Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Gość ewka5891
hej, ja na zapalenie pecherza pilam herbate z zurawiuny, jak dla mnie jest ona dobra w smaku, zdecydowanie lepsza niz ta z imbirem co teraz pije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... Musze Wam powiedziec, ze jestem zaskoczona poziomem opieki. Pisalam Wam, ze w czwartek trafilam do szpitala. Od razu byl scan (ale niestety nie bylo nic jeszcze widac) i badanie krwi. W sobote mialam to badanie powtorzone. Czwartkowy wynik bylo nieco niski dla tego etapu ciazy, bo beta wynosila tylko 90. W sobote, po 44 godzinach wynosila 157 czyli wzrosla o jakies 75% w niespelna 48 godzin, a powinna rosnac minimum 66%. Dzis kazali mi sie stawic do early pregnancy unit. Mialam kolejne badanie krwi. Po poludniu zadzwonia z wynikami. Jesli beta bedzie dalej rosla, a mam nadzieje, ze tak bedzie to umowia mi early scan jak beta bedzie wynosic ok 1500 czyli za troche ponad tydz. Byc moze czeka mnie jeszcze jedno badanie krwi w srode, ale to juz lekarz zadecyduje jak zobaczy kolejne wyniki. Znow sie denerwuje czy wszystko bedzie dobrze. W sobote bylam na slubie kolezanki i cale popoludnie siedzialam jak na szpilach, a ze szpitala dostalam telefon dopiero po 19. Dzis juz przed 17 napewno bede wiedziala, bo do tej godziny pracuje pielegniarka, z kotra rozmawialam. Trzymajcie kciuki. Oby wszystko bylo dobrze. Na praktyki nie wiem kiedy wroce, bo najpierw musze sie spotkac z professional development team, a oni znowu musza zrobic risk assessment no i czeka mnie jeszcze spotkanie z occupational health. Troche sie martwie przez te nieobecnosci moga mi nie zaliczyc praktyk i bede je musiala powtarzac w styczniu:( Dam Wam znac jak bede znala wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
karmelek cieszę się razem z Tobą :) Ja juz dzisiaj ubieram choinkę, dzieciaki nie mogą sie doczekac. Z resztą tutaj już wszędzie pełno Świąt :) A dzisiaj Św. Mikołaj, pomyslec że za rok bedziemy szykowac o jeden prezent więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
karmelek cieszę się razem z Tobą :) Ja juz dzisiaj ubieram choinkę, dzieciaki nie mogą sie doczekac. Z resztą tutaj już wszędzie pełno Świąt :) A dzisiaj Św. Mikołaj, pomyslec że za rok bedziemy szykowac o jeden prezent więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muminku... dziekuje :) My planujemy ubierac choinke w najblizszy weekend. Juz nie moge sie doczekac. Przydaloby sie jeszcze troche sniegu dla podkreslenia atmosfery nadchodzacych swiat :) Twoje dzieci zapewne bylyby wniebowziete, co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona przyszła mama.
Witam Was mamusie:) Ja również jestem w Anglii, to już 30 tc... To moje pierwsze dziecko także obawy są wielkie...a poza tym mój angielski nie jest świetny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona przyszła mama.
Właśnie przeglądam moje wyniki badań sprzed tygodnia i mam podwyższone leukocyty w moczu. Od 15 do 25 w polu widzenia a norma jest poniżej 5:( Boję się o dzieciątko:( Teraz już nie sikam krwią ale czuję ból przy oddawaniu moczu. No i ten ból z prawej strony podbrzusza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
karmelek - tak śnieg to byłoby coś .....szczególnie dla dzieci, dla nich parę płatków spadających z nieba to prawdziwa rewelacja. Pamietam zimy w Polsce, skrzypiacy snieg pod butami, dzieciaki z sankami i czerwonymi nosami :) hmmmmmm.... mnie zawsze pierwszy spadajacy snieg wprawiał w znakomity, świąteczny nastrój, zawsze tak mialam dlatego tutaj mi tego brakuje..... do zaniepokojonej - witaj, 30 t.c. to już wysoko, jeszcze dwa miesiące i zobaczysz swoją dzidzię. Wiesz co będziesz miała? Co do Twoich wyników to nie są zaciekawe ale przeciez jestes pod kontrolą położnej więc wszystko powinno byc dobrze. Trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie... Zaniepokojona mamo...takie podwyzszone leukocyty moga swiadczyc o infekcji w ukladzie moczowym. Masz jakies bole w okolicach pecherza nerek, moze jakies pieczenie? W zasadzie to powinno leczyc sie antybiotykiem wiec moze przejdz sie do gp z tym wynikiem. Nie wiem w jaki sposob pozyskany zostal mocz. Moze warto powtorzyc i nastepnym razem, po dokladnej higienie zalozyc tamton, ale jalowy gazik wlozyc do przedsionka pochwy i dopiero potem siusiac. Muminku... oj snieg... bardzo mi go brakuje. Podobno na polnocy juz sa opady sniegu. Nie obrazilabym sie wcale gdyby i do nas doszlo:) Ja bylam na kolejnym badaniu krwi i teraz bede czekac na telefon. Ostatnie dwa razy hormon ladnie przyrosl, ale ja sie znowu denerwuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem juz po telefonie ze szpitala. Dzis beta przyrosla tylko o 60%, a ostatnie dwa razy o 80%:( Boje sie, ze to moze zwiastowac cos zlego. Wiecej badan krwi juz nie robia. Scan mam za tydzien, w srode. Znowu to czekanie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kochane :) Wracalam z zajec i dopadla mnie gradowa burza :( Karmelek30-Nie ma co sie martwic,tylko trzeba czekac.. Zaniepokojona-probuj zakwaszac mocz witamina C ,duzo pic i soki z zurawiny w Pl sklepach sa takie z tymbarka..Jak nie to popros urosept z pl niech Ci ktos wysle,ja mialam stale zap pecherza i w tej i poprzedniej ciazy krew w moczu i szczypanie perfidne cewki i jestem juz po 2 antybiotyku a to 13 tydzien dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie kiepsko ostatnio bylo ze zdrowiem, przeziebilam sie i lezalam w lozku przez tydzien. Lekow zadnych nie bralm ze wzgledu na dzidzie. Teraz kuzynka mi przywiozla syropek prenalen i pije go i mi pomaga. Trzeba uwazac w ta pogode, mnie przewialo bo w pracy bylo zimno a potem jak wracalam do domu to ani szalika ani czapki a byl mroz jak niewiem.. No ale juz jest dobrze. Mam dosyc tego czekania, od poloznej w sumie niczego sie nie dowiedzialam, usg za jakies 2-3 tygodnie a ja nadal niemam 100% pewnosci czy wogole jestem w ciazy i czy wszystko ok z dzidzia.. Paranoja jakas. Jak tak mozna zyc w niewiedzy ;/ ja juz nie moge tak :( Powinni oferowac skan jak najwczesniej zeby potwierdzic ta ciaze a nie sie sugerowac tymi testami sikaczami ;/ Ehhh.. Mdlosci mi ju troche przeszly i chyba znowu sprobuje brac pregnancy care, nie tylko sam kwas foliowy bo boje sie ze nie dostarczam wszystkich witamin co powinnam.. Teraz mam mdlosci wieczorem i w nocy najczesciej.. Z apetytem tez troche lepiej.. Jestem czesciej glodna, nawet o 00.00 w nocy mi chlopak musi kanapke do lozka przynoscic :o Skupic na niczym sie nie moge.. Ciagle zmeczona, a tu egzamin za tydzien.. bu Ok juz dosyc tego narzekania.. Jak wy przechodzicie ciaze? Wspolczuje tych problemow z pecherzem, juz chyba przestane narzekac na te mdlosci bo przynajmniej nie mam innych problemow.. Jakie wy macie cisnienie? Mi jak polozna mierzyla to mialam 100/60 i sie zastanawiam czy to nie za niskie bo norma to przeciez 120/80.. hm Dzisiaj juz zaczelam 9 tydzien, brzuch mi sie juz troszke zaokraglil i musze przekladac gumke do wlosow przez guzik i dziurke w spodniach zebym miala luz ;)) Piersi obolale caly czas, z miseczki B wskoczylam na D, musze je smarowac bo sie boje o rozstepy.. Mam nadzieje ze u was wsio bedzie ok, pozdrawiam i przesylam buziaki dla was i maluszkow :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dostalam skierowanie na usg, nareszcie :-) Szkoda tylko ze to az za 20 dni, no ale wytrzymam. 28.12 zobacze malenstwo :-) Nie moge sie doczekac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
no własnie strasznie tu cicho :( Muszę Wam powiedziec że czuję sie super odkąd zaczełam 4 miesiąc. Nagle skończyły się nudności, sennośc, no i w końcu straciłam ten super węch który mnie doprowadzal do obłedu, wiedziałam co gotuje sąsiad pięc domów dalej a zapach pieczonego mięsa czułam tydzień w kuchni. Musiałam wyrzucic z domu wszystkie odświerzacze, nie mogłam używac żadnych dezodorantów nie mówiac juz o perfumach, nawet zapachu kremu do rąk nie mogłam zniesc, wszystko wywoływało u mnie mdłości. No ale to juz przeszłośc :) Poprzednie ciąże były zupełnie inne, zadnych objawów, złego samopoczucia, mdłości, nic, mogłam wszystko jeśc i miałam wielki apetyt z tego też tytułu przytyłam strasznie. Tym razem jest inaczej i to jest ten jedyny plus, bo narazie przytyłam tylko 1 kg więc mam nadzieję ze waga końcowa nie bedzie taka zła. A jestem już w 14 według mnie a w 15 według usg tyg. ciąży :) Jedyne co myslę będzie łaczyc te ciąże to rozmiar mojego brzucha, miałam ogrooomne a teraz zapowiada się to samo no ale dzieci tez nie były małe więc może dlatego. Aha i jeszcze musze Wam powiedziec ze smaki tez mi sie zmieniły, na poczatku mnie odrzuciło od kawy a dzisiaj miałam na nia ochote ale nie piłam i nie będe skoro juz sie oduczyłam, wypiłam sobie za to kawe zbożową inkę. No i wczesniej piłam cały czas soki przecierowe gęste pomaranczowe teraz juz nie mam takiej ochoty na nie. No...... to chyba tyle .....ale Wam liścik napisałam :) A jak tam u Was dziewczyny??? Odezwijcie sie bo cos krucho to widzę.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryyy...:) Muminek...ciesz sie teraz dobrym samopoczuciem,korzystaj z zycia, bo podobno jak sie zacznie trzeci trymestr to znow samopoczucie rypnie w dol :) Tak przynajmniej twierdza bardziej doswiadczone kolezanki :) Ja mam takie delikatne mdlosci od kilku dni, szczegolnie gdy w zoladku robi sie pusto. Wczoraj w ciagu dnia mialam tylko takie momenty, ze mulilo mnie, ale za to wieczorem sie nasililo. Ania...czas szybko plynie, zanim sie obejrzysz, a bedziesz patrzec na monitor jak maluch fika;) Ja mam w srode usg, ale juz mnie uprzedzili, ze na tym etapie pewnie tylko zobacze pecherzyk ciazowy i jesli wszystko bedzie ok, tzn. jesli pecherzyk bedzie we wlasciwym miejscu to kolejne usg 23-go grudnia:) Milej niedzieli wszystkim zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek ale masz fajnie :) u mnie z mdlosciam sie poprawilo od kiedy odstawilam witaminy i bralam sam kwas foliowy.. bylo lepiej ale teraz jest jeszcze lepiej. Nie mam mdlosci rano juz wogole, tylko pod wieczor mnie muli i przed snem mi jest czasem niedobrze.. Kawy nie pilam pare tygodni i ostatnio wypilam i mi sie po niej strasznie cieko i zle zrobio, takze chyba juz nie bede pila. Chyba tez sobie ta zbozowa kupie, w sumie ostatnio ja pilam chyba w przedszkolu ;-)) no ale zawsze to jakas alternatywa. Karmelek u mnie mdlosci tez wlasnie przychodza jak zaczynam byc glodna.. Ogolnie wiecej traz jem, boje sie ze sie roztyje. Najem sie, po godzinie juz mnie ssie i jak nic nie zjem to mnie bedzie mdlilo..Juz przytylam prawie 2kg a to nawet nie 3 miesiac.. Nie moge sie doczekac az mi te mdlosci mina kompletnie to wtedy chociaz bede mogla mniej jesc ;) Nawet jak bede glodna to wytrzymam jak mnie nie bedzie mdlilo bo narazie to nie ma rady, musze cos zjesc nawet jak jadlam niedawno ;/ Nie moge doczekac sie tego usg.. Do tej pory mam dziwne odczucia ze moze jednak wogole nie jestem w ciazy? Ze moze sobie to wszystko wmowilam i przez to mam takie objawy? Dopoki nie zobacze malenswta to nie uwierze ;/ Majoweczka, Becia zyjecie? ;-)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zyje ,zyje ,od dwoch dni na nowym domku...Fajnie jest ;] Aniu gratuluje USG,ja pierwsze mam juz w srode..zobaczymy co i jak,ale za wczesnie jeszcze by stwierdzic plec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Ja w nadchodzacym tygodniu mam dostac wyniki z usg na wady, mam nadzieję że wszystko jest i bedzie ok. 23 grudnia idę na drugą wizytę do położnej a 19 stycznia na drugie usg planowane gdzie dokładnie będą dzidzię mierzyc, mam nadzieję że dowiem sie wtedy również czy będę miała drugą córcię czy drugiego synusia :) Nie moge się juz doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
majóweczko fajnie ze Ci fajnie w nowym domku, mam nadzieję że zdążysz się już dobrze zadomowic do Świąt. Ja mam trochę podły nastrój bo sie pokłócilam z moim mż, no ale cóż czasami i tak bywa.....ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczko...w ktorym tyg bedziesz miala usg? Dobrze, ze przeprowadzke masz juz za soba, bo to zadna przyjemnosc. Teraz delektuj sie nowym domkiem i zadamawiaj sie szybciutko:) Zycze byscie szybko uporali sie z rozpakowywaniem. Muminko...mam nadzieje, ze podly nastroj szybko minie. A mezem, cokolwiek zrobil, staraj sie nie przejmowac, w koncu to tylko facet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek -w 14stym.. Muminek-Ja sie dowiem czy mam pierwszego synka czy 3 core he he ,kurde zazdroszcze tym co maja parki..U mie dominuje gen zenski w rodzinie i lipa,zawsze chcialam miec syna,chyba raczej awykonalne...;] A plci dowiem sie dopiero ok 20 tc...Chyba ze pojade prywatnie po 16 tc na stara dzielnice tam jest klinika poloznicza,biora 65 f za SCan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka no to wszystkiego najlepszego w nowym gniazdku :) oby przynioslo Ci szczescie co do chlopca ;) jak czesto macie wizyty z poloznymi? Ja swoja mialam w 8tc i z tego co pamietam to chyba mi powiedziala ze nastepna po 4 miesiacach dopiero po usg? bez sensu troche, chyba powinnam ja widywac czesciej co nie? Tymbardziej ze jeszcze probki moczu mi nie pobrala.. dobranoc wszystkim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 13/14 tc i bede miala we wtorek druga wizyte u poloznej a w srode pierwszy scan,jak wczesniej pisalam,moze mi wkoncu krew zbadaja i cisnienie zmierza he he ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie nie polecam pregnacy care witamin,bo duzo kobiet po nich nadmiernie tyje,wybor witamin dobry maja w super drug tej drogerii mozna sobie fajnie dobrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktore pregnancy care? Centrum? Bo ja wlasnie to mam ale czekam z nim az mi mdlosci przejda.. Widac juz cos po tobie majoweczka? ja juz mam spory brzuch a to dopiero prawie 10tc! ;/ moze za duzo jem ale co ja poradze e co chwile jestem glodna.. hmmm musze no moja polona przycisnac do szybszego spotkania. Dostalyscie juz maternity exemption certificate? Ja odeslalam formularz prawie 2tyg temu i jeszcze go niemam.. Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×