Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DukanOdZaraz

Kto zacznie ze mna Dukana ,bedzie wsparciem i oparciem bez wpadek :)

Polecane posty

ja nie mam jakichs specjalnych dan tylko wlasne jem jajko albo serek wiejski :P do pracy robie sobie udka w piekarniku, pozniej w domu "obdzieram" mieso do pojemnika i do pracy albo placki z otrab, jajka, tunczyka i przypraw albo same jajka i otreby plus cynamon do otrab i jajka dodalam tez suszony czosnek i tez smakowalo ;) poza tym wlasnie wczoraj zrobilam zwykle kotlety mielone pierwsza faza to tylko kilka dni wiec w sumie mozna sie przemeczyc ;) u mnie trwa do niedzieli a pozniej tez nie bede robci nie wiadomo co z warzywami ie mam czasu na gotowanie marchewke albo kalarepe pokroje i tez do pracy wiec nic specjalnego ale wiem ze dam rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
ksiazniczko- jeste wiele potraw... pers z kurczaka upieczona w przyprawach w piekarniku, bialy serek ze szczypiorkiem i przyprawami, kurczak wedzony, wszelkie wedliny drobowe ,ale nie w nadmiarze bo maja sporo soli,lepeij zamarynowac piers z indyka i upiec w piekarniku- super szuneczka z indyka i naturalna :) do tego sos z jogurtu naturalnego z odrobina czosnku, koperku i pieprzu. dziwczyny ja na jutro zrobie sobie pizze ... Upiejke spody z ciasta na buleczki Dukana, troche gotowanego kurczaka,warzyw , mozzarella light i sos jogurtowo - pomidorowy. To nagroda za przestrzeganie diety. oczywiscie wszystko wedlug skladnikow z listy Dukana. No i ugotuje sobie pomidorowa :) z kuleczkami z miesa mielonego z Indyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jesli chodzi o same jajka ;) mozna zrobic jajecznice ja zamiast kielbasy daje troche piersi z kurczaka w pozniejszych fazach mozna robic z warzywami mozna zrobic salatke tunczyc jajko i cebula mozna ugotowac jajko, ja je tre na tarce, dodaje troche jogurtu troche pieprzu i mam imitacje pasty jajecznej ewentualnie mozna jajko pokroic na male kawalki to mi teraz tak na szybko do glowy przyszlo :) jak masz ochote na slodkie to serek homo naturalnny, troche slodziku, aromat i do lodowki na godzine, a pozniej smakuje podobnie jak danone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukanodzaraz - uratowalas mnie! :P ja kupilam wlasie wczoraj w kauflandzie jakies mieso mielone z indyka i wlasnie sie zastanawialam czy mozna bo w ksiazce nawet nic nie moglam znalezc o indyku :( mam ta 350nowych przepisow :) ale widze ze mozna wiec super! :) ja tez sobie zrobie pizze, spod jest prosty, mozna nawalic warzyw, troche miesa i super wyjdzie :) wiec widac ta dieta nie ejst nudna ale jednak troche czasu trzeba spedzic w kuchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Agnieszka- do mielonego z Indyka dodajesz przyprawy i jajko,frormujesz kuleczki i wrzucasz na gotujaca sie woge z odrobina suszonej wloszczyzny. Zaprawiasz koncentratem pomidorowym , ja dodaje troche slodkiej papryki w proszku,zamiast smietany odrobina chudego mleka,uwielbiam taka zupke pomidorowa :) a te kuleczki to ja kluseczki tyle ze miesne. Z duma moge powiedziec ze to moj wlasny pomysl. Robie tez swoj wlasny makaron z nalesnikow dukana :) jakos sobie trzeba radzic jak sie zamarzy makaron z sosem pomidorowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj wlasnie juz kotlety zrobilam z tego miesa no i sernik ;) a dzisiaj juz sladu po tym nie ma :D pyszne a to byly moje pierwsze w zyciu kotlety mielone i wyszly suoer wiec tym bardziej ejstem zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
agnieszka- gratuluje... mnie gotowanie sprawia przyjemnosc. relaksuje mnie to,nienawidze tylko tego sprzatania po : no ale coz zrobic? staram sie pytac mojego faceta czy nie posprzata za mnie :) i czesto tak robi. Ja poprostu musze schdnac , mam czas do polowy lutego,jesli nie zejde do tego czasu do 67 kg to poprostu odpuszcze i przejde na 3 faze. Bo to bedzie oznaczalo ze Dukan juz na mnie nie dziala ;) boje sie zastojow,ale jak narazie jest tendencja spadkowa. dziewczyny fajnie ze tu jestescie, bo jest z kim pogadac i wiadomo razem latwiej. ja dzisiaj zjadlam da jogurty owocowe na zlodziku,bo jestem w pracy i nie mialam nic slodkiego pod reka,ale lepiej to niz cos zakazanego totalnie. Dzisiaj bede w domu sama przez dwie godziny i zamierzam zabrac sie za gotowanie na pare dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah znalazlam tego indyka! w miesie drobiowym bo u gory jest 12rodzajow miesa a na dole jeszcze 9rodzajow miesa drobiowego :) mam tutaj w ksiazce napisane ze mozna uzywac 72produkty bogate w bialko na pierwszej fazie ale kurde zeby to teraz polaczyc zeby cos fajnego wyszlo to juz zaczynaja sie male schody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny jestem w kropce :( 2lutego wyprowadzam sie z polski jade do rodzicow do uk i na poczatku bede z nimi mieszkac jakies 2tygodnie ale juz mi wczesniej powiedzieli ze jasne ze moge z nimi mieszkac ale oi normalnie jedza wszystko i osobno dla mnie jedzenia nie beda kupowac rodzice faktycznie nie licza pieniedzy ze kupia kg jablek za 1funta bo taniej biora wszytsko co lubia, owoce warzywa, mieso na obiad, kazdy je rozny chleb, moja siostra tostowy, mama ciemny a tata normalny ;) pija duzo wody, duzo sokow, kupuja tez ciastka jakies paczki, czesto jakies ciasto w domu jest i wlasnie jestem w kropce bo zaczelam diete, mam powera a wychodzi na to ze moge ja robic do 2lutego a pozniej co? a ja nie mam tez kasy na poczatek zebym sama sobie mogla kupowac :( cholera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Napewno kupuja kurczaka i jajka. A jesli kupuja pol gotowe jedzenie to sie wystrzegaj,jest niezdrowe i zawiera duzo soli. Mieszkam w Irlandii i wlasnie dlatego przytylam az do 92 kg. Od poltora roku walcze z kg i jest ciezko ,wiec postaraj sie jakos omijac to jedzenie '' szerokim lukiem''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupuja gotowcow znaczy akurat zupki chinskie kupuja w polskim sklepie w zamrazalce maja zawsze pizze ale reszte to mama z tata sami gotuja :) a te zupki i pizza to takie awaryjne jak im sie nie chce gotowac tak myslalam zeby przez ten miesiac maksymalnie schudnac ile bede mogla duzo cwiczyc i zero odchylen od diety pozniej wyjade do nich i jak sama bede juz zarabiac to wtedy znowu robic dukana na samym miesie i jajkach nie dam rady mimo wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj chowam wage codzienne wazenie jest bez sensu widze ze powoli moje cialo sie zmienia a waga moze jedynie sprawiac ze sie bede wkurzac wyciagne 15styczia i napisze ile mi spadlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez stwierdzilam ze codzienne wazenie jest bezsensowne dlatego przy rozpoczeciu dietki stwierdzilam ze wazyc sie bede co 2 tygodnie .Ostatnio wazylam sie 28 grudnia a planuje wejsc na wage w srode tzn.11 stycznia.Mysle ,ze cos ubylo bo w spodniach mam sporo luzu i kosci miednicy leciutko odtawac zaczynaja hurraaa... A kiedy przechodzicie na faze II .Ja planuje od poniedzialku mysle ze 7 dni na I fazie wystarczy tak wiec w poniedzialek dolacze warzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi wg testu wyszlo 6dni 1fazy wiec koncze ja w niedziele wage schowalam i zwaze sie sie dopiero 1lutego to bez sensu bo kurde dostaje do glowy, tu mi ubedzie 1kg ale pozniej przybedzie pol kg i juz panika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanodZaraz
To ja tez zegnam sie z waga na dwa tygodnie do 21 stycznia :) i zobaczymy. A narazie to jadlam warzywa juz wczoraj bo czulam sie bardzo slaba. i teraz az do poniedzialku. A potem trzy dni protein i na zmaine tak jak sie umowilam z maruda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Witam sobotnio :) Od dziś zaczynamy warzywka :) nareszcie można poszaleć w kuchni, wczoraj smażyłam placki otrębowe ale z samych otrębów i jajka bo żadnego serka nie miałam. Nawet dało się zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja warzywa dopiero w poniedzialek ale ie czuje sie slaba:) ale dzisiaj to ja sobie chce zrobic dzien na samej wodzie wczoraj tyle zjadlam, ze jest godzina 12 a mi sie w ogle jeszcze jesc nie chce nie wiem czy to dobrze czu nie ale nie chce w siebie wpychac jedzenia, wiec wole wode pic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Też tak czasem mam, ale zamiast wody piję przez cały dzień czerwoną herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Agnieszka i Marudaa- zabije was dziewuchy moje.. absolutnie nie robcie takich rzeczy .wmuscie w siebie sniadanie przed 12 chociaz bo spowalniacie metabolizm i pote waga ani drgnie. Kiedys myslalam ze jeden dzie glodowki nie zaszkodzi,ale po tym jak zaczelam czytac czemu pojawiaja sie zastoje w dietach ogolnie to juz tak nie robie. bycie na samym bilaku i proteinach to dla organizmu jak glodowka wiec nie ryzykujcie przede wszystkim zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Bez obaw ja sobie na głodówki nie pozwalam, jak mi sie nie chce jeść to chociaż piję kefiry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Marudaaa- swoja droga podziwiam ze nie chce wam sie jesc,u mnie to nie przejdzie,zwlaszcza sniadanie,jak nie zjem to o 10 burczy mi w brzuchu,wiec jem o 8 rano a potem okolo 11 dwie luzki otrab owsianych na mleku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Jak zjem dużo poprzedniego dnia to często następnego mi się nie chcę, a jak już coś zjem to mogłabym jeść i jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wczoraj bardzo malo zjadlam nie czulam glodu ale o 23.00 wypilam odtluszczony kefir .Dzis 13.00 a ja tylko kawka i troszke serka bialego i nie chce mi sie jesc.Ale wstawilam rybke mysle ze zaraz ja wcisne .Biore sie za robienie serniczka (przepis zaczerpniety DukanOdZaraz) hehe zobaczymy co wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Powiedzcie mi kochane jak mogę zagęścić sos ? Miałam trochę zamrożonego sosu chrzanowego który wcześniej był bardzo gęsty ale teraz gotowałam kurczaka i ten sos razem z rosołkiem jest dosyć rzadki a takim się nie najem Nie wiem co zrobić :( może dodać trochę mąki kukurydzianej? co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Marudaa- mazeina jest super,powiem ci ze odkad odkrylam to cudo no sosy dla meza zageszczam mazeina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Anuleczka- do sernika jeszcze lyzka srobi kukurydzianej,zapomnialam dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marudaaaaa
Ja nie dodaje do sernika skrobii kukurydzianej, ale np dodaje łyżkę żelatyny żeby ta masa zesztywniała troszkę A co do sosu to w domku tylko miałam mąkę kukurydzianą więc z dwóch łyżek zagęsciłam Pewnie to niedozwolone ale co tam :) Na kolacje usmażyłam już sobie placuszki otrębowe tylko że dodałam przyprawy korzennej do kawy, żeby to jakieś zjadliwe było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys jak robilam sos z pieczarek to dodalam troche maki kukurydzianej lyzka nie zaszkodzi maka jest w miare tania a skrobia 250g u mnie kosztuje 12zl, to dla mnie za duzo jednak :( maki mam pol kg a kosztuje 3zl widc jest roznica ja do sernika nie dodawalam skrobii/maki ale za to dodalam zelatyny tak bylo w poprzednim przepisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DukanOdZaraz
Wlasnie przez zelatyne sr sie nie podnosi,juz lepiej dodaj lyzke maki ziemniaczanej n,napewno masz domu. Ja dwa razy w tygodniu smaze nalesniki ze zkrobii kukurydzianej i jakos chudlam. I we wszystkich dobrych ciastach jest skrobia i dziewczyny chudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×