Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

Karmienie piersią - grupa wsparcia dla zwolenniczek cyca!

Polecane posty

hej mam problem mam synka który od kilku dni chce cały czas siedzieć przy cycku szczegulnie w nocy je co 2 h co 1,5 dodam ze ma 14 tygdni czemu tak jest i czy długo to potrwa a było tak fajnie zasypiał o 19,30 budził sie o 12 potem o 3 i o 6 a teraz masakra POMOCY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na poczatku miałam małe problemy ale teraz jest ok. Tylko postanowiłam zadbać jeszcze o to zeby wspomóc swoj organizm, dlatego zaczełam pić Prolaktan Prenalen. Polecam go wszystkim karmiącym mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie :) Jestem studentką medycyny i wspólnie z kolegami z koła naukowego przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzamy badanie, które ma nam pomóc w zrozumieniu problemów z jakimi zmagają się matki w pierwszych miesiącach po porodzie. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety ;) Dzięki za poświęcenie nam chwili swojego czasu ! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxkRt9A6PDuI2_Eq21IG105G35-dgCFdGNL6GRp5Vd1_Q5oQ/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KARMIĄCE CYCE NA ULICE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka z suszą w piersiach
Uhhu hu jakie śmieszne, nie wiem po co na forum wchodzą ludzie, których dany temat wcale nie interesuje. W moim przypadku żadne herbatki nie pomagały, jedno dobre co dawały to większa ilość wypitych płynów. No, ale wiadomo samo picie nie pomaga za bardzo do tego trzeba dodać częste przystawiania dziecka do piersi, jak dzieciątko nie umie dobrze ssać to też się laktacji nie pobudzi. Mi bardzo pomagał prolaktan, szczególnie w skokach rozwojowych, co wiązało się z suszą w piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamalej
No bo to chyba jasne, że żadna herbatka czy inny wspomagacz nie zrobi roboty za nas ;) One są po to, żeby nam pomóc, przyspieszyć ten cały proces, ale ogólnie podstawa to przystawianie dziecka. Jak dziecko się nie najada, to nie podajemy butelki, tylko częściej do piersi i w końcu pokarm ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka świadoma
a jak nie ruszy to co? czekać na cud dalej? mm? ja jak mam kryzys biorę prolaktan przez trzy dni i po kryzysie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMorellka
To nie zupełnie tak jest bo poza prolaktanem trzeba jeszcze pić dużo płynów, stosować zbilansowaną dietę, odpoczywać, ale co do tego żeby się bez sensu nie męczyć to się z Tobą zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamalej
Matka świadoma, oczywiście, ze ruszy, jesli nie ma medycznych problemów. Tylko trochę się trzeba o to postarać. Ja nie piszę tego po to, żeby negować np. prolaktan. Wrecz przeciwnie, sama używam i mi pomaga, ale własnie POMAGA. Trzeba mieć świadomość, że on nam mleka w piersiach nie wyczaruje z powietrza. Trzeba przyjmować odpowiednią ilość kalorii, więcej pić, częściej przystawiać dziecko lub odciągać, jeśli mleka jest za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamarozi
Dołączam do Was:) sama karmię piersią i wiem, jak trudno jest wspomóc produkcję pokarmu. Z zainteresowaniem przeczytałam wypowiedzi, dotyczące prolaktanu, ponieważ czuję, że mam mniej pokarmu. Jak często się go zażywa? I kiedy można zauważyć poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcowamamazosi
Ja biorę Prolaktan, i powiem Tobie, że bardzo dobrze działa. Przyjmuję go raz dziennie (to proszek) i dosłownie po kilku dniach zauważyłam poprawę:) Możesz go dostać w aptece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipcowamamazosi
Dziękuję mamarozi za poradę:) wybiorę się dziś po ten środek i zobaczymy, czy mi pomoże przy moich problemach:)A kiedy zauważyłaś poprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wpychaj tego prolaktenu nie wpychaj tak !! Mozesz sie rozczarować. Masz jak ja do apteki bliziutko i nie martwisz się co będzie się działo z dzieciaczkiem i twoim karmieniem. I tak tyle porady potrzebujesz jak ja, gdy chcesz ekologicznie pielęgnować bardzo delikatną skórę dzidziusia. Za krem z receptury aptecznej zapłaciłabym 10 razy więcej bo wiem,że ma ZERO chemikali,a jak fajnie pielęgnuje ciemieniuchę i całe ciało. Trzeba być nierozsądnym i z każdej strony tak walić chemię i rozczarowanie dlaczego choroby nowotworowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesiennamama123
A mi tam prolaktan pomógł i jeżeli coś pomaga, to warto o tym mówić. Zresztą każdy ma wybór i sam decyduje, co będzie przyjmować. A wracając do tematu, uwielbiam karmić piersią i zawsze staram się karmić przynajmniej do 6 mc dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiamkwiaty123
Zgadzam się, jak coś działa i pomaga, to warto to promować:)a o prolaktanie słyszałam od mojej siostry, która często go brała na laktację (ma bliźniaki, więc pokarmu musiało być sporo) i pomagał w kryzysowych sytuacjach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To głupota sobie sięgać, po prochy prolaktan ,nigdy nie warto !!!!!! , żadna tabletka nie jest tak sobie obojętna dla zdrowia i ma skutki uboczne przy karmieniu . Dbaj o piersi, pomocną aptekę sobie wybierajcie co ekologicznie Ciebie wspiera i rzeka mleka jak u nas !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co nie wiedziałyście, że nikt nie da rady pomóc w karmieniu jak mgr. farm w aptece. Z praktyki jako szukająca pomocy specjalistycznej i na którą nie wydałam grosza jest apteka indywidualna, one bardzo dbają i jakie pozytywne efekty bez chemicznych prochów. Da się,tylko trzeba zrobić wywiad gdzie jest taka apteka indywidualna , co do tego tematu najbardziej pasuje!!!! A jaki fajne kremy robione w recepurze aptecznej do pielęgnacji ciemieniuchy i wrażliwej skóry dla dziecka i mamy sami zamawiamy , bo bez parafiny ,gliceryny i innych chemicznych trucicieli ,dopasowane do standartu naszego wymagania potrzeb i profilaktyki o zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma jak to świadoma mama i wie gdzie szukać pomocy. Wszystkie mamy w naszej rodzinie najlepsze dorady brały z upatrzonej sobie apteki . To prawda najtaniej i najlepiej a specjalistyczna dorada za którą, się nie płaci to tylko w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowamama123
A ja mam problem z karmieniem piersią, zauważyłam, że mam mniejszą ilość pokarmu i planuję wybrać się do apteki. Powiedzcie mi na co mam zwrócić uwagę przy wyborze środków na laktację? To moje pierwsze dziecko i kompletnie nie mam pojęcia, co przyjmować na zwiększenie laktacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic samemu się nie bierze , żeby nie żałować , wystarczy zajść do wybranej sobie apteki i jest pomoc specjalistyczna w 100% . Metoda powiedzcie co bierzecie jest niebezpieczna wprost dla karmienia i dziecka tym bardziej, że handluja różnymi proszkami z niezidentyfikowanego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie polecam poradnik Karmienie piersia Sheila Kitzinger. Autorka karmila rowniez bliznieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tak.w obecnych czasach apteki najbardziej indywidualne dużo czasu poświięcają problemom dnia codziennego z czym mamy karmiące się borykaja i wybierają mamusie profilaktyke ekologiczną, dla karmienia jak i dla pielęgnacji ciała dziecka i swojego z receptury aptecznej kremy ekologiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajaneczki
Przyłączam się do grupy zwolenniczek karmienia piersią:) i uważam, że jeżeli nie ma problemów z laktacją, to warto karmić piersią:)od dwóch miesięcy karmię piersią i powiem, że uwielbiam to:)ale mam pytanie do doświadczonych mam, w lewej piersi pojawia się ból podczas karmienia, czy to może być zapalenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmić piersią zawsze warto i wcześniej zrobiliśmy z mężem rozeznanie w której aptece takie wsparcie jest najlepsze.Bez wahania specjalista mgr. co ma doświadxzenie w swojej praktyce w aptece i wychowaniu na karmieniu piersią to jest co ptrzebuje każda mama . Tym bardziej jak bez farmakologicznych sposobów potraktować to wiedza specjalisty praktyka w aptece jest niezastąpiona jak również gdy zachodzi potrzeba ,to jakie leki można a jakich NIE w trakcie karmienia to bezwzględnie mgr. farm. w wybranej aptece jest zawsze pierwszym do edukowania nas, bo nie chcemy opierać na zasłyszanych opowieściach mylących ,a takich internetowych jest bez liku dla mylenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniedlugobedemama

Odświeżam wątek... za kilka dni mam termin i kobiety z mojego otoczenia utworzyły dwa obozy, tych zwolenniczek karmienia piersią, jak i i przeciwniczek.... powiedzcie mi, jakie zalety ma karmienie piersią??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaZuzanny

Współczuję, najgorzej być pośrodku:)ale zalet jest bardzo dużo - poczytaj w tym wątku, większość to prawda:)warto pamiętać, że nawet jak zaczną się problemy z laktacją, to są już takie środki na laktacje, że możesz je pokonać i dalej karmić piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzniedlugobedemama

MamaZuzanny dziękuję za odpowiedź:)to prawda, to jedna z najgorszych sytuacji, jak się zostaję matką:/ przeczytałam ten wątek i kilka innych, wiem już jakie są zalety karmienia piersią. Moja siostra miała duże problemy z laktacją, więc może dlatego mam takie obawy. Z drugiej strony widziałam, że brała jakieś środki na laktację (to chyba był prolaktan, ale nie jestem pewna) i udało jej polepszyć laktację. Więc może martwię się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dzieci kp są: mądrzejsze, zdrowsze, bardziej empatyczne, wyższe. Poczytaj Hafije. Nie pytaj o zalety karmienia tylko karm. Kochająca mama wykarmi dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościniec

I znowu reklama tego bloga:/ są jakieś badania naukowe na to, że dzieci kp są mądrzejsze i bardziej empatyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×