Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

kasiula- kaftanik to bluzeczka zapinana na guziki, śpiochy to spodenki zapinane na ramionach a pajace to take ubranko i na ręce i nogi, zapinane na całej długości. Susełek - drogie pieluchy są niestety, ale po doświadczeniu z pierwszym dzieckiem i ilością kup do przewinięcia w życiu bym się na tetre nie zdecydowała. Nic bym nie robiła tylko prała!! niki86 - o kurczę to teraz musisz dbać o siebie! A jest jakaś przyczyna tej cukrzycy? aneta - gratuluję córeczki :) W ogóle szybko znacie płec dziewczyny. Mi w pierwszej ciąży powiedział lekarz dopiero w 21 tygodniu. Teraz tez tak pewnie będzie, choć mi jest obojętne co będzie i jakoś bardzo nie mam ochoty poznać płci. Pogoda u nas okropna - mży, wieje i jest zimno:( Czuję się jak balon w dodatku. Byłam rok na diecie i teraz nie mogę na siebie patrzeć, jak przybywa mi fałdek na ciele:( Najgorsze, że znowu mi idzie w boki! w pierwszej ciąży miałam zatrucie i przytyłam aż 23 kg, dlatego tak się boję, co będzie teraz. A z drugiej strony jak nie jem często to robi mi się słabo:( I bądź tu mądry człowieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja27.10 Dziekuje:* A waga sie nie przejmuj ja w trakcie starań o dziecko przytylam 15 kg brałam prawie dwa lata hormony. Zrobiły sie boczki ale mam to gdzieś i ty tez to olej:* najważniejsze jest zdrowie dzidziusia i twoje samopoczucie a jak bedziesz chodzić glodna to dzidzius tez będzie:) ja własnie wcinam frytki;) jestem w 17 tyg i jak narazie to 5kg schudlam od początku ciąży:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie nie przejmuje waga na poczatku wazylam 61 przez pewien czas wazylam 66 oi znowu spadlam na 64 ale czuje sie dobrze brzusio pomalutku robi sie widoczny . kochana to ze przytyjesz oznacza ze dzidzia sie rozwija prawidlowo :) kilogramy zgubimy zapewne przy porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nell NO 83
Hej Mamusie! milo przeczytac co u Was. Gratuluje dziewcyznki, ja sie dowiem na usg za 2 tygodnie :) jedyne co, przed ciaza wazylam 76kg a teraz w 15 tyg waze 72.. tez tak macie? I JAKIE MACIE BRZUSZKI?? Ja mam zero brzuszka, to znaczy oczywiscie moja wieczna falda tluszczu pod pepkiem jest ale zero ciazowego! Jak to jest z Wami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)powiem Wam, że ja nawet już mam brzuszek:)jak zjem obiad albo kolację to już wogóle balonik. Nie wiem czy też tak macie ale mam ten brzuch mocno twardy, taki mi się przynajmniej wydaje w dotyku. Wczoraj miałam kiepski wieczór:(tętno niby miałam nie bardzo duże ale serce waliło że masakra jakoś dziwnie i oblewał mnie pot i gorąco:(pewnie miałam jakieś wyższe ciśnienie chociaż ja zawsze niskie bardzo miałam a w ciąży ponoć jeszcze bardziej spada ciśnienie. Co do wagi to ja póki co tylko kilogram przytyłam przynajmniej do ostatniej wizyty w piątek będę wiedziała czy znowu coś mi przybyło;)wcześniej ważyłam około 66 tak na oko bo nie mam celowo wagi w domu wolę się nie ważyć:)w ciąży teraz ważę 68, 5 kg:) ale ważą mnie w butach w ubraniu to trochę jeszcze od tej wagi odejmuję heheh:)racja że po porodzie zaraz zlecimy z wagi nie martwmy się:)miłego dzionka Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nell NO 83
Czesc BAsiu, tez mam twardy brzuch. Z sercem dzieja sie rozna rzeczy i z cisniem pod koniec ciazy mamy w sumie 30% wiecej krwi, przez lozysko przeplywa 3/4 L krwi na godzine!!! Nie martw sie dbaj o siebie! A trzymacie jakas diete? Ja sie naczytalam i wiem co mam jesc, ale mam kiepsko z apetytem i w sumie jak strasznie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nell ja nie trzymam jakiejś specjalnej diety. Staram się zjeść zawsze śniadanie obiad kolację, jem owoce jogurt prawie codziennie mięsa nie mogę coś jeść wogóle jem raczej zupy niż drugie dania. Ciągnie mnie do słodkiego więc też coś tam skubnę zawsze hehe:)piję soczki ale czasem i czegoś gazowanego się napiję:) lykam witaminki:)Tak że może troche za mało wartościowych rzeczy ale no tak jem:)wyników złych nie mam głodna nie chodzę powinno być dobrze:) No co do tej krwi i ciśnienia eh nasze organizmy mają cięzkie zadanie naprawdę:) ale damy radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nell u mni widać brzuch i to dość spory;) jak pisałam od początku ciazy schudłam 5 kg tak jak Ty. i dzidziuś rozwija się prawidłowo;) nie mam specjalnej diety, jem na co mam ochote;) mnie znowu wzieło przeziebienie;( przez pogode bo jest strasznie ciepło a bez płaszczyka nie wyjde na zewnątrz bo boje sie że mnie przewieje;) taka zdradliwa pogoda;) dziś już zostałam w domu i śmierdze czosnkiem od rana;)wcinam ile sie da;) w niedziele zaczne 18 tydzień i z tego 8 byłam juz przeziębiona;( ale jedna ma złe wyniki druga cukrzyce a ja przeziębienia;( buziaki mamusie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, wiem że wagą nie należy się aż tak przejmowac. Ale po dlugiej diecie w mojej głowie ciągle bije alarm, że nie można utyć. To chyba kwestia psychiki. Co do brzucha to jest sporo większy, ale wygląda raczej jakbym utyła a nie była w ciąży. W pierwszej ciąży szło mi w boki i w tej tez idzie :( Chyba znowu będzie chłopak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Widzę, że tu tematy na kafe :) ja byłam znowu wczoraj na USG, z moim dzidziusiem wszystko w porządku, znowu fikał, pokazał pełny żołądek, kręgosłup, nosek :) no i badanie na przezierność w porządku, ślicznie się przekręcił i wszystko było ładnie widać. Znowu mi się termin przesunął wg tego USG - na 5 września w końcu...tak więc mam 13 tydzień, więc jeszcze mi brakuje do większości z was :) u mnie, powiem wam już brzuszek widać trochę, też w szczególności, jak zjem ;) no i przytyłam w sumie 2 kg. Kiedyś wydawało mi się, że będę jakoś kontrolować tą moją wagę i w ogóle, ale teraz, szczerze mówiąc, jakoś wcale się tym nie przejmuję...właśnie o to chodzi, żeby dzidziuś był zdrowy. I powiem wam, szwagierka np. przytyła 18 kg w ciąży, a po urodzeniu, jak się ważyła, to o 9 kg mniej od razu ważyła. Tak więc nie ma się czym martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ciąży sobie założymy nowy temat " Mamusie zrzucające kilogramy po ciąży":):). Mamusie mam w domu stetoskop i przykładałam pól godziny do brzuszka hehe raz mi się wydawało że słyszę serduszko a raz nic nie słyszałam:)ciekawe bo na internecie piszą że dopiero około 24 można usłyszeć bicie serduszka:) Ale znalazłam pare stronek, że pisano że wcześniej też można usłyszeć tylko dobrze trzeba przyłożyć stetoskop:) ja mam 17 teraz:)Mąż wróci wieczorem z pracy to mu każe wysłuchiwać:) Potem jak już będzie słychać po 20 tygodniu to będę pewnie sprawdzać co chwilę czy bije serduszko:)stetoskop to fajna rzecz bo jak by się później np nie wyczuwało ruchów to słuchawka do brzucha i wiadomo od razu czy ok wszystko i spokojniejszym się jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta,czyli synów mamy w podobnym wieku,teraz bedziemy miec córki;) (oczywiście jeśli nic im nie urośnie) Basia,po 20stym tyg jak juz dziecko zacznie solidnie kopać rzucisz steroskop w kąt,też się tym bawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M no niby tak pewnie tak będzie ale jak bym tak ruchów nie czuła bo dzidzia akurat by nie dawała znaków to pewnie bym schizowała a tak będę słuchać serduszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa... po urodzeniu to i ja 10 mniej wazylam a kolejne kg to juz rozowo nie bylo hehe sie katowalam troche dieta i teraz staram sie panowac nad tym co jem - goja dobrze to okresila- psychika ;-) tak to jest jedna zrzuci w mig 30 a druga przytyje przez cala ciaze 15 i ma problem z powrotem do wagi Miss M. dokladnie jak im nic nie wyrosnie hehe choc cipke ldokladnie widzialam ;-) brzuch u mnie tez wyglada jakbym przytyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stetoskop fajna rzecz, pod warunkiem że się nie zacznie schizować:P Ja mam dzisiaj zły dzień. W laboratorium siedziałam godzinę w kolejce i dosłownie razem z dzwonkiem wpadłam do szkoły. Jeszcze mi krew leciała z żyły:P No i taka śnięta jestem od poludnia. Boję się tej wycieczki do Warszawy trochę. Dluga jazda a potem na nogach dwa dni zwiedzania z 50 dzieciaków. Oby mi się nigdzie słabo nie zrobiło. Co do ruchów to miałam wrażenie, że dzisiaj coś więcej poczułam, ale to chyba jeszcze nie te ruchy:) Siedzę wieczorami z rękami na brzuchu i się "wczuwam":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goju podziwiam Cię że pracujesz jeszcze . Nauczycielce w ciąży na pewno jest ciężko a tym bardziej ta wycieczka o której piszesz podziwiam. Trzymam kciuki za siły odpoczywaj w miarę możliwości na wycieczce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - dzięki! Powiem ci, że nie jest tak źle. Ja się tak angażuję w pracę, że w szkole zapominam czasem, że jestem w ciązy:) Ale za miesiąc już świeta, potem od maja planuję już iść na zwolnienie. No i do tego czasu już żadnych wycieczek! A jeszcze dodam, że robię zaocznie podyplomówkę, więc co drugi weekend jestem dwa dni na uczelni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny według mojego lekarza miałam termin na 23 sierpnia, a po badaniach przesiewowych wyszło ze na 1 września:) Mam 32 lata, jestem w Krakowa, to moja pierwsza ciąża i zamierzam TU zaglądać do Was częściej, jak i się udzielać :) Jestem na L4 od mojego gin od 22 lutego i będę juz do końca ciąży. Wcześniej byłam na L4 2 tygodnie bo niestety tez mnie rozłożyła choroba! Czy macie L4 " leżące", czyli ze wskazaniem "1"? I jak widzicie ewentualny "nalot" Zus-u ...ja zamierzam część czasu spędzać u rodziców w domu z ogrodem a nie tylko w mieszkaniu w bloku bo mnie tu szlak przecież trafi :)? Nie wiem czy mogę udać sie do szkoły rodzenia,Chce rodzić w szpitalu Ujastek. Rozważałam cesarkę...ale obecnie juz zastanawiam się nad samym znieczuleniem. O wyprawce nie myślałam jeszcze, za to moja mama juz zbiera kolekcję ciuszków...różowych i niebieskich-szaleństwo! Wózek tylko i wanienkę mamy obiecaną...a reszta niestety sami. Też zamierzam juz odkładać na pampersy lub je kolekcjonować :) Kupiłam wczoraj pierwsza gazetkę " ciążowa" i dostałam szoku ile to informacji będę musiała i nowego nazewnictwa przyswoić :P Dziękuje za cenne rady dotyczące wyprawki które tu zamieszczone, nie myślałam nawet że az tyle tego. Z tym parowarem zamiast tej maszynki do sterylizacji butelek-świetny pomysł, na pewno skorzystam !!! Do tej pory bardziej skupiłam sie na tym co ja mogę, a czego nie. Poszukałam i zamówiłam kremik na rozstępy. Jesli ktoś zainteresowany MUSTELA 9m krem na rozstępy 2x 150 ml, o podwójnym działaniu dwupak za 142 zł - to wkleję tu później stronę. Póki co czekam na dostawę...mama nadzieję że dojdzie i że to nie jakaś ściema ... bo juz mam bordowe rozstępy na udach i bioderkach :( Z wagą u mnie średnio, brałam sterydy 4 lata i w ciąże spontanicznie zaszłam z wagą 87 kg ( 170 wzrost )!!!..obecnie w 14 tygodniu waga wskazuje 85 kg :) Apetyt średni, na mięsko nie mogę patrzeć..ale mam tez i wysokie żelazo . Słodycze kompletnie nie robią na mnie wrażenia, mogł by niestanie :) Tylko podczas przeziębienia wypijałam kubek kakao. Też mam rożne dolegliwości, w tym bóle jajnika, takie jak na okres, klucie w boku ( podobno to niestrawność), mdłości non stop do 13 tygodnia , migreny, drętwienie rąk w nocy, i STRASZNA OSPAŁOŚĆ i zmęczenia- ale to podobno z uwagi na dużą dawkę luteiny jaką przyjmuje, czyli progesteron). Biorę dodatkowo nadal kwas foliowy, witaminy Elavit, żurawit ( jedyne tabletki dla kobiet w ciąży z wyciągiem z żurawiny, wiekoszość zawiera pokrzywę nam zakazaną). JEDNYM SŁOWEM JESTEM W CIĄŻY I OSTATNIO BACZNIE SIE OBSERWUJĘ ...chętnie bym też poobserwowała Inne koleżanki i podzieliła sie TYM wszystkim :) POZDRAWIAM WSZYSTKIE 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki niedawno zakupilismy z moim nazeczonym (doopler)angel sounds ale nie dzialal bo bylo za wczesnie dzisiaj konczy sie 15tydzoien przylozylam sluchawke i slyszalam wyrazne szybkie bicie serduszka bardzo wspaniale uczucie ..>:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitalijka- witamy na forum:) Niestety co do musteli to muszę cię rozczarować:( Używałam jej w ciąży przez cały czas, efekt - cały brzuch w rozstępach. Używałam równiez musteli po porodzie i znowu zero efektów. Jak dla mnie pieniądze wydane w błoto (a sa one niemałe). Oczywiście kazdy przypadek jest inny, więc może tobie pomoże. Ja mam tendencję do rozstępów i w dodatku odziedziczyłam je po mamie. A co do cesarke - dlaczego sama się na nią decydujesz? Przecież rekonwalescencja po jest często dużo dłuższa i gorsza niż po SN. Moja koleżanka 4 lata po CC dalej czuje ból w miejscu blizny na zmianę pogody. SN nawet bez znieczulenia nie jest takie straszne! A na CC zawsze przyjdzie pora, gdyby coś szło nie tak. uff kładę się spać i jutro o 5 wyjazd. Trzymajcie dziewczyny kciuki, żebym jakoś przezyła ten dwudniowy maraton! Bo powiem szczerze trochę mam stracha, czy w jakimś muzeum nie zemdleję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czy wy też macie huśtawkę nastrojów u mnie hormony tak buzuja że jak komuś nie wtule to chyba oszalejea jeszcze trochę:) a z wagą po bliżniakach przytyłam 12kg a po porodzie po 11 dniach jak wyszłam ze szpitala to ważyłam 14 kg mniej , ale nie było czym się objadać. A w domku w nocy po karmieniu podjadałam:) na szczęście w dzień to spaliłam, teraz waże 56 3 kg chudłam więc póki co jest dobrze ale apetyt mam i na słodkie też więc zobaczymy:) witaj vitalijka mam tyle lat co ty też jestem z krakowa ale rodzić będe w narutowiczu zadowolona byłam . Z zus-em lepiej uważać ja miałam kontrol w tamtej ciązy dostałam wezwanie babka jak mnie zobaczyła to odnotowała by mnie już czasem nie wezwali imiałam te kontrol pare dni przed wyjazdem na wczasy fuks musiałabym się wracać. ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:)Goju aż mi się wstyd zrobiło, że ja mogę tak leniuchować w domu:)trzymam kciuki za Ciebie na wycieczce:)Hej Vitalijka:)Ja mam L4 chodzące i narazie się nie martwię żadną kontrolą niech mnie wezwią brzucha sobie z poduszki nie zrobiłam:) Co do szkoły rodzenia ja zapytam lekarki w piątek na wizycie, Ty też zapytać możesz czy nie ma żadnych przeciwwskazań do uczęszczania w zajęciach w szkole rodzenia:)ja jestem z okolic Krakowa mam 25 lat;)moja Sioistra rodziła w Ujastku też go biorę pod uwagę:)ja mam termin na 10 sierpnia według usg:)Ja z wyprawki narazie nic nie mam niedługo mam połówkowe usg więc po nim chyba zacznę zakupki:)Na rozstępy kupiłam krem z Daxa narazie go rzadko stosuję:)rozstępów póki co nie mam- mam nadzieję że tak zostanie:)normalnie na ciele mam troszkę na piersiach i boczkach ale na brzuchu póki co się nie pojawiły:)Z mięskiem mam to samo nie mogę patrzeć:)JoannaUK1987 heh oglądałam ostatnio na allegro doplery i domowe ktg właśnie;)mam słuchawkę ale nic nie słyszałam chociaż już mam 17 tydzień i 2 dzień:)Malutka3110 co do huśtawki nastrojów to ja od początku ciązy heh mam:)dużo płaczę heh wkurzam się mąż zbiera nieraz ochrzan porządny ode mnie:) ma anielską cierpliwość do mnie:)no nic Dziewczynki miłej niedzieli Kochane:)brzuszki do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam termin na 20 sierpnia i poczytuje was od czsu do czsu. Mam nadzieje ze moge sie dolaczyc. To bedzie moje drugie dziecko - mam juz syna ( 4 i pół roku). Ciąze przechodze w miare spokojnie. Na poczatku miałam spore mdłosci i ciagle spałam, ale teraz jest ok. Jestem juz na zwolnieniu - w pierwszej ciazy pracowałam prawie do konca i postanowiłam, ze drugi raz nie popełnie tego samego bledu. Co do porodu to mam nadzieje, ze bede miała cesarke. We wtorek ide do gina i moze dowiem sie czy bedzie chłopiec czy dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia jak mi to nie przejdzie to jeszcze mąż sie wyprowadzi:) bo jestem nie do zniesienia dzieci nas słuchają masakra:( Ujastak to chyba huta jak się nie mylę a Basia skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kochane;* witam nowe mamuśki;* goja 27,10. teraz bewnie biedactwo w jakimś nudnym muzeum siedzi;( malutka31.10- kochana jak by sie tak mężowie wyprowadzali od nas przez nasze zmiany hormonów, to zawsze same byśmy były;) u mnie też tak jest raz jestem dobrą żoneczka a za chwile wydzieram się jak opentana pez powodu;) ja juz mam pare rzeczy z listy wyprawkowej;) wszystko kupuje na promocjach np wczoraj kupiłam 4 smoczusie a avent za około 20zł, nie wiem jakie sa ceny w pl ale myśle że dobrze trafiłam;) i 5 par białych skarpeteczek za około 8 zł;) pytanie z innej beczki;) kochane prosze o jakeś pomysły na obiad;) juz mam dość tego ciągłego wymyślania co ugotuje;) miłej niedzieli , buziaczki mamusie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie:-Dfajne dzis sloneczko ale troszke wieje. Ale wole to niz pochmurne niebo. Witam nowe sierpnioweczki:-D goja powodzenia na wycieczce bez zadnych niespodzianek. Dziewczyny czy wy tez miewacie czeste zawroty glowy. Kurcze myslalam ze padne w kosciele. W pierwszej ciazy tak nie mialam. I dodatkowo jak sie nachodze to mnie pip.. boli:-( zapytam lekarza czy to normalne na tym etapie bo zaraz sobie wkrecam:-P a jesli chodzi o hustawki nastrojow to nie miewam jak do tej pory ale z corka to z byle powodu pamietam byla histeria i placz. A jak tam wasze sny. Mnie juz 3 raz snilo sie ze synka mam ale takie smieszne te sny:-D dzis pobilam rekord wstawania do toalety w nocy 5 razy i za kazdym razem problem z zasnieciem. Temat gotowania obiadow hm tez mam problem zawsze. Dzis mielone i kapusta kiszona. A jutro rano same slodkosci z labolatorium:-S ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula dobra cena za te malenkie skarpetki i smoczki:-)takie malutkie a Jak ciesza:-D ja zaczne od przyszlego m-ca sie rozgladac i powoli kupowac. Ale powiem wam ze siostra wynalazla u siebie w miescie kolyske coneco ktora chcialam kupic i wlasnie stoi u niej i czeka:-Dale oficjalnie osobiscie nic nie kupilam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×