Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Mi też brakuje Goi i Basi ale już nie poruszam tego tematu bo pamiętam, że jak sama miałam doła to wolałam sobie odpocząć a nie smęcić na forum. Pozdrawiam dziewczyny jeśli podczytują. :) A, byłam właśnie na poczcie. Gabi od Sikorki, po prostu super to zdjęcie, jak małej tylko głowa z wózka wystaje. :D W ogóle słodziutka ta Twoja Gabrysia. Pola nie wygląda na chorą, ale długa z niej dziewczyna. A mój nie chce tak sobie trzymać sam butli, jak to Pola ładnie robi. Może dlatego, że rzadko dostaje coś do picia z butli. Bartuś przesłodki, przystojniaczek mały a o Brajanku nawet nie piszę, bo to sama rozkosz patrzeć na tę roześmianą buzię. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze dzieci mają już ustalone po 2 spania dziennie? Ja już zauważyłam pewną prawidłowość - pierwsze spanie 3 godz. po obudzeniu się, drugie następne 3 po obudzeniu się z pierwszej drzemki, z tym, że pierwsze spanie dłuższe od drugiego. A potem ok. 5 godz. przerwy i już spanie nocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - :) xx Jestem i was czytam:) Ale przez te dni po pierwsze czułam się jak wypluta ścierka a po drugie powróciły mi okropne bóle głowy:( Kiedyś miałam często te napady, ale w ciąży minęły i myślałam, że po problemie. Niestety wróciły:( Mam te bóle prawdopodobnie od zatok i pomaga mi ibuprom zatoki, ale co wychodze to zapomnę zajśc do apteki. A dziś rano zaświeciło słońce i jakoś mi się zrobiło tak lżej na duszy:) Igor nawet w miarę spokojny, w nocy dalej strasznie często się budzi, ale w dzień jest ok. Niestety w weekend sobie popuściłam i waga mi poszła w górę:( Ale dziś już ćwiczyłam i biorę się w garść. Do tego mam kosmetyczkę wieczorem - oczyszczanie twarzy, więc zawsze to jakiś relaks. A jutro rano idę do lekarza medycyny pracy, jak mnie zobaczy z taka buzią to mi pozwolenia nie podbije:P xx demagogia - u nas są też 2 drzemki - ok 10-12 a potem 14-16. Mniej więcej oczywiście. xx xaraa - no to kamień z serca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni się zbieram do pisania i zebrać się nie mogłam. Za godzinę jadę do pracy, po piątku i sobocie miałam wczoraj takie zakwasy jakbym nigdy nie pracowała. De mag ogia moja też przeważnie śpi 2 razy, bardzo rzadko 3. Ale ona śpi po pół godziny. Własnie ma drzemkę, potem koło 15, czasem jeszcze przed 18 przyśnie. Dziś byłam w szoku jak zobaczyłam na górnym dziąśle biały ślad na jedynce. Chyba kolejny ząb. Idą w szybkim tempie coś u niej. Tyle ze ona szybciej je powybija niż urosną. Dziś zaliczyła drugi upadek z łóżka. I to leżąc obok ojca. Odwrócił się po laptopa, w tym momencie ona odepchnęła się rękoma do tyłu i wylądowała na podłodze. No kamikadze. Trochę krzyku i już zapomniała. Tylko jak ją biorę na ręce to sie kurczowo łapie za bluzkę :) Miss M a próbowałaś bebiko 2r? Ono jest z kleikiem. Ja też myślę żeby je kupić na noc, normalnie je HIPP 2. Ale ona w nocy strasznie dużo je, 300 ml, a jak dasz to i więcej. No nic, zmykam jakąś zupę ugotować jeszcze. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mój wstaje ok 8 pierwsza drzemka 10/11- trwa ok 1h. Druga drzemka ok 14/15- trwa różnie 2-3h najpóźniej o 18 go budzę bo inaczej wieczorem byłby hejzel :D Ale ostatnio przez te zęby się rozregulował i teraz np śpi od 10:15 jeszcze.. :D Opanował dzisiaj jak usiąść jak już stoi w łóżeczku :D tak to śmiesznie wygląda :D może uda mi się nagrać filmik to wyśle jak tą pupe wypina żeby usiąść heheheh :D i ta niepewność w oczkach czy na bank usiadzie :D Kurcze u nas jest +8 stopni i prawie nie ma wiatru, chyba dzis pojdziemy na spacer w spacerówce zeby mogl na swiat popatrzec :) w słońcu na temrometrze na dworze mam 23stopnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
sikorka- Nikola pierwsze dwa zęby miała jak miała 10mies, od razu dwie jedynki dolne jej wyszły. A jak miała roczek to już miała wszystkie zęby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! jej mi też czasu brakuje, żeby pisać bo mała mi praktycznie wcale nie śpi w ciąga dnia...no teraz zasnęla, co dziwne, śpi już ponad godzinę..ale większość dni to jest dosłownie pozbierana fragmentarycznie godzinka snu, dwie max. Dziwne, bo usypia mi aż koło 22 i wstaje po 6.00, więc śpi średnio tylko 8 godzin. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Jak was tak czytam, to jestem pełna podziwu, jak dużo dajecie maluchom tych obiadków itd. ale w sumie zaczęłyście wcześnie dość. Moja Marcelka cały czas na piersi i dostaje obiadek - 1/3 słoiczka albo deserek 1/3 słoiczka, żadnych kaszek nie dawałam jeszcze. Ale z tego, co widzę, to najada się moim mlekiem, bo co nie zje, to jeszcze jej się uleje, jak wstanie. Jakoś tak sprawia mi przyjemność karmienie piersią, że do roku się postaram karmić i wtedy powoli odstawiać. Ktoś tu pisał o siedzeniu...moja nawet sie nie przekręca na boki, a ma ponad 6 miesięcy! Podciąga się do siedzenia ładnie, ale sama nie utrzyma się...chyba każde dziecko ma jakoś inaczej..ale też się zaczynam martwić, czy wszystko ok, jak pójdziemy na szczepienie, to zapytam pediatry, co sądzi o jej postępach... xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx co do ząbków - u nas jeszcze nie ma ani jednego! i ja jeszcze też nie czyszczę małej buzi, ale kupiłam jeszcze przed urodzeniem takie coś i szwagierka też używa do czyszczenia ząbków u rocznej córci: http://allegro.pl/szczotka-do-dziasel-i-pierwszych-zabkow-baby-ono-i3064142432.html jak jej wyjdą ząbki to będziemy czyścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia śpi, to ja poszaleję w sieci... :) co do waszych ćwiczeń - na prawdę podziwiam was! - ja po całym dniu to nie mam na nic siły, na prawdę...jeszcze Marcelka późno zasypia...ale powiem wam, że jak karmię, to jem za dwoje i na razie nie tyję - potrafię cały chleb zjeść przez pół dnia i jestem głodna...na szczęście w ciąży przytyłam 9 kg i od razu zrzuciłam po porodzie i na prawdę nie narzekam :) jedyne co to cyce pewnie od tego karmienia będą jak dwie piramidy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jaka lądzie dajecie ile i kiedy bo mój po kleiku już tylko 2-3 h spi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - ja do mleka daję ok 2 miarki kleiku i śpi mi 4-5 godzin w nocy. Może to nie od tego zalezy? Dawałam czasem mu kaszkę ryżowa zamiast kleiku i spał tyle samo. xx Bylismy na spacerku i tak sobie podładowałam baterie tym słoneczkiem, że chce mi się już wszystkiego!!! Boże ile taka zwykła pogoda może cudów zdziałac! xx limatka - to malutko ci śpi:( Nic dziwnego, ze na nic nie masz ani czasu ani chęci. xx sikorka - już na górze? Super, oby tylko bezboleśnie wyszły:) Mój starszy syn to miał śmiesznie zęby - bo najpierw wyszły dolne jedynki a potem górne dwojki i wyglądał jak mąly wampir:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - ja mam na szczęście gondolę podnoszoną, bo faktycznie młody by na płasko nie wylezał! Gapił się godzinę na drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ja już nie wiem dziś dam bebiolon może tym nan sie nie najada. Potem spróbuje z bebiolnem 2 a jak to nie pomoże to z kaszka, tylko nie wiem co i jak bo nie dawalam. Ja tez mam gondole podwyzszana jak sie obudzi na spacerze to mu podwyższam i jak nie jest głodny to tez tak jeździmy. Demagogia mój spi 2 h po przebudzenie ale tylko pól h potem znowu po 2-2,5 h spi ale tylko na spacerze 2,5h i po 2 h znowu pól h a potem przerwa 3 h i na nic. komedia mój zazwyczaj je sloiczek obiadu i owocu. I soczki trochę. Jutro mięso wprowadzam :-) królika. Dziś ta nawiedzona sasiadke spotkałam ci ma wnuka o 11 dni młodszego no i wysypalo go, to ta co zupki z mięsem po 180 ml dawała od 3 m-ca :-) teraz daje kasze na mleku 2 % ze sklepu :-) szok Mój teraz wpatrzny w baby tv bo tak to cały czas absorbujacy bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh poskarżyłam się a tu mi Marcysia śpi właśnie 3 godziny :) a ja zamiast coś pożytecznego zrobić, to siedzę przed kompem a co :) a obiadu nie ma...ale chora jestem..to znaczy gardło mnie boli, więc mam trochę fory..tylko głodna się robię powoli...kurcze tak się stresuję, żeby dziecko się ode mnie nie zaraziło.... szukałam jakichś fajnych malunków na ścianę do pokoiku dziecinnego, bo jak pisałam wcześniej, planujemy się przeprowadzić i patrzcie, co znalazłam: http://pintree.blogspot.com/2012/07/nursery-pokoj-niemowlaka.html Planuje któryś z tych namalować u małej na ścianie :) oj i lecę, bo tyle czasu przesiedziałam przy tym kompie...miłego dzionka dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięknie jest dzisiaj. Chyba wszystkie na spacerkach dzisiaj podładowały akumulatory:). U mnie dziś pięknie ptaszki śpiewały. Widziałam dzięcioła i dwie wiewiórki jak się super goniły po drzewach. Aż chce się żyć :) Emilka pięknie spała w wózeczku. Braciszek się bawił aż tu nagle podbiega do mnie i mówi, ze musimy wracać do domu bo mu się kupkę chce. I dawaj musieliśmy gnać do domu a było tak przyjemnie. Muszę się pochwalić, że dziś pojawił się pierwszy ząbek i trochę drugi :). Trwało to troszkę ale bardzo się cieszę,że już są! Co do drzemek to Emilka wstaje ok. 6:30 przez to, że jej braciszek tak wcześnie wstaje. Pierwsza drzemka jest o 9. Kolejna ok. 12,13 a potem to takie zasypane przy cycku. Ogólnie po drugiej drzemce jest już taka marudna a o 17 wymaga ciągłej uwagi i często noszenia. Jemy kaszkę rano. Potem ok. 11,12 pół sloiczka zupki a owocki tak o 16,17. Przed kąpielą kaszka ok. 18,19 a potem to już pierś. Aha pije też z kubka niekapka herbatkę hippa. Bardzo lubi pić. Dziś wypiła przez godzinę ok. 120ml. Goja super, że Ci się humor poprawił to teraz liczymy na częstszą obecność. Oby Basi też słońce przyniosło optymizm i uśmiech na twarzy! Pozdrawiam wszystkie mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jak jest na dworze pięknie, byłam z małym ponad 2 godziny, teraz przechwyciła go babcia i dalej jeżdżą :) Tego było mi trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)My też po spacerku, taka piękna pogoda, że też, tak, jak Goja lepiej się czuję i psychicznie i fizycznie:)Problemy nadal są, ale nie przerażają mnie już tak, przespałam z nimi kilka nocy i nie wydają się już takie straszne:)Im więcej tego słoneczka będzie codziennie tym wszystko będzie łatwiejsze:) Ostro się wzięłam za ćwiczenia, bo jak patrzę na moje słoniowe uda w lustrze to wyzywam się od najgorszych:) Czekam na krzesełko do karmienia właśnie i liczę na to, że mała je pokocha heh i da mi się wysikać samej i zjeść coś czasem w spokoju heh:)Przepraszam, że tak zaniedbałam forum, dziękuję Kochane za pamięć:*Jak będzie już krzesełko podeślę fotki mojej damy na tronie:)Pozdrawiam Was gorąco i posyłamy z Zuzią ogromne i słoneczne buziaki:*Wiosna tuż tuż:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z drugiego spacerku, bo byłam po starszego w przedszkolu i to słońce jest cudne:) Igor śpi a od wczoraj ma apetyt jak słoń! Dziś już mi jadł 2xmleko, kaszkę i zupkę:) xx ita - a może jemu chce się pić a nie jeść? Próbowałaś mu dawać wodę? Bo to aż dziwne, ze mm tak często je i to z kaszką! A może on chce cycka i dlatego się budzi? Kurcze, ciężka sprawa. A moze daj mu na noc kasze na gęsto? xx Basia - super że tobie tez się humor poprawił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!!!! jesteście :*:*:*:*:* kochane aż tłoczno i znowu nie wiem co komu napisać :*:*:*chyba poczytam tę stronę jeszcze raz!!!! limeciak też jest!!!! jupi jupi jupi :):):):):) test kaszki przez smoczek tez niezdany, ale chyba wiem czemu ona nie lubi kaszki bobovity bo jest na bebiko :( kupie na nanie to pewnie wciagnie raz dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - a skąd wiesz na jakim mleku są kaszki? Jest gdzieś napisane? Bo mój woli te z nestle niż bobovity:) xx A obrazki tych drzew są piękne! Najlepiej byłoby wyciąć szablon naklejkę w ploterze i malować. Jakbym planowała Igorowi pokój to na pewno coś takiego by się tam znalazło. Ale chyba damy chłopców do jednego a Wiktor miał niedawno remont. Do tego ma na całą ścianę tapetę z postaciami bajki Cars, więc już nic więcej nie da się dołożyć:) xx Ja powoli się szykuje do wyjścia, za pół godzinki idę do kosmetyczki. Mam nadzieję, że jak wróce to przynajmniej Igor będzie spał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ale on tylko mm nan2r dostaje raz o 22 potem cyc cały czas. A ile dajecie tej kaszki na gęsto i na rzadko? One są wszystkie smakowe? I o której godzinie dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mamuski :) widzę, że u wszsytkich wiosenny dzionke i wszystkie w lepszych humorkach :) ja tez dzis byłam na spacerku taka pogoda, że nie wypadało siedzieć w domku:) Rzeczywiscie kamien spadł mi z serca, że jednak nie jestem w ciązy ...wiecie jak by było to było ale pewnie bym sie pozbyła pracy... teraz za to czytając Was ciagle próbuje sie zmotywowac do tych ćwiczen może w koncu mi sie uda wziąsc sie za siebie bo jak na razie to ciagle jem i jem... :( ita naprawde mało Ci spi...to chyab zależy od dziecka...moj na noc tylko moją piers i budzi sie ostanio tylko ze dwa razy tralka buziaczki dla Brajanka juz niedługo ząbki sie przebija i bedzie znów spokojny :) wogole dla wszystkich mam zabkująch dzieciatek wytrwałosci choc ja jak na razie nie odczułam zabkowania a ma juz dwa i cos mi sie wydaje, że idą górne....dzis nawet 3 razy kupa była juz nie pamietam kidy tyle kup przebierałam...moze to na zeby jeszcze dwie były zielonkawe... demka moj ma pory snu...wstaje koło 6-6.30, pierwsza drzemka ok 9, druga 12, trzecia 16....potem po 19 kapie i zazwyczaj do 20 juz spi :) drzemki trwają krótko w dzien zazwyczaj poł godzinki do godziny:) sikorka jakie te dzieciaczki szybkie ...nie zdazysz sie obrócic a ono juz całkiem w innym miejscu :) dobrze, że obyło sie tylko na strachu limetka ja tez jestem dopiero w fazie wprowadzania..jeszcze je same warzywka i to raz dzienie poł słoiczka tego małego czasami dam jeszcze popłudniu troszke jabłuszka...miesko zamierzam wprowadzic w czwartek :) i kaszek ani kleików tez nie je ita ja tez mam taką znajomą, która ma dziciatko chyba m-c starsze i tez daje mleko takie zwykłe z kartona z kaszką manna...nie daje takiego dla dzieci i jest zadowolona :) Camerata a Ty jaki masz niekapek dla Emilci?? Troszke sie rozpisałam :D Buziaki :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ostatnio jak byłam u lekarza z młodym z wynikami krwi to zalecił mu dawac żelazo...i ja sie tak zasatanawiałam jak mu to podawac bo z butelki nie pije ...z łyżeczki rozlwewa i wpadałam na pomysł, żeby podawac w tej takie strzykawce co jest dołączona do syropu na gorączke, wiecie o co mi chodzi...i on tak super z tego pije, że chyba spróbuje tym podawac mu troche soczków jakis...a nawet mleko może by sie udało...wiem, że by to troszke trwało ale gdzies czytałam, że podają dzieciom mleko w ten sposób... on nawet sie cieszy jak mu podaję i tak na mnie patrzy i otwiera buźke jak mu podaje..może to jakies roziazawnie jak nie nauczy sie tej butelki ani niekapka jak pojde do pracy... jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wykończona od 5.20 na nogach, teraz skończyłam 2 prania wieszać i wysuszone poskladac, chyba 5 pralek suchego. Teraz sie kapie, maz usypia młodego i idę sie walnac na kanapę. Wiem, ze już pisalyscie o tych kaszkach ale jakbyscie jeszcze raz napisały to byłoby super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
asiula- kaszki: BOBOVITA- Bebiko- Bebilon, NESTLE- Nan- Gerber, a Hipp to Hipp hehehe :) Ita- Kaszki są smakowe, kleiki są bezsmakowe, ryżowy i kukurydziany ;) Na opakowaniu masz napisane jak zrobić na gęsto :) na 150ml wody(kaszka mleczno-ryżowa) albo mleka(kaszka ryżowa) dajesz 4łyżki kaszki- na gęsto :) czyli na płynno dajesz jedną dużą albo 2duże(ale wtedy smoczek do kaszki musisz mieć) :) :) To tyle co ja wiem :) U nas dzisiaj pierwszy spacer w spacerówce bo w końcu nie wiało :) Ale Brajanek zadowolony obserwował świat :) :) gorzej z moim zadowoleniem :D bo go nie widziałam i było mi smutno :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xaraa daje pić herbatkę z niekapka canpol http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/748-kubek-niekapek-easystart-120-ml---basnie/term:%20niekapek/page:1 Dzisiaj kupiłam z aventu jeszcze bo mój starszy synek pił z tego i jest fajny: http://www.philips.pl/c/avent-baby-toddler-karmienie/kubki-dla-dzieci-miekki-ustnik-200-ml-6-m-plus-scf750_00/prd/ Myśle, że jak by Ci pił mleczko ze strzykawki to zawsze jest to jakieś rozwiazanie ale wiadomo, że wiecej roboty. Może nauczy się z niekapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×