Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-) Zycze wszystkim zdrowych dzieciaczkow i zeby malo plakaly ;) ja wypilam lyczek whisky z cola w sylwestra bo kuzyni mnie zmusili tak jakby a nie chcialam sie wydac ze jestem w ciazy ;P pozniej podmienilam drinka na sama cole ;) no i odrobinke szampana po 12.. ale wogole nie tesknie jakos za alkoholem w zadnej postaci ani mnie nie ciagnie do niego na szczescie. Ja moj drugi skan 20.02 mam i to tez bedzie akurat 20 tydzien ;) juz sie nie moge doczekac az sie dowiemy jaka plec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
I jak tam w nowym roczku ? :) Nie wiem jak Wy ale ja juz czuje ruchy maluszka codziennie po parę razy, jak dlużej nie czuje to sie zaraz denerwuję i w zwiazku z tym mam do Was pytanie - czy macie jakieś doświadczenia lub słyszałyście o domowych dopplerach do mierzenia tętna u dziecka ? Są takie na ebayu i właśnie nie wiem czy warto kupic i czy przede wszystkim nie zaszkodzi to dzidzi jak mierzyc sie bedzie np. za często. Wiecie jak jest tutaj z tą opieką lekarską a takie urządzenie trochę uspokaja jak się czymś niepokoimy. Zresztą u mnie jeszcze jest taka sprawa że moje pierwsze dziecko urodziło sie przez cc ponieważ własnie tętno zaczęło mu spadac, na szczęście wyłapali to szybko bo byłam wtedy juz w szpitalu w związku z tym że miałam strasznie opuchniete całe nogi a przy okazji i tak juz byłam bliska terminu. Gdybym nie była w szpitalu to nie wiem jak by sie to zakonczyło w każdym razie juz po urodzeniu zobaczyłam że miałam w karcie przy łóżku napisane "zagrażająca zamartwica płodu".... więc same rozumiecie.....dlatego pytam Was o ten doppler. Tutaj pewnie z powodu opuchnietych nóg nie wzieli by mnie do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez sie czasami wydaje ze cos czuje ale to chyba jeszcze wczesnie ;) Pomysl z dopplerem wydaje sie super, doskonale cie rozumiem dlaczego go chcesz. Ja niby mialam to usg ale caly czas jestem w obawie ze cos moze byc nie tak bo czasem mnie brzuch lekko boli a polozna wylaczony telefon i nie odpowiada na nagrania. Tez chetni posluchalabym serduszka zeby sie uspokoic. Znalazlam linka odnosnie dopplerow: http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/dopplersafeexpert/ Pisza tam ze sa bezpieczne ale mylace bo mozna wylapac wlasne tetno.. Jesli obawiasz sie o bezpieczenstwo to zastanawialam sie czy bylabys w stanie uslyszec serduszko przez stetoskop.. Teoretycznie w bardziej zaawansowanej ciazy mogloby byc juz bicie serca wyczuwalne, moze nie tak wczesnie ale zawze cos. Na ebayu jest mnostwo stethoscopow za 2! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam Ja rowniez spodziewam sie dzidziusia termin mam na 5 lipca. Mieszkam w High Wycombe moze jest tu jakas mamusia z tego miasta? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witaj Aniu Jak tam mija ciaza? U mnie w sumie wporzadku mam juz 3 letniego synka wiec nie mam duzo czasu na myslenie dla mnie to calkiem inna sytuacja teraz przyjmuje ten stan bardziej naturalnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A rodzilas synka w Polsce czy w Anglii? Mi ciaza mijala ok do teraz, dzisiaj rano bolalo mnie gardlo i zaczelam miec goraczke pod wieczor az zadzwonilam do NHS direct i kazali mi wziac paracetamol.. :( Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z malenstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey. Myslalam,ze topik juz umarl... Ja sie czuje dobrze 17/18 tydzien nic prwie nie tyje,brzuszek rosnie tylko..USG na plec juz 31 stycznia ;) Nie moge sie doczekac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Ja rodzilam w Anglii. Od ok 2/3 tyg meczy mnie kaszel teraz troche sobie z nim poradzilam domowymi sposobami ale nie bylo latwo znowu powrocil katar czekam az to sie skonczy. Moj synek tez niestety choruje i tak sie kisimy w domku dzis skonczyl antybiotyk wiec moze juz wyjdziemy na prosta. Ja mam USG na 24 stycznia ale to bedzie dopiero ok 17 tydzien wiec za szybko na plec chyba ze dobrze sie ulozy. Pozdrawiam i zycze zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciazarnakobitka
Hej. Mieszkam w UK. Jestem w 9 tyg.ciazy. Chcialabym zeby wykonali mi wkrotce USG, a pierwsza wizyte z polozna mam dopiero na koniec stycznia. Czy powinnam poprosic o USG wczesniej? Czy jakbym pojechala do szpitala zrobili by mi bez skierowania od poloznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarnakobieta-Pomimo ze poprosisz o USG wczesniej to niestety w Uk ono jest planowo miedzy 12-14 tc pierwsze i jesli nie ma wg nich potrzeby nic z tego,mozesz isc prywatnie jedynie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciazarnakobitka
ale przy pierwszej wizycie z polozna bede juz w 12 tc.-jak nie 13tc. myslicie ze wysla mnie tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja mieszkam w UK i również jestem w ciąży:) w sumie to w końcówce ciąży bo to koniec 35tc:) - i mogę wam powiedzieć że tu są caaaałkiem inne realia niż w Polsce:) Jeśli macie jakieś pytania to śmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciazarnakobitka wyślą Cię na najbliższy wolny termin:) ja miałam usg 3 dni po pierwszym spotkaniu z położna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciazarnakobitka
kassiulla a w ktorym tyg. Cie wyslali? Chcialabym juz wiedziec czy wszystko jest wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam w 15 tc... Wcześniej byłam prywatnie:) ale nie martw się:) z dzidziusiem na pewno jest wszystko oki:) Na 1 wizycie położna przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad na temat Twojego zycia:) Pobierze Ci masę krwi do wszystkich szczegółowych badań - to więcej niż usg:) Także uspokój się - bo maluszek nie lubi jak mamusia się denerwuje:) Ja jestem w 35 tc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezarbakobieta-musza trzymac sie terminu,bo pierwsze USG to badanie przeziornosaci karkowej itd,pozniej moze byc juz dziecko za duze.. Ja jestem 17/18 tc z polozna widzialam sie dwa razy,w srode ide na kolejne spotkanie..USG polowkowe mam 31 stycznia wiec juz nie dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie dodal sie link. tu fotka mojego malucha w 12tc.. teraz juz jestesmy w 14 a w 20tc bedziemy mieli drugie usg na plec :) 20.02 juz nie moge sie doczekac, mam nadzieje ze wszystko bedzie okej do wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Śliczny dzidziuś Aniu - gratuluje :) Ja w najbliższy czwartek mam usg połówkowe, mam nadzieję że się dowiem co będzie, ale jestem podekscytowana to juz za dwa dni .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no w koncu ktos sie odezwal :) codziennie tu zagladalam i nic a nic.. Muminek i majoweczka :) trzymam kciuki za waszych maluszkow, oby rosly zdrowo :) Moje polowkowe za miesiac i 3 dni ;) jak ten czas szybko leci to ojeja.. Az ciezko uwierzyc :))) Buziaczki i milego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam Ja mam usg za tydzien to dopiero 17 tydzien wiec pewnie bedzie jeszcze jedno. Mieszkam w UK wiec tutaj wszystkiego mozna sie spodziewac, pierwsze usg mnie ominelo bo bylam w Polsce wiec powinno byc jeszcze jedno. Pozdrawiam i zycze zdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po wizycie,serducho puka 150 uderzen okolo,wyniki krwi super HGB jak u konia 13,1 :) Nastepna wizyta uwaga-za 10 tygodni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczko no to super!! A wiesz juz czy chlopiec czy dziewczynka?? :-) Ale fajnie.. ja na naszym pierwszym usg nie slyszalam serduszka ale za to widzialam ze bije szybko.. Czyli bedziesz miala 3usg? 10 tygodni to juz niedlugo :) szybko zleci :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Własnie wróciłam z usg i ogłaszam że będzie.... DZIEWCZYNKA :) Wszystkie organy wymierzone i wszystko jest tak jak byc powinno takze jestem przeszczęśliwa, moja starsza córka również, synuś troche mniej bo chciał brata ups.. W zwiazku z tym ze ja miałam kiedyś szmery wrodzone na sercu to wyznaczyli mi dodatkowe usg za 3 tygodnie aby sprawdzic u maluszka serduszko. A 10 maja mam nast. wizytę z lekarzem w szpitalu aby ustalic termin cesarki. Wszystko byłoby ok gdyby nie to że pierwszy termin porodu ustalony z ost. miesiącz. miałam na 14.06. po pierwszym usg przesunieto na 04.06. a teraz lekarz powiedział że cesarka na pewno bedzie w maju, boję się że to trochę za szybko..... w każdym razie na ten temat bedę rozmawiała z lekarzem 10 maja. Uffff... emocje były, same zobaczycie jakie to jest fajne...pozdrawiam Was mocno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×