Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Dzien dobry :-) Majoweczka gratuluje nowego gniazdka :-)) ile pokoi i kiedy przeprowadzka? Grays serio gdyby nie ty to niewiem czy kiedykolwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :-) Majoweczka gratuluje nowego gniazdka :-)) ile pokoi i kiedy przeprowadzka? Grays serio gdyby nie ty to niewiem czy kiedykolwiek bym sie tego wszystkiego dowiedziała. Jesteś mama dobra rada :-) A wiesz może cos na temat syropu figowego z bootsa? Mam znowu zaparcia, juz było dobrze ale zjadłam chińskie żarcie i juz 4 dZien na kibelku nie byłam i mnie brzuch boli.. Przed ciąża mi bardzo ten syrop pomagał ale niewiem czy mozna w ciąży cos takiego brać, niby naturalne ale itak nie jestem pewna bo na opakowaniu pisze ze kobiety w ciąży powinny sie skonsultować z lekarzem.. Położna powiedziala ze jest to ok ale żebym obserwowala swoją dietę i dostarczała blonnik (jakbym tego nie wiedziała) ale u mnie wystarczy jeden dZien złej diety i sie mecze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :-) Majoweczka gratuluje nowego gniazdka :-)) ile pokoi i kiedy przeprowadzka? Grays serio gdyby nie ty to niewiem czy kiedykolwiek bym sie tego wszystkiego dowiedziała. Jesteś mama dobra rada :-) A wiesz może cos na temat syropu figowego z bootsa? Mam znowu zaparcia, juz było dobrze ale zjadłam chińskie żarcie i juz 4 dZien na kibelku nie byłam i mnie brzuch boli.. Przed ciąża mi bardzo ten syrop pomagał ale niewiem czy mozna w ciąży cos takiego brać, niby naturalne ale itak nie jestem pewna bo na opakowaniu pisze ze kobiety w ciąży powinny sie skonsultować z lekarzem.. Położna powiedziala ze jest to ok ale żebym obserwowala swoją dietę i dostarczała blonnik (jakbym tego nie wiedziała) ale u mnie wystarczy jeden dZien złej diety i sie mecze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy mlyn
Witam wszystkie mamy, ja dziś kolejny dzień w domku, te wolne dni tak szybko mi mijają, za to w pracy dłuży się niemiłosiernie... jeszcze tylko trzy weekendy i lecę do domu z córą, niestety mąż wykorzystał już urlop więc musi zostać. Akurat w Polsce będą 4urodziny mojej córy i wynajęliśmy salę zabaw, żeby mała mogła się wyszaleć z dzieciaczkami z rodziny i znajomych, będzie wesoło, przynajmniej mam nadzieję, kolejna sprawa to zamierzam wszystkie świąteczne specjały przywieść z domu, całą walizę pierogów i szynek:-) Ania, ja co prawda raczej nie mam zaparć, ale jak już mi się przydarzają to pomaga mi szklanka przegotowanej wody z cytryną z rana przed jedzeniem, albo suszone owoce-to na pewno nie zaszkodzi a być może pomoże U nas w Cov dziś trochę zimno, zmarzłam na spacerze z córą, więc teraz się rozgrzewam pod kocykiem. Ania, piszesz , że studiujesz , ja też bym chciała, co prawda w Polsce skończyłam anglistykę a tu mental health nursing to chciałabym zrobić jeszcze położnictwo:-)tyle, że nie wiem czy zaczynać teraz czy we wrześniu, po urodzeniu, z jednej strony nie chcę tego przedłużać a z drugiej boję się , że nie dam rady w końcówce ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ani-3 sypialnie,dwa ogrodki.garaz ,porzadny domek dla dzej rodzinki.. A ja wrocilam z pierwszego spotkania z polozna: .Generalnie wizyta wygladla tak:.Zwazyla mnie zapytala o przebieg poprzednich ciaz,zapytala czy chce karmic cycem:) i czy ma mi powiedziec cos na ten temat ja powiedzialam-Nie,dziekuje-a one obie parsknely smiechem..Dala mi ksiazke ciazy ,mam sobie sama ja uzpelnic :)Nastepna wizyta 12 grudnia a kolejna juz w nowej przychodni bedzie,a i wysla mi zaproszenie na USG okolo 12-13 tyg czyli za ok miesiac,zadnych badan mi nie robily..nawet nie zmierzyly cisnienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa i wysypalo mi pol twarzy,taka kaszka manna czerwona i nie wiem czy to antybiotyk czy ciaza ?! Dostalam na to E-45.. Wyprowadzamy sie jakos ok 10 grudnia,jak ja to kocham,dobrze,ze mama jest to co nie co pomoze..:) A co do studiow : Mialam zaczynac pielegniarstwo wlasnie i robic kierunek na health visytor,ale ciaza i zdaze zrobic tylko to studium administracji w szpital i sluzbie zdrowia,a studia ? Kto wie,moze jeszcze dam jakos rade kiedys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpindlerowy moja znajoma studiuje poloznictwo :) bardzo ciezko sie dostac ale praca fajna. A jaki uniwersytet cie interesuje? Podziwiam, ze tez chce ci sie robic trzeci kierunek ;) szkoda ze wczesniej nie zlozylas papierow bys placila taniej bo od nastepnego roku juz 9tys za rok bedzie.. Wode pije codzienie rano itak przed sniadaniem, niewiem czy cytryna by pomogla a suszonych owocow nie cierpie, mam odruch wymiotny po nich, nie lubie tej konsystencji galaretowatej :(( Nawet przed ciaza mialam z tym problemy, nigdy nie chodzilam codziennie ani rano, zawsze przed snem i co kilka dni ale teraz mnie brzuch boli przez to i niewiem co robic :( Ten syrop mi pomagal ale niewiem czy go mozna.. eh majoweczka, napewno jak chcesz to pojdziesz na studia jeszcze :) dla chcacego nic trudnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ratunkuuuuuuuu :( ! Wysypalo mi kaszka cala twarz i mrowi tak dziwnie..Smaruje tym kremem,co to do cholery jest? ..Najgorzej czolo i policzki...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Majoweczka Nie mam zielonego pojecia co to moze byc, czasami kobiety w ciazy maja wysypki ale nie jestem pewna czy na twarzy, musialabys poszukac na necie albo cos. Getuluje znalezienia domku, super, no i fajnie ze mama bedzie mi tez moja pomagala w zeszlym roku, inaczej to bym sobie przeprowadzki nie wyobrazala. Ania Ja mialam zawsze problem z zaparciami, ale o dziwo w ciazy nie bylo tak zle, mi bardzo pomaga jedna activia dziennie- regularnie no i pije duzo wody, pomaga tez sok pomaranczowy i jablka (ktorych normalnie duzo nie jem ale w ciazy jadlam wiecej:) Szpindlerowy mlyn Noo kurcze niezle 3 kierunek pelen szacun! Wogole dziewczyny podziwiam ze tyle sie uczycie mnie przerazaja te ceny a te nowe to juz wogole. Juz mialam skladac papiery zeby robic tu mgr ale jak mi zaspiewali 7 tys za rok to sobie odpuscilam, cala kase pakowalismy w chate, potem dziecko ( nic od nikogo nie dostalismy, wszystko sami od pieluszki po meble itp) i tak jakos jak juz mam dziecko, ktore jest mega niespokojne i szalone to mi sie edukacji odechcialo juz calkiem. Wiec pisze jeszcze raz, podziwiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypilam 2 lyzki tego syropu. Zdesperowana jestem, duzo jem a wogole sie nie wyprozniam, juz mnie brzuch bolal ;/ Mam nadzieje ze pomoze a nie zaszkodzi dzidzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-pij szklanke cieplej przegotowanej wody na czczo,sprobuj z suszonymi owocami ,bo zaparcia sa nie fajne,u ciezarnych powoduja hemoroidy z ktorymi ja od lat walcze :/ Niestety z miernym skutkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia- ale ja jeszcze antybiotyk biore i mnie zczyszcza po nim ..Moze to tez od niego wysypka.. Boze jedna lata i ja zczyszcza druga nie moze..zeswirujemy tutaj chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj uwierz mi ze dalabym teraz wszystko za porzadna sr....ke majoweczka ;) Sprobuje jutro z ta ciepla woda tylko ze u mnie wczesniej wstac na sniadanie jest nawet ciezko :( Strasznie zmeczona rano jestem, leze jak dlugo sie da a potem biegiem sie szykuje. Dzisiaj pojde wczesniej spac to mam nadzieje ze uda sie rano wstac.. majoweczka moze to alergia? Ja mam uczulenie na kakao i zoltka jajek i mi takie cos wyskakuje na brodzie jak zjem ich za duzo.. Dzisiaj sie czulam caly dzien okropnie :( Co prawda rano nie mialam mdlosci ale za to na wykladzie nic nie jarzylam, w ciagu dnia ledwo stalam na nogach, krecilo mi sie w glowie, bolala mnie glowa, podbrzusze, do tego te zaparcia.. Zasnelam w drodze powrotnej w pociagu, doczlapalam sie do domu, zdrzemlam na godzinke a jak sie obudzilam to sie czulam jeszcze bardziej zmeczona niz przedtem.. Ide sie za chwile kapac i spac bo jutro powtorka z rozrywki.. Ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia sliczna ta twoja niunia!!! Zakochalam sie :-)) A jaka podobna do taty :) Super fotki, mam nadzieje na coreczke tez. Az mi troche energii przybylo jak zobaczylam taka pocieche :-) Gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu nie chce Cie martwic ale to zmeczenie mija najczesciej dopiero okolo 16 tygodnia. A kreci Ci sie glowie moze od slabego cisnienia, ja tak mialam, dwa razy prawie zemdlalam, jak mi polozna raz mierzyla to mialam 60 na 90;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Aniu:) No ja mam nadzieje ze Tobie szybciej minie, dlatego tak podziwiam, ciaza, studia dzienne to nie tak hop siup;) ale bystra jestes dasz rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wydawalo mi sie ze to latwiejsze niz w rzeczywistosci ;) No ale teraz juz nic mi nie zostalo tylko dac rade.. Za 4 dni moj Radziu wraca z urlopu to mam nadzieje ze bedzie mi latwiej, juz 2 tygodnie go nie ma, nie moge sie doczekac az wroci. Kiedy macie zamiar powiedziec w pracy? Ja w niedziele praca, mam nadzieje ze bede sie czula ok i sie nikt nie domysli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy mlyn
Hej, Ja jeszcze w racy nie mówiłam, trochę jeszcze to potrzymam w tajemnicy, chyba powiem po urlopie, ale już chyba będzie z 14tydzień, no i pewnie kawałek brzucha będzie mi widać:-)swoją drogą niezły mam apetyt, nie wiąże tego z ciążą , chyba po prostu sobie za bardzo folguję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj o mało co nie zwymiotowalam w pociągu :-((( ok 5min od stacji mnie strasznie zemdlilo, miałam usta pełne silny, gorąco mi sie zrobiło i sie cała spocilam :-( cała resztę drogi do stacji przejechalam skulona przy drzwiach wyjsciowych. Straszne, jak wysiadlam na świeże powietrze zrobiło mi sie trochę lepiej ale itak cały dZien miałam przerabany :-((( wy jak sie czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy mlyn
Ania, ja tak miałam w pierwszej ciąży, mieszkaliśmy wtedy na włochach w Warszawie i nie mogłam całego jednego przystanku autobusem przejechać, zawsze musiałam prosić kierowce, żeby mnie wypuścił :-D Teraz jest nieco lepiej, nie mam częstych wymiotów, za to śpię jak suseł, do 11 w południe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEMKA :) I JA W UK PONAD 4 LATA JUZ :) OBECNIE 9 MC , PIERWSZEJ CIAZY... Troszke was czasem poczytuje...i widze ,ze pojawia sie watek zaparc ciazowych...powiem szczerze ,ze non stop je mialam ...az pewnego dnia zmiksowalam 3 rodzaje platkow przez przypadek w sumie...3 duze lyzki kukurydzianych...3 duze lyzki pszennychi do tego 4 lyzki otrebow zwyklych...wszystko to kupuje w tesco...zalewam zwyklym mlekiem (4%) i do mikrofali na minutke....to moje sniadanie:) potem jestem w kibelku co najmniej 2 razy dziennie... mam nadzieje ,ze moze kumus Tym wpisem pomoglam :) (Sylwia 32 z Hampshire)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hasanana dzieki za rade.. Kurcze faktycznie musze zaczac jesc te sniadania i zaczac wstawac wczesniej.. Szpindlerowy mlyn jak ja ci zazdroszcze ze mozesz sobie pospac dluzej :-(( Ja o 8.30 juz uszykowana musze wychodzic z domu na pociag i nie potrafie nawet wstac 10 minut wczesniej, tylko caly czas na ostatnia chwile o 8 wstaje mimo ze budzik dzwoni od 7.30, no nie potrafie po prostu taka slaba jestem a potem nawet czasu na sniadanie nie ma :( No ale musze po prostu sie jakos prelamac i chociaz te platki rano zjesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello 🖐️ Brytyjki :P! Wrocilam z zajec ..alez mi czacha dymi..Testy robilismy na admi..:( Aniu-Na mdlosci polecam tak : -Napar i ciastka z imbiru, -migdaly zagryzac, -Pic zimna wode z cytryna malymi lyczkami ,zagryzac pieczywo typu wasa ,czy chrupki kukurydziane.. -Zimna coca-cola ..:) -Zjesc lekkie sniadanko zanim wstanie sie z lozka.. Mdlosci mialam tylko malenki okres w 2 ciazy .Nie mialam zadnych wymiotow nigdy nic,ponoc stres wzmaga u ciezarnej mdlosci..Wiec sie nie denerowac nalezy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede musiala sobie kupic wase w takim razie bo coli nie lubie a zjesc sniadanko zanim wstanie sie z lozka to raczej nie mozliwe.. przeciez samo sie nie zrobi ;) Mi dzis sie to zdarzylo pierwszy raz, mam nadzieje ze ostatni. Bym sie okropnie najadla wstydu gdybym sie pozygala w pociagu. I jak tu sie nie stresowac.. Na sama mysl mi sie goraco robi. Chcialabym sie nie denerwowac ale jak tu sie nie denerwowac jak egzaminy za pasem a jedyne co czytam to tematy o ciazy i dzieciach zamiast farmakologii, anatomii, itd.. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kumpela do pracy czasami trzy razy ten sam autobus lapala bo musiala robic przystanki na rzyganko;P boziu jak dobrze ze mnie to ominelo w ciazy, domyslam sie ze to nic przyjemnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×