Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

do szpitala na wyjście mam zapakowane : koszulkę z długim rekawem, półśpioszki, czapeczkę i rękawiczki... w razie czego okryję kocykiem jakby było za zimno... albo wezmę w śpiworku do fotelika wsadzę... myślę, że nic chłodniejszego w sensie krótkich spodenek czy koszulki noworodkowi nie ubiorę... mąż podjedzie samochodem pod same drzwi wejścia do budynku szpitalnego, więc przejście zajmie 3 metry... a w samochodzie, w razie czego klima:) Goja z pewnością masz rację:) tzn. mam wielką, ale to przeogromną nadzieję, że tak będzie jak napisałaś:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
o kocyku nie pomyślałam!! Wzięłam tylko pieluszkę flanelową... Kurczę, bo ja mam kocyki tylko po córci dość grube dwuwarstwowe i chyba przesadne żeby takim przykryć, chyba będę musiała jeszcze się wybrać na zakupy po cieniutki kocyk jakiś:) Ja spakowałam body, kaftanik, śpioszek i pajacyk, czapeczkę, skarpetusie i maleńkiego pampersa, lepiej żeby było do wyboru- położna coś doradzi, bo u nas położne ubierają przy wyjściu :) A ten maleńki pampers w porównaniu z pampersem mojej córci (bo do spania jeszcze zakładamy) to wygląda genialnie słodko :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala wiesz ja mam wyprawkę dla maluszka na całą stronę...:/ więc stwierdziłam, że to będzie na wyjście a reszta do szpitala... choć zakładam, że nie będzie maluszek w swoich ciuszkach cały czas tylko w tych szpitalnych... a tam i body i kaftaniki - których ja akurat nie biorę - tzn. wzięłam jeden... nie będę używać kaftaników i nie zamierzam kupować tylko do szpitala... wolę body i tyle... tak samo jak na liście mam rożek - a niech mnie gęś kopnie - nie kupię i już bo nie będę używać w domu... niby po co... rodzi się latem mam kocyk, mam otulacz i starczy... niech sobie krzyczą... będę nabuzowana hormonami to sama im tam pokrzyczę:p poprawka: ogólnie wybrałam 'półśpioszki bawełniane' - hehe nawet nie wiem jak to się nazywa ale to co mam to nie półśpioszki tylko śpioszki ze stópkami ale bez długiego rękawa (po to mam koszulkę).... wybrałam śpioszki i koszulkę a nie body z uwagi na słońce... jakby było słońce to żeby zakryć skórę maluszka... przez te pierwsze miesiące jak już zdążyłam doczytać nie zaleca się smarowania kremami przeciwsłonecznymi nawet tymi przeznaczonymi od urodzenia bo nie ma badań jaki wpływ będą miały na skórę... dlatego chcę zakryć... a myślę, że 2 czy 3 pieluszki tetrowe złożone razem mogą spokojnie za oddychający kocyk robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dla mnie parte tez byly ulga sama swiadomosc ze to juz tak blisko przynosi ulge ;-) a od odejscia wod (przebicia pecherza) do pojawienia sie olka minelo 2 godz, tez slyszalan ze za drugim razem rodzi sie szybciej szczegolnie jak jest maly odstep czasu (ile w tym prawdy sie przekonam) i az sie boje czy zdarze hahaha bo teraz bedzie tez trzeba poczekac az do malego ktos przyjedzie, ale tez zdarzaja sie przypadki ze drugi porod jest duzo gorszy, bo dziecko wieksze bo cos tam... co ma byc to bedzie, urodzic trzeba wyjscia nie ma ;-) ja na wyjscie mam przygotowane spiochy i jakby bylo zimno (patrzac na to jakie mamy lato bardziej stawiam na taka pogode) kocyk czy pielucha, no i czapeczka obowiazkowo ;-) a pediatre wybiera sie tak,ze sie idzie do przechodni i wypisuje taka karte pielegniarki dadza i pokaza co i jak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
nooo i racja, co Ci będą narzucać co masz kupić:) no my do szpitala nie musimy brać nic, wszystko dają, nawet pampersy. Musimy mieć tylko ciuszki na wyjście.. Matko ale mnie męczą te skurcze od wczorajszej nocy... Mimo że cały czas takie lekkie i nieregularne, to można zwariować, bo wolałabym już dostać porządnego kopa i urodzić, a nie czekać czy może coś się ruszy a tu nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny;* widze że akcje porodowe sie juz zaczynają;) chyba najgorsze jest takie wyczekiwanie;) ja tez odliczam dni do porodu i jakoś teraz bliżej to bardziej kazdy dzień mi sie ciągnie;( ja nic nie czuje skurczy i podobnych objawów porodu. często boli mnie brzuch tak jak na okres i tyle. na ostatniej wizycie wyszło mi coś w moczu i do dzis nie przysłali mi wyników a już mija dwa tyg. niby nic mnie nie boli ale po oddaniu moczu czuje straszne pieczenie, kupiłam sobie urosept i łykam na własna ręke. jutro mam kolejna wizyte to wypytam co sie tam dzieje. moja lista do szpitala tez jest długa mam wziąść poduszke rogal do karmnienia małego, i normalną poduszke i kołdre;) ale obok poduszki i kołdry jest napisane że nie obowiązkowe tylko jak chce;) na wyjście mam cienki kombinezon polarowy i body z długim rękawem bo z tego co wiem to pogoda ma być nie zaciekawa około 15 stopni. a jak bedzie ciepło to body i cieńkie spiochy. mam do was pytanie odnośnie fotelika samochodowego. dostałam od bratowej taki od 0-13kg po jednym z bliźniaków i nie ma w nim takiej jakby poduszeczki pod głowe takiego jakby materacyka na niemowlaka nie wiem jak to wytłumaczyć. ona twierdzi że jak kupowała ten fotelik to nic takiego nie był i dzieci ze szpitala odbierała właśnie w tym foteliku. i jak oglądam foteliki to właśnie wszystkie take coś maja, niechce kupować specjalnie fotelika na wyjście ze szpitala, bo mało go bede używać. i jestem ciekawa jak jest u was czy któraś ma właśnie bez tej wkładki??? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka moje drogie:-) Skurcze przepowiadajace mam codziennie. Juz do nich przywyklam wiec czekam sobie:-) wczoraj mialam juz regularne przez 3 godz co 10 min ale na tym sie skonczylo na dodatek miedzy tymi skurczami synek tak sie wiercil ze hej:-) . Maz juz chcial jechac ale kazalam mu sie polozyc i ze jak mnie zacznie bolec to go obudze i niech nie panikuje:-) :-) w nocy brzuszek pobolal jak na miesiaczke . Dzis dalej nieregularne coz. Mam zamiar na zakupy jeszcze skoczyc:-) w weekend bylam na wsi u rodzicow troche mamie pomoc to wieczorem ledwo chodzilam hehe :-) chcialam jej pomoc ziele wyrywac z ziemniakow ale wygonila mnie do domu:P A do szpitala mam body czapke bawelniane spodnie skarpetki i kaftanik do tego flanelowa pieluszka Jutro kolejne ktg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja dostalam fotelik od szwagierki prawie w ogole nieuzywany i tez nie mam tej wkladki ale na allegro mozna dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kasiula ja mam właśnie taki z wkładką, ale moja koleżanka kupowała bez niej i też było ok. Nie wiem czy ona jest tak niezbędna. A ja dziś spotkałam koleżankę, która miała termin na połowę września. Patrze, brzucha brak... A ona mi mówi że w 28 tc dostała wysokiej gorączki, okazało się że miała przechodzony jakiś stan zapalny pochwy, chłopczyk zmarł w jej łonie... Mówi ze nie miała żadnych objawów, dopiero ta gorączka. I właśnie to mnie zastanawia, ja też ginekologicznie badana byłam na fotelu ostatnio w marcu, ostatnio usg dopochwowe żeby szyjkę sprawdzić i tyle. A przecież nie zawsze stan zapalny jest się w stanie samemu rozpoznać... Ja mam wizyte 3 sierpnia teraz, i od razu wchodzę na fotel. Ja na wyjście planuje spakować śpioszki, body na długi rękaw, czapeczkę, skarpetki, niedrapki i taki cienki polarowy kocyk mam w razie chłodu. Myślę że wystarczy, to tylko parę metrów do samochodu. No i rożek też mam odkupiłam za grosze od koleżanki, z wkładem kokosowym pod plecki. Wam też tak ciało drętwieje? Ja jak poleżę na którymś boku parę minut, to skórę mam strasznie zdrętwiałą, mrowienie od razu w ręku wogóle. Biorę magnez z potasem, bo straszne mnie skurcze łydek łapią nad ranem, ale to nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka wszystko drętwieje... wszystko się też mi na całym ciele odciska, każda fałdka swetra, poduszki czy kołdry:p ogólnie co do fotelików, to te z taką poduszeczką zabezpieczają główkę właśnie noworodka i niemowlaka... - ona jest w sumie najważniejsza, bo podtrzymuje tę bezwładną u takiego maluszka główkę... więc jeśli można dokupić poduszeczkę to ja bym dokupiła, ale my będziemy na długie trasy jeździć stąd mój upór na poduszeczkę... tzn... chyba w mieście na krótkie też bym się na nią zdecydowała, bo to jednak większa stabilizacja, a główka lata... ogólnie foteliki dla noworodków mają gwarancję 2 lata po tym terminie zaleca się kupić nowy jeśli ma się go dać nowemu dziecku... czemu? nie wiem dokładnie, dlatego, że ja jeden dostaję od przyjaciółki, a ma roczne dziecko, a drugi kupiliśmy... ogólnie będą dwa dlatego, najpierw kupiliśmy a potem dostaliśmy w prezencie:) i już nie sprzedajemy, mamy dwa samochody i z pewnością się przyda ten drugi, bo nie trzeba będzie tak przekładać tym bardziej, że czasem jedno będzie odwoziło a drugie przywoziło:) Sikorka właśnie dlatego badanie moczu i ilość leukocytów jest tak ważna... bo w pochwie może nic nie być widać podczas badania GIN... bo to tylko zajrzy i sprawdzi pH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
My w foteliku nie mamy wkładki takiej.. My mamy Maxi Cosi i on ma tylko takie zrolowane coś koło główki.. coś takiego: http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-maxi-cosi-cabrio-fix-gratis-i2468241635.html Ale z tego co wiem to wkładkę można dokupić jakbyś bardzo chciała, ale jak nie będziecie jeździć dużo autem to bez sensu, bo maluszek szybko wyrośnie i będzie trzeba ją wyjąć :) Co to drętwienia też tak mam, brałam magnez ale już nie biorę. Mnie łapią skurcze ale nie łydek tylko bioder!! Ręce mi cierpną jak leżę a w nocy to nawet kark i głowa mimo że poduszki nie zmieniałam, mam od zawsze tą samą taką z gąbki niby dobrą na kręgosłup itp :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala właśnie o tym mówię my też Cabrio Fix mamy... no właśnie ta poduszeczka - zrolowany wałek zabezpiecza główkę...:) ale nawet nie wiedziałam, że można samą poduszeczkę kupić... fajnie bo to czasem się może zgubić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. tak naprawde to chyba raz tylko użyje tego fotelika;) tylko na wyjście ze szpitala a pytałam dlatego że boje sie że nie wypuszczą mnie z małym ze szpitala jak tego nie bedzie . a wiem że jak mąż miał by kupić na szybkiego ten fotelik to był by jak najdroższy;) do metra mam 15 min piechota a do autobusu 5. wiec mały nie bedzie jeździł w samochodzie tylko w wózku komunikacja miejska wszędzie szybko i nie bedzie problemu z parkingiem;). bo co innego w pl jak bedziemy to bede musiała kupić fotelik bo tam tylko wszędzie samochodem. mi bardzo drętwieją biodra i lewa dłoń rano mam dłonie i stopy napuchniete i zdrętwiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka to sobie sama odpowiedziałaś czy potrzebujesz tej poduszeczki:) nie ma co mnożyć kosztów jak nie ma takiej potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Eh powiem Wam Dziewczynki że nie wiem jak długo się uchowam:)bolą mnie krzyże dziś i plecy brzuch tak jakby na okres trochę mnie goni do wc od wczoraj mi niedobrze, wczoraj wymiotowałam prawie eh a dzisiaj jeszcze jakoś chyba brzuch mi się niżej zdaje...eh nie wiem może już mam urojenia ale się boję coś...mąż ma nocki heh:)eh...nie wiem czy się smiać czy płakać....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna1987UK
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane no nareszcie udalo mi sie zalogowac....osttanio nie mialam jakos natchnienia na pisanie gdyz rano staram sie spac dluzej bo od 13-17 pracuje jeszcze.Osttanie cos mnie wzielo na wicie gniazda wielkie porzadki w domu do dzidzi juz wszystko przygotowane ....a dzisiaj przyszedl nam wozke ktory zamowilismy na ebay jest swietny same zobaczcie nie myslaam ze dokonamy tak trafnego wyboru.Pozdrawiam cieplutko zmykam bo maz mnie wyzywa juz ze mam odpaczc sobie od tego komputera bo w pracy tez ciagle przy nim siedze. to jez wozek http://www.ebay.co.uk/itm/PRAM-PUSHCHAIR-RIKO-ALPINA-SPORT-LINE-3-IN-1-CAR-SEAT-/290728348755?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item43b0c28c53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
Basia2510 !! Mam dokładnie to samo.. I wymioty i toaleta i bóle.. Dziś zwijałam się z bólu, robił się coraz intensywniejszy, myślałam że to już, chciałam zasnąć razem z córeczką ok 15 ale nie dało rady tak bolało, później rozchodziłam i jeszcze boli ale już nie tak jak wcześniej.. W sumie mój termin zbliża się wielkimi krokami więc mogę na dniach urodzić, albo ponosić jeszcze ze 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
letnia_mama.... 30.......W-wa............02.08........... ...2 (będzie syn) .A.N.I.A........ 31......S-ce..... 01.07 -02.08......synek 5.5r - bliźniaczki taka tam aga....29........E-g.............. 02.08...............2 Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd..... 06.08...............2 Quore1988.......24...Sandomierz.... 10.08............... 1 karolinkaa_j.....25...Zduńska Wola.... . 10/11.08...........(Gabryś)( Kacper 4 latka) Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola ....... 11.08/18.08 ...... 2 (22m córka) Basia2410........25..........Olkusz........ 12.08.... ...........1 KasiulaUK........26.......Londyn........... 12.08........ ..... 1 Miss.M............17.........Łódź.......... 15.08 ..............(1,5 syn) 30juz30..........31........lubelskie........ 17.08.... ..........(synek,4 latka). goja27.10.......30............Wrocław... . 17. 08 ..............2 pandora89.......23........Częstochowa...19.08...... ..... 1(syn) qwerty28....... 28.....mazowieckie.......20.08........... .. 1 basieńka77...... 35........Sanok............ 21.08... ...........1 sikorka1988......24.....Mazury.............23.08......... ......1 asiulka358....... 28.......Warszawa....... 23.08.... .......... 1 córka Oliwia27l ........28..... Dzierżoniów....... 24.08 ..............2 sieprnióweczka2012.....27.....Wł-ek.... 24.0 8...............1 Aga.S .............38........St.Wola......... 24.08........... .... 2 (1-syn) supernudziara.. 24........Kalisz.......... .26.08....... ........1 Susełek1..........36.......Olsztyn...........26.08..... ..........1 JoannaUK1987...24......Raszkow/UK..... 26.08. ...............1 Pafi86.............26........Gliwice........ .26.08.... ............1 Marti884......... 28........Śląskie.......... 27.08.... ............1 fabi784...........28........Kraków......... 27.08....... .........1 malutka3110.... 32........Kraków........ .30.08......... ......(1 -bliźniaki) Limetka_87......25......lubelskie......... 05.09....... .........1 Ita3-84........... 28......Toruń............. 05.09.... .............1 Mamusie rozpakowane: Proponuje tabelke jak u lipcowek: NICK....WIEK.....TP.......DP.........WAGA. ...DŁ....IMIĘ........SN/CC ********************************************************* ************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z nowych objawów ciążowych mam te swędzenie brzucha pod pępkiem i brzucho mi się wlaśnie podniosło...także mała chce mnie udusić na sam koniec bo przepona mi aż świszczy czasem :) co do wyjścia do domu to mam body na krótki na to pajacyk, czapeczka, niedrapki i skarpy...kupiłam becik taki miękki nieusztywniany bo w szpitalu w tej kuwecie co dziecko lezy to albo mogę go rozłozyć na całość albo moge dzidzię zawinąć a może tez i za kocyk robić wiec do wyjścia mogę nim przykryć... fotelik mam recaro jak cały wózek i mam taką wkładkę dla malucha myślę ze ejst ona potrzebna nie tylko ze względu na główke ale też na klatkę piersiowa bo troszkę inaczej układają sie pasy jak jest ta wkładka... szczepionki, to od koleżanki mam polecenie na 5 lu 6 w 1, cena jednego zestawu ok. 500-600 zł, i faktycznie jak się weźmie zestaw trzeba się tego trzymać ale nie wiem nic na temat szczepionek typu co lepiej pod względem składu chemicznego..wiem tylko ze jedna kumpela bierze te płatne i poza swedzeniem i marudzeniem dzidzi i ew. małą gorączką i to 1 dzień nic się nie dzieje, druga brała te bezpłatne i dziecko rozdrażnione i nie spi po szczepionce z 2-3 dni, ma gorączkę i raz ropkę w miejscu ukłucia wiec chyba jest lepsza tolerancja jak to jest kilka szczepionek razem ale dla pewnosci trzeba by było poczytać ... nie wiem czy robić meningokoki czy jak to się pisze, a rotha wirusy muszę bo niestety to częste w wawie, ładnie się to nazywa grypa żołądkowa i normalnie co jakiś czas panuje - pewnie od wody w kranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula jesli bedzie z tym fotelikiem tak jak piszesz to rzeczywiscie zbedny wydatek. Sikoreczko przykre to co sie kolezance przytrafilo:(:( Dretwiejace pachwiny grrr....uwielbiam.......:P Basiu 🌻 A szczepienia hmm na razie o tym nie mysle. Corke szczepilam tylko refundowanymi i kompletnie zadnych skutkow ubocznych nie bylo :-) :-) Dobrej nocy:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga bezpieczeństwo dziecka to nie jest zbędny wydatek tym bardziej że ta aukcja opiewała na 4.99 funciaków... a w egu to szczegolnie zaopatrz się w podwójną taką wkładkę bo tam takie dziury ze dziecko wstrząśnienia mózgu dostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi
Ja też córkę szczepiłam bezpłatnymi, nie miała ani gorączki ani nie marudziła, była kochana! a i na ukłucia nie reagowała:P Babki ją podziwiały, jak była starsza to jak robili jej zastrzyk to ona sobie rozmawiała z pielęgniarką tak samo na pobieraniu krwi :)) A jakiś znajomy lekarz mojej koleżanki powiedział że te skojarzone szczepionki nie mają w 100% badań czy na pewno wszystko działa jak powinno, po za tym kiedyś ich nie było i wszystkie dzieci żyją i przeżyły te ukłucia- to w końcu dla ich dobra:) Nas nie stać na skojarzone i nie mam wyrzutów sumienia z tego powodu! :* Kocham swoje dziecko tak jak każda matka kochać powinna i robię wszystko dla jej dobra:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala ja też myślę o tych darmowych bo nie wiadomo ile się te połączone będą ciągnąć ale znając mnie z chęcią bym tych kłuć oszczędziła tej małej kruszynce...poza tym ja też miałam zwykłe jak kazdy i żyję...ale rotha wirusy i tak muszę wziąć dodatkowo płatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam kolezankę która w ogole dziecka nie szczepiła...nie iwem co o tym myśleć, ona tam wygłasza swoje racje ze ryzyko powikłań i porażenia mózgowego ale myślę ze gorsze choroby to jej dziecko może złapac nie będąc szczepionym...ogolnie w sieci jest jaka propaganda by w ogole nie szczepić ale o tym cos wiecej pewnie wie vicodin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×