Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Nienawidzę i zawsze nienawidzilam wymiotowac. Tylko mi sie zdarzało raz na pare lat, niewiem czemu mnie to spotyka :-( mam nadzieje ze mi sie to nie zdarzy, dzisiaj juz brakowało dosłownie sekund zeby sie to stało.. Może to przez te witaminy rano? Co myślicie o braniu witamin wieczorem zamiast rano? Chyba tak zacznę robić.. Dzisiaj nawet pierwszy raz od kilku lat nie wypilam rano kawy i nie wypilam żadnej przez cały dZien, szok po prostu.. Dzisiaj taka ochota mnie naszla na marchewke z groszkiem jak moja babcia robiła, ze nie wytrzymalam i na kolacje sobie ugotowalam z ziemniaczkami i jajkiem sadzonym.. Pychota.. Niewiem czemu jakoś niemam ochoty na mięso wogole a wcześniej to obiadu bez kurczaka sobie nie wyobrazalam.. Wy jak sie czujecie? Ja jutro mam zajęcia po południu, nareszcie bede mogła wstać pózniej niż o 8 rano, także zjem w końcu sniadanko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy mlyn
Hej Ania, jak już pisałam, ja w pierwszej ciąży wymiotowałam ok 10razy dziennie, ale nie przeszkadzało mi to jakoś strasznie-cieszyłam się , że w ciąży jestem:-) ale to faktycznie nie przyjemne uczucie, mi się właśnie wymioty zaczęły jak jechałam kolejką na uczelnie, jeszcze w Polsce, no i wtedy koleżanka "ciężarówka" z roku mi powiedziała, że jak się zaczęło to już będę miała , no i miała absolutną rację:-)mam nadzieje, że u Ciebie tak nie będzie i że to jednorazowa historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak sie macie? Ja dzisiaj byłam zwolniona z anatomii z powodu formaliny i miałam dZien wolny. Kuzynka ciężarówka tak mi narobila ochoty na kapusniak ze byłam 2h na zakupach zeby wszystko dostać ale warto było. Pychota. Jak sie macie? Mnie troszkę mdlilo dzisiaj ale jest ok bo sobie pojadlam. Mam nadzieje ze jutro tez bede sie czuła ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! A ja w sumie mialam tylko poranne mdlosci ok 8-9 tc z mlodsza pociecha.. Nigdy w ciazach nie wymiotowalam,w pierwszej nie mialam totalnie zadnych objawow,w drugiej ciut i teraz 10 tydzien tez nic ,takze szczesciara ze mnie...:) Dzis jestem bardzo zmeczona za to..Z rana zajecia,pozniej pilnowalam dzieci dwoje wlasnych i dwoje znajomych,same dziewczynki zreszta ..Mam dosc ..😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey A ja jestem bardzo chora..gardlo i glowa mnie boli..Nic za specjalnie nie moge brac,bo pierwszy trymest..Nie mam miodu ,jedynie cytryne...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu majoweczka a moze czosnek?? ja wczoraj bylam u kolezanki do 3 w nocy, szykowalysmy jedzenie i torta na urodziny jej meza dzisiaj no i dzisiaj sie szykuje na imprezke ;) Zeby wszystkiego pojesc ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Koleżanka płamila cała ciążę i było wszystko ok, ja miałam w 17 tyg i tez było ok, często po prostu pękają naczynka bo wszystko sie tam powiększa niby jeśli nie ma czerwonej żywej krwi to jest ok, ale tak jak pisze majoweczka jeśli masz możliwość to lepiej to sprawdzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć każde plamienie należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży. Każde plamienie się leczy - Krwawienie kwalifikuje się zawsze do kontroli i zawsze trzeba je traktować jako niebezpieczne - przestrzega specjalista ginekolog i położnik lek. med. Grażyna Komnata-Gajda ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w Krakowie. - Dopiero po wizycie u lekarza pacjentka może się uspokoić, że jest to krwawienie np. z powodu stanu zapalnego na szyjce macicy, a sytuacja nie zagraża ciąży. Ale to lekarz musi zbadać i stwierdzić, co się dzieje podkreśla lekarka. Jak mówi, od samego początku ciąży każde krwawienie podlega leczeniu. - Jeśli krwawienie pojawia się np. w 6. tygodniu ciąży, proszę pacjentkę, aby leżała, prowadziła oszczędny tryb życia bez nadmiernych wysiłków, stosowała dietę lekkostrawną, nie brała ciepłych kąpieli i przepisuję jej leki. Na ogół wspomaga się ciążę progesteronem (najczęściej podaje się duphaston lub inny rodzaj progesteronu, według uznania lekarza prowadzącego) - wyjaśnia dr Komnata-Gajda. Po siedmiu dniach leczenia, jeśli krwawienie nie ustępuje, pacjentka powinna znowu udać się do lekarza do kontroli i na USG, dla pewności, że nie doszło do poronienia. Ale nie należy przy pojawieniu się krwawienia od razu myśleć o najgorszym, bo zwykle w pierwszym trymestrze ciąży krwawienie pojawia się w terminie wcześniejszej miesiączki. Błona śluzowa, kiedy następuje zapłodnienie przygotowuje się do przyjęcia, czyli zagnieżdżenia zarodka. Może się zdarzyć, że śluzówka zareaguje gwałtownie na różnicę hormonów (za dużo estrogenów, za mało progesteronu) i w dniu, w którym powinna wystąpić miesiączka może nastąpić plamienie, które wcale nie musi zagrażać ciąży. Zdarzają się pacjentki, które nawet przez trzy miesiące ciąży miewają skąpe miesiączki. To są plamienia w kolorze ciemnym, przeważnie bordowym. Wtedy część śluzówki się złuszcza, ale to dla ciąży nie jest groźne wyjaśnia lekarka. Dopiero kiedy śluzówka w całości przeistoczy się w łożysko, krwawienia w terminie miesiączki ustępują. Ale nawet w takim przypadku stosuje się leczenie hormonalne. Żeby ciąża się dobrze zagnieździła, podaje się progesteron. Polip doczesnowy, nadżerka Krwawienia mogą być spowodowane tzw. polipami doczesnowymi (śluzówka wyścielająca jamę macicy, gdzie się zagnieżdża jajo nazywa się doczesna, stąd nazwa). Nadmiar śluzówki wychodzący z kanału szyjki macicy tworzy polip, który może krwawić. Niektórzy lekarze ukręcają polip, ale ja go nie ruszam. Leczę przeciwzapalnie (globulki dopochwowe z antybiotykiem lub przeciwgrzybiczne) - wyjaśnia lekarka. Przyczyną krwawienia może być nadżerka, czyli przerwanie ciągłości tkanki na tarczy części pochwowej szyjki macicy, które wygląda jak mocno zaczerwienione otarcie. Pacjentka plamiąca w ciąży, może mieć niewyleczoną nadżerkę sprzed ciąży, albo pod wpływem hormonów nabawić się nowej. Przy zmianie „pH pochwy lub częstych infekcjach grzybiczych naczynia krwionośne się odsłaniają i powodują plamienia - wyjaśnia ginekolog. Nadżerki leczy się na ogół globulkami z antybiotykiem, które w żaden sposób nie szkodzą ciąży. Natomiast nieleczona nadżerka może jej zaszkodzić. Nieleczone nadżerki powodują bowiem stany zapalne dolnego bieguna jaja płodowego, albo nawet komórki jajowej we wczesnej ciąży, co może doprowadzić do poronienia - przestrzega lekarka. Plamienie z powodu polipa doczesnowego i nadżerki ujawniają się najczęściej po stosunku. Uwaga! Ani polip, ani nadżerka nie powodują spinania dołem brzucha i są bezbolesne. Ale brunatne krwawienie, bóle dołem brzucha - spinające, przypominające miesiączkowe, czasem są sygnałem poronienia we wczesnej ciąży (do 12. tygodnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapadla cisza :P Ja sie caly dzien kuruje,nawet nie dochodze do dzieci bo pradkuje doslownie..Mam nadzieje,ze jutro bedzie tyci lepiej...Gdzie wy sie podzialyscie ? Gdzie Ania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie mialam takie brunatne krwawienie ale odrobinke i bole w dole brzucha :( Mam nadzieje ze to nie poronienie ;( a mielismy niedlugo zaczynac 7 tydzien.. Jutro dzwonie do poloznej sie wypytac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-Jesli mozna poradzic,to jedz do szpitala na odzdzial wczesnej ciazy,wiesz zrobia scan,moze nie dadza progesteronu,bo tutaj nie podtrzymuja ciazy,ale bedziesz wiedziala na czym stoisz,jesli bedziesz potrzebowac luteiny ja pudelko jeszcze mam,moge poratowac narazie,naprawde dobrze radze,moja znajoma w ten sposob 2 tygodnie temu stracila ciaze,miala lekkie plamienie a okazalo sie ze puste jajo plodowe i musieli ja lyzeczkowac,oczywiscie nie musi to oznaczac u ciebie poronienia,ale lepiej nie czekac i sprawdzic...Ja mialam dwie ciaze podtrzymywane,wiec wiem co mowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka dziekuje bardzo za porade. mozna tam isc bez umawiania?? jesli tak to od razu po szkole bym tam poszla bo sie boje bardzo.. nie chce stracic malenstwa.. :( dzisiaj juz nie plamilam, tylko przy podcieraniu papier byl leciutenko ciemniejszy ale itak chce wiedziec co i jak.. :( moj chlopak strasznie to przezywa, bardzo chcial dziecka, na dodatek nie moze byc przy mnie bo amolot ma za pare dni ze slowacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, moje krwawienie zaczeło sie od plamien w 8 tyg, idz do Gp i powiedz ze chcesz wczesniejszy skan bo krwawisz, tylko tak możesz, wtedy oni cie umawiaja a ty musisz czekac albo na list albo na telefon co do usg, ja gdy poszłam do gp czekałam potem 3 dni na TERMIN usg i tam usłyszałam ze dziecko rosnie ale jesli jest krwawie ma czekac, bo na tym etapie ciazy oni nic nie dają, wiec weż nospa, szkoda, że nie masz luteiny, chociaż doustnie, mnie pomogła brałam codziennie az do 12 tyg gdzie powiedzieli mi, ze przepisa progesteron a plamiłam cały miesiac jednak nie straciłam luteina nie tyle co dostarcza progesteron ale działa prawidłowo na macice rozluzniając ja, żadne plamienie nie jest ok, swiadczy albo o braku spadku progesteronu, albo zaczynającym sie poronieniu, jesli brazowe, znaczy ze stare, moze to byc twoja krew ale nie musi, moze byc polip w szyjce który krwawi, ale tego nie wiesz, dlatego stosuje sie tylko profilaktyke, moze tez wystapić po współzyciu, wtedy trzeba zrezygnowac z tej przyjemnosci, ale mówisz,ze partner teraz na wyjezdziec, wiec zalecam spokój i oszczednosc, żadne plamienie nie swiadczy o niczym dobrym i słowo ze to normal jest nie na miejscu, wiec lec do GP ustal termin usg, a potem załatw sobie Aniu luteinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpindlerowy mlyn
Hej dziewczyny, nie odzywałam się ostatnio bo jak zwykle koniec tyg w pracy, czuje sie dobrze, i zaczyna mi sie zaokrąglać brzuch, w pracy jeden kolega mnie wprost zapytał czy jestem w ciąży, bo ciągle chodzę śpiąca, na szczęście to dobry kolega i poprosiłam, żeby nikomu nie mówił, mam nadzieje, że zachowa tajemnice. Ania-jak Ty się czujesz? byłaś u lekarza? to plamienie ustało? mam nadzieje, że wszystko ok,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, nie odzywałam sie jakiś czas ale na bieżaco sledzę co piszecie, mam nadzieję, Aniu, że z dzidzią wszystko ok... Trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoras z mam wie moze jakie mleko moge kupic albo dostac na recepte od lekarza po skonczonym roku gdy widze ze skaza bialkowa nadal nie minela i mala nie moze pic zwyklego mleka? Aniu Odezwij sie koniecznie bo sie martwimy, 3mam kciuki. Majoweczka Jak tam zdrowko? Zreszta wszystkim ciazarowko zycze zdrowka:) Barbiedoll Fajnie ze nadal jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia-Ja mam kilka puszek nutramigenu 2 i dawalam je nawet po roku,bo wyzszego numeru nie maja,chcesz moge ci wyslac za darmo,sa cale zamkniete,a zalegaja mi w szafie...Pokryjesz tylko koszt wysylki... Aniu-nawet teraz mozesz jechac na emergency..Ja bym nie czekala,naprawde,plamienia trzeba skontrolowac i tyle ! Ja sie czuje okropnie,dzis mialam taki katar ze po wszystkim zygalam jak kot..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten nutramigen zostal mi w zapasie bo malej przeszlo i juz byla pozniej na bebiko,wiec zalegaja puszki a teraz sie bede przeprowadzac,wiec i tak bym wyrzucila do kosza,a termin jest jeszcze dlugi,z tego co wiem to jedno z najlepszych mlek dla alergikoww Uk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-Ja z plamieniem jechalam na early prengnacy odzdzial i od razu mnie zbadali i przyjeli,w kazdym szpitalu masz go..Jakby co ja mam opakowanie Luteiny,moze poratowac,nie wiem ile tam sztuk dokladnie jest ale chyba sporo ,bo malo z niej uzylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dziekuje wszystkim za troske. Nie udalo mi sie dzisiaj dotrzec do szpitala bo musialam dluzej zostac w sheffield w szkole na dodatkowych zajeciach przed egzaminami. Wrocilam do domu dopiero o 20 ledwo zywa. Po godzinie 19 juz jestem taka wykonczona ze nie moge stac na nogach. Plamienie ustalo ale itak jutro pojde do szpitala dowiedziec sie co to bylo bo boje sie ze moze sie to powtorzyc albo ze cos zlego jest z malenstwem :( Grays czyli ile mam czasu od plamienia az by sie mialo zaczac dziac cos powaznego? Do jakiego czasu da sie uratowac ciaze? Na gp niemam co liczyc bo bede mogla isc na za dwa dni a jedyne co mi zapewne powie to to ze mam sie oszczedzac. Dzwonilam dzisiaj do poloznej i mi powiedziala ze to normalne i ze mam sie oszczedzac :/ Jutro wjade do tego early pregnancy care unit, mam nadzieje ze dostane wiecej informacji :( Juz caly czas jestem mysli ze juz po wszystkim i ze sie nie udalo tym razem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka A ten nutramenigen to tez do roku niby mozna nie? Pomysle ale generalnie chce od nich dostac mleko, ktore moglabym caly czas jej podawac nie chce skakac z jednego na drugie:( Mysle nad kozim albo sojowym, jutro zadzwonie do mojej health visitor i zapytam co zrobic i spytam czy sa mm dla alergikow po roku, ktore moglabym dostac a jak nie dostane to kupie w polskim sklepie bebilon pepti2 dla alergikow i tyle. Dzieki bardzo za propozycje:) kochana jestes..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu na to pytane nie mogę Ci odpowiedziec, gdyż nie wiadomo skad to plamienie, ale kazde plamienie zaliczane jest do krwawień, gdyż jest to krew, podjedz na emergency by chociaż sprawdzili zarodek, mi na emergnecy powiedzieli czekac, wiec wziełam sprawy w swoje rece biorac luteine, nospa i zupełne lezenie i bardzo dobrze, bo kiedy skończył sie 12 tydz sami przepisali mi to, czego nie chcieli wczesniej, wiec to co znaczy normal, normal znaczy, nawet jak sie cos wydarzy oni powiedzą sorry, ale tak sie moze wydarzyć, ale badz pozytywnej mysli, nie wolno ci nawet myslec inaczej!!! nie pozwalam:) moze zeszła Ci stara krew po zagnieżdzeniu, na pewno jest wszystko ok, tylko spokój, i oszczedzanie sie, by dotrwac do 12 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia-nie ma 3 dla alergikow,caly czas sie podaje 2 nawet po roczku skonczonym..Mialam ten sam problem ale pytalam GP,mowie moge ci wyslac,bo wyrzuce mi nie jest potrzebne to mleczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pozniej mozesz powiedziec swojemu GP ,ze toleruje to mleczko i wypisze za darmo na recepte,bez problemu..Nutra to to samo co pepti praktycznie,a ja mam ladnych pare puszek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×