Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

A my w góry chyba nie jedziemy bo jak z tym jego brzuszkiem :-( wczoraj bidak męczył sie 3 h aż go uspalam w foteliku. Modlę sie żeby ten sabsimplex pomógł. Ale może i na dobre wyjdzie dolozymy i kupimy taki tani domek holenderski na działkę nad jezioro i może majowke już w warunkach polowych spedzimy na łonie natury :-) Dziś u nas -7 stopni brrrr ale i tak z małym wychodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka dlatego nie napisałam wszystkie a większość... dla mnie krytyka nie jest miła i mnie obchodzi... natomiast staram się zawsze wyciągnąć jakieś wnioski i jeśli ktoś miał rację staram się poprawić...:) v Goja skorzystałam z kuponów:) no i dzięki za ostrzeżenie:) kupiliśmy młodemu na mikołaja gryzak żyrafę sophie http://zyrafa-sophie.pl/ młody od rana zachwycony - pakuje do buzi wyjątkowo chętnie - tak preferował pieluszki zamiast gryzaków a teraz żyrafa:)) zobaczymy czy później też tak będzie ale poranek z żyrafą:) v Basia prawda ciężki klocek :p hehe:) v Ita fajnie, że wraca zawsze to spokojniej mieć męża blisko:) 3mam kciuki by pomógł sab simplex... v Mamo Kostka... nie musisz... jesteśmy ssakami - nasze mleko wystarcza na około 3,5 roku i tak spokojnie maluchy mogły być na piersi... jak przybiera nie ma co dawać i dopajać jeszcze, zwłaszcza jak nie chce...:) mój nie chce i ja poczekam aż będzie gotowy na nowe smaki... od czasu do czasu podsunę ale jak nie bezie chciał to nic nie na siłę... choć powoli trzeba przyzwyczaić do czegoś innego bo w marcu wracam do pracy (mam 36 dni urlopu zaległego więc sobie wykorzystam) co do napastowania... ja ciągle słyszałam jak młody często płakał, że moje mleko mu nie wystarcza i się nie najada... cholera a tyje z powietrza!!! o herbatce można pomyśleć przy upałach - no ale to nie ta pora roku u nas:p mi ostatnio znajoma dała radę - jak nie chce smoka to w glukozie pomocz heheheheheh... myślałam, że padnę!! coś jak teściowa Pandory:p musisz olać albo powiedzieć, że lekarze nie zalecają herbatek i masz postępować wbrew lekarzom i aktualnym zaleceniom? po co? w schemacie masz jak byk napisane co i kiedy pokaż może coś zrozumie: http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Jestem za stara na bycie matką. Drugi tydzień łupie mnie coś od tyłka w dół, dziś na wysokości łopatek coś się przekręciło i boli jak nie wiem. W ciąży nie miałam dosłownie żadnych dolegliwości, dopiero w lipcu po 8-godz. siedzeniu w pracy niemiłosiernie zaczęły boleć mnie krzyże. Wtedy dopiero zdecydowałam się iść wreszcie na zwolnienie i ból minął. A teraz ciągle coś. Ja nie wiem czy się nadaję na drugie dziecko... Za nami ciężkawa noc, pobudki co dwie godziny, rozbieranie i wydalanie gazów. Tak to wygląda niestety. A poprzednie dwie noce były już w miarę spokojne i dziś znowu jęki. Jak się nazywa to mydełko z Rossmana, które wywabia plamy? A, i któraś pisała o tej siatce do jedzenia. Czy to ma jakąś profesjonalną nazwę? Wiem, że w Anglii jest to popularne, ciekawe czy można to dostać w polskich sklepach. W sobotę wyrywam się sama na miasto, muszę się rozglądnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie co to znaczy, jak jogurt naturalny po otwarciu ma lekko słodkawy smak? Niczym nie śmierdzi, nawet jest dobry w smaku ale czy może to oznaczać, że dzieje się tam coś niedobrego? Data ważności 22.grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia nie pomogę z jogurtem bo nie pijam/jadam naturalnych... może nic nie jest ale jak ma Cię niepokoić to może lepiej jeść... v kupiliśmy te zielone pampersy na próbę - 4ka rozmiarowo ok ale.... młody nasiusia dwa razy i pielucha do wymiany- bardzo sygnalizuje, że jest mokro... jak poszła kupka to w ogóle dramat... wiecie jednak w porównaniu do premium care to niebo a ziemia - premium jednak są chłonne dużo bardziej i mały (przynajmniej mój) ma zdecydowanie większy komfort... nie wspominając o tym,że może nico tańsze ale dużo więcej idzie mi zielonych pieluch niż premium... także moja próba przejścia na tańsze raczej nieudana...:( v właśnie młody z brzucha na plecy przeturlał się po raz pierwszy...:D:D:D:D p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tralala. Tak jakoś mi się zdawało, że to Ty z obiema rzeczami miałaś coś wspólnego. :P Fajne te gryzaki - pomagają na dziąsełka przy wychodzących ząbkach, dziecko ma zajęcie i przy okazji może coś podjeść. Aczkolwiek znalazłam silikonowe, trochę droższe ale chyba taki mu kupię. A mój Kacper tak jak wczoraj śpi już dwie godziny. Coś mu się poprzestawiało. Ja prosiłam Mikołaja /męża/ o laptopa dla siebie a on mi na to, żebym wzięła sobie jego a widziałam, że już szukał na necie nowego dla siebie. Faceci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, napisałam posta o silikonowych zanim podałaś linki. Vicodin, ja samych jogurtów też nie jadam, wolę kefir jak już z płatkami. Jogurtu od paru lat używam zamiast śmietany do zup i sosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)My już po szczepieniu nie było źle:)Lekki płacz tylko:)Następne mamy 1 sierpnia w przyszłym roku odra różyczka świnka a po nim dopiero dalej ta 6 w 1. Hm...mam nadzieję, że to w jednym wkłuciu wszystko:)Cieszę się, że za nami już te 3 razy:)Mała zasnęła sobie bo jakoś ją wizyta zmęczyła. Pytałam pediatry, bo mała ma pod paszką na wysokości piersi taką plamkę czerwoną, gdzieś centymetrową, co to może być, stwierdziła, że naczyniaczek, ale że wchłonie się bo to tylko plamka, a nie nic wystającego i że będziemy obserwować.Hm... Demagogia, ja też chodzę połamana nie martw się to nie starość na pewno:)Może taki plaster rozgrzewający na bóle sobie przyklej w miejsce gdzie Ci wszedł ten ból hm...chyba można przy karmieniu piersią, ale musiałabyś sprawdzić. Ja muszę na ból gardła coś wykombinować, bo boli coraz bardziej eh. Asiulka mam nadzieję, że w Warszawie jest chociaż troszkę słońca, jak i u mnie i lepiej Ci się zrobi np po spacerku z Polcią na takim słoneczku:)Posyłam buziaki od Zuzi może Ci się milej zrobi:):*Vicodin, kurczę właśnie bardzo dużo razy oglądałam tą żyrafę na allegro, widziałam, że bardzo dużo osób ją kupuje na aukcjach i tak myślałam, czy faktycznie taka fajna jest i czemu taka popularna. Nie wiem, czy jej nie kupię Zuzi:)Ja też nie jadam naturalnych jogurtów bo nie lubię, czasem się zmuszę więc może mieć słodkawy posmak według mnie a niekoniecznie taki kwaskowo gorzki jak zawsze. Demagogia a jaki to konkretnie jogurt?Jak activia naturalna to na pewno taka jest.Data jest długa więc powinien być ok, ale jak czujesz, że coś nie tak to lepiej nie jedz:) Vicodin fakt, że premium care przez tą siateczkę, są super chłonne i lepsze od zielonych. Ja jakoś się do zielonych przyzwyczaiłam, zwłaszcza, że Zuzia sika właściwie tylko a kupa raz na 4 albo więcej dni. U mnie zielone są w cenie premium kupuję różnie, czasem te czasem te, a właściwie nie ja a mąż bo on jeździ na zakupy, wieki temu byłam na zakupach, chciałabym się wyrwać eh. Proszę od poniedziałku męża, że bym sobie wyszła gdzieś do sklepu połazić to ten jeździ po jakieś mapy, projekty itp itd. Teraz pojechał do Krakowa po wypisy jakieś eh..Teściowie mają przyjechać koło południa eh chodzę jakaś podminowana, bo mam nerwy a nich ostatnio o tą wigilię i tak wogóle,a jeszcze mi na głowie będą siedzieć eh.Też muszę tą siateczkę kupić dla małej do jedzenia.Miłego dnia Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hm...Tralala hm..nie wiem to mi dałaś do myślenia hm...chyba kupię ten droższy, hm..tylko, że przez ten silikon ciężej chyba ciamkać jedzonko hm..ale ta siateczka taka hm..sztuczna...nie przechodzi smak siatki do jedzonka hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Coś dużo tych hm.. moich heh:)Jak nie eh to heh jak nie heh to hm...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Czy któraś z was podaje mleko hipp? Zmieniłam Małej mleko bo jeść nie chciała bebilonu już, teraz je normalnie, tylko od wczoraj robi po 4-5 kup dziennie. A robiła 1. To mleko jest z pre- i probiotykami, może to dlatego? Normalne żółte kupy, nie rozwolnione żadne. Taką siateczkę też zamierzam zakupić do jedzenia, na razie podaje łyżeczką, jabłko i kleik kukurydziany od czasu do czasu. Idę po skierowanie na morfo do lekarza dla Gabi, sprawdzić czy anemia się utrzymuje czy się unormowała. Od kilku dni jest strasznie marudna, jak nie to dziecko. W nocy też płacze, gazy ją męczą. Daje bobotic już długi czas i się zastanawiam czy mógł przestać działać? Dostaje go 2 miesiące. Poszłam wczoraj na miasto kupić jej czapkę. Bo wszystkie jakie dostałam zimowe są za duże, mimo rozmiaru 38 lub 0-3 m-ce. W cocodrillo czapka z szalikiem 60zł!! Kupiłam na rynku, za 35... Masakra skąd oni ceny biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia na allegro podobno sporo podróbek przeczytaj sobie: http://zyrafa-sophie.pl/content/18-porownanie tu są autoryzowane punkty: http://zyrafa-sophie.pl/content/8-miejsca-sprzedazy#internet a ja kupiłam tu za 59 zł ale nabyłam jeszcze książeczkę alfabet skip hop i na gwiazdkę i zawieszkę sowę dzień i noc - młody lwem z maty się znudził więc schowam a potem będę wymieniać :) http://www.fabrykawafelkow.pl/15_vulli?p=2 http://www.fabrykawafelkow.pl/zawieszki-do-wozka/437-zawieszka-sowa-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. sikorka- ja nie sadzam malej. ile sie odpycha sama to niech cwiczy sobie ale nie podciagam na sile. de mag ogia- moje dzieci sa mieszane;-) tu troche do mamy tu troche do taty ale u mojego brata najstarszy syn jest jego chodzaca kopia. musze dla.malej ta siatke sprobowac bo maly to nie bardzo wiedzial o co chodzi. Basia no to dobrze ze na tyle macie spokoj z tymi szczepieniami. ja 11gi ide z mala na pneumokoki i sie dowiem ile wazy ale.mysle ze.jakies 6,6 nosi 62-68 no juz z niekorych 62 wyrasta albo na 6 mscy czy 6-9 bo duzo ciuchow mam z rozmiarowka dziecieca. de mag ogia ja tez mam dzieci ubrane do kilku lat heh szczegolnie olek bo mam bratankow kilku i sami starsi. u mnie na minusie dzis 5 ale.piekne slonce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tq zyrafa tez slyszalam ze jest wiele.podrobek i trzeba uwazac ale chwalona jest wsrod rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście jeśli już kupię to kupię silikonową. Miałam tą siateczkową z Canpolu.. Moja mała jak ją widziała to od razu w ryk w ogóle nie było o tym mowy żeby wzieła to do buzi.. jak spróbowałam to wiedziałam dlaczego- ta siateczka mimo wyparzania miała okropny smak i w ogóle weź sobie owiń firana jabłko i jedz :) Może z innych firm są ok ale ta z Canpolu była okropna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu - już ci daję linka do perfumerii. Ja np. za Euphorię zapłaciłam 169zł! 100 ml!!! A uwielbiam ten zapach, pierwszy raz go dostałam własnie na swięta i ze świętami mi się kojarzy:) http://www.crystaline.pl/ xx U nas mikołaj zadowolił dzieciaki, szczególnie straszego:) Szedł tak podniecony do przedszkola, że buzia się nie zamykała. A teraz pięknie sypie śnieg! Normalnie poczułam prawdziwą atmosferę świąt... xx Co do pieluch to ja używam ciągle premium care (nakupowałam ich wtedy jak była ta promocja w doz). Ale zielone tez lubię. Ostatnio w aptece doz widziałam premium za 42,99 zł. Ale nie przez neta, tylko na miejscu. Zastanawiam się żeby kupić dada na dzień a w nocy pampersów używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tyłu: Goja, ja właśnie tak robię - na dzień Dady, na noc Pampersy. Sikorka, no właśnie takie ceny mają w Cocodrillo. Jak byłam kupować małemu na chrzciny to za białą bluzeczkę musiałabym dać... 79 zł. Mąż mówił, żebym kupiła ale jeszcze mam trochę rozsądku, żeby na raz, ewent. na dwa razy licząc Święta kupowała za taką cenę. Jeszcze niezbyt ładna była ta koszulka. Kupiłam gdzie indziej za 30 zł. Gdyby to jeszcze dziecko nie rosło. Z Cocodrillo kupiliśmy wtedy tylko muchę i pulowerek. Niby też nie tani ale przynajmniej dzianinowy i myślę, że będzie i na przyszły rok, bo się rozciąga. Mam sporo ubrań z Cocodrillo, gł. bodziaków od siostry, która trzymała wszystko, bo miała nadzieję, że kiedyś doczeka się siostrzeńca lub siostrzenicy /jeszcze w ciąży nie byłam a już przewidziała, że będę mieć chłopca/. Niby siostra bliźniaczka a ma już trójkę, z czego najmłodsza właśnie dziś w Mikołajki kończy 2 latka. Chyba już sis nie dogonię hehe. Basia, Ty to młodsza jesteś ode mnie prawie o 10 lat, co Ty tam wiesz o łamaniu po kościach. ;) U mnie rano było -11. A mój mały wstał po ponad 2 godz. spania, minęło trochę a on znowu śpi. Chyba odsypia to nocne budzenie się. Fajna ta żyrafka, nie wiem czy się nie skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Aneta, fajnie jest mieć w rodzinie kogoś, po kim można mieć ciuszki. Basia, powiedz mężowi, że Tobie też się coś od życia należy i powinnaś mieć wychodne. Jak tak piszesz to Twój mąż przypomina mi trochę mojego szwagra. Mój jak jest to zostaje z małym, mogę sobie iść na miasto, oczywiście muszę pilnować czasu na karmienie ale dobre i to. Z małym nie lubię się włóczyć. Jogurt wywaliłam. Może jakbym nie karmiła to bym go użyła a tak to się boję. A, po 3 dniach poszła mega kupa po pachy, właśnie piorę ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny czytam Was na bieżąco, ale nie miałam czasu odp. To znaczy wczoraj napisałam mega długą wiadomość i wszystko skasowałam przez przypadek! Tak się tym podłamałam, że wyłączyłam komp. i poszłam spać :/ U nas pomalutku do przodu... Byla siostra, później moja mama. A dzisiaj teściowa wzięła Wojtusia na spacer to ogarnęłam szybko mieszkanie i hyc - przed forum. Vicodin, fajne te żyrafki. Właśnie poczytałam o nich i chyba kupię :D W ogóle widzę, że mamy podobne preferencję, jeśli chodzi o zabawki :D No i napisałaś, że kupiłaś Tymkowi coś ze sówką ze Skip Hop. Uwielbiam tą firmę i gdyby nie fakt, że zabawki sa takie drogie wykupiłabym wszystko! Zastanawiamy się z mężem nad kupnem naklejek na ścianę od nich, bo są bajeczne. Mój m. jest artystą i wolałabym, żeby sam namalował coś na ścianie ale jakoś mu nie po drodze. Woli tworzyć rzeczy do swojego portfolio :P Jeśli chodzi o pampersy to my jedziemy na zielonych, ale Wojtuś nie jest wrażliwy. Potrafi bawić się nawet jak ma pełnego pampersa... Gdybym systematycznie nie sprawdzała to pewnie miałby odparzoną pupę. Basiu - spóźnione ale szczere najlepsze życzenia!! Ja też przejmuje się tym, co inni mówią, chociaż udaję, że mam to gdzieś... Tak czytałam, że prawie wszystkie mamy problemy z gazami, brzuszkami u dzieci... itp. Ech... a miało się skończyć po 3 miesiącu! Ja mam teraz dodatkowy problem- mały budzi się w nocy co 3 godziny a spał wcześniej dłużej - nawet 5 pod rząd... Niby jest głodny, ale dzisiaj zamiast mleka dałam mu wody i był zadowolony. Po prostu nie chciał zasnąć... W końcu po godzinie walki mąż uległ i dał mu butlę - zasnął jak aniołek... do 5.30. Ja już nie wiem co z tym dzieckiem jest... :/ Demagogia, mój malutki też się tak uśmiecha :D To jest słodkie! Jeszcze jak go przytulam i śpiewam "Na Wojtusia z popielnika iskiereczka mruga..." to się zaczyna śmiać na głos :) Uwielbiam te chwile - dla nich warto być mamą :D A jeśli chodzi o ból pleców, to ja mam okropne... Już w ciąży ledwo chodziłam i poszliśmy z mężem na specjalny kurs masażu i musiał mnie biedak ugniatać codziennie. Inaczej w ogóle bym się nie podniosła z łóżka... Teraz też wciąż go proszę o masaż - na szczęście jest kochany :D:D Buziaki dla Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w chwili jak mały usnął powstawiałam pranie i zrobiłam ciasto na pierniki, niedługo będziemy wycinać o ile mały pośpi.. Bo dzisiaj wyjątkowo zrobił sobie ze mnie żywy smoczek :) Przyssie się i tak sobie leży i się na mnie patrzy tymi kochanymi oczkami :) Co do pieluch to ja lubię Dady nawet na noc, ma suchą pupkę;) Kupiłam te z lidla na próbe, wczoraj otworzyłam paczke dopiero i dzisiaj pupa mokra :( A mój naprawdę ma długo pieluche bo 11-12 godzin w nocy jak śpi.. I nigdy Dady mi nie przemokły, Jak dla mnie są porównywalne do Pampers Baby Dry ;) No może pampersa minimalnie lepsiejsze :) I na bank sobie teraz nakupie z 6paczek co najmniej :) Ale pampersy simply dry sa tragiczne, zakładałam mu na dzień i tylko jak wiedziałam że kupy nie bedzie, bo wchłaniają siusiu ok ale te nierozciągalne boki- buuu mam ciarki na sama mysl :) Kupka momentalnie wylatywala tyłem na cale plecy :D Ja małego nie zostawiam- wszędzie jeździmy z D.razem i z dzieciakami :) Ewentualnie zostawiamy ich u teściowej :) Bo tutaj ja bez prawka to mogę najwyżej rowerem do Edeki i sruu tyle miasta mamy:D aaa i apteke mam blisko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kobitki;* u mnie totalny brak czasu;( mąż chory na zapalenie płuc, a ja zabiegana. mały zrobił sie przekochany;* tylko go zacałować;* potem poczytam wszystkie wpisy. wkleje link do sklepu z promocjami moze komuś sie przyda http://www.mothercare.com/clothing-sale/offers_clothing_sale,default,sc.html ja małemu kupiłam ciuchów nawet na 3 lata;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,w zwlaszcz Vicodin-wielka prosba,czy ktos moglby mi to odczytac,specjalnie poprosilam lekarza zeby mi zapisal,bo zapomne-zapomnialam a i odczytac nie moge.....moja glupota i roztargnienie nie mieszcza sie juz w zadnych granicach.. x x http://www.voila.pl/492/1bimt/?1 x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×