Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Co do jedzenia to raz 30 raz 4o i 60 tez nie wiem od czego to zależy. Zjada np 30 i zasypia mi na rękach pospi trochę i za chwile ryk i dojadą znów trochę. Także nie jesteście same :-) Madleenn polcia a wy karmicie butelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak rozwiazujecie noce? Bo w końcu trzeba sie tez przespac, czy wasze aniołkiem budzą sie tylko do jedzenia i spicie spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulkao7 Próbowałam wszystkiego- chodzenia po schodach, mycia okien, no i oczywiście przyjemniejszych zajęć z M. ale to niewiele dało. Przeczytałam, że dziecko jest jak jabłko- jak dojrzeje to samo spadnie.. i zaczynam w to wierzyć, a co do wzięcia M. w obroty to 2 ostatnie wieczory były tak kiepskie ze nie miałam siły o tym myśleć, może dziś będzie lepiej ;) Jestem o tyle zdziwiona, bo jestem "doświadczoną" mamuśką- mam już 2 synów i za każdym razem nie miałam takich doświadczeń- rodziłam sporo przed terminem- a tu takie czekanie i fałszywe alarmy... ALe prędzej czy później dołączymy do grona mamuś Pozdrawiam jeszcze te oczekujące, jak i świeżo upieczone mamy. Olczak- czekam na wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa koleżankę :-) Jagne :-) nie doczytalam ze jest ktoś nowy. Olczak co tam skarbie u ciebie? Dawno sie nie dlyszalysmy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! betimsile - gratulacje! :) Megisu - jeszcze raz gratuluje coreczki. Olimpka jest przesliczna :) Spadek wagi w szpitalu jest normlany bo dziecko oddaje smolke. U nas w szpitalu z 2980 spadlo do 2830 gr. Dzisiaj bylysmy na badaniu i Karolinka ma juz 4180. Rosnie jak na drozdzach. Karmie tylko butelka i mala wypija 120 ml. Karolinka jest raczej spokojna i jesli nie spi to spokojnie sobie lezy w lozeczku, wiec nie musimy jej nosic. Gdyby wiecej plakala to pewnie tez bysmy ja nosili :) W nocy budzimy sie na karmienie i na zmiane pieluszki. Po karmieniu czuwam jeszcze zanim mala zasnie. Staram sie odsypiac w dzien, bo inaczej chodzilabym jak zombi :) Czy wasze malenstwa tez tak ulewaja? Bo ja czasem mam wrazenie, ze Karolinka zwraca polowe zjedzonej porcji. Jagna, Madziulka, obzartuszek - trzymam kciuki, zeby sie zaczelo. No i ciekawe co tam u olczak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! betimsile - gratulacje! :) Megisu - jeszcze raz gratuluje coreczki. Olimpka jest przesliczna :) Spadek wagi w szpitalu jest normlany bo dziecko oddaje smolke. U nas w szpitalu z 2980 spadlo do 2830 gr. Dzisiaj bylysmy na badaniu i Karolinka ma juz 4180. Rosnie jak na drozdzach. Karmie tylko butelka i mala wypija 120 ml. Karolinka jest raczej spokojna i jesli nie spi to spokojnie sobie lezy w lozeczku, wiec nie musimy jej nosic. Gdyby wiecej plakala to pewnie tez bysmy ja nosili :) W nocy budzimy sie na karmienie i na zmiane pieluszki. Po karmieniu czuwam jeszcze zanim mala zasnie. Staram sie odsypiac w dzien, bo inaczej chodzilabym jak zombi :) Czy wasze malenstwa tez tak ulewaja? Bo ja czasem mam wrazenie, ze Karolinka zwraca polowe zjedzonej porcji. Jagna, Madziulka, obzartuszek - trzymam kciuki, zeby sie zaczelo. No i ciekawe co tam u olczak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu tak butelką. Ja swojego trącam zawsze, położna mi pokazywała gdzie żeby zaczął pić jesli mu się przysnie, ale i tak lipa. Najlepiej jak mu zabiorę, a nie raz to tak mocno trzyma, że nie mogę mu zabrać. Co do spania to budzi się do jedzenia tylko. Jak się zaczyna kręcić to lecę zrobić mleko i najlepiej mu na śpiku dać bo jak się rozbudzi to bardzo się złości, kręci głową i ciężko go nakarmić. Pierwsze nocki są trudne, ale później będzie już inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia ja robie podobnie, bo Karolinka tez przysypia podczas karmienia. Zazwyczaj krece butelka a jesli to nie pomaga to podnosze jej wtedy glowke lekko do gory i zazwyczaj sie budzi i pije dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny No to kolejna rozpakowana :-) Obzartuszek urodził wczoraj Piotrusia o 19:20 waży 3650 i 56 cm długości. Ma gęste włoski i jest slodziutki. Poród trwał nie całe 4,5 godziny. Składamy gratulacje obzartuszku !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Tak trochę późno się tu znalazłam i że tak powiem wcięłam w Wasz wątek- ale ten czas oczekiwania (same wiecie) jest ciężki i na końcówce brak cierpliwości... Widzę, że tu już jest więcej MAmuś niż ciężarówek :) No wrzesień się kończy- jeszcze jest parę dni- może się załapię?????????? Ciekawe co u Olczak i madziulkio7.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka, moja Zuzina tez ulewa... Chociaż w końcu nauczyłam sie ją porządnie odbijać. i juz ulewa mniej..... Na początku też miałam wrażenie że ulewa pół albo i więcej tego co zjadła :( Ponoć jak ulewa, to nie ma rady.... tak mi powiedziała położna, że widocznie "taki typ" Rozmawiałam z moją mamą... ja w ogóle nie odbijałam i notorycznie ulewałam...także co najgorsze ma po matce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
mój post nie doszedł wczoraj:( napisze jeszczeraz megisu- z tymi nogami za jakis czas do lekarza, bo puchniecie nóg tak jak mi po cc to może być znak, że jest skrzep. Karmię mała jak się obudzi i je mi 90 120 lub 60 ml. Beti, obzartuszku gratki!!!!! Tez jak sę wierci w nocy to juz biegnę robic butelke, bo potem straszny ryk. M nauczycł ja kołysania na rękach i spania w naszym łózku, że teraz jak wkładam ją do łóżeczka to godzina spania max i ryk!A jadłaby jak nie wiem.Ciagle chce jesc. Dzis np. obudziała sie o 23.30, o 3:30 i o 4, 6, 7. Masakra i ciagle glodna. A moja koleżanka mnie zdołowała, bo jej mała ma 1,5 miesiąca i spi od 21-6 rano. łołoło dziś wyślę kropelki, bo wyrwę sie na chwilkę z domu umówiłam sie na balejaż i naraziłam sie m. We wtorek mówiłam, że wychodze a dziś jest problem, bo on idzie na budowę i kto zajmie sie małą? Więc wkurzyałam się i mówię, że jak on wychodzi pograć w piłke to uprzedza mnie o tym przed wyjściem a ja sie umwiam 2 dni przed wyjściem...GRRRRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cudowna wiadomosc z rana Obrzartuszku wielkie gratulacje!! ja mam zapalenie ucha od poniedzialku i mam masakre. a moj synek zapalenie spojowek i oczka mu strasznie ropieja :/ wlasnie czekamy za polozna... pozdrawim Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczęce ubranko do chrztu
Witam dziewczyny! Gratuluję narodzin maluszków. Sama niedawno zostałam mamą i mam kilka rzeczy do odsprzedania. Z góry przepraszam, jeżeli moja ofertę uznacie za spam, ale może któraś z Was będzie zainteresowana. Ubranko do chrztu dla dziewczynki rozmiar 62 http://tablica.pl/oferta/ubranko-do-chrztu-dla-dziewczynki-sukienka-czapeczka-kurteczka-idealne-na-jesien-wiosne-ID1BJO9.html Butelki evenflo nowe 120ml i 240 ml http://tablica.pl/oferta/butelki-evenflo-120-ml-smoczki-poziom-1-usa-2-komplety-po-3-szt-ID1B3W5.html http://tablica.pl/oferta/butelki-evenflo-240-ml-smoczki-poziom-1-usa-2-komplety-po-3-szt-ID1B41f.html Niebieski rożek pluszowy http://tablica.pl/oferta/rozek-becik-niebieski-pluszowy-gruby-i-przyjemny-w-dotyku-nowy-ID1BJub.html Polecam i zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja dziś miałam pierwszą z tych nocy o ktorych się słyszy od ludzi ktorzy mają dzieci. moja martuśka od poczatku grzeczna udziłą sie w nocy 3 razy na jedzenie i spała dalej a dziś..... piła tak łapczywie, ze co wypiła to zwymiotowała. i nie ulało sie tylko wymiotowała. wiec za chwile znowu głodna, znowu piła jak dzik, zowu wymiotowałą i tak w kółko. krztusiła sie, kaszlała. a ja sie stresowałam bo nie mogłam jej odbić i bałam sie ze ja zasne ona sie zakrztusi eeee szkoda gadac. ŁOŁOŁO pisałąs ze sie nauczyłąs odbijać swoje dziecie..masz na to jakis specjalny sposób? gratulacje obżartuszku i betismile :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramysia, moja Zuza też tak z wymiotowaniem miała....piła tak łapczywie, że chlustało na odległość normalnie .... ale połżna mówiła, że to przejdzie i u mnie faktycznie już się tfu odpukac nie powtórzyło .... chociaż 2 dni pod rząd tak miała..... ramysia --> odbijam ją trzymając ją wysoko na ramieniu i lekko poklepuję pupkę.... beka jak stary dziad :) inaczej nie ma mowy :) na siedząca trzymałam ja raz pół godziny i nic, tak więc w naszym przypadku ta metoda najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak.............26......41tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29.......39tc.......22.09.....Synek - Tymon 1Alexia2.............23......39tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91...............20......39tc.......24.09......Synek - Olafek Betismile............24......39tc.......25.09......Synek. lelewela.............27.......39 tc......26.09......Córka - Lena mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa madziulkao7.......24.......40tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........52... .cc.....Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... .CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47.....SN .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ...CC... Marta kama11111........02.09.......11.09.....3550........52.... .CC....Manuel Polcia................08.09.....12.09......3050........57 .....SN....Olivier giga 83..............09.09......13.09......4330........60......?. .....Olga Madleenn...........10.09......14.09......3550........56.. ...SN.....Krystian mlodamamapyta....27.09....17.09.......3000........51..... .cc....melisa handzia26..........25.09......17.09......2810.......53.SN Weronika Megisu78...........26.09......20.09......3630.........56. ....CC.....Olimpia Mama28.............27.09....20.09.......3190..........55. ....cc....Kalina NETKA...............14.09...26.09......3280.......54..... ..Zosia Obzartuszek.15.0926.093650..56sn..Piotruś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholerna tabelka znowu sie coś pokręciło, poróbuje jeszcze raz Olczak.............26......41tc......17.09......Córka - Dagmara Mama2008-2012..29.......39tc.......22.09.....Synek - Tymon 1Alexia2.............23......39tc.......23.09......Córka - Kamila agi_91...............20......39tc.......24.09......Synek - Olafek Betismile............24......39tc.......25.09......Synek. lelewela.............27.......39 tc......26.09......Córka - Lena mlodamamapyta...22......38 tc......27.09......Córka - melisa madziulkao7.......24.......40tc.....28.09........Córka - Nikola izka50mm...........32......38 tc.......30.09.....Córka-Kaja lub Amelia JUŻ MAMUSIE NICK................. TP .......UR...... WAGA........ DŁ.... RP. PŁEĆ mamuśka 2012....09.09....28.07......2230........51.....CC.....Gabrys ia MEGAN86...........01.09....22.08......3330........52..... SN......Dawid Ajponka............ 03.09....24.08......2980........52.....SN.... Karolinka smerfaskr..........12.09.....27.08......2750........52... .cc.....Karolina Robwalka...........27.09.....05.09......2230........45... .CC.... Kacper Ło ło ło.............11.09......06.09......2600........47.....SN .....Zuza Ramysia............10.09......11.09......3300........55.. ...CC... Marta kama11111........02.09.......11.09.....3550........52.... .CC....Manuel Polcia................08.09.....12.09......3050........57 .....SN....Olivier giga 83..............09.09......13.09......4330........60......?. .....Olga Madleenn...........10.09......14.09......3550........56.. ...SN.....Krystian mlodamamapyta....27.09....17.09.......3000........51..... .cc....melisa handzia26..........25.09......17.09......2810.......53.SN Weronika Megisu78...........26.09......20.09......3630.........56. ....CC.....Olimpia Mama28.............27.09....20.09.......3190..........55. ....cc....Kalina NETKA...............14.09...26.09......3280.......54..... ..Zosia Obzartuszek....15.09...26.09..3650....56..sn.....Piotruś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpka nakarmiona i niby spi ciekawe jak długo, mały łobuz. Dzisiaj była położna pooglądała ją i powiedziała ze wszystko z nią ok. Gorzej z mamą, jutro jade do szpitala na sciągniecie szwów i kontrole bo ciśnienie szaleje, antybiotyki się konczą ach szkoda gadac, dobrze ze choć z małą wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obzartuszek - gratulacje! Nareszcie sie doczekalas swojego skarba :) madziulka - gratululuje malej ksiezniczki! :) ło ło ło - moja mala tez beka jak "stary dziad" :D Rozbawilas mnie tym tekstem. Jesli jest problem z odbiciem to mozna polozyc dziecko na 5 - 10 minut i obserwowac a pozniej jeszcze raz podniesc do odbicia - u nas zazwyczaj skutkuje. Pomaga tez masowanie lewej strony pleckow. smerfaskr - ja tez biegne szybko robic mleko bo jak mala sie obudzi to od razu wrzask a pozniej pije tak lapczywie jakby w zyciu nie jadla :) Megan86 - wracajcie szybko do zdrowka. ramysia - rzeczywiscie nieciekawa mialyscie nocke, pewnie padasz ze zmeczenia. Moze to tylko taki jednorazowy " wyskok" i Martusia miala po prostu gorszy dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszek, Madziulka gratulacje!!!!!! :D Moja Isia śpi już prawie 3 godz,chyba zaraz idę ją obudzic. Brzuszek już nie boli, a z odbijaniem też mamy problem, ja ją biorę na ramię i poklepuję ale na 10razy odbije się jej ze 2 razy. Kładę ją zawsze na boku,raz jednym raz drugim bo boję się że się zachłyśnie a mnie akurat nie będzie obok. a wy jak układacie maleństwa do snu? Co do spania to ja brałam małą do naszego łóżka przez pierwsze 2 noce, poźniej już do łóżeczka ale i tak jej się śpi najlepiej w naszym łóżku. Przekładam ją do łóżeczka jak już mocno śpi :) inaczej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżartuszku, Madziulka gratulacje! U nas z odbiciem też problem. Na nieobecność D. pomaga mi mama i wyobraźcie sobie, że ja nosze i nie odbije się mu, mama nosi tez nie, kładziemy i podnosimy za kilka minut i też nic, a nie raz nie zdąże go podnieść a mu się odbije nawet z 3 razy. Z tym odbiciem wysiadam. Teraz po ostatnim karmieniu też sie Olivierowi nie odbilo więc połozyłam go na boczek w łózku i go pilnuję. W nocy też spi w łóżku. Mielismy go nie przyzwyczajać, ale ja jakoś nie mogłam spać jak on tam leżał więc buch go do łózka :D Smerfaskr chyba on Tobie. Nie może być tak, że masz problem z wyjściem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Gratuluje tym co sie w koncu rozpakowały :))) Moja marnotka grzeczna. W nocy spi ladnie 19 - 20 kapiel i jedzonko potem 12-1 sie budzi i potem okolo 4:00. Mąż mi pomaga bo mnie jeszcze boli krocze, wlasnie czekam na polozna ma zdjac mi szwy, az sie boje :///W dzien troche markotna ale lepiej w dzien niz w nocy. Przewaznie zjada 90ml ale zdaza sie 60 albo 120ml :)))) Przepajam ja woda jeszcze ale krzywi sie niemilosiernie :) Zauwazylam ze zaczela jej schodzic skorka z ciala nie wiem czemu....a co do bekania to tez lubi sobie zdrowo odbic ale nie zawsze. Ulewa jej sie tez czesto dzis to tak ze az fontanna poszla. Sorry za styl i bledy ale pisze lezac na brzuchu :/ POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×