Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

gerwazy, przeliczylam na kilku roznych stronach internetowych i na kazdej pokazalo mi wynik 1.9. ale ten z kolei za dobry mi sie wydaje wiec moze oni uzywaja jeszcze innych jednostek? zglupialam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pogoda nie nastraja optymizmem , u mnie leje, pocieszam się że już weekend, miłego dnia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! x U nas lalo w nocy. Teraz lepiej i nawet sloneczko wyglada zza chmury :_D x MIKI, moze pielegniarka wcale sie nie zna (co w Irlandii nie byloby mega zaskoczeniem ;) - z tego co pamietam to tam mieszkasz) a moze faktycznie uzywaja innych jednostek do oznaczania wyniku. Zapytaj ich dokladnie w jakich jednostkach jest wynik. I kobieto, zacznij jesc! Nie chce zeby bylo, ze Ci przygaduje bo nosze ze soba 15kg nadwagi ale u mnie w klinice IVF powiedzieli wyraznie, ze kobiety ponizej pewnego BMI (oraz powyzej) nie maja szans zajsc w ciaze. x Wieczor u kolezanki byl mily, tyle, ze jak uslyszalam jak sie jej facet zachowywal w trakcie tych 5 IVF eto jak wrocilam to wycalowalam mojego M i posiedzielismy sobie do 1 w nocy przy winku. x Pozdrawiam Wam wszytkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z okazji Dnia Kobiet życzmy sobie samych wspaniałych chwil, spełnienia marzeń, sukcesów w naszych staraniach, sukcesów zawodowych a przede wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze, wszystkiego dobrego, słodkiego dnia - w tym dniu nie myślcie o kaloriach - nam też się coś od życia należy, spadam do roboty, ale mi się nie chce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie kolezanki i zycze wszystkiego dobrego nam wszystkim, gerwazy, wczoraj nie jadlam bo bolala mnie strasznie glowa, ale jak bol ustapil, zapodalam sobie wielkiego krwistego steka z frytkami i surowka, juz nie pamietam kiedy ostatnio zjadlam taka porcje na raz:) wiem ze przeginam dlatego zanim sie zdecyduje na IUI ( o ile sie zdecyduje) to zaczne wiecej jesc :) o in vitro narazie nie ma mowy, oboje z mezem stwierdzilismy ze in vitro nie bedzie, a co do tych cholernych jednostek to czekam na list, jak juz pisalam wam wczesniej oni zawsze wysylaja wszystkie wyniki poczta do domu wiec jak przyjdzie list to wszystko bedzie jasne. Juz mam humor lepszy dzisiaj, poczytalam rozne irlandzkie fora i jak na moj wiek to 13.8 amh, nie jest takie zle. Maja kobietki gorsze i mlodsze ode mnie i jednak zachodza w ciaze, Wiem ze sie pocieszam no ale coz, byloby gorzej gdybym sie zdolowala kompletnie. Jesli chodzi natomiast o irlandzkie metody leczenia to ja tez nie mam przekonania do nich i nawet rozwazalismy z mezem ze byc moze warto by podejsc do IUI w Polsce, tyle ze ja niewiele o tym zabiegu wiem (podstawy tylko) i nie wiem na jak dlugo musialabym przyleciec do Polski, bo jesli powiedzmy tylko na tydzien i maz z doskoku na 2 dni to dam rade, ale o 2 tygodniach to juz moge pomarzyc bo nie dostane tyle urlopu no i nie zostawilabym syna na tak dlugo. Poza tym maz nie mowi po polsku wiec wiem ze nie czulby sie komfortowo w polskiej klinice. Nie przeszkadza mu to bo w zasadzie ten wyjazd do Polski to byl jego pomysl ale wiem ze tu byloby prosciej co nie znaczy lepiej czy bardziej fachowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego kobiety!🌻 Wczoraj wrócił M, dostałam od niego toruńskie pierniki - wracał do domu przez Toruń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachela, wlasnie mi pociekla slinka, prawdziwych torunskich piernikow nie jadlam juz chyba z 10 lat ! a kawke pije teraz w pracy wiec przydalyby soe oj przydaly:) szczeciaro:) w Irlandii nie ma dnia kobiet i moj maz nie moze zrozumiec co my w zasadzie swietujemy, bo skoro tylko to ze urodzilysmy sie kobietami to stwierdzil ze polscy mezczyzni sa pokrzywdzeni skoro nie ma dnia mezczyzn, stwierdzil tez ze skoro chcialysmy rownouprawnienia to o jakim swiecie kobiet mowimy?! Usmialam sie z tej dyskusji bardzo, na szczescie ja nie lubie i nie obchodze takich dni wiec jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszy raz chyba jadłam oryginalne toruńskie pierniki :) Ze specjalnego sklepu piernikowego :D mieszanka: duże, małe, w czekoladzie białej, ciemnej i bez - pycha Ja, jak pisałam, też nie przepadam za tym świętem, ale dostałam w pracy póki co tulipany od szefa i róże od pracowników, i od kolegi z biura lizaka w kształcie serca z napisem "kiss me" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadę wieczorem Do przyjaciół...kiedys wam pisalam ze maja 7 dzieci i ich najmlodsza jest nasza chrzesnica. Kupilaw jej lalke,ktora placze jak jej nie przewiniesz ,nie dostanie smoczka itd. Chyba kupie sobie tez taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachela nie kop lezacego! Juz dosc o tych piernikach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmijcie życzenia Baby kochane Od drugiej baby z samego rana Niechaj dzień cały będzie radosny Bądźcie zdrowe baby i czekajcie wiosny! Szczęścia życzę Wam, sobie I kobietom w całym globie! By marzenia się spełniły, I nas chłopy wyręczyły! My dziś drinki i kaweczki Nasz ŚWIĘTO dziś babeczki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej, hej w ten radosny dzień:D;) Kiedyś pewien mężczyzna powiedział mi, że w jego oczach kobietą staje się dopiero po urodzeniu dziecka. Inny pan natomiast stweirdził, że prawdziwa kobieta to taka, która staje się matką. Było to bardzo dawno temu, kiedy to dzieci nie były mi w głowie. Dodam, że wspomniani mężczyźni byli tylko moimi kolegami. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale pamiętam obie wypowiedzi do dzisiaj....Jest jeszcze jadna, sprzed kilku lat. Należy do świadka na ślubie mojej siostry. Usłyszałam ją przypadkiem, a była skierowana do pana młodego. Otóż ten świadek powiedział panu młodemu, że kobieta tworzy z mężczyzną jedność dopiero wtedy, gdy mają wspólne dziecko....To takie moje przemyślenia odnośnie dzisiejszego święta;) W pracy miło, super ciasto i kawa, wszystkie kobietki zadowolone, panowie dumni:DNa kalorie nie patrzyłam:D Dzień Mężczyzny jest chyba 10 marca. Nie jestem pewna, bo w pracy świętujemy Dzień Chłopaka, 30 września:D M jeszcze w domu, wyjeżdża po południu, właściwie wczesnym wieczorem. Umówiliśmy się w związku z tym, że po mojej pracy wypijemy kawę. Siedzę więc w pracy i nie mogę już wytrzymać, bo chce mi się do domu. Postanowiłam bowiem zachęcić go swoimi kobiecymi wdziękami do małego przytulanka:DMam nadzieję, że nie odmówi w dniu mojego święta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dawno tu juz nie pisalam, chociaz podczytywalam troche. xxxxxx U mnie bez zmian, dzisiaj dostalam @. W zeszlym miesiacu testowalam testy owulacyjne nie wykazaly zadnej owulacji :/, bede probowala je w nastepny miesiac takze. Poszlam z tym do lekarza, powiedzial, ze kazda kobieta po mirenie, a szczegolnosci po tak dlugim jego stosowaniu roznie dochodzi do siebie... xxxxxx No i to... ze mam nadwage, 80kg przy 170 cm wzrostu... Jak przyjechalam tutaj 8 lat temu wazylam 57... Powiedzial mi, ze to moze tez hamowac wystapienie owulacji. Wiec musze schudnac... ale jak, jak (jak to powiedziala Kwasniewska o swoim mezu)ja tyje od wody mineralnej. Nie jem fast foodow, tylko gotuje obiady w domu, sprzatam, staram sie cwiczyc 3 x w tygodniu po pol godziny, ale na moj organizm to chyba za malo...a waga od kiedy sie wazylam spadla tylko o 2 kg. Chyba bym musiala przejsc na same warzywka, ale wtedy bylabym jeszcze bardziej glodna niz jestem i zaczela wylizywac musztarde ze sloikow..., xxxxx Mila tez bym chciala jesc tj ty, wrocilam do palenia, moze to zahamuje moje napady glodu i schudne, bo dietami to mi sie nie uda schudnac, raczej przytyje jeszcze bardziej... najwyzej jak zajde w ciaze to rzuce. Nie palilam poltorej roku... Moj maz wciaz pokurza w pracy za moimi plecami, wiec dolaczylam do niego, a on w szoku, bo tyle juz nie palilam i po co zaczelam, to mu powiedzialam, ze musze schudnac. A on jak to facet "ze zna inny sposob na schudniecie i mozemy razem pocwiczyc", a ja mu na to "cwiczylismy i jakos nie schudlam i po za tym mam @". Zamilkl... xxxx Dodatkowo syn mi w zeszlym tygodniu powiedzial, ze zamierza skladac podanie na studia w Szkocji, nie w Belfascie, on tego miasta nie lubi (trudno lubic to porabane miasto, jakby sie mieszkalo w Palestynie) i nie zamierza tutaj studiowac. To juz w przyszlym roku. Tak myslalam jakby sie wyprowadzil to za poltorej roku bedziemy w domu sami jak palec... poprostu plakac mi sie chce... Dodatkowo pogoda do d...pada i pada, zaspalam na wizyte do dentysty, nic tylko nakryc sie kocem i sie nie obudzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Emi, faktycznie długo nie pisałaś... Pogoda u nas taka jak i u Ciebie, chociaż dzieli nas duuuża odległość i ten sam nastrój mi się udziela... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej milego dnia Kobiet! o u mnie jeszcze slonko, ale na weekend ma byc juz zima z powrotem :( MIla, Ty wiesz, ze moj M to samo dzisiaj powiedzial - skoro chcialysmy rownouprwnienie, to co to za swieto? ;) i ze swieta mezczyzn nie ma :) ale on z takich, co zadnych swiat nie uznaje ;) nie znam sie na wynikach AMH, wiec Ci nie doradze, ale jestem ciekawa jak sie juz wyjasni, co to za jednostki byly... o piernikow torunskich nie jadlam, ale pewnie sa swietne, Rachela, zazdroszcze ;) o Emi, fajnie, ze sie odezwalas, ale nie fajnie ze @ przyszla.... i nie zaczynaj palic bo co prawda mooze mniej zjesz, ale palenie tez obniza plodnosc, nie mowiac juz o tym, ze niezdrowe ogolnie - czyli z deszczu pod rynne... o lece jeszcze do pracy, a potem juz weekend..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam na szalony pomysl i jestem w stanie go zrealizowac, pomyslalam otoz ze moze warto by poleciec do polski chocby na 2 dni i zbadac AMH jeszcze raz, ja naprawde im tu nie wierze wiec bylabym spokojniejsza gdybym zrobila to badanie jeszcze raz, tutaj nie ma sensu powtarzac bo z calej Irlandii krew na to badanie wysylana jest to tego samego laboratorium w Dublinie jak myslicie warto czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanka 79
hej dziewczyny jestem tu nowa wszystkiego naj z okazji 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja tez składam życzenia kobitki, tylko troche późno. Mój M mówi.... kiedyś to były czasy w dzień kobiet prawie wszyscy panowie napici chodzili....no i przyznaje mu racje, kiedyś to było święto, my osobiście nie świętujemy, M kupił nam po tulipanie, a mojej mamie hiacynta w doniczce i poszedł malować stancję. X Emi witaj po przerwie, ja bym cię chyba załamała gdybym zaczęła palić, też po rzuceniu palenia trudno mi utrzymać wagę i chyba za 3 kg zostało na + na zawsze, ale i tak wolę to niż fajki, miejmy nadzieję, że niedługo rzucisz palenie bo będziesz w ciąży. X Mila no faktycznie jak chcesz wiedzieć po naszemu jakie masz AMH to musisz u nas zrobić, ale może przy okazji bo specjalnie to nie bardzo opłaca Ci się lecieć do Pl. A jesli chodzi o nasze iui to możesz dogadać się z lekarzem w klinice, że on da Ci leki do stymulacji, na monitoring pójdziesz do siebie a na samą iui przyjedziesz na 1 dzień z M do PL...tylko czy warto? Mogę Co dokładnie opisać jak wygląda u nas procedura iui. 1. najpierw robią Ci badania hormonalne ( powiedzmy, ze są ok) 2. robi się badanie nasienia M 3. po @ rozpoczynasz stymulację najczęściej gonadotropinami lub Clo. 4. idziesz na monitoring około 10-11 dc 5. jesli pęcherzyk osiąga około 19 mm dostajesz zastrzyk na pęknięcie typu pregnyl, choragon, otrivelle 6. na drugi dzień idziesz na iui, 2 godz. przed zabiegiem M oddaje nasienie, które podlega preparatyce czyli odwirowaniu, zostają najlepsze plemniki, które jeszcze preparatem zostają pobudzone do akcji. Po 2 godz idziesz do gabinetu kładziesz się jak do badania a lekarz wstrzykuje plemniki wprost do macicy.Leżysz sobie 15 minut i zmykasz do domu, u nas dają potem leki w zależności od kliniki czasem acard czasem encorton, czasem duphaston. No i tyle po 14 dniach testujesz.......no i nie wspomnę jakie schizy masz w oczekiwaniu na te 14 dni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no i przed iui zwykle wymagają aby zrobić badanie na drożność jajowodów czyli HSG, czasem robia 2 iui w ciemno bez tego, ale potem to juz raczej trzeba zrobić. No i nie wiadomo przede wszystkim jakie wyniki ma Twoj M po to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest to miłego pobytu u chrześnicy, tez myślałam o takiej lalce dla siebie oczywiście;) Lili Twój M pewnie już pojechał, ale bedzie mial co wspominać.No i nie przesadzajmy z tą kobiecością i urodzeniem dziecka, kobieta jest zawsze prawdziwą kobietą bez względu czy rodziła czy nie, jakieś herezje Ci Twoi znajomi opowiadają.....coś mi tu zalatuje stereotypami typu: ,, jak się kobity nie bije to jej wątroba gnije" . Ja bym na Twoim miejscu w ogóle tym sobie głowy nie zawracała. A tak szczerze to myślę, że wiele kobiet, które nie rodziły czują się bardziej kobietami niż te co mają niechcianych kilkoro dzieci, męża drania i pijaka i żadnych perspektyw na godne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zycze Wam slonca,milosci,radosci z zycia w kazdym jego momencie:) i oczywiscie zeby sie otworzyl dlugo wyczekiwany worek z ciazami.Mam od meza rozyczki i ogromne ciasto migdalowe.I jak tu trzymac linie gdy wokol nas tyle pokus:POdezwe sie po powrocie z weekendu.Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego ! X Zuzanko dzieki i witaj , tez z naszym problemem ? X Emi kupa lat :) . Waze podobnie jak Ty , ale u mnie tez masa miesni i masywna w ogole jestem , ale nigdy nie mialam problemow z owu , mysle ze to problem przy solidniejszej nadwadze ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI - KOBIETY !!!!!!!!!! Z OKAZJI NASZEGO CUDOWNEGO ŚWIĘTA :) ŻYCZĘ WAM SAMYCH POGODNYCH DNI! ( no niech ta wiosna wreszcie przyjdzie :P ) SIŁY , OPTYMIZMU, PATRZENIA W PRZYSZŁOŚĆ BEZ OBAW !!! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!!! POZDRAWIAM WSZYSTKIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi dziekuje moja droga za wszystkie szczegoly o IUI, Moj maz mial badane nasienie 2 krotnie, i dwukrotnie wynik byl w porzadku, kazdy parametr w normie, na szczescie normy tutaj i w polsce jak i jednostki podczas badania sa takie same wiec nie bylo problemu ze sprawdzeniem, nawet po tym jak lekarz powiedzial ze ok, i tak chcialam sie upewniec ze nie sciemnia, badanie HSG, przeszlam w zeszlym tygodniu, oba jajowody drozne, sam wyjazd do polski nie bylby az tak uciazliwy, zdarzalo mi sie juz wczesniej latac na 24 godziny na szybkie zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawka:) Mila umknęło mi to, że miałaś HSG, a jak badanie M w porządku no to dobrze. No to jak masz rozpęd do Pl lecieć to czemu nie. Może poczekaj do wizyty czy tam telefonu od gina może przetłumaczy Ci ich jednostki na nasze. A sama iui no to wiesz, że zbyt skuteczna nie jest. Ja się zdecydowałam, bo chce jeszcze coś robić a na invitro mnie nie stać, zresztą u nas obniżone parametry nasienia to i tak jest wskazanie. Oj coś tu u nas pusto ostatnio....szkoda.... Aha Zuzanka ja też Cię witam oczywiście i zapraszam do nas. Stefi nie wybaczę Ci, że już z nami nie piszesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzein dobry! x Zuzanna, czesc! x Liilli, To myslisz, ze jako bezdzietna kobieta nie mam szans ubiegac sie o licencje na noszenie kiecek i makijazu u tych panow co Ci takie madrosci glosili? :-D Pewnie trza bedzie oddac ten drugi bezuzyteczny chromosom X. Tym bardziej, ze mam krotkie wlosy. A jak ogolnie wiadomo prawdziwa kobieta ma dlugie :-D x Mielismy wczoraj wieczor pomylek. Najpierw poszlismy na kolacje do wloskiej knajpy i zamiast takiej ryby seezunge, przyniesli nam steinbutt. OK, trudno. Nie chcielismy juz nic mieszac bo mielismy bilety na 8 na stand up comedy z takim komikiem, Dieter Nuhr. Z tej knajpy poszlismy wiec do Festhalle. Ale przychodzimy a tam jakos pusto, patrzymy na bilety a tam pisze Jahrhundredhalle :-D co jest poza Frankfurtem. Wiec natychmiast do taksowki i jedziemy. Ale zdazylismy na czas i bardzo wesolo bylo :-D x Karmi_ Ty pewnie znowu na imprezie? ;) x Zycze Wam milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja na żadne imprezy na razie nie dam sie naciągnąć, mam ich już dość. na razie mamy troche prac remontowych i w ogóle chce mi sie w domu siedzieć. W przyszły piątek jestem zapisana na monitoring zobaczymy czy coś urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi Wiem ze skutecznosc IUI nie jest wysoka, ale z drugiej strony na pewno szanse na ciaze sa wieksze z IUI niz naturalnie, przynajmniej w moim przypadku. Nie jestem przekonana do zabiegu IUI ale chyba musze sprobowac teraz kiedy mam 35 lat niz za kilka obudzic sie z poczuciem zalu I winy ze nic nie zrobilam. Jak juz pisalam Invitro nie wchodzi w rachube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach zapomnialam o najwazniejszym, przyplatala sie do mnie jakos infekcja chyba albo grzybica, swedzi, piecze I zaczely sie uplawy, tylko tego mi teraz brakuje. Nie mam jak isc do gina, w domu tez nie mam zadnych globulek, chyba mnie szlag trafi, Znacie cos co mozna kupic w aptece w polsce bez recepty? Zawsze mozna kupic przez internet tylko nie Wiem co, znacie cos co by mi pomoglo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×