Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Goja pytałam o mleko sojowe.. Jak ono smakuje? :) Hmm chciałabym wam dać przepis na przespane nocki ale nie znam go! :D Mała od 4tyg życia ładnie spała, ale nie aż tak :) W ciągu tych 2 miesięcy tylko jedną noc mi dał popalić co zasnął ok 2 w nocy i spał do 5 rano, ale to i tak by nie było tak źle, tylko ja byłam wtedy mocno zmęczona.. :) Więc wyspać się z nim można ale gorzej dla moich piersi.. :) jak się budzi to mam twarde jak kamienie- napchane od każdej strony, a rozmiar 3 razy większy niż ten jak się kładę spać wieczorem haha ! :D:D Gdyby nie to że karmię przez kapturki to nie miał by szans uchwycić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - mi smakuje, ma lekko slodki smak:) Dużą zaletą tego mleka jest to, że brzuch mnie nie boli po nim, bo nie ma laktozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że minusem jest cena:( W biedronce jest najtańsze - 4 zł za litr, ale np. w auchan aż 8 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki poradzcie mi cos moja Nikolka skonczyla miesiac i tydzien pije mleczko hippa na lepsze trawienie bo jak na poczatku podawalam jej nana to straszne zatwardzenie miala :( po hipp sie polepszyly kupki, robila sama i to zolte fajnej konsystencji od tygodnia znowu cos sie pogorszylo, prezy sie i napina brzuszek ma przy tym twardy i niestety musze jej pomagac termometrem :( apetyt ma bo wypija dalej te 170 co prawie 4 godz. podaje jej tez herbatke z hippa ulatwiajaca trawienie i pediatra poleciła mi kropelki na wzdecia Bobotic ale kurcze niewiele pomaga caly czas twarde kupki i sama ich nie zrobi :( macie jeszcze jakies sprawdzone sposoby??? a moze to pierwsze oznaki kolki?? nie mialam do tej pory problemow ale od kilku dni jest strasznie Nikolka rozdrazniona szczegolnie wieczorem, zje po kapieli o 20 i potrafi do 23 nie spac, nie placze ale marudzi jak sie ja sama zostawi w wozku trzeba nosic na rekach i jest spokojna i ogolnie malo spi, krotko ehhw dzien to samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do justyna
na pewno nie pomagaj termometrem - to nie jest sposób... ja młodemu przykurczałam nóżki do brzuszka by uwolnić gazy i masowałam mu brzuszek kulistymi ruchami.... miał też zmienione mleko na bebilon pepti dla alergików i wtedy dopiero się wszystko unormowało.... wcześniej miał zielone kupki, zatwardzenia i mu sie ulewało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :) Ale dzis zimno i wietrznie brrr jesien pelna para. U nas po staremu moj maly wrzaskun:):) dalej malo spi i krzyczy na spacerach ale znalazlam na niego sposob.Robie mu herbatke z kopru(w saszetkach ) bo pogoda niestety nie sluzy juz cycowaniu .Czasem ta metoda nie dziala ale coz dajemy rade. W ogole to czesto umilamy czas pasazerom darmowa operetka:) uwielbiam wtedy kukajace zyrafy hehe i babcie ktore malo mostka nie zrobia zagladajac do wozka:):) Bylam z corka na szczepieniu jak maly mial 2m-ce i 4 dni wazyl 5910:) teraz juz 6200 pewnie jest. Mam takiego fajnego kraba grajacego z canpola Michas go uwielbia i malo nie odfrunie jak go widzi usmieszek cala bezzebna buzka i wytrzeszcz oczu:) superowy widok:)Duzo sobie razem "gugamy" i smiejemy:)Lubi ssac sobie raczke w szczegolnosci prawa oraz puszczac balony ze sliny. Kawe pije rozpuszczalna z mlekiem.Ostatnio robilam golabki i tez malemu nic nie bylo.Gyrosa przerobilam tez ale ja na tym ucierpialam az mnie kiszki bolaly:P Pekinka mi wyszla bokiem:P a taka mialam ochote na surowke z niej no coz poczekam sobie jeszcze. Goja ja tez czesto karmie. Z zegarkiem w reku wiem kiedy sie obudzi:) Asiulka beret wymiata po prostu boski:):) Amelka ma normalnie profesjonalna sesje:) Martii te piekne oczeta mnie powalaja na kolana:) karolinka hmm powazny mezczyzna:) ciekawe co sobie pomyslal jak mu zdjecie robilas:) kasiula nono wdzianko hallowenowe super:) basiu :) trala Brayan zaatakowal siostre:):) Leci ten czas i trzeba sie cieszyc kazda chwila nim sie obejrzymy to swieta beda :) Justyna_kasia duzo zjada twoja corka.Mozliwe ze brzuszek ja boli jak robi twarde kupki.Probowalas podac herbatke albo wode.Kladz na brzuszku.Moja bratowa robi ze swoim malym rowerek jak zaczyna stekac i kupa idzie:)Powodzenia:):) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po szczepieniu - dzidzius musi byc jakas dłuzsza chwile po jedzeniu jesli sie daje rota, wiec Pola wypiła to raz dwa a zaraz potem 160 ml mojego mleka :) wazy 5380 !! i to jest jak na 6 tygodni ponoc 97 centyl, reszte ma standardowa :) na szczepionce 6 w 1 krzykneła bo pani powiedziała ze to bolesne ale tylko raz krzykneła i nic, zero płaczu za to ja ryczałam juz przed wkłuciem jak usłyszałam ze to bolesne...teraz Pola spi, boje sie nocy ale moze bedzie oki zaraz wejde dzidziusie poogladac, a nasz beret jest z H&M, sa tez rózowe ale ten jest juz taki dorosły :) zamkneła oczy w berecie bo nuz jej cos do oka by weszło :) szkoda bo ma sliczne oczka...Pola tez sie smieje jak ktos sie do niej usmiecha ale o fotke trudno bo aparat czy telefon ja intryguje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny karmiace mm znalazlam fajna stronke wlasnie zamowilam sobie mleczko maja fajne pakiety z mleczkami np ja za moje w sklepie place pow 30zl a tu mnie wyniesie 27zl za puszke minus taki ze musisz od razu pare stowek wydac ale w przeliczeniu na szt sie bardzo oplaca daje stronke moze ktorejs z was sie przyda http://www.aptekadziecka.pl/pol_m_Zywnosc-dla-dzieci_Mleka-modyfikowane_Mleka-modyfikowane-poczatkowe-1-453.html a moj maluszek dzis baaardzo grzeczny az nie moge sie nadziwic :) rano troszke pofikal pozniej wzielam go na spacer to spal ponad 2h zjadl i spi dalej boje sie tylko jaka nocka bedzie :D:D:D uciekam dalej ogarniac domek poki spi bo pozniej nie bedzie kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti usmiałam sie :) niezle Ci sie udało uchwycic...ile mierzy i wazy Twoja córcia bo mi sie malutka wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka dobrze ze napisalas o tej szczepionce na rota bo bym nie wiedziala i poszlabym pewnie od razu po karmieniu :) nikt mnie w przychodni nie uprzedzil Fajnie ze Polcia tak dzielnie zniosla szczepienie moj maluszek niestety delikatny po mamusi :) i baaardzo plakal apropo tej delikatnosci wiecie ja sama sie nie moge czasami nadziwic jaka ja glupitka jestem :) jak rodzilam gabrysia to moj gin mowil zebym prosila o znieczulenie ale ja nie lubie igiel wiec jak polozna zalozyla mi zwykly welflon na reke to ja juz mialam tak dosc ze powiedzialam ze zadnego znieczulenia nie wezme bo to igla itd no i rodzilam bez oczywiscie jak na to teraz patrze to widze ze ja chyba jakas ten tego jestem bo porod boli jak cholera no napewno duzo bardziej niz wbicie jakiejs igielki w kregolup :D a tak mi sie przypomnialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak z ciekwosci spojrzalam w tabelke moj mial 3000 a Polcia az 4300 wiec roznica spora :) no i Gabrys starszy prawie o 2 tyg ale nadrabia :) juz ponad 5200 wazy napewno no w kazdym razie tydzien temu wazyl 5180 to napewno cos przybral wogole to wam powiem ze kregoslup mi juz siada powoli kupilam dzis plaster rozgrzewajacy apap zobacze zaloze wieczorej moze cos da bo najwiecej odczowam jak wieczorem trzeba dzieci ogarnac bo to sie czlowiek naschyla nadzwiga a pozniej spac nie moge bo plecy tak bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka lepiej się zapytaj czy mozesz, bo ja już wyladowałam u ortopedy i powiedział ze nic rozgrzewającego bo wsio do mleka przenika (chyba że jesteś na mm mogłam zapomnieć :)) i dostałam 10 zabiegów crioterapii tylko cholera są na końcu miasta i się zabrać nie mogę bo wiadomo szkoda mi jechac po godzinie w jedną stronę na 3 min zabiegu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tej mojej pomagam robić kupkę termometrem a tak i położna i pediatra powiedziały, żeby się nie bać, bo to nic szkodliwego... także maczam końcówkę w oliwce i jej pomagam i robi kupkę ale kurcze chciałabym, żeby sama robiła... nie wiem czy zmiana mleczka tutaj coś pomoże bo już nana miała i straszne problemy a ten hipp zawiera prebiotyki i probiotyki i lc pufa czyli wszystko co potrzebne dla zdrowej flory jelitowej.. boję się, że jak zmienię mleko to się zaczną jeszcze większe problemy z kupkami.. heh ewentualnie jeszcze zostają nam czopki glicerynowe, jak do jutra jej nie przejdzie to jej kupię i dam i zobaczę reakcję... heh Wiem, że mi Nikolka dużo je, ale cóż poradzić.. :) próbuję jej dawać mniej, ale wtedy jak skończy to jest strasznie marudna i otwiera buźkę do jedzenia i chcąc nie chcąc po chwili dorabiam jej te 30ml wtedy zje i się powoli uspokaja ten mój mały głodomorek.. A w tej chwili waży 4400 przy 57cm i ma miesiąc i 8 dni więc nie jest z jej wagą źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a do badania sluchu dziecko musi spać... jak to zrobić?? :D jest to rzeczą chyba niemożliwą bo jak wyjdę z auta i zacznę ja u lekarza rozbierać to się obudzi przecież i wątpię, że na życzenie zechce iśc dalej spac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam ogromna prośbę żebyście mi odp Czy któreś z waszych pociech tez było tak silne krótko od narodzin ze wysoko i dlugo główkę unosilo i ogólnie silne było? Czy jak sie preza to wyginaja sie w literę c? I ile ważyły przy porodzie? Czy wodzily oczkami jak miały 1 miesiąc np za zabawka? Prosze i Dziękuje z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie formy zabawy wybieracie dla swoich dzieciaczkow? Jakie zabawki uzywacie? Mój ma 1 m-c co polecacie? Ja pije 2 kawy rozpuszczalna z mlekiem dziennie czasami pozwolę sobie na taka z ekspresu. Polozna powiedziała ze można spokojnie. Wczoraj stas skończył miesiąc kilka razy sie uśmiechnął i zagaworzyl. Ogólnie słabo psychicznie sie czuje ale staram sie myśleć ze wszystko ok bedZie inaczej być nie może :-) Mój mąż wczoraj zjechał zostaje na przyszły tydzień w domu wesprzeć mnie. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjjjh
Mój miał 10 dni jak podnosił główkę gdy leżał na brzuchu, sama doktorka się dziwiła, że taki silny. Pręży się jak zasypia i ma się budzić, jak leży to często głowę odchyla do góry, a jak go daję do odbicia to nie kładzie na ramieniu tylko też odchyla do tyłu. Ale piąstek jakoś wyjątkowo mocno nie zaciska ani kończyn w zgięciach też nie. Za zabawkami wodził przed ukończeniem 1 miesiąca. Teraz ma 2 m-ce. Ważył przy urodz. 3200g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita moja ma 6 tyg i długo trzyma główkę, jak znajdzie podparcie to nóżkami na brzuchu się odpycha już od dawna, oczkami wodzi też już jakieś 2 tyg, szczególnie jak ktoś idzie, no i wszyscy mówią że jest silna jak na tak małą wagę urodzeniową (2750, mając 5 tyg miała 3900 już) bo leżeć długo nie umie bez ruchu, najlepiej jak ją trzymam w pionie i chodzę po mieszkaniu. I prawie cały czas ma nóżki wyprostowane... Moja babcia mówi ze za pół roku będzie biegać po podwórku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita moja głowe trzymała w drugiej dobie, mam zdjęcia to do dziś w szoku jestem... teraz jak jest na beku to trzyma cały czas, na brzuchu leżąc przekłąda z prawej na lewą, turla się na boki i na plecy, wodzi za zabawką, uśmiecha się w odpowiedzi na uśmiech ale oczywiście leżąc wygina się w "chińskie osiem" czyli owszem głowę odchyla leżąc strasznie do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm to moja sie jeszcze nie usmiecha... wodzenie to nie wiem ale patrzy sobie gdzies od tygodnia bardziej swiadomie na zabawki. karuzele kupilam to jej jeszcze nie widzi. to pełzanie to odruch taki sam jak zaciskanie piesci. zanika po paru miesiacach. z glowka to jak lezy na brzuszku to jeszcźe z trudem podnosi. nie gaworzy,tylko jak placze to tak leee. rodzona sn z waga 2960. tak wiec Ita nie martw sie zanadtto, kazdy maluch ma swoje tempo. najwazniejsze ze usg bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm to moja sie jeszcze nie usmiecha... wodzenie to nie wiem ale patrzy sobie gdzies od tygodnia bardziej swiadomie na zabawki. karuzele kupilam to jej jeszcze nie widzi. to pełzanie to odruch taki sam jak zaciskanie piesci. zanika po paru miesiacach. z glowka to jak lezy na brzuszku to jeszcźe z trudem podnosi. nie gaworzy,tylko jak placze to tak leee. rodzona sn z waga 2960. tak wiec Ita nie martw sie zanadtto, kazdy maluch ma swoje tempo. najwazniejsze ze usg bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle ze skoro neurolog powiedział ze ok to biorę to ze te rehabilitantki mogą być nieco przewrazliwione. Mój był spory przy porodzie 3970 i może dlatego taki silny. Piastki ma zacisniete ale nie cały czas trzyma tez otwarte i luźne. Nóżki raz wyprostowane raz zgina ale to chyba normalne. A i jeszcze miałam sie was zapytać czy np jak są wkurzone albo przed jedzeniem to tez trzęsą sie im rączki i nóżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i najgorzej ten wzrok mnie martwi ze teczowki lecą w dół i widać sporo białka. Co do Nicei mój jak karnie koło 19 to budzi sie koło 24 potem koło 4 i po 7 z wozu ;-) dziś dłużej bo do 7.45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - mój urodził się z obniżonym napięciem, ale mimo wszystko szybko zaczął podnosić głowę. Teraz ma niecałe 6 tyg. wodzi wzrokiem, główkę trzyma długo i w pionie i jak leży na brzuszku, przekłąda ją w różne strony. Rączki to różnie, raz zaciśnięte ale podczas karmienia najczęściej ma otwarte albo sobie splata paluszki. I tez się telepie jak jest bardzo głodny i już zniecierpliwiony:) oooooooooooooo Starszy synek poszedł spać do cioci (takie wakacje mu zrobiła) a młodszy już śpi:) Mam więc wieczór dla siebie, choć najchętniej poszłabym już spać:P Ale chcę obejrzeć "Rodzinka.pl", bo lubię ten serial a nigdy nie mam czasy na oglądanie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kochane;* Franek to mój syneczek;) wczoraj skończył 8 tyg i wazy 6,100 i 64cm jak sie urodził to miał 4,120 i 57cm;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx sam sobie coś tam gada nawet kłuci sie z karuzela;) od poczatku był bardzo silny, główke trzyma jak leży na brzuszk, raczki czesto zaciska. usmiecha sie od około 2 tyg ale nie za duzo. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx je co 3 godz 180 jedynie po kompieli o 19 śpi do 24 a potem co 3 godziny butelka, pampers i dalej śpi. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx u mnie problem był z kupka le juz jest ok. co 3 dzien aplikowałam jedna szósta czopka gliceryowego, do tego masowałam brzuszek i robiłam jedzie rowerek mały sie przy tym spinał i męczył. po około tyg wszystko wróciło do normy kupki robi codziennie bez wiekszego wysiłku. podawałam tak 3 razy dziennie wode po 30ml ale wypijał około 10ml czasem 20ml i raz dziennie herbatke. a teraz tylko podaje herbatke. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx dzieciaczki na poczcie sa cudowne;* fajnie by było zobaczyc ich wszystkie w jednym miejscu;) ale by był wrzask;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx u mnie zupa pomidorow było pierwszym daniem po wyjściu ze szpitala i małemu nic nie było, kawe piłam 3w1 raz dziennie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mały miał dzis szczepienie i nie płakał, pielęgniarka mówiła cały czas do niego;) i była zdziwiona że nawet łza nie poleciała. mąz sie śmieje ze nic nie rozumiał bo on nie rozumie po angielsku tylko po polsku;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ok zmykam sie myć i ide spac bo jestem strasznie zmęczona ostatnio, mam jakieś zawroty głowy;( buziaki kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×