Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Znaleziona na facebooku - aż się wzruszyłam... Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: MAMUSIU .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, ja już 6 dzień po terminie ... i jak nic się nie ruszy do poniedziałku to mam się stawić na oddział i mam nadzieję, że nie odeślą mnie tak jak wczoraj ... wkurza mnie to, że jak nie trzeba to te nasze maluchy próbowały się pchać na świat, a ja już ich czas, to nagle podoba im się w naszych brzuchach i siedzą i siedzą. ja dodatkowo nie dostałam już zwolnienia i od poniedziałku leci mi macierzyński!!! :-( no mogłam jeszcze do pracy wrócić, ale chyba by mnie wyśmiali, jakby mnie zobaczyli ... baba po terminie porodu nagle jest zdolna do pracy, a wcześniej przez 2 i pół miesiąca byczyła się na zwolnieniu. goja, ale czuję, że urodzisz przede mną ... ale reszty koleżanek nie wpuszczam już do kolejki ... szczególnie tych koło 23.08 ... bo to już byłaby przesada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula- u nas kikut pępowiny jeszcze z tydzien, a juz ma 2tyg... mocno wciągnięty ma.. A córci odpadł na drugi dzień w domku:) Później myłam go normalnie jak reszte ciałka :):) karolinka- mój też by tak najchętniej spał mały luluś:) ale jak zaśnie przy cycu to czekam chwilę, wyjmuje mu delikatnie i odkladam do lozeczka czy do wózka... Mimo wszystko lubię te chwile :) goja- ja przenosiłam 3 dni;) do ostatniej chwili też nie było żadnych oznak.. już szykowałam się na wywołanie tydzień później:) pamiętam też tak się martwiłam że nie chce przenosić i wkręcałam sobie skurcze :) U nas chyba coś w powietrzu bo wszyscy mają chore gardło albo kaszel.. ehh mały mi dzisiaj 2razy zakaszlał a ja już latam nad nim... ! Byle na tym się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja tez cyckowa strasznie, troszke to dla mnie uciazliwe bo wisi i wisi i wiecznie glodna;p poki maz w domu to jeszcze ok ale jak wroci to nie wiem jak to bedzie;p Karolinka widac na zdjeciach jaki brat dumny ze ma mlodsze rodzenstwo!!! jej dziewczyny naprawde wspolczuje tego czekania jak sobie przypomne koncowke ... wrrrr Sikorka faktycznie brzuch masz nisko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!!! mam zielone światło na SN!! mała dziś ważyła dokładnie tyle co tydzień temu, poza tym się rozprostowała i się okazało ze ta rożnica jest 3 cm, za to mam mnóstwo wód płodowych ponad normę trochę i lekarz powiedział zebym nie lekceważyła skurczy bo poród moze być dość szybki... dodatkowo zalecił 3 razy dziennie przytulanko i do niedzieli mam urodzić!! wyszłam tak pozytywnie naladowana ze az podbiegłam!! czekam teraz na gościu a potem rzucam się na męża bo mam jakieś 6 miesiecy posuchy wiec bedzie sie działo ze jeszcze dziś urodzę jak dobrze pójdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja też mam wody trochę ponad normę :) I liczę na szybki poród :) Mi wszyscy mówią że jak brzuch się obniżył tak mocno to maks 2 tyg do porodu, a ja już chodzę z takim tydzień, więc liczę że niedługo też urodzę :) Kurczę, do niedzieli też bym chciała urodzić, poczekaj na mnie :) A rozwarcie jakieś masz, szyjka miękka, skrócona czy coś? Ja mam wizytę 23.08 dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyjka krótsza o połowę,dość miękka ale zamknięta...lożysko już na przełomie II/III...ale powiedział ze mała jeszcze kręci głową wiec ma za dobrze :) a seksik kazał do końca - to pewnie ostatni raz :( potem antykoncepcja hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ mi humor i energia wróciła takich lekarzy wiecej!!! facet był nieziemski i wesoły...powiedział ze własnymi rękami 5350 przyjął a za rok od tej samej lasko 5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak miałam usg 4.08 w szpitalu to było łożysko I stopnia... A ja z seksu nici, nie wiem co się stało... Odkąd P. wrócił próbowaliśmy raz, ale mnie boli:/ dosłownie jakby mnie ktoś zaszył tam. Nie wiem czemu tak jest, 3 miesiace posuchy było, myślałam że wróci to nadrobimy przed porodem, bo potem połóg, no i wiadomo że seksem się przyspiesza... A mi zostało liczyć na to że Mała sama się namyśli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam dużo wód, przy przyjęciu i badaniu lekarskim chlustało ze mnie jak w komedii :) lekarz musiał się przebierać.. wszyscy mi mówili że brzuch mam taki że mały sam się wyślizgnie, a tu bite 10godzin... ale ja nie miałam skurczy tylko same wody.. Jak będą skurcze i dużo wód to szybko pewnie pójdzie:) asiulka- ty faktycznie masz ten brzuszek gigant :) ale to pewnie przez te wody, i mała ma dużo miejsca jak jest dużo wód to jej się podoba:) a rzucaj się na męża, niech się przyda do czegoś oprócz marudzenia:) Powodzenia żeby poszło szybko i jeśli to możliwe jak najmniej boleśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)heh widzę wszystkie próbujecie różnych sposobów by wygonić maluszki z brzuchów:)ja to nie zdążyłam nawet się postarać żeby Mała wyszła szybciej bo sama 3 tygodnie przed się pchała:)Moja z tym cyckiem to już przesadza leże z nim po 2 godziny nieraz wyjmę delikatnie brodawkę zaraz oczy się otwierają a o przeniesieniu do łóżeczka mowy nie ma bo oczy od razu jak pięć złotych:)Mąż od wczoraj wrócił do pracy bo opieka 2 tygodniowa się skończyła. Jesteśmy same nawet dajemy radę tylko kąpać się sama boję a mąż do 22 w pracy więc ją przez te dwa dni obmywam tylko na przewijaku:)też mam z ulewaniem problemy mała też nie zawsze odbije po jedzeniu potem ulewa nie wyrabiam z praniem pajaców i pieluch tetrowych:)mam nadzieję że to przejściowe jak się ładnie pozrasta wszystko w środku to się skończy ulewanie:)co do gojenia szwów ja narazie temperatury nie mam więc do lekarza nie idę. Wogóle się zastanawiam czy iść do mojej lekarki po tych 6 tygodniach połogu czy do innego lekarza bo tak mnie zawiodła i różnie mogło się u mnie skończyć i nie mam ochoty jej widzieć za bardzo. Biję się z myślami co zrobić...Mała śpi to mam luzu sporo:)pozdrawiam wszystkie Mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki!!! Ja dzisiaj po wizycie u gin. szyjka zamknieta 1cm macica miękka ale na poród nic sie nie szykuje. Jak nie urodzę wcześniej to w środę mam iść do szpitala ale powiem Wam że wcale mi sie nie spieszy kłaść sie na oddział jak nic się nie będzie działo. Tym bardziej że termin mam na 24.08. Czy któraś z Was tak miała lub ma iść przed terminem skoro rodzi sn? pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie Tynka z teo co.wim.to jak.w terminie ktg jest ok.to.chyba.dopiero. w.4.dobie.po.porodzie.zapraszaja na oddzial no hyba ze.jest cukrzyca ciazowa lub nadcsnienie to od razu potrafia.brac.. kurde.tez.teraz.pomyslalam.ze.jak.badanie boli to niewiadomo jak seks ale.w.sumie paluchem obcy ludzie.to.nie to.samo co maz :) ale.on ma.stresa.powiem.wam :) bo taki byl odwazny a jak.wie.ze.sie.wsio.moze.zaczac to nagle strach heheheheh a lekarz.powiedzial.ze.jak.maz.odmowi to mam mu powiedziec ze.mam.zalecenoe na.seks.a.nie na meza :) gosciu byl baaaardzo dowcipny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorka za bledy ort i kropki zamiast spacji ale.ten durny dotykowy telefon zawsze.wie.lepiej.co.chce napisac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, no dziewczyny nie róbcie sobie jaj ... kolejka jest ... nie wpychać się!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaaa z mojej strony niegrzeczne zachowanie Ci nie grozi ;) Moje dziecko jest tak leniwe że przepuści w kolejce was wszystkie, a sama poczeka na wrzesień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tynka ja mam wizyte w dniu terminu, miałam mieć w poniedziałek kontrole ale nie chce iść do przychodni to prywatnie się zapisałam. Jak mi w szpitalu lekarka sprawdzała rozwarcie to myślałam że umrę, a w przychodni jest lekarz co ma dłonie wielkości bochenka chleba, więc dziękuję za taką przyjemność ;). Pójdę tam tylko po wyniki z paciorkowca bo mam nieodebrane przez ten szpital. A jutro zaczynam mycie okien, ile to można jej tłumaczyć że czas się położyć do łóżeczka, ulżyć kręgosłupowi mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka ja.Ci.powiem.ze.dzis.zalapalam po prostu jakiegos.pozytywa.przez.to.ze.mam.szanse.na.sn ale.jak.do niedzieli nic.nie.zdzialam.to.czuje.ze.mi chandra wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dawno się nie odzywałam, widzę że tabelka rozpakowanych mamuś niedługo będzie dłuższa niż tych co jeszcze czekają :-) Wielkie gratulacje dla wszystkich co już mają swoje maleństwa przy sobie!!!! Widzę że pojawiła się też i Warmianka ;-) co też będzie rodzić w Olsztynie. Fajnie :-). Ja mam termin 26 z ostatniej miesiączki a teraz się dowiedziałam, że z usg to nawet 3 września. Tyle walczyłam żeby nie urodzić za wcześnie a teraz jeszcze ginekolog się śmiał, że mogę przenosić ;-). W kazdym bądź razie już się przestałam cackać z sobą i normalnie chodzić. Mogłabym już urodzić bo zrobił mi się na dziąśle tzw guz ciążowy. Dziadostwo straszne bo rośnie jak na drożdżach i niedługo będzie mi zwisał poniżej linii zębów. A krwawi toto jak cholera przy najmniejszym dotknięciu. Dentysta pociesza, że zniknie samoistnie jak tylko urodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa - oby twoja przepowiednia się sprawdziła... Choć bardzo ci współczuję czekania, bo już jesteś kilka dni po terminie:( tynka -pierwsze słyszę, żeby przed terminem wysyłać kobietę do szpitala! A nie pogonią cię stamtąd? Chyba ze na ktg i do domku:) asiulka - nie nastawiaj sie ze urodzisz tak szybko, bo szkoda zebys sie rozczarowała... Ale do terminu jeszcze kilka dni, bedzie dobrze:) susełek - a cóż to ten guz? Nigdy o czyms takim nie słyszałam:) A u mnie dalej nic. Cierpliwości daj boże!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja dlatego tez zastanawiam sie czy tam jechac, chyba ze tak jak piszesz ktg i pogonią mnie do domu. Mam tylko nadzieje ze samo sie zacznie ale jak narazie nic nie pomaga. Dzisiaj goniłam sie z moją córką wokoło choinek i ona bardziej sie zmeczyła niż ja :) a ja miałam nadzieje że urodzę:) chyba ten braciszek nie chce do niej wyjść bo to straszny zmierzluszek z tej Haneczki.... A co do seksiku to mój mąż sie boi i za nic nie da sie namówic:) a w pierwszej ciąży go trochę oszukałam i po tym odszedł mi czop... a teraz nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko że mój mały to juz prawie 4kg ma a wiec co bedzie jak urodzę po terminie??? az sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tynka mój tez nie chciał ale lekarz wyszedl za mną z gabinetu i się zapytał czy ma napisac zalecenia na kartce czy da radę bez kartki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) Widzę, ze Asiulka się bierze za przyspieszanie porodu:) No to stosunkowo udanej nocy życzę:) Susełek- witam:) No ja właśnie z okolic Olsztyna jestem. A gdzie zamierzasz rodzić? Twoja pierwsza ciąża, czy masz już jakieś doświadczenie z naszymi szpitalami? Miło, ze jest ktoś po sąsiedzku. Może się spotkamy na porodówce?:P Jak rodziłam Wojtka, to pisałam na forum grudniowych 2009 i się dwie mamuski faktycznie spotkały w szpitalu:) Goja- działasz też, co by wypchnąć maleństwo na ten swiat? Tynka- powiem Ci, ze nie słyszałam, zeby kładli ciężarną przed terminem do szpitala. mi lekarz powiedział, ze mam czekać do 06.09, jak nie urodzę, to na oddział na wywoływanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata - próbowałam masaż sutków:) Aż mnie rozbolały. O seksie u mnie nie ma co marzyć:( Nie mam najmniejszej ochoty, boli mnie też podczas prób, więc o tym sposobie zapominamy:( A ponoć to najlepszy sposób na wywołanie porodu... Chyba pójdę spać, żeby się nie denerwować tym, że nic się nie dzieje. Jutro sobota, 18 - moj pierwszy syn tez się urodził 18 dnia miesiąca w sobotę:P Był to październik. A ja się urodziłam 18 stycznia - może tradycji stanie się za dość:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez dalej 2 w 1 seks mnie.nie.rusz bo jest za fajny...po nim to sie czulam jakbym w ciazy nie byla...lekka i odstresowana...kurde a kazdy tydzien to ryzyko ze.bedzie cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! My również w dwupaku! Wczoraj z mamą rozmawiałam, mówiła, że przy mnie i moim bracie odeszły jej nagle wody i porody miała lekkie i szybkie więc liczę na genetykę:) Asiulka to dzisiaj ponownie męża w obroty:) Ciepło się robi bardzo, a to ponoć sprzyja porodom także wiecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój M się boi , ma opory mówi że ma w gfłowie że mała tam już głowa w dół... hehe, ale wkońcu wczoraj go skusiłam- i lekkie pobolewanie podbrzusza po wszystkim i przeszło i tyle.... Masowałam piersi ale mokre od siary się zrobiły i dałam sobie spokój, byłam na długim spacerze i nic... Ja tam się smieje że moja druga córeczka jest równie silnie związana z mamą jak ta pierwsza.... Ja czekam w spokoju, bo czuję się bardzo dobrze w tej drugiej ciazy, zupełnie inaczej niż w pierwszej. Zero bóli, uczucia cięzkości, kregosłupa nie odczuwam,nic tylko uzbroic się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
NICK************** WIEK*******SKĄD************TERMIN PORODU******PŁEĆ**********IMIĘ _________________________________________________________ ___ _________ .A.N.I.A..............31........S-ce.............01.07-02 .08 ..........??.....................?? Gosiaaa .............32........St.Wola...........11.08/18.08........ ..??...................?? Agulindda..........30.........Wrocław.............13.08. ... ..........córka........Natalka goja27.10..........30........Wrocław..............17.08. ... ........synek.................?? qwerty28...........28........mazowieckie.........20.08... ... .........??...................?? basieńka77.........35........Sanok..................21.0 8.. .............??...................?? Camerata.............28........Kraków.............22.08. ... .........córka..........Emilka sikorka1988........24........Mazury................23.08. ... ........córka.......Malwinka asiulka358..........28........Warszawa.............23.08. ... .......córka..............Pola Oliwia27l ...........28.........Dzierżoniów..........24.08.......... .córka............Zuzia sierp.2012..........27.........Wł-ek..................24 .08 ...............??.................?? Tynka0901.........24.........Niwy....................24.0 8.. ............syn................?? Aga.S................38.........St.Wola................26 .08 ............córcia.............Iga supernudziara.....24.........Kalisz...................26. 08. .............??..................?? Susełek1............36.........Olsztyn.................2 6.0 8..............??.................?? JoannaUK1987.....24.....Doncaster/Raszkow.....26.08...... ... synek......Alex James Pafi86...............26..........Gliwice................. 26. 08...............??................?? Marti884........... 28..........Śląskie.................27.08.............cór ka.........Maja fabi784.............28...........Kraków................2 7.0 8.............synek.............?? malutka3110.......32..........Kraków................30.0 8.. ...........córka..............?? AgataK..............27..........?????????................ 30. 08..............córka.....Helenka Limetka_87........25..........lubelskie...............05. 09. ...........córka...Marcelinka Ita3-84.............28..........Toruń................... 05. 09...............??................?? MAMUSIE ROZPAKOWANE: NICK.........WIEK.........TP..........DP................W AGA /DŁ.........IMIĘ.......SN/CC ********************************************************* *** ******************************************** letnia_mama.........30.......02.08.......18.07.........35 90/ 54.........synek..........SN taka tam aga........29.......02.08.......23.07.........3200/53....... ..Michał.........SN Pandora89...........23.......19.08........27.07.........? ??? /??...........Janek..........SN Basia2510............25......12.08........28.07.........2 900 /55.........Zuzia..........SN Margaretka..........24......10.08.......03.08..........27 00/ 50.........Nicola.........SN tralalalapimpirimpi...22.....02.08.......05.08..........3 420 /56.........Brajan........SN Miss.M.................27......15.08.......06.08......... .32 00/50.........Adam..........SN .a..ga.ta.............24.......03.08.......06.08......... .38 50/??..........córka.........SN aneta_21............23........06.08......06.08........... 398 0/57.........Kaja..........SN KasiulaUK............26......12.08........09.08.......... .41 30/57.........Franek.......SN vicodin...............29.......16.08.......10.08......... .33 20/54........Tymoteusz...CC lilimum................??.........??.??........??.??..... ... ....3400/55..........Maja.........CC karolinkaa_j.........25.......10.08.......11.08.......... 300 0/50..........Gabryś......SN 30juz30.............31........lubelskie..............17.0 8.. ...11.08......3500/54.....Wiktorek....CC Quore1988............24........10.08...........14.08.......2800/55...........Kacerek........SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×