym zastanawia a ja razem z nią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz w kazdym regionie jest inaczej. u nas np nie mówi się druhna tylko świadkowa. Nigdy swiadkową nie byłam, ale z tego co widziałam to: przed ślubem jedzie ona do domu młodej i pomaga jej się ubierac tzn zapiąc suknie, założyc welon itp. na bramach rozdaje dzieciom cukierki w kościele poprawia welon i suknie żeby ładnie się układał w czasie przysięgi trzyma bukiet panny mlodej w czasie życzeń odbiera kwiaty i prezenty razem ze świadkiem w czasie oczepin odpina młodej welon jak jest zabawa pod tytułem zbieranie na wózek to siedzi z koszyczkiem na kase (w niektórych regionach nie ma tej zabawy, a u nas jest na kazdym weselu) i to w sumie wszystko chyba aha no i najwazniejsze podpisuje dokumenty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patrycja, a czy na przykład za coś płaci? Bo spotkałam się z takim czymś że drużbowie płacą za ubranie samochodu ja w sumie nie chciałabym żeby moja druhna za coś płaciła bo to dla niej wtedy nie jest już przyjemność tylko obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Pati chyba napisałaś wszystko :P my z moim D jak teraz byliśmy świadkami, to jeszcze pomagaliśmy roznosić tort, układaliśmy kwiaty w wazonie na sali, zanosiliśmy prezenty. Nie ma szału ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie pozwoliła płacić świadkowej za cokolwiek. To już chyba nie byłoby fajne dla niej. U nas nie ma czegoś takiego jak zbieranie na wózek, ani na nic w ogóle ;) Pierwsze słyszę o tym. Co region, to coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na lubelszczyżnie też się zbiera na wózek;) Ale dla mnie oczepiny to najgorsze część wesela, jakby się dało to zrezygnowałabym z tego, na szczęście zespół który mamy ma bardzo okrojone oczepiny żucanie welonu/ krawata zbierania na wózek i jeszcze jakaś jedna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie lubiłam nigdy oczepin ze względu na głupie wymyślne konkursy :/ zawsze wymykaliśmy się z tej części wesela, dopiero na dawanie prezentów wracaliśmy ;) beznadziejne jest zmuszanie kogoś do brania udziału w konkursie, jak ktoś chce to idzie, a jak nie, to zostawić go w spokoju! no :) my też nie chcemy na swoim rozbudowanych oczepin, z resztą dj sam powiedział, ze okrojone robi, bo ludzie się nudzą na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×