Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość Mama28
brak ciąży byłam przeziębiona na początku ciąży i piłam syrop Prenalen. Jest bezpieczny dla nas :) Poza tym masa kanapek z czosnkiem i herbat z cytryną i miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak ciazy-ja co do przeziębienia ci nie pomogę,miałam tylko katar i nic nawet na katar nie brałam,w ogóle nie używam lekarstw,jedynie witaminy dla mam-muszę wyjść z psem,a tak mi się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mnie niestety tez dopadlo przeziebienie. PRzez ostatnie dni bylo mi ciagle duszno, wiec otwieralam okna w nocy, robilam przeciagi, wlaczalam klimatyzacje w aucie i na efekt nie musialam dlugo czekac. Meczy mnie katar, kaszel i boli w piersiach. Kuruje sie miodem, herbata z cytryna. Mam tez syrop Drosetux na kaszel i tabletki do ssania neo angin. W domowe sposoby nie do konca wierze. Moze troche lagodza objawy, ale napewno nie lecza. Czy wszystkie z was robia te badania na glukoze? Bo moj gin nawet o tym nie wspominal. 2 miesiace temu mialam badany poziom cukru z palca i to wszystko. Za 2 tygodnie mam wizyte i moze wtedy czegos sie dowiem. Od jakiegos czasu moja dziewczynka rusza sie bardzo intensywanie i czesciej niz kiedys. Nareszcie widze jak brzuszek sie podnosi i jak mala sie w srodku przeciaga i rozpycha. Czasem to az szarpie calym brzuchem raz w prawo raz w lewo. Mamy z mezem niezly ubaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka ja i Netka idziemy jutro na to badanie,Mama28 idzie w przyszłym tygodniu,a dlaczego u ciebie jest inaczej?musisz zapytać lekarza!tak jak wam pisałam wcześniej mojego szkraba chyba ululałam do snu jak chodziłam po mieście-Ajponka wszystkie dzieciaczki teraz będą aktywniejsze,lekarka mi dzisiaj powiedziała,acha i będą szybciej przybierać na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka - nie wiem dlaczego u mnie jest inaczej. Nie mam polowy z tych badan, o ktorych wy tutaj piszecie. Na kazdej wizycie mam na miejscu badany mocz, a przedostatnio dodatkowo krew z palca i to wszystko. Ja mieszkam za granica i moze tutaj bardziej olewaja sprawe. O polowkowym usg tez od mojego gina nie slyszalam, dopiero jak zerknelam w karte ciazy to zorientowalam sie, ze juz mialam to usg w 19 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka mozesz mi napisac np. plec, wiek, imie i co tylko jeszcze chcesz :) U lekarza wszystko ok, lekarka powiedziala, ze to byla tarczyca ciazowa. Tez ostatnio pilam drosetux, szybko mi pomogl na kaszel. A na katar proponuje zrobic miksture z : 2 lyzeczek chrzanu, pol lyzeczki wody i pol lyzeczki soku z cytryny . Jesc po troszke przez caly dzien . Fajnie udroznia nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak dzieciaczki teraz do 30n tyg beda duzo sie ruszac :) A potem tylko sie gniezdzic i przeciagac ;) A wasze dzieci sa juz ulozone glowka w dol?? Mi na ostatnim usg wyszlo , ze tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka nie wiem gdzie mieszkasz, ale moja kuzynka w Anglii tez nie miala robionych duzo badan, a cukrzyce ciazowa wykryli u niej dopiero w Polsce. Tamta polozna z Anglii prawie wyleciala z pracy, bo kuzynka mowila jej o objawach a ta nic z tym nie zrobila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na ostatniej wizycie w 25 tygodniu byla glowka do gory, ale mam nadzieje, ze zdazy sie ustawic w pore. Nie chcialabym miec cesarki. Boje sie jej chyba bardziej niz normalnego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska 2012 - mieszkam w Niemczech, ale slyszalam, ze opieka nad ciezarnymi w Anglii to jest calkowita porazka. Byla tu kiedys dziewczyna z Norewgii, ktora tez narzekala. Jesli dobrze pamietam to tam cala ciaze chodzi sie do lekarza ogolnego a do ginekologa raz czy dwa razy w ciagu calej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska2012-moja córka Angelika będzie miała w styczniu 13 lat i w przyszłym roku pójdzie do gimnazjum-urodziła się w styczniu2000 r dokładnie 24 stycznia o 23.46 w poniedziałek(nigdy tego dnia,wieczoru nie zapomnę-całego przygotowywania w szpitalu do porodu),choć termin miałam na Dzień Dziadka czyli 22,przyszła na świat poprzez cc(położenie miednicowe)w narkozie ogólnej!co chcesz jeszcze wiedzieć to pisz śmiało!Ajponka a ja z tego co czytałam to chyba wolałabym znowu mieć cc bo boję się SN rodzić-wiem,wiem.... za dużo czytam,za dużo oglądam programów o tym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dwudziestym czwartym tygodniu Dziecko wypełnia już całą jamę macicy, i coraz trudniej mu się poruszać. Ćwiczy mięśnie: rozpycha się, kopie, tupie. Na hałas reaguje niepokojem, głośne dźwięki mogą przebudzić je ze snu, ale reakcja na bodziec nie jest jeszcze natychmiastowa. Mama może zacząć notować okresy aktywności i snu dziecka. Po porodzie będzie spało w podobnych godzinach. Praca serca zwalnia do 140-150 uderzeń na minutę.WIDZICIE MIAŁAM RACJĘ Z TYM-Mama może zacząć notować okresy aktywności i snu dziecka. Po porodzie będzie spało w podobnych godzinach.TO CZUJĘ,ŻE U MNIE NIE BĘDZIE ZA FAJNIE,MAŁY NA POCZĄTKU SPAŁ GRZECZNIE ZE MNĄ W NOCY,A TERAZ JAK LATAM W NOCY KILKA RAZY DO WC TO JUŻ MI W BRZUCHU WARIUJE-MOJA CÓRA W NOCY W BRZUCHU ZE MNĄ SPAŁA I TAK BYŁO PO PORODZIE,PISAŁAM WAM WCZEŚNIEJ,ŻE NA KARMIENIE MUSIAŁAM JĄ BUDZIĆ BO BYŁA NIEJADKIEM I MIAŁA NIEDOWAGĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka to widze, ze Twoja cora to moja imienniczka :) No i dosyc duza roznica wieku :) Bedziesz na raz przechodzic bunt dwulatka i nastolatka ;) Choc u cory to pewnei juz bunt sie zaczol :) A jak zareagowala na nowe rodzenstwo??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska2012 no fakt buntuje się,potrafi czasem tak odpowiedzieć,że nie wiem co z nią wtedy zrobić(jestem po rozwodzie i to dziecko mojego byłego męża) a teraz cieszy się że będzie brat i mam nadzieję,że jak mały przyjdzie na świat to jej entuzjazm co do pomocy przy nim nie minie!oj dziewczyny co was jeszcze z dzieciaczkami czeka-córkę przerabiam,a mały?zobaczymy jaki będzie?Kacper to dziecko z moim partnerem z którym jestem od przeszło 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to idealnie będzie pasował do Angeliki,ona tez taki wywijas od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie,moja siostra starsza to był anioł a ja przeciwieństwo,ale za to teraz jestem grzeczna-zaraz wraca R z pracy muszę podać mu obiad,a na deser mam truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie podczytuję dziewczyny z czerwca i im zazdroszczę,że powoli się rozpakowują,a przed nami jeszcze tyle czasu!one to mają perypetie ze skurczami itd.trzymam za nie kciuki bo dzielne baby z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robwalka ja mialam na obiad ryz z truskawkami :) Ale sie objadlam a jak mi smakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! Robwalka ciesze sie ze wszystko dobrze z Twoim malym wiercipieta:) Twoj to tak jak moj w ogole nie spi a jak pisalam predzej ze taki aktywny to sie Wam wierzyc nie chcialo :p kazdy jeden tydz. to wielka roznica :) Netka , Robwalka co do tej glukozy dziewczyny to sie nie martwcie tak bardzo do przezycia:) ja mialam taki kubek bialy plastikowy 150-200ml i wypilam go lykami bo duszkiem sie nie dalo. pigula powiedziala ze mozna to popic woda takze wezcie ja ze soba. cytryna moze za fałszowac wynik takze odradzam. trzymam za Was kciuki zebyscie nie zwrocily bo bedzie trzeba powtarzac cale badanie:p Mama28 ja znam jedna Karine jest ladna i tez ma krecone wloski:) Megisu imie bardzo orginalne:) a jakie sa zdrobnienia na nie?:) Ajaponka i brak ciazy wspolczuje przeziebienia... wracajcie szybko do zdrowka !!! ja leczylam sie domowymi sposobami i pomoglo :) Ajaponka dziwne sa tam u Was zwyczaje polowy waznych badan nie masz...:/ ta glukoze to robi sie miedzy 24-28tc wiec jak pojdziesz a 2 tyg to na nia juz za pozno bedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha zapomnialam Wam chyba pisac ze 16 czerwca idziemy z mezem na 40 urodziny a najbardziej sie ciesze ze kupilam sobie super kiecke jak ja ubiore zrobie zdjecie i Wam pokaze a jest taka maskujaca ze w ogole nie widac ze w ciazy jestem :p przynajmniej nie bede czula na sobie ciaglych spojrzen wscibskich gosci :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
brak ciązy ja piłam syrop z cebuli, herbatę z sokiem malinowym, cytryna i miodem. Mnie postawiło na nogi. Nie wiem czy tez tak macie ale wieczorem po całym dniu to mój brzuch jest taki wielki a rano "normalny". Nie wiem od czego to zależy. W sumie ostatnie dwa dni nie opycham się tak strasznie... Spadam na truskawki, bo przyniosłam cały garnek z działki. Zupełnie inny smak niż te sklepowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam powiem, że chętniej chodzę ostatnio w obcisłych ciuchach żeby podkreśli brzuszek i się nim pochwali ;) I prawdą jest że z każdym tygodniem zmieniają się nasze dzieciaczki. Ja zauważam co tydzień dużą zmianę w intensywności ruchów. Teraz już są częstsze mocniejsze. Zobaczycie jakie będą za 3 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rano też mam mniejszy brzuszek niż wieczorem, zaczyna już rosnąc koło południa jak zjem coś treściwszego i potem robi się coraz większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan co do zdrobnienia imienia Olimpia to są dość idiotyczne :-D olimpka, Oli te dwa są do przyjęcia. Koniecznie czekam na zdjecią w sukience :-) brak ciąży też piłam syrop prenalen na katar sól morska Marimer, herbatka z cytryną i niestety nie pomogło... :-( musiał być antybiotyk wracaj do zdrowia, życzę ci tego :-) ja tą cholerną glukozę mam 6 czerwca w środę ble już się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Wiecie może jak długo czeka się na wyniki glukozy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×