Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

Karmienie piersią - grupa wsparcia dla zwolenniczek cyca!

Polecane posty

Gość maz ma racje
co do zwisow to ja wole miec zwisy i zdrowe dziecko (skoro nie mam przeciwskazan do karmienia to moje zwisajace cycki nie sa zadnym problemem i dobro dziecka stawiam na pierwszym miejscu). Poza tym teraz dobrym stanikiem wszytsko mozna zalatwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maz ma racje - też łykam cerazette ale niedawno zaczęłam pierwszy blister a Ty już długo i nie masz w ogóle żadnych krwawień a tak poza tym masz jakieś zastrzeżenia, objawy nieporządane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A macie jakieś ulubione firmy w temacie staników do karmienia? Bo ja kupiłam 2 sztuki przed porodem i teraz obydwie za duże pod biustem. Do niczego. Muszę zainwestować w jakiś porządny jeden z miękkimi fiszbinami na dzień i coś, co nadaje się do spania w nocy, bo jednak dość często mam "przecieki" i muszę stanik z wkładkami na noc zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A druga poważniejsza kwestia, która mnie bardzo ciekawi, to - jaką wybrać antykoncepcję podczas karmienia piersią? Po CC raczej nie powinnam przez najbliższe 2 lata zajść w ciążę, więc?... Jak sobie radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lempira No świetne są, ale cholernie drogie, jak dla mnie. Z tego typu mam 2 topy bezszwowe gatta, ale one są ze sztucznego materiału i czasem "parzą". :((( Ja w sumie nie wiem dokładnie, co należy już uznać za "zastój", a co nie, ale dość często czuję nagromadzone mleko w piersiach i wtedy rozmasowuję albo pod ciepłą wodę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmię 12 miesiąć i żadnych zwisów nie mam, ale może dlatego, że biust prawie wróćił do wyściowego rozmiaru, a nigdy wielki nie byl :P Co do miesiączki ciągle karmię na tyle intensywnie, ze to "sczęście" jeszcze nie wróciło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa ja kupowalam alles mama.jak dla mnie swietne staniki i b ladne jak na tego typu.antykoncepcja to cerazette zapisla mi gin,ale ja nie biore ich.one sa ponoc ok przy karmieniu.moj biust jak narazie jakis tragiczny nie jest,ale zatesknilam za biustonoszem z push-upem i dostalam z tej firmy co wykupila udzialy J.Krupa.sa cudne!tyle,ze do karmienia zupelnie sie nie nadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yulla Bardzo bym chciała za 10 miesięcy powiedzieć to samo, co Ty o swoich piersiach. Póki co jakiejś strasznej rujnacji nie widzę, tyle tylko, że przed karmieniem są pełne i napięte, a po karmieniu normalne - ale żeby jakieś obrzydliwie sflaczałe to nie! Przed ciążą nosiłam 70D, w ciąży kupiłam do karmienia 75E, a w tej chwili muszę kupić 70F. dorcia Ja też uwielbiam Allesa - kupuję od dawna te zwykłe, do karmienia jeszcze nie zamawiałam, ale cały czas się przymierzam. Podoba mi się Alles Dream i Alles Sugar, a Ty jakie modele polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstępy to mi się akurat porobiły na boczkach w ciąży - ale jak zbieleją to też tragedii nie będzie. Na piersiach od spodu mam po parę takich czerwieńszych prążków, ale do tej pory sama nie wiem, czy to rozstępy, czy po prostu naczynia pod skórą... Nie wyglądają jak typowe rozstępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała jakoś "ściągnąć" delikatny nadmiar skóry na brzuchu po CC. Dramatu nie ma. Jakby ktoś mnie nie znał, to pewnie by nawet nie pomyślał, że to po ciąży... Ale ja wiem i szukam jakiegoś preparatu na obkurczenie skóry. Kupiłam żel poporodowy Mustela, ale zmarnowane pieniądze, bo na opakowaniu przeczytałam, że nie jest rekomendowany na blizny po CC (zamawiałam na necie i w opisie aukcji tego nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mi powiecie na temat jedzenia powideł śliwkowych i dżemów niskosłodzonych? Mam ogromną ochotę na kanapkę z powidłami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli w ciąży jadłaś wszystko to i teraz możesz, no bez smażeniny i nadmiatu tłuszczu. Ja tylko raz zafundowałam dzieciu wzdęcia - miał akieś 2 tyg jak zjadłam kapustę pekińską :) Oprócz tego jadłam wszystko od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie jakas madra kobieta!najnowsze badania udowadniaja ze nie wszystko przedostaje sie do mleka matki.Nie ma sensu zyc i zywic sie jak pustelnic.dziecko potrzebuje witamin i urozmaiconej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko uniki potrenuj
A gdzie bylyście jak tą biedną dziewczynę za nakarmienie 7 tygodniowego dziecka w biedronce prawie zlinczowały mamusie wrażliwe na widok cycka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jestem szczęśliwą mamą 4-miesięcznego Gabrysia. Karmię piersią i chcę to robić jak najdłużej . Początki były bardzo trudne bo pozwoliłam by dziecko trzymało w buzi pierś godzinami . Brodawki zaczęły bardzo krwawić , a karmienie stało się b. bolesne ( cóż brak doświadczenia ) - pomógł depanthen. Teraz jest ok. karmię na żądanie. Mam pytanie : jak radziłyście sobie po powrocie do pracy , czy korzystałyście z przysługującej przerwy na karmienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepamietam dokladnier nazw poszczegolnych stanikow,musialabym poszukac na allegro.ale kupilam 4 rozne i wszystkie sa ok.u mnie rozstepy zrobily sie tylko na lewej piersi,ale sa takie dziwne wygladaja raczej jakby odcisk od czegos,wiec nie ma tragedi.ja nie pracuje narazie nie mam zamiaru wracac,bo chce dlugo karmic,a pozniej kto wie moze postaramy sie o rodzenstwo dla julka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aborg Witaj! Mnie też ostrzegano, żeby nie pozwalać Małemu trzymać brodawki bardzo długo i żeby zabierać, kiedy skończy jeść, ale ciągle czasem robię ten błąd. :/ O powrocie do pracy na razie nie myślę. Prawdopodobnie zdecyduję się na urlop wychowawczy. Ale mam koleżanki w pracy, które karmiły piersią - korzystały z przerw na karmienie, natomiast wiem, że nie wszystkie faktycznie karmiły... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Jestem mamą 14 m-cznej Ilonki i nadal karmie ja piersia. Raczej ona zaspokaja pragnienie niz sie najada :) Chodze do pracy wiec mala ma piers tylko po poludniu i w nocy (teraz jak ida jej ząbki). Uwielbiam karmic piersia i wkurzam sie gdy moja przyjaciolka czy kolezanka każa mi juz przestac bo "bede miala problem z odstawieniem" a karmie bo: uwazam, ze moj pokarm jest zdrowszy niz MM uwielbiam patrzec na oczka mojej corci podczas ssania i czuc jej glaskanie corka jest alergiczka i nie moze ejsc nabialu i wielu innych potraw a moje mleko jej nie zaszkodzi (tez nie jem nabialu, przetworzonych produktow lub konserw czy smazonych) szybko schudlam po porodzie i nadal mam swiena figure- jakiej nie zapewniala mi zadna dieta ani cwiczenia :) Wpadlam do Was przypadkiem ale raczej juz nie zajrze gdyz nie mam czasu :) pozdrawiam mamuski karmiace piersia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaania Dzięki za dobre słowo! Aż się raźniej robi. :))) Każdy pozytywny przykład podbudowuje. A karmić wg mnie każda Mama powinna tak długo, jak uważa za stosowne. Wychodzę z założenia, że tym się dziecku raczej krzywdy zrobić nie da. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamania - super! Świetni ecię rozumiem, boz tych samych powodów lubie karmić mojego synka :) Mamy pania dr pediatrę, która karmiła 3 lata, więc jeszcze mamy czas na odstawianie :P Jakoś mnie nie obchodzi co inni myślą o długim karmieniu, bo moje dziecko to moja sprawa. Ale i tak się martwię, że mój synek sam się odstawi wcześniej niż ja będę na to gotowa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi podpowiedzieć, jak rozpoznać po zachowaniu dziecka, że pierś jest już pusta albo na "ukończeniu"? Szymek czasem ssie jedną, wydaje mi się, że się najadł, a za 10 minut znowu chce jeść i wtedy nie wiem, do której go przystawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szukam pomocy . zaczyna zmniejszać mi się ilość pokarmu . synek ma 4 m-ce . może jakieś rady ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przystwiaj, przystawiaj i jeszcze raz przystawiaj. Zrób sobie dzień albo 2 w poscieli i przystwaiaj dziecko jak często dasz radę. Dużo pij i próbuj herbatek laktacyjnych, a o karmi i bawarce zapomni bo nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×