Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

Karmienie piersią - grupa wsparcia dla zwolenniczek cyca!

Polecane posty

Ewa 1311 ja prowadzę tą "ekspozycję na gluten" chociaż moja siostra nie robiła tego u swojego synka. Ponieważ jak wiesz podaję raz-dwa razy dziennie butelkę z mm to dosypuję do niej kaszkę mannę. Z tego co wiem to u dzieci karmionych natauralnie gluten w niewielkich ilościach- 2-3g na 100 ml posiłku powinno sie wprowadzać nie wcześniej niż w 5 miesiacu i nie póżniej niż w 6 miesiacu. Ale też sie zastanawiałam jak to się ma do karmienia tylko i wyłącznie piersią przez 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lempira Mnie to teraz bardzo interesuje, bo Młody właśnie skończył 4 miesiące i jak mam robić ekspozycję to teraz... Kiedyś podobno się dopiero w 10 miesiącu robiło. Ja znalazłam taki artykuł i mi namieszał w głowie, a najbardziej jego końcówka... http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/jadlospis-doskonaly/1304-ekspozycja-na-gluten.html I dalej "wiem, że nic nie wiem"... :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
ja również karmie piersia swoją niespełna m-czna córcię więc dołączam do Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Despina! I jak tam Ci idzie "cyckowanie"? To Twoje pierwsze Dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
pierwsze, nie planowane, mam 20 lat:)Teraz walczę z nawałem pokarmu i nawet na uczelnie chodze z laktatorem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Despina I jesteś zdecydowana karmić wyłącznie piersią? Podziwiam! Chociaż do wakacji nie tak daleko! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
mam taki zamiar:)Nawał w koncu sie skończy przecież;) Oby do wakacji, potem bedzie starsze i rozszerzymy dietkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOOHRE
Dziewczyny, z własnego doświadczeia powiem: nie możecie sie sztywno trzymać wszystkiego, co napiszą w gazetach! Intuicja matki jest najlepsza w tym temacie. Wiadomo, że nie powinno sie wcześniej niż po skończonym 4 miesiącu życia dawać inny pokarm maluszkow niż mleko. Ale wiem, że nawet jak się dw wcześniej marchewe czy jabłko to nie powinno sie nic stać, pytanie tylko po co dawać, skoro maluszek i tak nic z tego nie przyswoi bo układ trawienny jest jeszcze bardzo niedojrzały. . Jak juz zaczniecie dawać dzieciątku jedzenie to spokojnie, nie "rzucajcie się" by codziennie coś nowego było (w późniejszym okesie to już nie jest problem ale na początku tak). Wiadomo, że trzeba starannie selekcjonować jedzenie dzieci (mówię tu o dobrym rodzaju mięs, małej ilości cukru itp). Wiadomo, że maluchom nie daje się cytrusów, rzeczy wzdymających, miodu, truskawek.... Ale powiem Wam że nie możecie popadać w paranoje, bo tak i tak w gazecie pisało. Kiedyś półroczniaki dostawały piętke chleba i wcinały ze smakiem, nikt nie patrzył sie na gluten (co sama uważam za szczyt nieodpowiedzialności bo o zadławienie łatwo). Jakbym ja miała karmić córę do 6 miesiąca piersią tylko (bo tak pisze wszędzie), to co i jak ona by jadła, gdy ja siedzę 7 godzin w pracy? Dodam, że żadne mleko w butli nie zostało przez nią zaakceptowane (nawet moje odciągnięte z piersi) Nauka jedzenia trwa u maluchów dość długo. Zanim dziecko zje pierwszą łyżeczkę jedzenia to potrwa to tydzień, dwa, bo wszystko co mu juz uda się dać do buzi, malec i tak sprawnie wypluje (jakoś łatwiej jest mu wypluć językiem niz popchnąć dalej do gardła). Apel do Was, bądźcie rozsądnymi mamami, nie patrzcie na innych i nie słuchajcie innych. Każde dziecko Wam samo pokaże na co jest już gotowe. Jedne w wieku 7 miesięcy będzie juz jadło kawałki chleba na śniadanie, inne żadnego stałego pokatmu nie będzie umiało przełknąć, tylko papki. Obserwujcie maluchy jak reagują na nowości, nie dawajcie dużych porcji, nie przejmujcie się że dziecko je produkt który dopiero moze zacząć jeśc za miesiąc, albo że nie je tego, co juz dawno powinno. Nie popadajcie w żadne skrajności i cieszcie sie z nowych umiejętności smyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
ojciec mojej córeczki jest pediatrą więc na pewno będe trzymała sie Jego regół żywieniowych itp:) A przy karmieniu piersia do 5 m-ca maluszka wystarczy mleko mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Despina
"reguł " sorry za bląd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Ja jestem wielka fanka karmienia piersia. Pierwsze dziecko karmilam 2 lata i 2 miesiace, teraz karmie drugie juz 7 miesiecy, niedlugo wracam do pracy, ale nie zamierzam odstawiac od piersi, juz przygotowuje malca do tego ze mnie nie bedzie w ciagu dnia, ale rano, wieczorem , w nocy i w weekendy bede karmic.... W pracy zamierzam odciagac mleko dla dziecka, ktore zostanie mu podane na drugi dzien przez babcie. Karmienie jest cudowne, sprawia ze trud macierzynstwa jest lagodniejszy i bardziej znosny, to nagroda za wszystkie trudy z nim zwiazane, cudowne, mistyczne przezycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Witam Was dziewczyny!! Czy któraś z Was jest może mamą blizniąt? Mam pytanie odnośnie karmienia piersią. Mam ambitny plan aby karmić obydwu naraz i wiem, że do tego przydatne są poduszki do karmienia. Tylko znalazłam dwa rodzaje i nie wiem która byłaby najlepsza dla takiej dwójki Podsyłam Wam linki może doradzicie jeżeli któraś z Was też miała taki ambitny pomysł http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do- karmienia-rogal-170-cm-i2186207253.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-zdejm owana-poszewka-ecru-i2192681827.html Byłabym niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady !! Bo już za miesiąc rodzę i chciałabym się zaopatrzyć w którąś z nich.Wcześniej pisałam na forum i nie dostałam żadnej odpowiedzi :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Witam Was dziewczyny!! Czy któraś z Was jest może mamą blizniąt? Mam pytanie odnośnie karmienia piersią. Mam ambitny plan aby karmić obydwu naraz i wiem, że do tego przydatne są poduszki do karmienia. Tylko znalazłam dwa rodzaje i nie wiem która byłaby najlepsza dla takiej dwójki Podsyłam Wam linki może doradzicie jeżeli któraś z Was też miała taki ambitny pomysł http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do- karmienia-rogal-170-cm-i2186207253.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-zdejm owana-poszewka-ecru-i2192681827.html Byłabym niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady !! Bo już za miesiąc rodzę i chciałabym się zaopatrzyć w którąś z nich.Wcześniej pisałam na forum i nie dostałam żadnej odpowiedzi :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Witam Was dziewczyny!! Czy któraś z Was jest może mamą blizniąt? Mam pytanie odnośnie karmienia piersią. Mam ambitny plan aby karmić obydwu naraz i wiem, że do tego przydatne są poduszki do karmienia. Tylko znalazłam dwa rodzaje i nie wiem która byłaby najlepsza dla takiej dwójki Podsyłam Wam linki może doradzicie jeżeli któraś z Was też miała taki ambitny pomysł http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do- karmienia-rogal-170-cm-i2186207253.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-zdejm owana-poszewka-ecru-i2192681827.html Byłabym niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady !! Bo już za miesiąc rodzę i chciałabym się zaopatrzyć w którąś z nich.Wcześniej pisałam na forum i nie dostałam żadnej odpowiedzi :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Witam Was dziewczyny!! Czy któraś z Was jest może mamą blizniąt? Mam pytanie odnośnie karmienia piersią. Mam ambitny plan aby karmić obydwu naraz i wiem, że do tego przydatne są poduszki do karmienia. Tylko znalazłam dwa rodzaje i nie wiem która byłaby najlepsza dla takiej dwójki Podsyłam Wam linki może doradzicie jeżeli któraś z Was też miała taki ambitny pomysł http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do- karmienia-rogal-170-cm-i2186207253.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-zdejm owana-poszewka-ecru-i2192681827.html Byłabym niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady !! Bo już za miesiąc rodzę i chciałabym się zaopatrzyć w którąś z nich.Wcześniej pisałam na forum i nie dostałam żadnej odpowiedzi :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Witam Was dziewczyny!! Czy któraś z Was jest może mamą blizniąt? Mam pytanie odnośnie karmienia piersią. Mam ambitny plan aby karmić obydwu naraz i wiem, że do tego przydatne są poduszki do karmienia. Tylko znalazłam dwa rodzaje i nie wiem która byłaby najlepsza dla takiej dwójki Podsyłam Wam linki może doradzicie jeżeli któraś z Was też miała taki ambitny pomysł http://allegro.pl/wielofunkcyjna-poduszka-do- karmienia-rogal-170-cm-i2186207253.html http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-zdejm owana-poszewka-ecru-i2192681827.html Byłabym niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady !! Bo już za miesiąc rodzę i chciałabym się zaopatrzyć w którąś z nich.Wcześniej pisałam na forum i nie dostałam żadnej odpowiedzi :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaaa83
Przepraszam, że aż tyle moich odpowiedzi się stworzyło ale coś stronka się przywiesiła i internet zwariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! Ja już sama nie wiem w takim razie, co mam robić. Karmię wyłącznie piersią już ponad 4 miesiące - konkretnie 18 tygodni. Synek rośnie ładnie, przybiera wystarczająco - nie jakoś ogromnie dużo, ale w normach, jest żywotny, wygląda zdrowo. Na poprzedniej wizycie szczepiennej nic mi pediatra nie powiedziała o glutenie, ani rozszerzeniu diety. Następną wizytę mamy 24.04 dopiero. Czy uważacie, że powinnam się udać profilaktycznie do pediatry i pogadać, czy robić tą ekspozycję na gluten i ewentualnie jakieś badania, czy anemii nie ma, czy coś? Czy nie szukać dziury w całym i spokojnie dalej sobie karmić do tej planowej wizyty szczepiennej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 miesięcy wyłącznego karmienia piersią za nami. Za zgodą pediatry od dzisiaj po łyżeczce, po łyżeczce, zaczynamy smakować innych pokarmów, żeby w siódmym miesiącu zastąpić jedno karmienie innym posiłkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon ma już ponad 8 miesięcy i nadal karmię piersią. Jeśli zajrzy tu jakaś Mama długo karmiąca piersią, to niech mi odpowie, jak często karmi/karmiła dziecko, jak miało 8-10 miesięcy? Ja karmię ze 3-4 razy w dzień i 1-2 razy w nocy, w zależności od tego, ile Szymon zje pozostałych posiłków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy! /jestem mama 6 tygodniowej Amelki i chcialabym sie podzielic z wami swoimi doswiadczeniami w zwiazku z karmieniem piersia. Od mometu zajscia w ciaze bardzo chcialam karmic piersia. Wyobrazalam sobie, ze jesli czlowiek chce to moze..:) ale niestety nie jest to takie proste w moim przypadku. Mala urodzilam przez cesarskie ciecie. Pokarmu nie mialam na poczatku i karmienie bardzo bolalo, ale nie dawalam za wygrana. Przeplakalam wiele chwil i jego ilosc stopniowo z kolejnymi tygodniami sie zwiekszala. Niestety nie na tyle aby wystarczalo to malej. Juz w szpitalu z powodu nie dokarmienia mala miala obnizony poziom cukru i dwa razy musieli podac jej mleko sztuczne. Na dodatek po pierwszych 2 tygodniach ciagle gubila wage wiec zdecydowalam sie dokarmiac mlekiem modyfikowanym. W moich piersiach nigdy nie bylo wystarczajaco mleczka dla niej...tak mi sie wydaje, nigdy nie byly one nabrzmiale a laktatorem moge zciuagnac z nich w jednorazowo okolo 601 ml. Do tego po zciagnieciu na mleku korzuszek, ktory sie wytwarzal to tak jak osad na herbacie. Prawie go nie bylo. Mala moze wisiec na cycu 24 na dobe gdyby nie mleko modyfikowane. Od kiedy z\aczelam je podawac zaczela takze przybierac na wadze. Do tego kiedy karmie pol na pol mlekiem takim i takim nic nie jest uregulowane. Moim mleczkiem karmie ja okolo 40 min przed karmieniem mlekiem sztucznym i po tych 40 min kiedy biore aby sie jej odbilo to jest nadal taka glodna, ze 'zjada' mi ramie ;) i strasznie sie wierci co uniemozliwia odbice. Wiec dokarmiam ja butelka a ona wypija normlna dawka a nawet chcialaby i wiecej.... Po tym czesto odbija jej sie tak bardo, ze czesto zwraca tyle mleka, ze wydaje mi sie, ze to co zjadla to zwrocila, jest go tak duzo.... Plakac mi sie chce z tego wszystkiego..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia0074 Uszy do góry! Nic się złego nie dzieje! Te problemy, które opisujesz da się pokonać z pomocą osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Jak chcesz uregulować odżywianie Amelki albo np. wrócić do wyłącznego karmienia piersią, to wcale nic straconego jeszcze. Skontaktuj się jak najszybciej z dobrą położną środowiskową albo doradcą laktacyjnym w swojej okolicy i opowiedz o tych wszystkich swoich kłopotach. Ja też Ci co nieco mogę doradzić, ale dużo by pisać. Jak będziesz miała chwilę wrzuć swój namiar na GG jakiś, to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje temat;-) jesli dziecko zwraca tak duzo przy odbiciu to znaczy ze sie przejadlo i zoladek nie jest w stanie tego przyhac albo to refluks..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa1311 dziekuje Ci za odpowiedz. Ja mieszkam w uk i kiedy powiedzialam o tym pielegniarce opiekujacej sie nami to tylko sie usmiechnela i tyle. To moj nr gg 20740392. Bardzo bylabym Ci wdzieczna za rade...:). Ale nie karmilam malej juz od wczoraj wieczorem, sprawdzamy po czym ma wzdecia by wyglada, ze po moim mleczku...:( Ale zciagam mleko i zamrazam jak na razie, do jutra rana...:) I strasznie mi brakuje karmienia Amelki, jej kochanych oczek jak patrza na mnie i zlosci w nich kiedy jest strasznie glodna i cyca nie ma na zawolanie...;) jest taka slodka wtedy. W kazdym razie czekam na kazda rade..:) M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik777 tak masz racje, podaje Amelce teraz 100ml 6 razy w ciagu dnia i to jest ok. Czasami chcialaby odrobine wiecej wiec podaje jej troche wody. M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmię i karmię, i karmię... Dziecię me skończyło 9 miesięcy... I może ktoś tu jeszcze zajrzy i mi powie: ile razy daje się pierś dziecku w takim wieku? skąd ja mam wiedzieć, czy ten mój pokarm mu wystarcza? czy nie zafunduję mu niedoborów wapnia? co zrobić, żeby mi się nie budził Chłopisko stare po 2-3 razy na noc na pierś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZakochanaWSynku
Wiem ze to już prawie rok od ostatniego postu, ale jestem niesamowicie Ciekawa czy Nadal karmisz piersia Ewo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×