Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Witam nowe Mamusie :) Gratuluję Gabrysi :) i forumowa kolekcja brzuszków naprawdę imponująca. Mam chyba większy, bo czuję się wielorybem i ok 15kg już do przodu Ajponka też miałam uderzenia gorąca a teraz w nocy jest mi tak ciepło, że spać nie mogę. W zeszły wtorek miałam wizytę i następną mam dopiero 27go ale jak stwierdziła moja Gin, możemy już się nie zobaczyć-czyli mogę wcześniej urodzić.Dla pewności wolałabym częściej mieć wizyty, ale ona ma w tym miesiącu urlop i jakoś tak wyszło. zaraz zaktualizuję tabelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........26.......37tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......37 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......36 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......36 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....36 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......35 tc......10.09......Synek - Krystian ramysia91.......21........35tc......10.09.......córka- Marta Ło ło ło...........29........35tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......35 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......34 tc......14.09......Córka - ? Obzartuszek.......27......35 tc......15.09......Synek - Piotruś ? nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............26......33 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012....29.......33tc........22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......32tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......33 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......32tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......33 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......33 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......32 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......33 tc......27.09......Córka - Kalina AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......33tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......32 tc......30.09......Synek Cypisek izka50mm...........32......32 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia? JUŻ MAMUSIE NICK................ TP .......UR....... WAGA...... DŁ...... RP.... PŁEĆ mamuśka 2012....9.09.....28.07......2230.......51.......cc.....Gabry sia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betismile ---> to życzę Ci, abyś na niego trafiła :) Ja do mojego też chodzę prywatnie, bo nigdzie indziej w sumie nie przyjmuje i z tego co z nim już rozmawiałam, to powiedział "będziemy rodzić" więc liczę na to, że będzie przy porodzie ;) ale jednak jakby nie patrzeć matka polka to taki moloch hurtowo produkujący dzieci :D o Sterlingu tez słyszałam samo zło.... Właśnie dużo moich koleżanek rodziło w Madurowiczu, i każda bardzo chwaliła i położne i opiekę po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie troszkę przespalam i odrazu lepiej :-) tylko coś mnie brzuch pobolewa... :-( ostatnio dość często. Znowu jestem cała we wzorki :-D odgnieciona :-D Chyba znowu mam dzisiaj jakiegoś doła, wszystko widzę w czarnych kolorach :-( macie jakiś sposób na to cholerstwo? A takie jeszcze mam pytanie, czy kupujecie pościel do wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja nie kupuje pościeli do wózka, tylko wrzucę prześcieradło i jakis kocyk. poza tym rozumiem Twoje smutki, bo ja dziś spuchłam tak, że moczes stopy , bo sa jak balony.masakra jakaś. To chyba od gorąca. betismile- 18 kg ale po tobie ich nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymyśliłam że na chandrę na pewno pomogą mi pyszne frytki z ziemniaczków :-D juz maż obiera ziemniaczki :-) Ja przytyłam 15kg to jeszcze pare talerzy frytek sobie zjem do końca ciąży :-D smerfaskr a ty jak żyjesz coś ci mało słychac...? no ogórki juz chyba zaprawione :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mgisu zrobiłas mi smaka na frytki- ja już nawet je jem bez soli, ale zawsze takie spiekam, że są okropnie nasączone tłuszczen.. Nie moja wina, że ja lubię prawie czarne frytki:):) tu fotka moje m z wózkiem, który dostalismy. Nie jest to szczyt moich marzeń ale na pewno się przyda. W każdym razie m cieszył się z wózka jak dziecko- odłonił mi brzuch i mówi do małej, żeby sobie furę pooglądała. Składał i rozkładał, ganiał z nim po całym podwórku. Takiego ucieszonego to go jeszcez nie widziałam:):):) pomijam fakt, że tak szalał, że spodnie mu w kroku strzeliły.... http://zapodaj.net/af472b313ded7.jpg.html chciałam wstaic fotkę brzusia ale bateria w telefonie słaba a baterie do aparatu sie łądują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Czesc dziewczynki :) Przeczytałam wszystko co napisałyście w ciągu dnia,ale tyle tego,że już się pogubiłam kto i co. Najbardziej martwię się o Robwalkę...Sama się wystraszyłam,bo wydaje mi się,że mój brzusio nie rośnie ;( Mam nadzieję,że to moja schiza.Chciałabym już być po wizycie u ginekologa i żeby mnie uspokoił :) Czy Wy widzicie z tygodnia na tydzień jakieś zmiany w wyglądzie brzusza?Widzicie,że brzuszek się powiększa?Bo ja jakoś niebardzo...,a waga stoi w miejscu,ale to może ze zwzględu na "śmieszną" dietę cukrzycową. Macie urocze brzuszki i jesteście szczuplutkie,a ja jestem cała przy kości i mam mały brzusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 ja też zauważyłam,że jak wstaję to jestem odgnieciona po bokach.Ciekawe dlaczego?Upały mnie wykańczają,a jeszcze siedź cały dzień w biurze...Mam nadzieję,że niedługo będę wychodzić wczesniej z pracy,bo już mi stopy puchną. Aaaa pytanie: czy którejś z Was puchną również palce u rąk?ZBo ja wczoraj zauważyłam,ale twardo nie zdejmuję jeszcze pierścionka i obrączki.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 28 - ja tez nie widze zmian w wilkosci brzucha,ale waga mi rosnie.. Moje kolezanki ktore nie widza mnie np.tydzien zawsze mowia ze brzuch mi urósl.Ja tam zmian nie zauwazam bo gapie sie w niego caly czas. Ja juz niestety pierscionek ściągłam bo za ciasny ale obraczki mąż mi nie pozwolił:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.........26.......37tc......01.09.....Synek - Dawid kama111111.....29......37 tc......02.09......Synek - Manuel Ajponka..........27......36 tc......03.09......Córka - Karolinka Polcia91...........21......36 tc......08.09......Synek - Olivier giga 83.............28 .....36 tc......09.09.....Córka - Olga Madleenn..........27......36 tc......10.09......Synek - Krystian ramysia91.......21........35tc......10.09.......córka- Marta Ło ło ło...........29........35tc......11.09......Córka - Zuza smerfaskr.........26.......35 tc.......12.09......Córka - Karolina Netka0902.........29......34 tc......14.09......Córka - ? Obzartuszek.......27......35 tc......15.09......Synek - Piotruś ? nowa-mama.......26.......28tc.......15.09......Synek truskafffka........24.......27tc.......20.09.....Córka - Kasia? Olczak..............26......33 tc......20.09......Córka - Dagmara brak ciąży .........29......26 tc......22.09......Synek Mama2008-2012....29.......33tc........22.09......synek - Tymon 1Alexia2............23......32tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91..............20......30tc.......24.09......Synek - Olafek handzia26..........26......33 tc......25.09......Córka - Weronika Betismile...........24......32tc.......25.09......Synek MEGISU78..........34......33 tc......26.09......Córka - Olimpia Robwalka...........36......33 tc......27.09......Synek - Kacper mlodamamapyta...21......32 tc......27.09......Córka - Oliwia Mama28.............28......33 tc......27.09......Córka - Kalina AnuśkaKalisz........23......31tc......27.09......Synek - Kacperek madziulkao7.......24.......33tc.....28.09........Córka - Nikola HankaRumcajsa....28......32 tc......30.09......Synek Cypisek izka50mm...........32......32 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia? JUŻ MAMUSIE NICK................ TP .......UR....... WAGA...... DŁ...... RP.... PŁEĆ mamuśka 2012....9.09.....28.07......2230.......51.......cc.....Gabry sia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz mama Tomcia
Witam dziewczyny;D Zostalo mi 4 tyg.do porodu, musze przyznac ze czuje sie bardzo dobrze, maly jest jeszcze dosc ruchliwy, za bardzo nie czuje tez zeby mi sie brzuch obnizal no i sporadycznie mam zgage. Musze przyznac ze nie pamietam tez kiedy ostatnio bolala mnie glowa.. Gorzej ze spaniem bo w sumie musze sie przebudzic zeby zmienic pozycje, a wtedy nawet czuje zdretwienie w biodrze jak tyle godz. spie na jednym boku, no i pare razy w nocy wstaje siku.Jedyne jednk co mi chodzi po glowie to mam wrzaenie ze maluszek sie jeszcze nie ulozyl..mieszkam w uk wiec 3 usg miec nie bede i tak sie zastanawiam czy polozna tu faktycznie pozna w jakiej jest pozycji. ja sama nie obrozniam czy to glowka czy dupka...czy wbija mi noge czy lokiec. Wydaje mi sie jakby lezal calkiem w poprzek i ze mu sie za bardzo nie spieszyMacie jakies sposoby by zachecic maluszka do ulozenia sie prawidlowo? Wolalabym uniknac cesarki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja w koncu nadrobilam czytanie. wczoraj przyjechalam do rodzicow i nie mialam czasu zeby cos napisac. dziewczyny brzuszki macie boskie:) wszystkie okraglutkie i zgrabne. nie widac wogole zebyscie przytyly. wszystko idzie Wam w brzuszek. ja wlasnie wczoraj zauwazylam ze puchna mi palce, wieczorem nie moge sciagnac obraczki i pierscionka... ale przez dzien nie mam tego problemu. jak na razie nosze... zobacze ile jeszcze dam rade. na noc staram sie sciagac zeby palce odpoczely. zauwazylam ostatnio ze maluch naciska mi na kanal rodny bo bardzo boli. w sumie z dnia na dzien coraz bardziej. ostatnio doszly do tego bole krzyza. ogolnie to boli tak ze ciezko chodzic... jutro ide do gin na badanie to sie jej zapytam czy to normalny objaw:/ a spie tez albo na plecach albo na prawym boku. jak poleze na lewym to zaczynaja bolec mnie zebra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
W końcu ten dzień minął bo taki upał że nie wiedziałam co ze sobą zrobić, młody cały dzień siedział w basenie z przerwami na jedzenie a ja na fotelu przy nim. Co do rąk to ja mam może nie spuchnięte co bardziej nabrzmiałe, pierścionków już dawno nie noszę, tylko jeden regulowany. Na dodatek paluchy mi drętwieją, cierpną, że czasami trudno mi cokolwiek utrzymać, wczoraj np upuściłam kubek i nawet nie zauważyłam kiedy - tragedia! Ja też nie zauważam żeby mi brzuch rósł, wydaje mi się że wciąż mam taki sam, może jeszcze urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej heeejj :) mój dzień minął upaaalnie! ale na te zakupy sie jednak dzis wybrałam. kupiłam dwie koszule na pobyt w szpitalu i jakies takie majteczki jednorazowe po porodzie- obejrzałam je i nie wydają sie jakies super przewiewne;/ ale pisza w internecie zeby zabrac wiec kupiłam...zreszta i tak nie wiem jak upchnełabym tą megaśna podpaske do zwykłych majtek. Mam takie pytanie do mam ktore juz rodziły.. Jak to jest po porodzie z tymi podkładami podpaskami i z naszym ciałem? to tak jak okres tylko obfite bardziej czy to jakis ogromny potop? jedni piszą ze mozna włozyc te majtki jednorazówki, drudzy, ze trzeba lezec na golasa tylko z tym podkładem pomiedzy nogami. naleze do tych osob bardziej wstydliwych i troche sie boje ze bede musiała swiecic gołym zakrwawionym tyłkiem przed współlokatorką z sali. Mozecie mi powiedziec jak to mniej wiecej wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama28- te odgniecenia są spowodowane nagromadzoną w naszych organizmach wodą. tak jak się sprawdza obrzęki nóg przyciskając skórę na piszczeli- czy zostanie wgniecenie na jakis czas, na tej samej zasadzie działa skora na całym naszym ciele :) nabrałysmy wody i to co normalnie sie odgniecie i za chwile znika, teraz znika po długim czasie, a wgniata się niestety z impetem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi puchna stopy i całe nogi od bardzo wczesnej ciązy choc wyniki są ok dłonie mam bardzo spuchnięte... od 5 miesiąca nie nosze obrączki :-( rano jak sie budzę to nie mogę dłoni zacisnąc w pieść masakra... takze nie wy jedyne :-) damy radę kobiety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramysia ja po porodzie mialam swoje bawełniane majtki i wkladalam mega olbrzymią podpaske szpitalna. Ze mnie lecialo troche bardziej jak obfity okres. Podklad mialam tylko na noc (urodzilam wieczorem) bo po porodzie tez od razu nie każa zakladac majtek tylko lezec z podkladem wlasnie. ale rano umylam sie i ubralam juz majtki. Wtedy nie wiedzialam ze te podpaski co zapewnia szpital sa takie wielkie i grube dlatego teraz kupilam sobie duze chlonne podpaski i jednorazowe majtki poporodowe. Bede uzywala z zależnosci od potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ja kupiłam dwie paczki podkładów poporodowych, majtki jednorazowe. Do tego 3 rodzaje różnych podpasek na wszelki wypadek. Ja nie eraz to potem wykorzystam. Aha, jeszcze kupilam 5 sztuk takich podkładów na łózko ( koszt niewielki 5 zł ) , żeby nie trzeba było pościeli zmieniać. Porodu sie nie boje tylko coraz częsciej nachodzi mnie myśl , że zacznie się jak m będzie w delegacji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra jakaś! pół dnia przeleżałam na łóżku z wentylatorem, prysznic brałam ze 4 razy, w całym mieszkaniu pootwierane wszystkie okna i zero przeciągu! na noc będę spała z otwartym i małym i dużym oknem na oścież, jak dobrze, że jutro ma się ochlodzić... mi też spuchły stopy, ale to normalne. tak jak i Ty megisu78 ja rano też mam problem z zaciśnięciem dłoni w pięść potem w ciągu dnia przechodzi. co do majtek poporodowych to zalezy od szpitala, bo tam gdzie ja zamierzam rodzić absolutnie nie można nosić majtek! cały czas tylko podpaska i wietrzenie. ramysia91 nie martw się Twoja koleżanka z sali jak wszystkie inne kobiety na oddziale będą w takiej samej sytuacji jak Ty i też będą śiecić gołym tyłkiem :) zresztą podczas bycia w ciąży chyba nie ma co mówić o wstydzie, bo podczas porodu co chwile ktoś przychodzi i zagląda... zdarzają się też studenci. potem już po porodzie lekarze również się zmieniają, więc wstyd chyba trzeba zostawić przed szpitalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam podkłady 6 szt na łózko, majtki satkowe chyba 5 szt nie wiem dokładnie i te wielkie podpachy z Bella 2 paczki :-D tam gdzie rodze własnie tak wymagają. Podziwiam smerfasr że nie boisz sie porodu ja jak o tym pomyśle to aż cała drże ze strachu... a jak pomyśle ze moze to byc w sobotę jak mojego nie będzie to juz wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak w taki upal to ja zazwyczaj zamykam okna i zaslaniam rolety, zeby byl cien. Jak okna sa otwarte to cieplo wchodzi do mieszkania. Wspolczuje wam dziewczyny, bo u mnie jest chlodno i caly tydzien tak ma byc, wiec przynajmniej jeden problem z glowy. smerfaskr - fajnie, ze nie boisz sie porodu. Dobre nastawienie to podobno polowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a wasi mezowie nie maja mozliwosci dojechac jak tylko zadzwonicie ze sie cos dzieje?? porod trwa bardzo dlugo. zwlaszcza u pierworodek. U mnie trwal lacznie od pierwszych boli do urodzenia corci 21 godz. Mojego M tez nie bedzie, jest 800 km ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli będzie to sobota to mój mąz raczej nie dojedzie bo gra na weselach chyba ze będe rodzic po 5-6 rano:-) to wtedy tak. Wiec wolała bym rodzic w tygodniu :-) hahaha ale tego sobie zadna z nas nie wybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu mnie bole zlapaly o polnocy z soboty na niedziele a urodzilam w niedziele o 21.00. Wiec jak dobrze pojdzie to Twoj mąż jeszcze poprawiny obleci i zdąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka50mm
Hej kobietki Ja bardzo boję się porodu, nie wiem jak to jest po, jak leci i w ogóle, bo pierwszą miałam cesarkę, a wtedy ładnie cię wyczyszczą. W pierwszej ciąży się tak nie bałam jak teraz, nie wiem co to są bóle, nie wiem co to skurcze i nie wiem nic czyli tak jakbym szła do pierwszego porodu. Muszę przezwyciężyć strach i dać radę - nie ja pierwsza nie ostatnia- ciągle to sobie powtarzam ale czasami nie działa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :) Ale tu dziś gwarno ;) Ja miałam bardzo intensywny dzień, bo od rana sporo pracy,a po poludniu m się zrehabilitował za wczoraj i zabrał mnie nad jeziorko na pyszną rybkę i trochę posiedzieć ;) U nas tez duszno maks, ale na dworze nie było tak źle. Wiał dosyć mocny wiatr i rozpędzał palące słońce, odważyłam się wejść do wody jedynie do ud :) Starałam sie na bieżąco śledzić Wasze wpisy i tak: Pocia, cieszę się, że już wyszłas do domku, szkoda, że nie odpoczęłas należycie w szpitalu, no ale najważniejsze, że Cię wypuścili i jest wszystko ok. Robwalka biedulko, trzymaj sie tam dzielnie, może już niedługo będziesz z nami - oby :) Przesyłam uściski i pozytywne fluidy, abyś myślała optymistycznie :* Smerfaskr, stwierdzam, że masz zajebiste poczucie humoru :D:D:D Zdjecie męża - kapitalne :D !!! :) Szkoda, że nie zrobiłas mu w biegu, gdy hasał z wózkiem po ogrodzie ;))) Megan i inne dziewczyny, które miewają humory - pocieszyłyście mnie, że nie jestem sama ( chociaż wczoraj wkurzyłam się nie bez powodu i to ja miałam racje...) Ramysia, pięęękny duży brzuch, a Ty szczuplusienka :) Pozazdrościć !! :) W ogóle dziewczyny: Megan, MAdziulkao, macie mega zgrabne brzuchy i sylwetki,super po prostu!, pewnie jak jesteście obrócone tyłem to nawet nie widać, że jesteście w ciąży tylko wcięcie w talii :) mmm Ktoś pisał, że ma koszule z textil market, ja też kupiłam sobie 2, właśnie za 14,99 :D Są bawełniane i bardzo przewiewne, do tego idealne do karmienia :) No mojej jest nawet napisane "me and my baby", co zauwazyłam dopiero w domu :D - idealnie się wpasowała, hehe. Madleenn, to jutro wizyty mamy obie:) U mnie w mieszkaniu też panuje ukrop, okna pootwierane, bo z zamkniętymi jeszcze gorzej, wentylator chodzi, ale to za dużo nie daje. Megisu, obyśmy nie rodziły w sobote, bo mój m też nie dojedzie wtedy :D A to my z dzisiejszego jeziorka w 34 tc ;) http://zapodaj.net/13d117b5b4600.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka a jak wspominasz cesarke? Bo niby podjęłam decyzje ze chce rodzic sn ale cały czas tez myśle o cesarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×