Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Gość Karolina85HW
Witam To ja tez poprosze coreczke :-) Myslalam o zmianie bo mnie juz denerwuja jutro maja ostatnia szanse jak nie uda mi sie skontaktowac z polozna ide do innej przychodni. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez polozna zlala.. Mialam miec wizyte w 16tyg ciazy a juz jestem w 17.. Dzwonilam do niej od razu po usg, pozniej jeszcze 2 razy jak mnie brzuch bolal i ciagle sie odzywala poczta glosowa ;/ Wkurzylam sie i zadzwonilam do przychodni zeby sie umowic i bez problemu tylko ze za ponad tydzien dopiero ;/ no ale trudno.. Lepsze to niz nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
ja tez przez przychodnie sie umowilam ale ona to odwolala juz wczoraj dzwonila i chciala przelozyc nale mi nie pasowalo wiec zgodzila sie na 9 dzis a rano i tak odwolala. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Dziewczyny znowu sie denerwuje że mała się nie rusza tzn. rusza się ale według mnie za mało :/ Najlepiej jak by mi powiedziała majóweczka bo ona jest nabliżej terminem ze mną - jak tam Twój synus się rusza, często, rzadko, mocno kopie ? Bo ja się bardzo martwię tym bardziej że jak byłam na ost. usg to pani która je robiła też zauważyła że dzidzia coś mało się rusza, no i tym samym zaszczepiła u nie to ziarno niepokoju... Poza tym strasznie źle śpię, nie mogę znaleźc sobie pozycji, ciągle mi się wydaje że przyduszam dziecko albo jak się obudze na wznak to myslę ze ją niedotleniłam (czytałam że to mozliwe), przekładam się z boku na bok, kolebie tym brzuchem (mam juz naprawde duży) a mała nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witaj muminek 36 Moim zadniem nie masz co sie denerwowac kazde dziecko jest inne i kazda ciaza tez nie wiem dokladnie w ktorym tyg jestes ale jesli ok 28 to mozesz kupic uzadzonko przez ktore slychac bicie serduszka dziecka mysle ze to by cie uspokoilo. Ja w pierwszej ciazy spalam w roznych pozycjach i nic sie dziecku nie stalo teraz tez ale narazie brzuch nie jest duzym problemem pozatym uzywam poduszki takiej polksiezyca do spania przy synku mialam ja do karmienia fajna sprawa i wygodna polecam. Pozdrawiam. P.S. Spokoj w ciazy jest najwazniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Dziekuje Karolinko za słowa otuchy i pocieszenia :) Panikuje jak bym była pierwszy raz w ciąży a to przecież juz moje 3 dziecko ! Masz racje każda ciąża jest inna i nie ma co przesadzac, poza tym co ma byc to bedzie. Gorzej z tą Twoją ostatnią poradą, mój 10 letni daje ostatnio tak w kośc ze powoli już wychodze z siebie. Jak mąż jest w domu to pół biedy - on reaguje ale jak jest w pracy to tragedia, wszystko spada na mnie i to powoli juz mnie wykańcza, mówie Wam - małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot, ehhhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muminek-Nie martw sie u mnie mlodza cora spokojna a synek lubi poszalec,a z mlodsza czesto sobie brzucha ruszalam,zeby ja wybudzic..Jak sie bardzo martwisz zrob sobie kakao czy zjedz paczka i sie poloz na boku,zobaczysz ze poczujesz kuksance :) Reszcie zycze zdrowych dzieci i na deser wymarzonej plci :) Ja nie ukrywam ,ze jestem szczesliwa ze taki duzy zdrowy chlopak we mnie plywa :) Mam nadzieje,ze te jajca na monitorze to nie byla pipka :) he he ale 3 razy zblizala to chyba boy :) Co do poloznych ja mam 5 wizyt w tej ciazy i emergency number w razie "co"...Scan juz zaden mnie nie dotyczy ostatnia wizyta byla w 18 tc a kolejna w 28 bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Moja polozna wkoncu sie odezwala i umowilam sie z nia na niedziele w birth centre mam nadzieje ze juz tego nie odwola i czegos sie dowiem i przy okazji obejrze to cale centrum bo gdy ja rodzilam to byl jeszcze oddzial polozniczy a teraz tylko polozne tam uzeduja. Pozdrawiam mamuski . P.S. Znalazlam na necie ostatnio artykuly mr brown's glownie interesuja mnie butelki antykolkowe podobno czy ktoras z was miala z nimi stycznosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
haha ale się uśmiałam z tych Twoich obaw majóweczko !!! nie no jak takie zbliżenia były to chłopak potwierdzony na 100 % Karolina, nie pomogę Ci niestety z tymi butelkami, muszę się pochwalic że mój syn miał tylko raz kolkę przez pól godziny a córka nie miała wcale więc nie znam tego problemu i mam nadzieje że tym razem też nie poznam. Karmiłam dwójke piersią i bardzo uważałam na to co jem ( głównie ryż, gotowany kurczak i gotowane marchewki brrrrr) może dlatego w nagrodę mnie oszczedzono :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminek- :D ha ha Slyszeliscie o tej malej Madzi,kurde co za matka ja jestem w szoku od wczoraj :O a tak wogole chora na maxa i bede dzis lezec raczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
hej muminek 36 No moj tez nie mial wogole kolek mimo ze karmilam butelka ale nie wiadomo jak bedzie z drugim kolezanka kiedys mowila ze miala i ze podobno sa dobre, teraz wole miec juz zakupione bo z pierwszym bylam pewna karmienia piersia ze nic nie mialam :-) i potem o 3 w nocy po mleko trzebabylo jechac. dzis od rana czuje lekki bol w podbrzuszy po lewej stronie mam nadzieje ze to nic powaznego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez bolalo w podbrzuszu z lewej strony wlasnie jakis czas temu.. Niewiem co to bylo ale przeszlo. U mnie maluch codziennie kopie tak ok 3 razy dziennie, czasem czesciej po ok 5-10 minut.. W nocy na szczescie ostatnie kopy sa tak o 1 takze mam nadzieje ze po urodzeniu dzecko nie bedzie sie pozniej juz budzic bo ja w sumie chodze o tej spac takze by pasowalo ;) Bylam wczoraj na yodze dla ciazarnych, zaplacilam 0.60 i w sumie fajna zabawa. Bardzo relaksujace cwiczenia i rozciagajace, mam nadzieje ze cos pomoga. Dziewczyny, bedziecie braly znieczulenie w szpitalu? Jesli tak to jakie jest dobre? Ja za bardzo sie nie orientuje w tym temacie a troche sie boje porodu i bolu.. Nawet pobieranie krwi mnie boli, nie moge sobie wyobrazic porodu :-( Wiem ze w Polsce wprowadzili teraz porod z pradami i gazem, niewiem jak tu.. Co do Madzi to brak mi slow.. Co to za matka ktora nawet nie zadzwoni po pogotowie i stwierdza ze dziecko nie zyje.. Strasznie mnie wzruszala ta historia, jak widzialam bol rodziny w tv to az lzy mi naplywaly do oczu. A tu sie okazuje ze ona tak zaklamala, tak zmanipulowala mediami i calym krajem!! Nawet gdyby to byl wypadek, trudno zdarza sie, ale z drugiej strony kto zawija dziecko w kocyk po kapieli, ktorym przykrywa pozniej dziecko w wozku? Po to sa reczniki zeby dziecko sie nie wyslizgnelo.. No a tak poza tym mala mogla dostac po prostu wstrzasu i stracic przytomnosc i miec po prostu slaby puls a ona stwierdzila ze dziecko nie zyje i z zimna krwia je ukryla w lesie ;( Niepojete do czego zdolni sa ludzie... Ehhh Dosc bo az mnie drazni ta historia, czuje sie oklamana, jakby ktors zagral na moich uczuciach bo bardzo przezywalam ta historie.. Szkoda tylko tego malenstwa bo bylo przeslodkie, nie zasluzylo na taki los... :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba postaram sie bez znieczulenia,bo dwa razy nic prawie nie pomoglo i nie wiem czy jest sens.. Co do kolek to druga corka miala nietolerancje laktozy i sie troszke nameczylismy az wkoncu podalam mleczko Aptamil confort ktore znacznie pomoglo ale i tak skonczylo sie na kompletnie anty alergicznym Nutramigenie...Co do butelek chyba zostane przy avencie i TT...JEdnak mam sprawdzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Ja tez rodzilam bez znieczulenia a teraz sie zastanawiam nad zewnatrzoponowym ale nie wiem czy w birth centre daja czy tylko w szpitalu. Butelki tez uzywalam aventa i tt i w sumie nie wiem czy kupowac tamte pewnie potem bym mila problem ze smoczkami bo nie wiem czy tu sa w sklepach. no i duzo wiecej mycia bo te cale rurki jeszcze w srodku. Mleko tez mialam aptamil i kolek nie bylo do tego espumisan w kropelkach i zadnych problemow oby teraz tez tak bylo to bedzie cudnie. Wybralam juz wozek i lozeczko jeszcze tylko w czerwcu zamowie i problem z glowy zastanawiam sie tylko nad kolorem wozka bo jest duzy wybor podoba mi sie czerwony ale myslalam tez nad ciemnym fioletem zastanawiam sied takimi bardziej uniwersalnymi kolorami co o tym myslicie ? Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Karolina na jaki wózek się zdecydowałaś ? - (podaj linka) bo ja własnie nie wiem co wybrac, może mi pomożesz :) A może reszta dziewczyn też juz ma wybrane, ja nie mam zielonego pojecia w tym temacie...Wiem jakie warunki powinien dla mnie spełniac dobry wóżek (z tego co pamiętam jak moje dzieci były małe) a mianowicie chce wózek 3 w 1 czyli gleboki, spacerówka i fotelik sam., chcę aby miał rozkładane oparcie do spania, najchetniej aby rączka była przekładana na obie strony, fajnie jakby była podkładka na picie itp., przednie koła muszą byc skrętne, koszyk pod wózkiem mógłby byc spory no i sam wózek nie może byc za wąski bo dzidzi musi byc wygodnie :) oczywiście takie dodatki jak torba, osłona przeciwdeszczowa i parasolka też są mile widziane :) Ale mam wymagania co...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muminek-Ja sprzedawalam wozki w Uk i mam kilka typow sprawdzonych :) Np mamas&papas luna czy luna Mix...Bardzo wygodny wozek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam muminek mam cos w sam raz dla ciebie ten wozek spelnia wszystkie twoje kryteria i dodatkowo sama mozesz zaprojektowac kolorystyke jest to wozek z polski ale robia wysylki zagranicznie do 5 dni bo juz sie dowiadywalam jak dla mnie to tani jest i uwazam ze tutaj za ta cene takiego nie dostaniesz a w dodatku przetestowany przez znajoma w polsce. ja osobiscie wybieram wariant z piankowymi kolami ale sa tez papowane no i mysle ze czerwony. zalaczam link do aukcji. http://allegro.pl/wozki-dzieciece-4w1-matti-13kg-zaprojektuj-gratisy-i2002627794.html ta akurat jest zakoncona ale oni caly czas wystawiaja nowe bardzo mila obsluga wyslali mi wzornik takze mi sie wydaje ze to najlepsze wyjscie i ja jestem do niego przekonana i musi byc moj hahah. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Dzięki dziewczyny za odpowiedź, wydaje mi się że na allegro jest większy wybór niż na ebayu. Wczoraj znajoma przyniosła mi wózek mamas&papas po swoim dziecku. Miałas rację majóweczko - wózeczek jest fajny, trzykołowy, obszerny, bedę miała na "wszelki wypadek" ale sama chce kupic nowy. Ten od ciebie Karolino tez jest fajny, bardzo ladnie si prezentuje. No to bede miala co robic, duzy wybór na tym allegro, trzeba dokladnie poogladac, porównac a kolorek podoba mi si zielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombajn do zbierania kurów
Czesc, ja z Colchesteru , wczoraj sie dowiedziałam że zostane mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witaj Kombajn :-) Masz racje muminek na allegro jest duzo wiekszy wybor wszystkiego niz tutaj no i wydaje mi sie ze ceny przystepniejsze przy synku kupowalam wszystko tutaj ale teraz widze ze oplaca sie poszukac w polsce. Mi zielony tez sie podoba ale moj synek mial zielony wozek i wiekszosc rzeczy bo nie wiedzialam co bedzie i juz troszke mi sie opatrzylo. zycze powodzenia w poszukiwaniu. Ja dzis ide wkoncu na spotkie z polozna nie dzwonila to chyba jej nie zasypalo bo u nas wczoraj napadalo ok 15 cm sniegu i mamy zime bedziemy dzis z synkiem lepic balwanka bo jest zachwycony sniegiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
witam w te zimowe południe :) czesc kombajn :) Karolina masz wizyte w niedzielę ? U nas też napadało strasznie, dzieciaki wygłodniałe śniegu siedzą na dworze od dwóch godzin, wczoraj kupiłam im w azdzie sanki, takie plastikowe niskie, mają teraz radoche na całego :) po obiadku i ja wylegnę z domku, trzeba sie trochę przewietrzyc i parę fotek dzieciakom strzelic :) Karolina z której części Anglii jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Ja jestem z High Wycombe okolice Londynu. Mam w niedziele ta wizyte bo mi odwolala ostatnio w tygodniu a chyba ma dyzur w birth centre wiec umowila sie na dzis. Musimy jechac taksowka bo tak napadalo ze straszna chlapa nie dojdziemy tam z 3 latkiem wiec troche sie pokaplikowalo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Az glowa mnie boli jak pomysle ze tyle rzeczy do kupienia.. Niewiem od czego kompletnie zaczac buuuu Hej kombajn, wszystkiego dobrego i powodzenia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja zaczelam juz kupowac,co tydzien cos,a ze znam juz plec to wiem co i jak,tutaj w szpitalach duzo nie jest potrzebne,daja w sumie wszystko ale zapytaj polozna jakie wymogi ma twoj szpital.Mam do ciebie tez pytanie; Mozesz podac mi linka skad zalatwilas sobie baby joge? Z gory dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja zaczelam juz kupowac,co tydzien cos,a ze znam juz plec to wiem co i jak,tutaj w szpitalach duzo nie jest potrzebne,daja w sumie wszystko ale zapytaj polozna jakie wymogi ma twoj szpital.Mam do ciebie tez pytanie; Mozesz podac mi linka skad zalatwilas sobie baby joge? Z gory dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, jasne. Zarejestruj sie na stronie netmums.com i tam znajdz w dziale pregnancy -> antenatal classess local to you.. Mam wizyte w czwartek to ja wypytam co i jak. Dzisiaj dzidzia miala pierwsza czkawke ;D smieszne to bylo i troche juz mnie denerwowalo po 5 minutach :P tak jakby mi babelek powietrza pekal w brzuchu w kolko.. Wie ktoras moze czy w tym miejscu w ktorym sie czulo czkawke jest twarzyczka? bo wtedy wyjdzie na to ze nie dostaje kopow tylko mnie maly/a boksuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witam Moja wizyta u poloznej wkoncu sie odbyla dowiedzialam sie wszystkiego no prawie obejrzalam birth centre i posluchalam bicia serduszka. Dowiedzialam sie ze w birth centre nie daja znieczulen tylko gaz mialam tez to przy pierwszym porodzie plus jakis tam zastrzyk jak dali mi kroplowke na przyspieszenie liczylam ze tu tez mi dadza chociaz zastrzyk ale niestety nie, no i teraz sie zastanawiam czy nie lepiej jechac jednak do szpitala... Mam jeszcze troche czasu zeby o tym pomyslec. Co do zakupow no chyba wcale nie trzeba tak duzo to my mamy sie tak czasem rozpedzamy najwazniejsze to lozeczko i wozek, o ubrankach nie wspominam bo zapewne kupimy ich i tak za duzo haha, mleko butelki nawet jesli zamierzacie karmic piersia bo nigdy nic nie wiadomo ja tez mialam niespodzianke teraz wole juz miec i pieluszki. jakies mydelko, sudocrem i oliwke ja osobiscie uzywalam oliwy z oliwek przeczytalam gdzies ze lepiej nawilza niz zwykla oliwka i bylam zadowolona choc bylo to zabawne.... Pozdrawiam i zycze powodzenia przy zakupach. W ktorym tyg jestescie dziewczyny ja w 19 teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Chciałabym dołączyć do waszego grona. Termin mam na koniec czerwca/początek lipca. Mam prawie 36 lat, jestem z Ediego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina85HW
Witaj Aniu Ja mam termin na 2 lipca wiec podobnie do ciebie jakbys chciala poklikac na gg to moj nr 3159786. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, napisałam Ci krótką wiadomość ;) U mnie też inaczej liczą ciążę, odmłodzili mnie o tydzień prawie. Teraz czekam na list zaproszeniowy na scan. Myślę, że w tym tygodniu już powinnam dostać. W sumie to będzie moje czwarte podglądanie. Pierwsze miałam w 7tyg. Zgłosiłam się z bólem w plecach, co u mnie nie wróży dobrze. Zrobili od razu usg i wyszło, ze młode ma 14mm i widziałam bijace serduszko. W 12tyg. robili kolejne, ale dziecię było żle ułożone i nie mogli zebrać wymiarów, w 14 zrobili powtórkę, tym razem udaną, pobrali krew i dostałam wyniki po niecałych 2tyg, że ryzyko niskie. Z midwife miałam dwa spotkania. Krótkie, bo tylko badanie moczu, krew, mierzenie brzuszka itd.. Ostatnią wizytę miałam 23.01. Nie czułam jeszcze ruchów, ale połozna mnie uspokoiła, ze nie ma się co stresować, nawet gdybym nie czuła w terminie tego usg w 20tc. Nie ma reguły na to. Pierwszego lutego poczułam "coś", ale to bardziej jak przeciaganie się niż kopniaczki. Zwykle czuję cokolwiek , gdy sobie przysiądę odpocząć, a najbardziej w godzinach mocno nocnych ;) Nie panikuję, bo co ma być, to będzie, a stres nie jest pomocny. Rozmowy o porodzie mam wstępnie ustalone na marzec. To tyle z grubsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×