Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

O Ania to fajnie, że twój tata robi mgr nawet teraz. Ludzie w różnym wieku studiuja. A pracuje zawodowo czy na emeryturze? Studia robi ze względu na pracę czy tak dla sibie i wlasnej satysfakcji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatik pracuje, ma 54 lata, więc jeszcze mu zostało "trochę" do emerytury ... Na studia poszedł ze względu na pracę, licencjat skończył 7 lat temu chyba i to miało wystarczyć. Ale nowa ustawa już nakazuje mieć mgr na jego stanowisku. No i wybiera się :) Trochę nie pasowało teraz przed weselem, ale musi iśc, zeby się zmieścił w tym czasie, do kiedy trzeba okazać dyplom. Dobrze ma o tyle, że będzie studiował "swój" pracowniczy kierunek i jest w nim jakoś obcykany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My wczoraj załatwiliśmy kolejne sprawy, mamy zamówione ciasto i tort;) Tort będzie 4 piętrowy biały z różyczkami, chciałam zeby różyczki były fioletowe i jak znajde to takie będa a jak nie to moze różowe albo herbaciane. z środku będzie taki ze jedno piętro ma byc czekoladowe, drugie z orzechami, trzecie śmietankowe i czwarte smietankowe z brzoskwinaimi. kazdy inny tak nam odpowiada. z wierzchu bedzie posmarowany białą masą coś jak ten tylko wiadomo inny wystrój http://jaskolka.net/?attachment_id=316 Ciasta jeszcze nie wiemy jakie, to jest do ustalenia pozniej. Kobieta za 10 ciast i ten 4 piętrowy tort powiedziała 1.000 zł. To waszym zdaniem dużo czy mało? jesli byśmy chcieli sami kupowac produkty to za robocizne chce wtedy 500zł. I teraz sami nie wiemy jak będzie dla nas bardziej opłacalnie. Z jednej strony produkty moglibysmy pokupowac w hurtowni ale z drugiej wez lataj i szukaj takich jak ona konkretnie będzie chciała, bo powiedziała ze byle jakich nie daje bo jej ciasta nie wychodza. No i taka sprawa... ale dobrze ze już załatwione Następne to zapisałam się do fryzjera i kosmetyczki. Fryzure na godz 11, makijaż na 12 bo obliczyłam ze na 13 już musze byc w domu. jest jeden problem ze kosmetyczka nie robi sztucznych rzęs więc musz się z nią jeszcze dogadac zeby po prostu dokleiła mi takie kępki a jak nie do sama to zrobie:D Godziny w kościele jednak nie przekładamy bo teściom nie pasuje bo nie wyrobia się z pracą, Wolałabym na 16 bo pozniej chciałam jeszcze wyjsc na te zdjecia. Ale jak prosili zeby na 17 to przeciez nie będziemy robic im na złosc. Najwyzej wszystkie zdjecia porobimy przed ślubem i pozniej już nie bedziemy wychodzic. No i niech będzie ta 17. Byliśmy obejrzec obrączki- ceny masakra. U tego złotnika co bylismy to bez 2 tys nie podchodz. były najtańsze po 1350zł a reszta 1.800, 2.200. Jeszcze grawer płatny więc tam nie ma sensu. Poszliśmy do takiego mniejszego on sprzedaje swoje wyroby i cena okresla na podstawie rozmarów. Ja mam 9, a Ł- 25/26 więc jego wielka. I złotnik powiedział ze kazda obrączka u niego będzie po 1.400zł dla nas według rozmiaru. Były takie jedne co nam się bardzo spodobały. No i sama nie wiem czy to dobra cena czy szukac tańszych. myslałam ze na 1200 znajdziemy. Następna sprawa- dziś przymierzam się po raz kolejny do rozmowy z kolezanka o świadkowaniu, od 2 tyg próbuje ją złapac i nie mozemy się zgrac, jak ona jest w domu to ja nie moge a jak ja mogę to jej nie ma. Umawiałysmy się już na wtorek i nic z tego nie wyszło, kolejny raz umówiłysmy sie na dzisiaj i jak znowu jej nie bedzie to ją chyba udusze;) Chciałabym już to załatwic bo jeszcze trzeba jechac do świadka zapytac i tak się wszystko odwleka. Spotkanie rodziców tez na razie zawieszone, musimy pozałatwiac te inne sprawy i dopiero cos pomyslimy zeby się spotkac i ustalic To u mnie na razie tyle Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo, Pati ale się rozpisałaś :) to super, że już macie załatwione to wszytsko :) 1000zł to chyba nie tak bardzo dużo, za sam tort jest sporo przecież. Ale mnie cały czas zastanawia ta ilość ciast. Powiedziała wam ta kobitka, ze 10 blach wystarczy? My liczymy tyle na paczki dla gości. No to mamy na tą samą godzinę slub i fryzjera :) Dobrze zrozumiałam, ze za jedną obrączkę 1400zł chce ten złotnik? Bo napisałaś: I złotnik powiedział ze kazda obrączka u niego będzie po 1.400zł dla nas według rozmiaru. Napisz, że ja Cię źle zrouzmiałam, bo chyba zawału dostanę ... Nie martw się, koleżanka na pewno się zgodzi i będziesz miała nast sprawę z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1400zł za dwie. chodziło ze każdy wzór obrączek na nasz rozmiar będzie tyle kosztował, czyli bez różnicy czy jest to gładka obrączka czy z wzorkami, czy mieszane złoto. wycenia według rozmiaru i na nasze rozmiary wyszło mu 1400zł za dwie obrączki obojętnie jakie bysmy wybrali. Tak nam kobieta powiedziała ze 10 blach na 100 osób wystarczy. I tak mowiła ta pani z sali i ta druga pani u ktorej byliśmy wczoraj zamawiac ciasta. hmm moze w waszym regionie inaczej się liczy bo u nas wszyscy tyle zamawiają, goście ciasta za bardzo nie jedzą i zawsze zostaje. Nie wiem czy będziemy cokolwiek rozdawac gościom jesli ciasto zostanie to tak a jesli nie to nie. będą tylko jakieś upominki dla gości. a wy te 10 blach liczycie na same paczki to dużo się u was rozdaje, u nas tak nie ma. co kraj to obyczaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie uspokoiłaś z tą ceną obrączek :) to fajnie, że tak gość wycenia na podstawie rozmiaru, opłaca się to :) Jak tyle kobitek Wam mówiło, to tak musi być z tymi ciastami. One się znają na tym, a ja tylko przypuszczam ;) na weselach tego ciasta wcale nie idzie za dużo faktycznie. Ale z tym na te paczki to jednak trochę wychodzi, bo wiesz po 6 kawałków na paczkę, zrób 60 paczek to już prawie 400 kawałków ciasta, a na to trochę trzeba mieć ... Eh :/ wszystko jest skomplikowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuję na kuchni, przy weselach i tak jest - jedna blaszka na 10 gości :) jedną blaszkę liczy się po 30 zł w moim okręgu, więc wychodzi 300zł za 10 ciast. a torty liczy sie na kilogramy, ok 30-40zł za kg. Ale to chyba nie tyczy się ślubnego, bo na slubnych rzeczach każdy chce zedrzeć - taka prawda... Może poszukaj jeszcze taniej gdzieś? Może jakaś sąsiadka/ciotka lubi piec ciasta i policzyłaby taniej ze swoimi produktami? Dot.tylko ciast bo torta trzeba powierzyć specjaliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my ciasta na wesele mamy w cenie, więc marwtimy się tylko tymi do paczek dla gości :) kiedyś szukałam takich pojemniczków i znalazłam o różnych wymiarach. Muszę przemierzyć kiedyś i zdecydować które zakupimy i wtedy wyliczyć ile tam kawałków się zmieści :D Ale już zdecydowałyśmy z mamą, ze same będziemy robić. Sąsiadki pomogą - bezinteresownie ;) bo mama u nich piekła na wszytskie uroczystości i też nie brała pieniędzy nawet na produkty, mówiły, ze też kiedyś pomoga jak będzie trzeba, więc mam nadzieję, ze się nie rozmyśliły ;) To masz Ola takie różne prace? :) Masz rację co do ździerania z ludzi za rzeczy, w nazwie których jest wyraz ślub :/ tort, bukiety, buty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuję w jednym miejscu - w gospodarstwie agruturystycznym, a tam są różne imprezy - chrzciny, komunie, stypy, wesela, urodziny, imieniny, zjazdy rodzinne, imprezy firmowe. A propos imprez firmowych - nie puszczajcie nigdy na nich mężów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Ola to masz roboty a roboty. No na zjazdy to ja sowjego puszczac nie mam zamiaru, a przynajmniej nie samego :) ale ze pracujemy w tej samej firmie to ja moge jezdzic z nim. a wiem co sie w takich miejscach dzieje. duzo sie u nas slyszalo o roznych wybrykach,zdradach po pijaku i nie tylko :p Patrycja to 1400 to faktycznie dobra cena jest. A co do ciast, ja jeszcze tego nie ogarnelam. mysle ze od poniedzialku sie tym zajme. kurcze na nic czasu nie mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola to mowisz ze to duże tysiąc zl. a moze jeszcze doradzisz mi co nam by się bardziej opłacało kupowac samemu produkty i za robote zapłacic jej 500zł czy niech ona kupuje? jak uwazasz ile by nas mniej więcej wyniosły te produkty bo mi sie wydaje ze mniej niż 500zł mówicie ze za obrączki dobra cena, kurcze tak złoto podskoczyło ze szok. siostra Ł 4 lata temu to za tysiac zł kupili ful wypas obrączki dwukolorowe jeszcze jakieś wzorki nie wzorki. a teraz:O Ania to ty masz fajnie ze ciasto ci sala zapewnia. ale ja bym do tych paczek tak dużo nie dawała wezcie mniejsze pudełka troche zaoszczędzicie. Dziewczyny co jest waszym następnym typem do załatwienia bo my teraz mamy tak: -sala -orkiestra -fotokamera -kościoł -tort -ciasta -fryzjer -kosmetyczka teraz na dniach świadkowie i dalej to chyba bedziemy myślec dekoracje a pozniej suknia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia gratki gratki fajna masz tą sukienusie :):) wspomniałaś o imprezach firmowych.. powiem Wam, że byłam RAZ na szkoleniu- jestem zawsze bacznym obserwatorem i tam co się działo- nie da się opisać- od tamtej pory nie jeżdżę na żadne wyjazdy bo chce się po prostu wymiotować na widok panów zaobrączkowanych gruchających- delikatnie to ujmując do innych babek- żenada.. Pati... tak szybko tort zamówiłaś, ja myślałam żeby zamówić tak w maju- czerwcu.. A Wy kiedy dziołchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie masz tam Ola :) no za obrączki teraz trzeba zapłacić sporo niestety :S Tak własnie myślałam o tych pojemniczkach, zeby mniejsze wziąć :) I myślę, że takie rzeczy właśnie drobiazgowe będę kupowała wcześniej, żeby wszystkiego na ost chwilę nie zostawiać. Znalazłam taką taśmę do balonów, zeby łuk zrobić na bramie u mnie w domu. Organzę na kokardy do kościoła, bo mamusia będzie szyła. I za jakiś czas zamówię to. Niech leżakuje i czeka :) ja mam teraz do załatwienia kosmetyczkę, suknię a dopiero później będziemy myśleć nad dekoracją (jak pojedziemy na salę kilka razy w kwietniu, to podejrzymy ;) ). Zostaną jeszcze zaproszenia, winietki, alkohol, napoje, bukiety, obrączki, kwiaty do kościoła, upominki dla rodziców, strój dla D, sukienka na poprawiny, wszystkie dodatki ubraniowe na ślub i poprawiny. Jej ... I tak dużo tego wszytskiego... Pewnie o czymś i tak zapomniałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... co taniej wyjdzie. Zależy na jaką półkę sięgniesz... Możesz kupić tanie marketowskie produkty - np wszytsko biedronkowe - i dac kucharce. Zaś ona może kupić wszytsko z górnej pólki, a najgorzej jeśli kupi tańsze a policzy jako droższe... Nie wiem w jakim mieście mieszkasz? Może wpisz w google "upiekę tanio ciasta" + Twoja miejscowość? A ile chce za samego torta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak najpewniej robią te wypiekaczki. Liczą drożej za produkty, a kupują tańsze. Nikt ich nie sprawdzi przeciez, czego użyły. Możecie przejechac się do marketu i obczaić ceny mąki, cukru i innych potrzebnych i przeliczyć. Nie musicie brać najgorszych, ani najtanszych. Kupić jakieś pośrednie, ale sprawdzone. Tylko ciekawe, czy ona (skoro powiedziała, ze nie udaje jej się z tanich produktów) nie zrobi poniekąd na złość i faktycznie jej coś nie wyjdzie :/ nigdy nic nie wiadomo. Przeliczcie sobie ile by Was wyniosło kupienie produktów i czy jest to cena sporo mniejsza od 500zł. Jak wyjdzie np 450 to ja bym się nie bawiła, tylko jej już to zostawiła. Chyba, ze wyszłoby 300 ... Ale zamotałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola no zaklepujemy terminy po kolei zeby pozniej miec więcej luzu. Ola- z tego wszystkiego zapomniałam pochwalic twoją suknie góra jest swietna szczególnie to wycięcie takie głębokie;) Wiecie co martwie się kasą czemu wszystko jest takie drogie, w 30tys się nie zmieścimy na bank. Ale wiecie co:) ładne te obrączki były po te 1400zł dokładnie takie jak chcemy proste bez wzorków i miały tak fajnie scięte brzegi ze bardzo się blyszczały. ja przymierzałam bo na Ł to żadna nie weszła on ma takie wielkie łapska, na mnie wszystkie i tak za duze więc nie było aż takiego efektu jak powinien ale i tak mi się podobało:) kiedy będziecie kupowac obrączki w ogóle ja to już sama nie wiem czy kupic wczęsniej i nich leża, wtedy te koszty się bardziej rozlożą w czasie. czy czekac i kupic dopiero przed ślubem, tylko ze wtedy będzie dużo wydatków i tak się wszystko na raz zwali to dopiero bedziemy przezywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wiem o co chodzi dziewczyny tylko jak tu podliczyc to wsyzstko jak na razie nie wiadomo ile czego by trzeba bylo kupic:( kurcze nie wiem jak to wyliczyc. za sam tort mówiła chyba 350-400zł. to wychodzi ze za ciasto dużo kasy. Myśle ze ona nie zrobi nam na złosc bo to taka znana babka i kazdy chwali jej wypieki ale ceni się, moze troszke by spusciła jakby z nia pogadac. sama juz nie wiem co tu robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie, że Wam się podobają obrączki :) niezła rozpiętość rozmiarowa jest między waszymi paluszkami :D mój D ma szczupłe palce, to chyba nie będzie problemu z rozmiarem. Chociaż teraz tyle wcina, że mu przybyło 3kg już :) My będziemy tak 3 miesiące przed oglądać, to zamówimy pewnie z 2,5 przed. Nie mogłabym nie zaglądać do nich co chwila, jakby długo w domu leżały :D Ale rozumiem Cię, ze chcesz te wydatki rozłożyć w czasie. Ja to już przestałam myśleć o tych pieniądzach, bo tylko się przejmowałam... To jak mówisz, że jest fajna babka i ją chwalą, to nie ma się czym martwić. Możesz spróbowac pogadać z nią o cenie, dlaczego nie. Tylko to takie krępujące prawda? Ja nie lubię takich rzeczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak 400 zł za tort to za jedno ciasto wychodzi 60 zł. a z Twoimi produktami 30 zł za samą robociznę. A Ty co o tym myślisz? To drogo? Będzie Ci ciężko tyle jej dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola- Wiesz co dla mnie chyba drogo ale rodzice mówią ze normalna cena. Siostra Ł 4 lata temu placiła 800zł za wszystkie wiec zeby ta babka nam spuściła troche to 800zl by już było ok. Ania- no dokładnie chodzi o to zeby koszty się rozkładały. tez wiem ze ciągle bym chciała do nich zaglądac i codzinnie przymierzac ale to Ł będzie je mial w domu bo to on kupuje tak tradycjnie. więc ja nie bede miała dostępu, ale wiem ze on i tak bedzie ciągle je oglądał:D znam go. jak kupił mi pierścionek zaręczynowy to mówi ze ciągle mu sie chciało go wyciągac i się przygladac heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie przepraszam... Ze swoimi produktami chce 60 zł a z Twoimi produktami 50 zł za ciasto, czyli nie ma się co jeszce uganiać po sklepie za zakupami... Tylko wiedz, jakie produkty ona Ci kupi, jak różnica wynosi 10 zł. Ew. możesz zaproponować, że pojedziecie razem :) jak to znana babeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój D też będzie obrączki kupował, ale jakbym do niego pojechała, to bym chyba mu wszytskie szafki przekopała za nimi :D musiałby bardzo dobrze ukryć, bo ja mam zdolności kopalnicze i odkrywcze :D Ola podała dobre rozwiązanie, tylko żeby znów ta kobitka nie pomyslała, ze jej się na ręce patrzy ... Faktycznie taka mała różnica jest cenowa, to nie ma sensu się uganiac za zakupami. Ale obniżyć cenę możecie spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlinkowałam troszkę:) te torciki wpadły mi w oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te przedostatni troszkę zbyt modernistyczny-ale ciekawy na swój sposób..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te torty, które wkleiłaś są w tzw. stylu angielskim, a one są dużo cięższe i przez to droższe. Ale śliczne i fajnie można ozdobić, bardziej oryginalnie niż te kremowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rady i porady:)
Hej panny młode polecam wam zajrzec na www.superslubiwesele.blogspot.com Znajdziecie ciekawe porady i informacje miedzy innymi o potknięciach w trakcie przygotowania ślubu i wesele Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkałam się w końcu:D Można powiedziec ze wstępnie zgodziła się byc świadkową;) teraz tylko musimy zapytac tego kuzyna czy on się zgodzi i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola z tych tortów wizualnie podoba mi się 2 :) Pati to fajnie :) i już masz z głowy :) To trzymam kciuki, zeby teraz chłopak się zgodził :) Kolejna sprawa do odhaczenia ;) Dziewczyny radzę Wam, jesli mozecie nie wychodzcie dzisiaj z ciepłego domu ... :) Ja rano zamarzłam prawie po drodze do pracy ... Rzęsy miałam białe całe, palce sztywne u rąk, torebka nawet mi się sztywna zrobiła o_O Było u nas -25 stopni jak wychodziłam przed 7 z domu. Brrr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×