Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbiedoll

Ciąża w Anglii... czy sa jakies kobiety mieszkające w UK?

Polecane posty

Aniu ja juz dawno mam te karte a do dentysty chodze na WTC..Bo moj maz ma jakies tam grosze z taxa i sie zalapalismy... Ja mam jutro wizyte u midwife,a dzis zalatwilam sobie nowa przychodnie tutaj i nie za bardzo zrobila na mnie wrazenie,zobaczymy...W srode USG w szpitalu ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaczelam plamic i bardzo sie boje o moja kruszyne. Niby nie ma w tym zywej krwi tylko taka jasnobrazowa wydzielina, ale brzuch tez boli. Praktycznie caly czas, tak jak podczas @. Dzwonilam do szpitala, ale nie kazali mi przyjezdzac. Powiedzieli, ze mam sie wstrzymac do scanu. No chyba, ze dostane mocnych boli albo krwawienia ze skrzepami to wtedy mam jechac na A&E. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
witam dziewczyny :) Właśnie zaczęłam Was podczytywać. Jestem w 22 tc nie w Anglii a w Szkocji w zasadzie wygląda tu wszystko tak samo jeśli chodzi o ciąże. Mam pytanie odnośnie maternity exemption certificate a mianowicie kto wysyłał wasz FW8 form do Health Board aby go otrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Karmelek_30 jedz na ostry dyżur i się nie zastanawiaj nie ma co czekać na umówiony scan. Moją kolerzankę też chcieli tak spławić a jak pojechała na ostry dyżur musieli nią się zając i zrobili scan od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
koleżanka oczywiście - ale byka walnęłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to takiego WTC? ;) World Trade Center mi na mysl tylko przychodzi hihi Majoweczko powodzenia na skanie :) dodaj fotke jak juz bedziesz miala :))) Karmelku lepiej chyba isc na emergency i to sprawdzic. Ja mialam jasnobrazowe plamienie ale tylko 2 dni i to bardzo lekkie, nie mialam przy tym bolu tylko jak przy okresie ale zawsze tak czuje, od poczatku ciazy bo sie macica i sciegna rozciagaja.. Jesli jest to mocny bol to ja bym pojechala napewno, nie ma co ryzykowac. bronka w kropki ja sama wyslalam ten formularz. Dostalam go od poloznej i ona tylko podbila pieczatke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
ania doncaster - a pod jaki adres wysyłałaś ten formularz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Odnośnie tego formularzu to pytam dlatego, że od początku robią mi jakieś głupie problemy powinnam go dostać na pierwszej wizycie u położnej. Nie dostałam znalazłam w karcie ciąży wzmiankę o nim i do czego uprawnia. Przy następnej wizycie po 6 tygodniach pytam ją o to a ta mnie odesłała, do GP że to on to załatwia. Dzwoniłam do GP, a ten że nie ma tych formularzy, że to położna to pytam ją znów o to i mówię co powiedział GP. Ta znalazła jakimś cudem formularz wypełniła i powiedziała żeby dać GP to on go wyśle a ja dostane certyfikat. Oczywiście on popatrzyła na formularz i powiedziała, że on nic nigdy nie wysyłał a poza tym i tak mam za darmo leki bo jestem w ciąży to ja pytam się o darmowego dentystę ten powiedział, żebym zapytała dentystę bo on nie ma praktyki dentystycznej w tej przychodni. Zabrałam formularz i zadzwoniłam na NHS24 tam babka mi powiedziała, że to albo GP albo położna powinni go wysłać była zdziwiona, że tego nie zrobili. Poprosiłam o adres bo sama chce go wysłać dała mi i powiedziała, że powinnam to wysłać z moim GP na co ja odpowiedziałam, że powinnam to najpierw zmienić mojego GP. Potem w necie znalazłam inny adres niż ten który dostałam i teraz zastanawiam się gdzie to wysłać bo zaczynam wątpić w kompetencje osób z NHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja po poloznej,serducho wali jak oszalale 140 tetno.sluchalam pierwszy raz ..Jutro USG.. Wtc-to Working tax credit ;)) he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Przepraszam, że tak się rozpisałam ale musiałam to z siebie wyrzucić i może któraś z was coś doradzi o ile będzie chciało się Wam to czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka-Ja jestem z Leeds-wpisalam w google tak : NHS dentist online registration in Leeds,tam jest formularz gdzie trzeba umiescic dane i klikasz confirm i juz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dlugo nie dostawalam certyfikatu i chodzilam na podstawie karty ciazy do dentysty,w poprzedniej ciazy oczywiscie i darmowe leki tez mialam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Tętno super :) Cudowne uczucie słyszeć, że jest ten mały skarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Bronka no faktycznie cos nie tak z tą Twoja połozna i GP, ja niczego nie wypełniałam, położna to załatwiła, 2 tygodnie po pierwszej wizycie u niej juz karta była u mnie w domu. Lepiej zmien GP bo jak maja takie podejscie do wszystkiego to może byc nie ciekawie. majóweczko a jakże takie tetno to tylko na chłopca i to na jakiegoś nie lada łobuza :) A ja Wam musze powiedziec kochane że czuję juz ruchy maluszka :) przecudowne uczucie, mimo że to 3 ciąża i powinnam juz się do tego przyzwyczaic to za kazdym razem jest to cos niesamowitego i cudownego. Dzidzie czuje juz od jakiegos czasu ale teraz juz zaczynam czuc nawet jak się nie wsłuchuję w swoje ciało. Najlepszy sposób to połozenie się na plecach, odsłonięcie brzuszka, żeby żadne ubranie go nie dotykało bo to może zmylic i czekanie ( u mnie około 3 - 5 min) oczywiście zanim sie połozysz to musisz byc wcześniej w ruchu tak żeby dzidzia nagle "zauważyła" różnicę :) U mie to tak działa, spróbujcie może tez Wam sie uda ... - to taki mój przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Co do GP to na pewno go zmienię bo to już nie pierwsza jego wpadka (kiedyś zaginął mój wynik krwi) ale poczekam już do porodu i przeniesiemy się całą rodzinką do innej przychodni. Dziś zadzwoniłam do NHS pod adres, który dostałam z infolinii i potwierdzili adres gdzie mogę wysłać formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronka w kropki
Ja ruchy czuję od 16 tygodnia podobno dlatego, że jestem a raczej byłam szczupła. U mnie najprawdopodobniej będzie chłopak i dziś tak się dobijał, że ewidentnie dostał czkawki. Kiedyś myślałam, że to brednie o tym, że się czuje czkawkę dziecka ale teraz wiem, że to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bronka, ale nieciekawa sytuacje mialas. Mi polozna na pierwszej wizycie dala ten formularz razem z koperta, tylko go podsteplowala i podpisala. Ja nawet nie spojrzalam jaki tam adres byl na kopercie bo byl to free post. Spojrze pozniej na ten certyfikat i list ktory mi przyslali, moze jest tam adres i ci pozniej podam. majoweczka :) gratuluje! napewno bedzie chlopak :) Zazdroszcze ze masz juz ta pewnosc ze ktos tam w Tobie rosnie. Do mnie to nie moze dotrzec jeszcze, dopoki nie uslysze serduszka albo nie zabacza babelka na usg to nie uwierze... Ja do dentysty sie zapisalam w biorze PALS (Patient Advice and Liaison Services) w miesice. Juz bylam pare razy ale zaplacilam w sumie 40 za rejestracje, rentgeny wszystkich zebow, czyszczenie i 1 plombe. Fajnie ze teraz bedzie za darmo ;) Naprawie wszystko co sie tylko da :P muminek w ktorym jestes tc ze juz czujesz malucha?? Ja czesto czuje szybki puls w podbrzuszu jak leze na plecach ale to chyba nie to bo jestem dopiero w 10tyg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Aniu jestem w 15 tc. Kobiety które nie są pierwszy raz w ciąży umieją wcześniej niz pierworódki rozpoznac ruchy maluszka :) Za niedlugo sama zobaczysz jakie to fantastyczne uczucie, chociaz pod koniec ciąży niektóre mamy skarżą się juz na zbyt mocne kopniaki :/ to mnie to omineło i mam tylko same milutkie wspomnienia z tym związane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
hej jest tam kto ? Wczoraj dostałam wyniki ze skanu na wady. Mam niskie ryzyko, kamień spadł mi z serca. Miałam juz nawet koszmary w nocy no ale jest ok i o to chodziło :) A co tam u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja jestem w 14 tc i czuje juz male ruchy :) Ale moja waga wyjsciowa byla 47 kg,brzuch mam spory wyslalam wczoraj znajomym foto to napisali ze chyba urodzi sie jakis 4 kg czlowieczek w czerwcu:)nie wierza ze to 14 tc.. Mowicie,ze to chlopak hehe cos mi sie wierzyc nie chce,ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Wszyscy chorzy na około u Was tez tak jest ? Ja na razie sie jakos trzymam ale boje sie bo moja córka była chora ale znowu cos pokaszluje, mąż chory, syn miał w nocy gorączkę, znajomi tez jacys nie wyraźni albo ich dzieci ....jakis paskudny wirus oskrzelowy lata w powietrzu ... Ja w środe (pojutrze) zaczynam 16 tc a w czwartek ide na drugie spotkanie z położną. Może usłyszę w końcu dzidzię bo jeszcze nie mialam okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez przeziebiona ostatnio chodze.. z zatok mi codziennie rano schodzi wszystko.. i zapracowana do tego :( codziennie teraz pracuje, niemam odpoczynku.. od kiedy skonczylam szkole w piatek to codziennie juz chodze az do swiat.. trzeba troche dorobic na malucha ;) u mnie jutro sie zaczyna 11 tydzien i juz tez mam okragly brzuch.. tluszczu wiecej na nim nie mam ale czuje roznice ze juz nie jest taki sam.. wystaje juz i wogole ;) wesolych swiat laski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Wczoraj wyladowalam z mężem na emergency (mnie nic nie jest - on jest chory), dzisiaj kolejne badania....no i okazalo sie że ma zapalenie płuc - piekne święta, nie ma co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Życzę Wam wszystkim szczęśliwych ale przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Odzywajcie sie bo jak tak dalej pójdzie to topik upadnie a szkoda by było .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tutaj nikt nie wpada ostatnio :( :( U mnie 15 tydzien i mam pilke ze hey :) Rowniez zycze zdrowych ,spokojnych i milych Swiat ze sniegiem a nie z tym pierdzielonym deszczem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, życze wesołych świąt! Podczytuje was cały czas, żeby nie było bo okazało się , że moja najlepsza przyjaciółka jest w ciąży od dwóch miesięcy ponad a nie ja... ;) więc tak czy siak chcę być na bieżąco ze wszystkim, żeby ją wspierać :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminek 36
Ale jestem zarobiona.... jeszcze ciasto i jutro reszta..... Mnie niestety nikt nie pomaga przy wigilii, dzieciaki jeszcze za małe a mąż nie lubi gotowac zresztą chory jest i ma wytłumaczenie :( Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×