Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

mamoKostka ja smaruje sudokremem tylko na noc i po kupce a, że Bartek rzadko robi kupki wiec za czesto nie smaruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mu nie posmaruje to czerwone sie robi, a jak nie potraktuje bephanenem jak sie cos mocniej dzieje to mu takie krosty wychodza białe :/ nie wiem co robie źle. Chusteczek uzywam jak mi ciepła woda w kranie za dlugo nie leci (piec nam sie czasem nie chce zaskoczyć), i uzywam albo z hipp albo zielonych pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez ma skłonność do odparzen Ale znalazlam rozwiązanie idealne:) pampersy happy, zasypka babydream i chusteczki clean kindii jasno niebieskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mamakostka- nic nie robisz źle.. !! ja przy nikoli robiłam wszystko w 100% tak jak być powinno a i tak bylo, lekarz mowil mi ze niektore dzieci maja taki ostry mocz i trzeba przeczekac i koniec.. Nikolki pupunie chronił tylko ten krem penatena, w rossmanie tez go mozna czasami dostac ale tylko maly.. jak chcesz to pisz to ci wysle ;) fajnie by bylo gdyby sie komus przydalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ja nie wiem co to odparzenia...nigdy nie miał...mimo, że grubasek i fałdek ma duzo:P wiec nie pomoge...choc pamietam, że kiedys jak położna jeszcze chodziła to tez mówila, że najlepiej tylko mąka ziemniaczana a jak cos wyskakuje to nawet dodwac mąki do kąpieli...podobno pomaga...a i pupe przemywac tylko woda z szarym mydłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala penaten mieliśmy i oddalam go dalej bo po nim było jeszcze gorzej. Ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje Aluni po kazdej zmianie pieluszki a i tak co jakis czas jej sie czerwone robi, ale tqk po srodku , prawie juz w pupci i w pipce, nie wiem co jest nie tak, czasem blednie a czasem w ogole tego nie ma, robi sie co jakis czas. smaruje ostatnio sudocremem, przedtem mialam ziajke i hippa, testowalam tez puder alantan.. pieluszki tez rozne testowalam : dady, pampersy, huggiesy, happy, ostatnio babydream, jestesmy na 4+ . bo 4 wbijaly sie juz w faldki , 4+ sa szersze. każda chwila ma w sobie ukryty sens, czasem trzeba go tylko poszukać .. Aniołek - wrzesień 2010 Aniołek II - grudzień 2011 29.07.2012 - Alunia, nasz maly cud juz na świecie ! 4350 g i 58 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralka jakby sie nikt inny nie znalazl to bylabym chetna na ten penaten, jeszcze go nie testowalam, moglabym Ci zrobic przelew na konto byloby mniej papierkow do wypisywania :-) jejuuuuu ja nie moge spac bo bylismy u tesciow i dalam sie namowic na kawsko, Alunia nie dala mi wypic od razu wiec zanim doszlam do konca szklanki bylo juz grubo po 19........ i w sumie to byla trzecia kawa dzisiaj. dobrze ze Alunka wstaje o dziesiatej bo bykaby masakra jakby wstawala tak rano jak niektore z Waszych Dzieciaczkow :-P ale u nas sypie, ogromniaste platy sniegu leca .... i tak duuuzo .... jeeeej xzemu na swieta tak nie byko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki a ja kawy nie pije i tez nie spie :P a moj o 6-7 wstaje wiec pewnie i tak sie nie wyspie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co mi sie przypomnialo ... jedna laska byka pierwszy raz u ginekologa.. umyla sie, nawet podgolila, ale bylo lato i obawiala sie ze sie tam spoci .. poszla do toalety, spryskala sie w strategicznym miejscu jakims dezodorantem i poszla na wizyte. lekarz podczas badania jakos dziwnie na nia patrzal, i jakby powstrzymywal smiech. nie wiedziala cco jest grane... w domu wziela lustro i jak zajrzala miedzy nogi to okazalo sie ze zamiast dezodorantu popsikala sie brokatem w sprayu heheee :-)))) ja to bym sie pod ziemie zapadla....albo nie... chodzilabym tak dalej na wizyty i udawalabym ze to jakis najnowszy krzyk mody hehee :-P dobrej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się dziś wyspaliśmy. Ja się obudziłam już o 5:30 a mały o równej 6. A tak spokojnie spał, że aż sprawdzałam, czy oddycha. Ja używam rossmanowskich babydream 4, a na noc pampersy active baby 4. Na początku smarowałam dupkę zielonym alantanem z serii dermoline, na to nivea przeciw odparzeniom, bo tak mi siostra poradziła, a teraz zamiennie albo jednym albo drugim, jakoś tak mi zostało, że robię to po każdej zmianie pieluchy, tylko ja od początku myję mu dupkę przy zmianie pieluchy samą wodą, bo tak mi poradziła neonatolog w szpitalu, gdyż mówiła, że mały ma bardzo wrażliwą skórę. Mam przy przewijaku ciepłą wodę w termosie, wylewam troszkę na tetrę i przemywam. Nawilżonych chusteczek używam tylko przy kupie, żeby wytrzeć z pierwszego. Raz mi się tak lekko odparzył po pierwszym szczepieniu jak miał wysoką gorączkę a tak to ma dość ładną dupkę. Mówią, że dziewczynki się częściej odparzają niż chłopcy. Wasze dzieci już na 80 noszą a mój mały pączuś zaczyna dopiero wyrastać z 68. Xara, Twój Bartuś rzeczywiście kluseczka większa od mojej, macie taki sam bujak jak Aneta od Kai i ja, a widzę, że nogi mu mocno wystają poza siedzenie. Ile Ci waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my nosimy pampersy dada 3, na noc pampers active baby 4. Smaruje bepanthenem jak coś się zaczerwieni, a tak to chusteczkami pampers premium care wycieram. Rzadko coś się dzieje, najczęściej fałdki na nóżkach zaczerwienione. Gabi też pampers jest poniżej pępka, mimo to nie kupuję większych bo są za szerokie. Mam jeszcze paczke GAGA 3, też szerokie są. A rozmiar 68, czasem 74 nakładamy. Ma 71cm tak jak ją mierzyłam i 7kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalyscie :) ja juz od 5 na nogach, jestem juz po treningu skalpel, czuje sie taka polamana hehe :) mam nadzieje ze wytrwam :) wczoraj zanim maz wrocil z pracy wykapalam maluchy, najpierw corcie, potem ja wycieram i smaruje a synek sie kąpie. musze isc posprzatac lazienke bo taki tam sajgon zostawialm, ale nie mialam juz sil. xx my juz od dawna uzywamy 4, przypomnialysci mi o tym plynie do kąpieli bed time, przy synku go uzywalama, piekny zapach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xaaaraaa!!! Twoj synek wyglada identycznie jak moj maz jak byl dzieckiem;) takie grubasek bez szyi kochany!! Moze cos w tym jest ze maja to samo piekne imie:) Co do pieluch to 3 byly na tylko za waskie i osikala lozeczko wiec wiedzialam ze sa za male poza tym zapinalam je juz na koncach Mam pytanie czy jak dziecko siedzi zaklada sie jakos inaczej pampersa? Bo jak jej zapinam normalnie to jej sie tak nad nim brzuch caly wylewa...zazelam troszke luzniej zapinac cos jeszcze moge zrobic? Co do higieny to jak was poczytam to mam wrazenie ze nadal 19 wiek hehehe, ja to robie tak jak w szpitalu, chusteczka nivea soft&cream, i nivea soft krem i koniec...zandej wody, nie daj los suchego sudocremu po ktorym by jej chyba tylek pekl....uzywam tez alantan zielony lub zielony linomag ale nie lubie tych tubek przez ktore juz polowy sie wycisnac nie da, ale w torbie podroznej mam je bo sa male...przez tyle kup co mloda robi raz mylam rumiankiem ale generalnie jej pupa sie juz chyba przyzwyczaila, dzis dwa ogromne kupska za nami...ale wiecie jak stare metody sie sprawdzaja to sie trzeba cieszyc bo na bank taniej wychodza, u nas paczka chusteczek na 3 dni...sa tez inne stare metody na dzieci, np. Kobiety na wsi dawaly do ssania mak zawi iety w chusteczke jak szly w pole i dzieci grżecznie spaly :) hhahahaha zart taki bo mam dzis wisielczy humor z racji tego ze chyba z wyjazdu nici.... A ja wam powiem ze usypiam na siedzaco, nie moglam spac po tym co wczoraj sie stalo...ogladalismy film i juz szlam spac,poprawilam mlodej koldre, zgasilam swiatlo w sypialni ale na szczescie poszlam do lazienki nakremowac rece, wracam po ciemku i mi tak sie zdawalo ze nie widze buzi Poli, zapalam swiatla a ona spi na brzuchu z centralnie przytkanym nosem i co jakis czas lekko odrywa glowe by zlapac powietrze....juz pare razy niechcacy sie przekrecila ale zawsze. Sie budzila i stekala...a wczoraj nie...wystraszylam sie nieziemsko...ona tak ma że jak chce sie przytulic na boku uzia do przescieradla to czasem niechcacy siupnie na brzucho...nie wiem co teraz chyba bede ja koldra obkladac... A teraz wlasnie nie odwazyla z brzucha na plecy przekrecic wiec juz wiem ze sie zacznie...wiercenie...a moje dziecko juz posuwa sie na przod...na tylku...zamiast raczkowac to saneczkuje a cieszy sie na caly dom moze nagram jak ktos u mnie bedzie bo tak to musze asystowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
agata za 5dni skalpel bedzie ci mało :) ja 4dni cwiczylam skalpel a wczoraj juz szukalam czegos wiecej i zrobilam szok trening- dopiero sie ze mnie lało hehe :) ale zadowolona :P ja cwicze wieczorem bo ide od razu pod prysznic ;) rano nie mialabym jak ;] niki odezwij sie na fb ;) dogadamy co do kremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej, wypraszam sobie IX wiek! Ja nie widzę w tym nic zdrożnego, skoro u mnie to działa. Nawet myślałam nad używaniem normalnie chusteczek ale po co jak tak dobrze działa a dużo dużo taniej wychodzi. No co jak co ale nie myślałam, że akurat przeciwniczka chemii mnie wyśmieje. :P A jak dbacie o buzie dzieci? Bo ja na wieczór myję płatkiem kosmetycznym zamoczonym w przegotowanej wodzie, rano to samo, tylko wcześniej gazikiem namoczonym w soli fizjologicznej przemywam oczka, a na końcu smaruję buzię kremem z Emolium. Przedwczoraj wysłałam siostrze mmsa jak młody śpi, wysłałam też na pocztę. On śpi mi tak i w dzień, i w nocy. Nie wiem jak on sobie radzi w nocy z tym przekręcaniem jak jest w śpiworku. Mówię sis, że boję się, że się udusi, na co ona, że takie dziecko to ma już instynkt samozachowawczy i sobie poradzi, żeby się nie udusić. No nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U nas 3 noc wiercenie, kręcenie, poplakiwanie, ech nie wiem co to, dziś znowu cześć kupy zielona, czy to możliwe zeby to był jeszcze szpinak z 4 dni przed? Potem była normalna kupa? My używamy dady 3 w dzień na noc pampers premium Care 4 a chusteczek pampers activ a smarujemy nivea na odparzenia. A i tak często ma czerwone, wiec smaruje za każdym razem, a jak przemywam chuteczka to czekam aż wyschnie, jak ma czerwone mocno, to wtedy przemywam wacikiem z woda. Dziś chce dać pierwszy raz marchewke w zupce jarzynowej jest jej mniej niż sama marchew, od tego uczulenia minął miesiąc, oby było ok Byłam wczoraj w kinie na Niemożliwe już dawno tak sie nie zbeczalam na filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja wlasnie robie małej mleko:) a wlasnie pytanie mam. Czy dodajecie cos do mleka na noc zeby bardziej syte bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita, wydaje mi się, że 4 dni to trochę za długo jak na resztki po szpinaku. Nie wiem. Ardi, ja nie odpowiem, bo mój na cycku. Dziewczyny dodają kleiki lub kaszki chyba. Niech się same wypowiedzą. Czy któraś próbowała wozić dziecko na sankach czy też to jeszcze za wcześnie? Bo ja tak wczoraj gadałam o tym z mężem i o dziwo nie miał nic przeciwko. Ale jak tak sobie uprzytomniłam, to przecież mimo, że z oparciem to jednak nie będzie niczym przywiązany. A mamy taki fajny gruby śpiwór z futrem na sanki i chętnie bym go wzięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykończona jestem:( znowu w nocy była wysoka goraczka, musiałam mlodemu robić okłady na główkę, dopiero po nich usnął. Bidulek okropnie sie męczy:( Najgorsze ze nie udało mi sie rano złapać moczui nie zaniosłam do badania. Polece potem jeszcze do apteki po woreczek a potem wyślę męża do miasta do laboratorium. Biedny rano mi tak skomlał jak zwierzatko zranione. Musiałam go ululać na rękach. Jak znów będzie taka noc to jutro mamy się zgłosić do przychodni i chyba dadzą antybiotyk. xx adril - ja na noc dosypuję kleiku ryżowego tak ok 2 łyżeczek na 180 ml wody. Może nie spi dłużej ale ewidentnie bardziej mu smakuje. xx Ja używam pampersow zielonych jeszcze 3, ale jak skończę tę paczke to kupię 4. asiulka - tak samo zapinasz jak dziecko siedzi, pampers sam się ułozy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamokostka- wiesz to taka moja rada jak Ci pasuje to kladz go tak spac ja tylko sie pomadrzylam,ze pozniej to juz nie jest latwo. jestem nieobiektywna i patrze przez swoj pryzmat. ok godz 16tej juz niczym nie zyje jak 19-20 jak tym kiedy maly pojdzie spac :D hehe a uczylam tak od poczatku x jesli chodzi o cwiczenia chodakowskiej tralala pamietaj ze za duzo nie dobrze organizm sie przyzwyczaI u bedzie chcial wiecej. ja cwicze ponad dwa tyg i bilans: kg- ile bylo tyle jest:P brzuch (w pepku) -3 biodrach - 4 tylek -2 uda- bez zmian (ale tu zmian sie nie spoedziewam bo nogi mam umiesnione) x xaraa ale Wy sliczni jestescie ;-) a moge spytac ile masz lat? mlodo wygladasz:) x pampersy rozm 4. niesmaruje pupci niczym. przecieram chusteczkami. olek juz nie spi w pampersach ale poki spal mieli ten sam rozmiar haha ale on to taki patyk chudy x czerwone okolice odbytu to czasem na zeby tez x ita wyslalam Tobie wczoraj maila. jeszcze raz dzieki. wczoraj z nia rozmawialam juz czeka na pierwsza sprawe rozwodowa a on dalej nie pomaga wiec naprawde kazdy grosz sie liczy x ardi ja daje lyzeczke kaszki x milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Kuleczka zasnęła a tatuś kuleczki jeszcze spi po nocce wiec zajrzałam do Was :) U nas nocka nie była tak straszna jak sie zapowiadała...w sumie spał do 7 z 4 pobudkami...a zazwyczaj sa 2 :P de mag ogia w sumie nie wiem ile waży...ostatnio ważony na szczepieniu, miesiac temu wazył 10.3...ale nie widze, żeby teraz przybierał...jak to moja tesciowa mówi, że moj P tez taki był...na poczatku kuleczka a potem jak zaczał chodzic to chudł w oczach :P hmmm w sumie ona zawsze mowi, że Barus wszystko ma za tatusiem...ooo tylko mówi, że oczy bedzie miał moje bo mąz ma ciemne a ja niebieskie :P Odzież kupuje mu na 86 i to w sumie zalezy z jakej firmy są ...bo jedne na 86 są ok a niektóre jeszcze za duze... asiulka może rzeczywiscie cos w tym jest :P ita ja tez ogladałam ten film, mam na kompie ale powiem Ci, że oczekiwałam troszke wiecej dramatyzmu...choc nie powiem, że sie nie wzruszyłam... Adri nie pomoge, bo moj na cycuchu :P Goju biedulek Igorek buziaki dla niego :* anetka dziekuje za komplement :) napisze Ci ile mam lat ale najpier napisz ile mi dajesz...jestem ciekawa na ile mnie odmłodzisz :P Pzodrawiam mamuski i całuski dla szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xaraa- 23-24 ? x de mag ogia- a jaka dokladnie to jest farba? tzn odcien ? widze nikt nie chce moze ja bym sie skusila tlyko ze ja mam ciemne i nie wiem czy by choc troche rozjasnilo bo chcialabym miec cieplejszy braz x Goja- trzymaj sie zdrowka dla Igora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka jak ja Cie już lubie :D odmłodziłas mnie o jakies 5 lat :P a ja już sie tak staro czułam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - chętnie skorzystam z rad, jak go wcześniej położyc :) U nas to wynikło z tych kolek, bo na początku spał ładnie od około 20. Potem się zaczeło, wieczny płacz wieczorem i mimo tego, że z brzuchem jest ok nie mogę go przestawić. Goja - zdrówka dla małego, cokolwiek go dopadło :( I dużo sił dla Ciebie :* Ardi - nie pomogę, bo mój na cycku :) Demagogia - nie próbowałam z sankami i jakoś bym się chyba bała. Ale decyzja należy do Ciebie :) Ja buzię przemywam wacikiem z solą fizjologiczną, potem wacik z przegotowaną wodą i krem oilatum. A na dwór mamy nivea ten na mróz i wiatr czy jakoś tak :) Ita - a może to nie szpinak tylko zęby? Nie dawałaś nic nowego? Trzymam kciuki, żeby po marchewce nic się nie działo. Ja też będę niedługo próbować dodawać po troszkę do pietruszki, bo ją wcina aż miło :) Asiulka, chusteczek to faktycznie dużo Ci idzie. Mi tak opakowanie na tydzień wystarcza, ale używam też wody :P Tralala, Agata - kusicie tymi ćwiczeniami :P Niki - zawsze powodujesz że mam lepszy humor :) Kostek śpi, ostatnio wstaje po 8. To kara dla mnie za czytanie w nocy do 3 :D Jutro szczepienie a ja juz się denerwuję. Okropnie się boję powikłań po szczepieniu, nawet chciałam opóźniać wszystkie szczepienia ale straszyli mnie już sanepidem. Zaczynam robić małemu album, bo zdjęć wywołanych juz mam sporo, i leżą luzem. Wasze maluchy też mają jakieś przytulanki do spania? Mój nie zaśnie bez szmatki z głową jak to mówie, jedną kupiliśmy jeszcze jak w ciązy byłam a drugą dostał od ciotki, http://allegro.pl/e-d-kocyk-przytulanka-wild-teddykompaniet-i3033976448.html mamy lwa i tygryska. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaabbcccc
Goju i przez jakis smoczek podajesz to mleko z kleikiem, przechodzi przez zwykly?z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×