Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Gość pierwszamama
a ja mam pytanie odnosnie badan krwi, zrobili mi pierwsze i dostalam wyniki poczta dotyczace hemoglobinopathy i thassaenemia wyszlo ze wszystko ok, i dostalam tez zielona karte, chcialam sie dowiedziec czy to znaczy ze na inne choroby typu cukrzyca, syfilis, zapalenie watroby czy hiv wyszly ok, czy dowiem sie tego u poloznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witaj pierwsza mama Napewno wyniki omowi z Toba polozna u mnie w przychodni nie wysylaja wynikow do domu tylko omawiane sa u poloznej. Aniu odpisalam ci na gg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pobrali za pierwszym razem dużo, ze 4 czy 5 fiolek i wyników do dziś na oczy nie widziałam. Dopiero na wizycie z midwife dowiedziałam się, że poziom żelaza przy dolnej granicy i pobrali drugi raz krew do badań. O hiv czy syfilis nie pytałam. Myślę, ze gdyby wyszło cokolwiek niepokojącego, to by dzwonili... a skoro nic nie mówią, to pewnie ok ;) A tak na marginesie, o co chodzi z tą zieloną kartą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Poniewaz to moja 3 ciaza a 2 w uk mozecie mnie pytac,uwazam,ze mam juz jakas wiedze;) U nas.21 tydzien maluch szaleje strasznie ;) Gg tez moge podac w razie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Widzę że troche nas przybyło, witam nowe mamusie :) AniaEDI jesteśmy w podobnym wieku :) - ja za dwa m-ce skończe 37 :\ Jutro mam usg na sprawdzenie serduszka małej, jakoś nie mam złych przeczuc i myslę ze wszystko będzie ok. Trzymajcie się, aha ja jestem w 22/23 tydz. mam termin na pocz. czerwca ale cesarka bedzie na koniec maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszamama
wiec dostalam zielona karte, na ktorej pisze " has been found to have NO EVIDENCE of sickle cell, Thalassaemia or any other haemoglobinopathy" tam podana jest imie, nazwiasko data urodzenia i nhs no. i zeby ja zawsze miec przy sobie przy wizytach u lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszamama
majoweczka09 a w ktorym tyg, okreslili ci plec dziecka? bo czytalam ze czasem juz w 12 mozna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
płec dziecka "zdradzają" na skanie połówkowym czyli w okolicach 20 tygodnia :P pierwszamamo, musisz swoje wyczekac tak jak my wszystkie, nie ma innej rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hello, widze ze w koncu troche nasz topic ozyl :-) Na poczatek witam wszystkie nowe mamuski i zycze wszystkiego dobrego :-) Moja polozna tez pobrala na pierwszej wizycie ok 4-5 fiolek krwi i do tej pory nie widzialam wynikow ;) Pewnie w czwartek na drugiej wizycie dopiero mi powie. Na pierwszym skanie mialam pobierana znowu krew na zespol Downa i grupe krwi, teraz wiem ze mam 0+ wiec nie musze miec tej szczepionki, a szanse na zespol Downa sa mininalne.. Ta zielona karta to sa Pregnancy Notes? Taka jakby zielona ksiazka A4? Tez ja mam i polozna w nia wszystko wpisuje ale wyniki krwi dopiero pewnie w czwartek mi wpisze.. pierwsza mama, skoro nie ma dowodow na to ze masz sickle cells i anemii to tylko sie cieszyc :-) Czyli wszystko jest ok :) Ja bylam w 12tc na usg i nie mogli okreslic plci.. Chyba narzady rozwijaja sie do 16 tygodnia i wtedy sa widoczne ale nie pamietam bytnio, mialam to na lekcji :P Ja mam drugie usg 20ego czyli za 2tygodnie, juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc malenstwo bo szaleje tak jak u majoweczki ;) No i jak bedzie odwazne to moze nam pokarze co ma miedzy nogami zebysmy w koncu mogli zaczac zakupy ;))) Pozdrawiam wszystkie goraco i zycze powodzenia :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Witam wszystkie mumusie :) Byłam wczoraj na tym usg na serduszko i wszystko jest ok :) Potwierdzono że to dziewczynka, wszystkie parametry w normie także jestem szczęśliwa :) Jedno tylko wyszło na minus a mianowicie to że mam obniżone o 2 cm łożysko tzw. przodujące, muszę na siebie uważac bo istnieje ryzyko przedwczesnego odklejenia i wtedy musiałabym isc do szpitala :( ale mam nadzieje że nie bedzie tak źle. A i jeszcze.... mam już ustalony termin cesarki - moja druga córcia urodzi się 28 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie z 2 corka.w 13 tc pomylili,na dobrym sprzecie od 17- 18 tc.jest juz bardzo wiarygodny wynik ja mialam w 20 tc teraz i jajca widoczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muminek- gratki ;) i dbaj tam o siebie ,a to lozysko beda kontrolowac? Ja mam w dalszym ciagu torbiel na jajniku 3,5 tak jak i przed ciaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
No własnie nie będą kontrolowac, poczytałam przed chwilą troche o tym łozysku i z lekka jestem wystraszona, raczej powinni sie tym bardziej zainteresowac. Grozi mi nie tylko zbyt wczesne odklejenie ale również co za tym idzie przedwczesny poród, krwotok który może byc zagrożeniem życia zarówno dla dziecka jak i dla matki ... Mam umówione ost. usg na 24.05. czyli na 4 dni przed cc . Lekarka powiedziała ze wezmą mi wtedy krew na wszelki wypadek. Nie dopytałam po co bo myslałam że do badania a teraz wywnioskowałam że ten "wszelki wypadek" to krwotok i pewnie chcą miec gotową krew jakby co brrr..... boje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie z 2 corka.w 13 tc pomylili,na dobrym sprzecie od 17- 18 tc.jest juz bardzo wiarygodny wynik ja mialam w 20 tc teraz i jajca widoczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie z 2 corka.w 13 tc pomylili,na dobrym sprzecie od 17- 18 tc.jest juz bardzo wiarygodny wynik ja mialam w 20 tc teraz i jajca widoczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
majóweczko ale sie chwalisz tymi jajacami, hehe aż 3 razy :) wiem, wiem pewnie miałas problem z netem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam Co tam slychac u was ja za tydzien mam usg i juz nie moge sie doczekac mam nadzieje ze dowiem sie czy chlopiec czy dziewczynka. Ja ostatnio mam dziwne sny wogole codziennie mi sie cos sni przed ciaza tak nie mialam. Nas znowu zasypalo wiec chyba bedziemy lepic balwanka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
cześc :) Ja też mam teraz dziwaczne sny i to co noc, nie mam pojecia skąd sie to bierze w głowie :) Dziewczyny ile przytyłyscie, bo ja jak na poczatku nic nie tyłam tak teraz nadrabiam strasznie, w sumie to juz jestem 7 kg na + Wiem ze to nie aż tak dużo jak na 6 miesiąc ale ta waga podnosi sie teraz bardzo szybko i boje sie jaki bedzie wynik końcowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Muminek 36 Ja jestem dopiero 20 tydzien a juz przytylam 6-7kg co ma byc to bedzie nie ma co sie martwic na zapas i tak waga nie do konca zalezy od tego ile i co jemy na to ma tez wplyw waga dziecka i wody tak slyszalam ekspertem nie jestem tak czy siak przyda sie dietka po porodzie haha. Ja ostatnio mam zachcianke na lody i to czekoladowe... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Mi tez sie snia dziwne rzeczy ale nie co noc. Niektore jak z horroru a inne to takie fantazyjne ze az wstyd sie przyznac :S Co do wagi to ja przytylam dopiero niecale 2kg :/ sama nie wiem co jest grane bo brzuch rosnie, moze z 30cm w pasie mi juz przybylo a waga nic.. a to juz 18.5tygodnia.. Miaam miec druga wizyte wczoraj (ta co powinna byc w 16tyg) a moja midwife jest sick i nastepna wolna wizyta dopiero w marcu :o szok normalnie, juz mam dosc.. Babki na yodze powiedzialy ze to dosc powazna wizyta i ze moga mi nawet nie zrobic drugiego usg bez niej ktore mam miec 20.02 Dzwonilam do triage midwife dzisiaj i sie nagralam na poczte, mam nadzieje ze odzdzwonia i ze ktos inny moze mi ta wizyte przeprowadzic i wziasc pomiary.. Zamiast miec bezstresowa ciaze to tu trzeba sie wkurzac na system.. Ehhh Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! U mnie Maternity Notes jest w kolorze niebieskim. Widocznie co kraj, to obyczaj ;) Jeśli chodzi o wagę, to od pierwszego ważenia nie miałam kolejnego, więc nie wiem. Wg wagi domowej cały czas stoję z przyrostem w miejscu. Listu nadal nie dostałam, a na suwaczku wybija mi prawie 20tc. Co z tym scanem? W poniedziałek o ile nic nie przyjdzie trzeba będzie dzwonić... Ania, u mnie też mają burdel. Przykładowo dzwonią z wizytorsów, aby się zapytać o to czy tamto, a i tak finalnie wysyłają list, że im brakuje tych i tych danych. Od miesiąca się bujam z nimi, by wpisali adres GP, no jajca jak berety... Na wizycie z midwife w 16tc miałam jedynie mierzony brzuch (pomijam krew, bo im tam wczesniej cukier nisko wyszedł). I tyle, najkrótsza wizyta jaką miałam. Nie wiem, czemu ma być tak ważna, może u Ciebie bedzie coś więcej ;) Obawiałam się, że będąc po trzech cięciach potraktują jakoś inaczej, ale z tego co widzę, idę tym samym torem co wszystkie. I super, mniej stresu dzieki temu :) Ach, i jeszcze powiedziała, że można darować sobie ciążowe witaminy, jedynie mogę zakupić wit D, ze względu na zimowy okres i mniejszy dostęp do słonca. Nie wiem, jak Wy, ale u mnie co kolejna ciąża, to stresu i obaw wiecej. Jakoś te pierwsze lżejsze były. A teraz każdy ból, każda zmiana to już wyszukuję problemu.. To samo z ruchami, za mało, albo wcale, albo inne... starzeję się chyba, albo co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ;) No ja tez nie mialam drugiego wazenia u poloznej jeszcze, za to lazienkowa waga wskazuje ze mi przybylo niecale 2kg tylko.. A co za dane oni od Ciebie chca Ania? Odemnie nic w sumie nie brali oprocz historii chorob rodzinnych itd.. Ja tez niewiem co na tej wizycie ma byc, mam nadzieje ze zdaza mi ja zrobic przed dwudziestym i ze bede mogla miec scan.. Moze nic takiego waznego nie ma na niej byc, babki z yogi po prostu wprowadzily panike i mnie postresowaly ;)) No ale mam nadzieje ze juz niedlugo sie wszystko wyjasni.. Ty juz mialas 3 cesarki? Wow :) Gratuluje zajscia ponowny raz w ciaze w takim razie ;) Ja tez chcialabym miec 4 dzieci jak Bog da :-) To z witaminami to czemu tak powiedziala? Przeciez zawsze polecaja witaminki w razie czego, chyba ze masz taka zroznicowana diete ze masz wszystko czego potrzebujesz ;) Ja sie ciesze ze nareszcie znowu toleruje witaminki. Na poczatku ciazy bralam je do ok 7 tygodnia a pozniej po kazdej nastepnej konczylam z glowa w kibelku albo strasznymi mdlosciami i bralam tylko kwas foliowy. Teraz juz drugi dzien znowu biore centrum pregnancy care i czuje sie po nich ok takze sukces ;) maluch dostaje wszystko co potrzebne.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, mieliśmy przeprowadzkę i w związku z tym zmianę midwife, GP.. wizytorsom chodzi tylko o nazwę i adres nowych lekarzy. Dzwonią, pytają, po czym dostajemy list, aby zadzwonic i podać im dokładnie to samo. I tak w kółko. To moja pierwsza styczność z tutejszą służbą zdrowia, to nie bardzo się orientuję co i jak. Scany robili w jednym szpitalu, midwife miałam w drugim, przychodnię jeszcze w innym miejscu a planową wizytę ze specjalistami mam zaplanowaną w marcu w jeszcze innym szpitalu... a obecną midwife jeszcze gdzie indziej.. Samych szpitali, to zwiedzę trzy sztuki, kto wie czy nie dojdą kolejne ;) Zadzwon do tej swojej połoznej, niech przyśpieszy wizytę. Ja żałuję, że nie poprosiłam o zbadanie tętna czy coś, jakiś słyszalny dowód. Za sobą mam też trzy poronienia, moze dlatego panikuję (w tym jedno w prawie połowie ciązy). Tak czy inaczej wypisz sobie ewentualne prośby czy pytania, bo ja miałam ich kilka i z tego wszystkiego zapomniałam :D Z witami to powiem Ci, ze jestem tego samego zdania. Oczywiscie o ile nie wymiotuje się, badania w porządku i wcina się dużo warzyw czy owoców. W poprzedniej ciąży brałam, ale wybiórczo. Raz na dwa, trzy dni. Czasem zapominałam dłużej.. Mówią, ze po nich dzieci rodza się wieksze, ciężej urodzić. Raz tylko pawiałam po witaminach, o ile dobrze pamiętam nazywały się Materna. Wyszło, ze miały za dużą dawkę żelaza, które to powodowały mdłości i rozmowy z porcelaną... Ta moja nowa połozna to w ogóle widzę po luzacku podchodzi. Niczym się nie martwić, nie przedobrzać.... i tak, jak pisałam, jedynie dobawić tę D, bo słonca brak. Z cesarkami to się specjalnie nie martwię. Pamietam jak straszyli, potem zmieniali zdanie. Były bite 3 doby, kiedy zdychało się bez jedzenia, picia, z rurką w pęcherzu.. a teraz? Po 12 czy iluś godzinach won z wyra. Teraz czuję niepewność, bo nikt nie porozmawiał ze mną jak to jest w przypadku większej ilości cesarek. Mam rozmowę zaplanowaną na marzec, to napiszę co zawyrokowali ;) A jak u was? Szykujecie się bardziej na naturalny czy inaczej? Nie ukrywam, ze co porodu naturalnego są przygotowani i oferują wiele. Ciekawe, jak to się ma do rzeczywistości :) Zmykam, mam dziś spotkanie z koleżanką, nie mogę się doczekać ;) Miłej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny..juz oficjalnie moge sie do Was dolaczyc :) czytam od poczatku a nawet udzielilam sie pare razy ;) a teraz sama bede mama juz w sierpniu :) pozdrawiam i mam takie pytanie czy ktora z Was zna sie na prawie pracy w Uk...moja firma robi mnie w balona...zawiesili mnie z powodu wysokiego ryzyka poronienia bo nie mieli dla mnie zajecia a teraz nie chca mi normalnie placic ,tylko placa jak za chorobowe ehh..jutro ide do adwokata ale moze ktoras z Was cos na ten temat wie? wydaje mi sie ze racja jest po mojej stronie..skoro zawiesili bo nie maja dla mnie zajecia to na zdrowy rozum oni powinni mi placic calosc bo to z ich winy,badz niedopracowania nie ma stanowiska pracy dla kobiety w ciazy zagrozonej..dodam ze ciaza jest zagrozona tylko i wylacznie z powodu wczesniejszego poronienia..wiec lekarz wolal dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam Co do witaminek to tak jak i w pierwszej tak i w drugiej ciazy biore je dopiero od 12 tyg tak zaleca wiekszosc lekarzy i takie sa zalecania na opakowaniu i nigdy nie mialam zadnych problemow, oczywiscie jeszcze przed ciaza zaczelam brac kwas foliowy. Jaesliu zas chodzi o te wizyty przed skanem to nawet o tym nie slyszalam ze nie zrobia bo nie bylo wizyty ja nie mialam zadnej przed pierwszym a skan mialam i w piatek nastepny bede miec. Na spotkaniu z polozna zawsze bylo tak samo badanie moczu cisnienie i sprawdzanie brzuszka i tetna w pierwszej ciazy wazyl mnie tylko raz lekarz i nic poza tym nawet nie pytali czy znam wage takze zalezy to moze od poloznej ale nie ma co spodziewac sie za duzo po nich haha. Pozdrawiam i zycze udanej niedzielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinamonka!!! Moje gratulacje :-))))))) Super! Pamietam cie z poczatku topicu ;)) Gratki jeszcze raz, na kiedy masz termin? :) AniaEDI niestety tak tu jest ze wszystkim.. Pelno ludzi w biorach ktorzy nie maja pojecia o tym co robia.. Jeden dzwoni pyta o info a potem druga osoba o to samo bo nie sa na tyle zorganizowani zeby pogadac jeden z drugim.. Eh.. Co do tych szpitali to faktycznie sie nalatacie ;)) Ja mam GP i midwife w tej samej przychodni a scany w szpitalu w ktorym bede rodzic.. Dzwonilam przed chwila do Triage midwife i u nich tez sekretarka sie odzywa wrr w piatek nagralam sie juz i nikt nie dzwonil eh.. Niewiem czy mam takiego pecha czy co, wazne ze z maluchem chyba wszystko ok bo budzi sie ok 4 razy dziennie i sie wierci i kopie jak szalony.. Az czasem mam dosc bo np chce spac albo z kims rozmawiam w danym momencie a to uczucie takie dziwne troche.. Wiem ze powinnam byc podekscytowana tym itd ale jednak tak dziwnie jak mnie od srodka po wnatrznasciach ktos okopuje ;)) Ja sama niewiem czy chcialabym cesarke czy naturalie.. Z jednej strony boje sie naturalnie ze mnie porozrywa i bedzie bolalo itd, itp ale z drugiej strony boje sie ze po cesarce rana bedzie sie dlugo goic i ze nie bede mogla normalnie funkcjonowac itd.. Musze najpierw obgadac z moja midwife jak wyglada tu porod wogole jak juz w koncu sie z nia spotkam bo jestem zielona w tym temacie.. Jesli bylaby mozliwosc rodzenia w basenie to chyba wybralabym ta opcje ale najpierw musze sie dowiedziec czy wogole maja basen w moim szpitalu ;) cinamonka, co do twojej pracy to chyba nie powinni cie tak zostawic, tymbardziej ze zapewne chorobowego nie masz wiecej niz 70 tygodniowo ;//// Napewno maja jakies biuro lub administracje gdzie moglabys pomoc, kazda firma to ma przeciez. Glupota jakas.. Karolina ja tez slyszalam ze powinno sie od 12 tyg alena tym centrum pregnancy jest napisane ze juz przed i w trakcie ciazy mozna je zazywac.. No ale glupia bylam ze nie poczekalam do tego 12 tygodnia ;) Nawet kuzynka mi jakies witaminy dla kobiet w ciazy przywiozla z polski, ktore niby mialy pomoc na mdlosci bo maja jakis tam olejek mietowy i imbir w sobie czy cos.. Jednak juz po jednej zygalam sama mieta i bylo to okropne uczucie brrrrr.. Po tym centrum mnie mdlilo bardzo ale teraz jest super :) Wlasnie w trakcie pisania tej wiadomosci dzwonili do mnie z triage i dali mi nr do jakiejs innej babki i ona powiedziala ze skontaktuje sie z moja midwife innymi drogami i ze odzdzwoni.. Jak nie to jakas inna przeprowadzi moj 16th week check ;) Nie moge doczekac sie usg i ze sie dowiem czy chlopiec czy dziewczynka jupiiii :)) To juz za tydzien.. Mam nadzieje ze wszystko sie do wtedy wyjasni z ta wizyta i bedzie git. Good news ;D Wlasnie do mnie odzdzwonila moja midwife i wlasnie wrocila dzisiaj z chorobowego juhu ;) Dzwonili do niej i od razu sie odezwala.. Szkoda ze do teraz miala swoj tel wylaczony a teraz dzwonila z ukrytego nr hm.. No ale umowilam sie na wizyte w srode czyli za 2 dni na rano :))) Czyli wszystko jest ok.. Sorki ze tu tak zaczelam wypisywac co i jak ale nie bedejuz kasowac skoro juz jest.. Lenistwo ;) No to tak ode mnie rapot z dzisiejszego popoludnia hahaha ;) Co robicie w walentynki? kupujecie cos chlopakom? Niewiem czy leciec do miasta cos mu na szybko kupic czy zrobic jakis fajny deserek jutro i isc do restauracji albo do kina.. Jak to u was bedzie? Buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc🖐️ Cinamonka-Gratuluje :) No a co syn mial byc juz za drugim razem he he cieszymy sie bardzo,a to zle :P? Ja mam 2 kg na plusie 22/23 tydzien ciazy...Malutko co ? Ale pileczke widac,widac juz nie uda sie ukryc ciazy,tym bardziej ze ja drobnej kosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sprobuje 3 raz naturalnie..Myslalam nad cesarka,ale sie boje okresu "po" tym bardziej ,ze zadna pomoc z Pl nie nadjedzie za szybko,a maz nie wiadomo jak z wolnym,ciagle ma nawal pracy..Z porodu nat w UK jestem mega zadowolona,mam skale porownawcza z Pl i niebo a ziemia.. Po 6 godzinach od "wydania"corci na swiat zostalysmy w super formie wypuszczone w domowe pielesze ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×